YENİŞEHİR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır’da iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazında 4 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Asayiş Uygulaması İl Emniyet Müdürlüğünce, huzur ve güvenliğin devamlılığının sağlanması amacıyla 58 ekipte 450 personelin katılımıyla asayiş uygulaması gerçekleştirildi.
 • Damadını Öldürmeye Azmettiren Kayınpeder Ve 7 Sanığa Hapis İstemi Diyarbakır’da bir kişinin ölümü, bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, damadının kardeşinin ölümüne sebebiyet verdiği ve damadını öldürmeye azmettirdiği gerekçesiyle kayınpeder ve 2 çocuğu hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
 • Diyarbakırlı Kadınlardan Polislere Sıcak Ekmek Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde asayiş uygulaması gerçekleştiren polislere mahalleli kadınlar pişirdikleri sıcak ekmekten ikram etti.
 • Diyarbakırlı Kadınlardan Polislere Sıcak Ekmek İkramı Merkez Yenişehir ilçesinde vatandaşların huzur ve güvenliği için görev yapan polis ekiplerine kadınlar, tandırda pişirdikleri ekmekten ikram etti.
 • Zabıta İle Esnafın Kavgasını Polis Ayırdı Diyarbakır’da, zabıta ekipleri ile esnaf arasında çıkan kavgayı polis ekipleri ayırdı.
 • Diyarbakır'da Sivil Askeri Araç İle Ticari Taksi Çarpıştı Açıklaması 2 Yaralı Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde ticari taksinin sivil askeri araca arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.
 • Anne Ve Babası Barışıncaya Kadar Aç Ve Susuz Kalacak Diyarbakır’da anne ve babasının sürekli kavga etmesine içlenen 16 yaşındaki Hüseyin K., söz konusu durumu protesto etmek amacıyla 2 gün önce evden kaçarak, sokakta yaşamaya başladı. Anne ve babasının barışmasını isteyen Hüseyin K., onlar barışıncaya kadar aç ve susuz kalıp, sokaklarda yatacağını belirtti.
 • Büyükşehir Okullarda Gıda Denetimleri Yapıyor Halk sağlığını korumak amacıyla rutin gıda denetimlerini sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, okullarda da öğrencilere hizmet veren kantinleri denetliyor.
 • Fırıncı Soygunu Görünce Hırsızlar Kaçtı Diyarbakır’da, bir avukatlık bürosuna giren hırsızlar, 3 masaüstü bilgisayar kasası ve monitörleri çalıp kaçmaya çalışırken, yan binadaki fırıncı tarafından fark edildi. Hırsızlar, sadece bir kasayı yanlarında götürerek kayıplara karıştı.
 • Diyarbakır'da Yüzlerce Bisikletli Engelliler İçin Pedal Çevirdi Diyarbakır’da yüzlerce bisikletli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, engelliler için farkındalık oluşturmak amacıyla pedal çevirdi. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.
 • İnşaat Alanı Kuş Cennetine Döndü Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ofis semtinde soğukların başlamasıyla çalışmaların durdurulduğu bir şantiyede yağmurun yağmasıyla gölete dönüşen inşaat alanı kuşların akınına uğradı.
 • Aşkı-I Hat Sergisi Görücüye Çıktı Diyarbakır’da hat sanatının önemli isimlerinden Mehmet Han Akan’ın yaptığı ürünler, vatandaşların beğenisine sunuldu.
 • İlkokula EYP'li Saldırı Diyarbakır’ın Benusen Mahallesi’nde bir okula kimliği belirsiz kişi veya kişilerce El Yapımı Patlayıcı (EYP) ile saldırı yapıldı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.
 • Diyarbakır'da Asayiş Uygulaması Yenişehir ilçesinde yapılan asayiş uygulamasında durdurulan araçta 140 kilogram esrar ele geçirildi, aralarında 43 yıllık asker kaçağının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da Yüzlerce Polisin Katılımıyla Hava Destekli Asayiş Uygulaması Diyarbakır’da İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde 640 polisin katılımıyla hava destekli asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama sonucunda bir araç içerisinde 140 kilogram esrar ele geçirildi, 9 kişi gözaltına alındı.
 • Vali Güzeloğlu OSB'de Toplantıya Katıldı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) toplantıya katıldı.
 • Diyarbakır'da Mevlit Kandili Programı İl Müftülüğü ve Yenişehir Belediyesince Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde 'Mevlit Kandili' programı düzenlendi Yenişehir Belediye Başkan Vekili Kaymakam Kartal: 'Bu gençlerimizi hiçkimsenin ellerine bırakmayacağız. Ne terörün karanlık ellerine emanet edeceğiz, ne uyuşturucu batağına, biz onları peygamberi ahlakla yetiştireceğiz'
 • Yenişehir'de Kutlu Doğum Ve Mevlit Kandili Etkinliği Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Mevlit Kandili ve Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirdi. Hicri takvime göre yapılan programda konuşan Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, “Gençlerimizi ne terörün karanlık ellerine emanet edeceğiz, ne uyuşturucu batağına saplayacağız, biz onları peygamberi ahlakla yetiştireceğiz inşallah” dedi.
 • Vali Güzeloğlu Brifing Aldı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden brifing aldı.
 • Gitmediği İstanbul'dan Trafik Cezası Geldi Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde yaşayan Ercan Akto’ya, gitmediği İstanbul’dan hız sınırı ihlali cezası geldi. Cezanın yanı sıra engelli raporu ile alınan vergiden muaf araca bir de MTV tebliğ edildi.
 • Kayyum Atanan Yenişehir Belediyesinden Bir İlk İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Serdar Kartal’ın talimatı ile belediye, Türkiye’de Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini hicri takvime göre uygulayan ilk kurum oldu.
 • Kayyum Atanan Yenişehir Belediyesinden Kutlu Doğum Etkinlikleri İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Serdar Kartal’ın talimatıyla belediye, Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenledi.
 • Giysi Kumbarasına Destek Diyarbakır Yenişehir Final İlkokulundan giysi kumbarasına destek verildi.
 • Diyarbakır'da Dostluk Maçı Düzenlendi Diyarbakır’da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle futbol dostluk maçı düzenlendi.
 • Diyarbakır'da Kadın Yaşam Merkezi Açıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Benusen Mahallesi’nde Kadın Yaşam Merkezi açtı. Merkezin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla da katıldı.
 • 'Peygambere Hakaret' Afişi Asılan Panodan 'Kutlu Doğum' Daveti Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesince 2 yıl önce DBP'li yönetim döneminde Danimarkalı karikatüristin 'Hazreti Muhammed'e hakaret içeren' çiziminin kullanıldığı afişin asıldığı billboarddan, görevlendirmenin ardından 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliği daveti yapıldı Yenişehir Belediye Başkan Vekili Kartal: 'İslam aleminin peygamberine bu şekilde hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. Biz geçmiş dönemin yarattığı hasarı, o duygusal ve ruhsal tahribatı da gidermeye çalışıyoruz' Vatandaşlardan Telkıran: 'Karikatür utanç vericiydi. Şu anda bu afişi görmek bize gurur veriyor'
 • Camiye Giren Hırsızlar Hoparlörü Çaldı Diyarbakır’da yapımı devam eden İmam Hanefi Camii, hırsızlar tarafından soyuldu. Hırsızlar, cami için toplanan yardımlarla alınan malzemelerin yanı sıra hoparlörleri de çalınca, ezan da eski usul okundu.
 • Yankesicilik Yaparken Suçüstü Yakalandı Merkez Yenişehir ilçesinde bir kişinin cep telefonunu çalarken yakalanan zanlı tutuklandı.
 • Pamukta Yeni Ekim Modeli Verimi Artırdı Pamukta, tohumların hat üzerine tek sıra yerine yan yana iki sıra olarak ekilmesiyle birim alandan daha yüksek verim alınıyor ÇUKOBİRLİK Diyarbakır Şube Başkan Vekili İskenderoğlu: 'Çift sırayla 650700, normal ekimde ise 550570 kilogram arasında bir verim elde ediliyor'.
 • Belediye Ekipleri Eğlence Yerlerini Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, emniyet müdürlüğü ve Yenişehir Belediyesi Zabıta ekipleriyle birlikte Yenişehir ilçesinde bulunan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerini denetledi.
 • Vali Güzeloğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, merkez Yenişehir ilçesi mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahallelerdeki fakir ve yoksul vatandaşlarla ilgili meselelerde muhtarların, devletin hem hukuki hem de vicdani vekili olduğunu hatırlatan Vali Güzeloğlu, “Bir kişi kimsesiz ve sahipsiz kalmışsa onun kimsesi de sahibi de devlettir, millettir ve siz de onun temsilcisisiniz” dedi.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğlu Açıklaması 'Diyarbakır'ı bölge merkezi kimliğinden uluslararası bir ticaret, üretim ve eğitim kentine taşıma iddiamız var' 'Belediyelerimizde bir büyük dönüşüm ve değişim var'.
 • Her Şeyi Devletten Beklemedi 51 Okula Spor Malzemesi Ulaştırdı Diyarbakır’da beden eğitimi öğretmeni Özgür Büyük’ün imkanı olmayan okullar için başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyaya başlarken 25 okul hedeflediklerini dile getiren Büyük, “Bugün verdiklerimizle beraber 51’nci okula ulaştık. Malzeme destekleri de gelmeye devam ediyor. Her şeyi devletten beklememek lazım. Tabi ki devletimizin yaptıkları da ortada ama özel sektörü de ayağa kaldırmak lazım” dedi.
 • Güvercinler, Diyarbakır'da Görücüye Çıktı Diyarbakır'da düzenlenen 'Güvercin Festivali'ne katılanlar, aralarında 20 bin liraya kadar alıcı bulanların da yer aldığı 25 ırktan güvercini görme fırsatı buldu Kanatlı Hayvanseverler Derneği Başkanı Batmaz:'Çocuğumuz gibi onlara bakıyoruz ve seviyoruz. Onları beslediğimizde rahatlıyoruz'
 • HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay Açıklaması 'Biz barajın yıkılmasını, tüm anlayışların temsil edilmesini istiyoruz. Parlamentoda bütün görüşler temsil edilsin diyoruz'
 • 'Bu Coğrafyanın En Büyük Silahı Birlik, Beraberlik Ve Kardeşliğidir' Gazeteciyazar Özköse: 'Anadolu, yalnızca bu topraklar değildir. Anadolu demek, Kahire ve Gazze demektir. Bu coğrafyanın da en büyük silahı birlik, beraberlik ve kardeşliğidir'
 • Atatürk, Güneydoğu'da Törenlerle Anıldı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında Güneydoğu’da törenlerle anıldı.
 • Diyarbakır'da İş Yeri Yangını Diyarbakır'da bir oto döşeme atölyesi, çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi.
 • Oto Sanayi Sitesi'nde Korkutan Yangın Diyarbakır Oto Sanayicileri Sitesi’ndeki bir dükkanda çıkan yangın kısa sürede büyüyerek, çevre dükkanlara yayıldı. Yangına, itfaiyeyle birlikte TOMA’lar da müdahale ederken, 6 kişi dumandan etkilendi.
 • Başkan Kartal Diyarbakır'da Osmanlı Okçuluğunu Öğretiyor Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Türkiye Gençlik Vakfı Diyarbakır (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra ata sporunun yaygılaştırılması için ok ve yay takımları hediye etti.
 • Diyarbakır'da Hava Destekli Asayiş Uygulaması Yenişehir ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde helikopter destekli asayiş uygulaması yapıldı.
 • Diyarbakır'da Bıçaklı Kavga Açıklaması 5 Yaralı Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 5 kişi yaralandı, 4 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da Okul Çevresinde Uyuşturucu Denetimi Diyarbakır'da okul bahçeleri ve çevrelerinde uyuşturucu denetimi yapıldı.
 • Pamuk Yeniden Diyarbakır Çiftçisinin Gözdesi Oldu Diyarbakır'da çiftçiler devlet desteğinin artırılması sonrasında yeniden 'beyaz altın' olarak tabir edilen pamuk ekimine yöneldi Kentte geçen yıl 282 bin dönüm olan pamuk ekim alanı, bu yıl yüzde 48 artarak 418 bin dönüme çıktı ÇUKOBİRLİK Diyarbakır Şube Başkan Vekili İskenderoğlu: 'Pamuk ekim alanının yükselmesinin sebebi devletin uygulamış olduğu destekleme politikasıdır' 'Pamukta kilogram başına yaklaşık 80 kuruş destek alıyoruz. Ayrıca mazot ve gübrede dönüm başı 40 lira destek veriliyor. Bu destekle çiftçimiz mısır ve buğdaydan pamuğa yöneldi'
 • Kendini Bıçaklayıp, Yakmaya Çalıştı Diyarbakır’da seyyar arabasıyla sıkma meyve suyu satan satıcı, zabıtanın başlattığı uygulamaya kızarak, çıktığı aracının üzerinde kendini yakmaya çalıştı. Bıçakla da kendini yaralayan satıcıyı, emniyet müdürü ikna etti.
 • Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evi Çalışmalarına Başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 6-18 yaş arası çocukların eğitimlerine destek vermek ve sosyo-kültürel faaliyetlerini artırmak amacıyla Yenişehir İlçesi Ofis semtinde yer alan ve şuan kullanılmayan Konuk Evi’ni değerlendirerek Bilgi Evi’ne dönüştürüyor. 12 derslik, konferans, etkinlik ve galeri salonları, 2 kütüphane ile 1 bilişim sınıfının yer alacağı Bilgi Evi’nde inşaat çalışmaları başladı.
 • Zabıtaya Kızan Seyyar Satıcı, Arabasını Yakmaya Kalktı Diyarbakır’da seyyar satıcı arabasıyla sıkma meyve suyu satan seyyar satıcı, zabıtanın kaldırım işgaline karşı başlattığı uygulamaya kızarak, aracını ateşe vermeye kalktı. Emniyet mensuplarının müdahale ederek, satıcıyı sakinleştirmesiyle olay tatlıya bağlandı.
 • Final'den Köy Okuluna Yardım Yenişehir Final Okulu, köy okulunda yardıma ihtiyacı olan öğrencilere kıyafet yardımı yaptı.
 • İnşaat Tozundan Bıkan Esnaf Tedbirsiz Yıkımdan Şikayetçi Diyarbakır’da, eski bir binanın yıkımı nedeni ile ortaya çıkan toz, çevre esnafın tepkisini çekti. İş yapamaz duruma gelen esnaf, yıkımın durdurulmasını talep etti.
 • Asayiş Şube 255 Aileye Kurban Eti Dağıttı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli polisler, kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları 15 koyunu keserek, kentte ekonomik durumu iyi olmayan 255 aileye dağıttı.
 • Diyarbakır'da Motosiklet Kazası Açıklaması 2 Yaralı Diyarbakır’da meydana motosiklet kazasında 2 kişi yaralandı.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'En Büyük Sevdamız Diyarbakır'a Hizmet Etmektir' Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde akşam saatlerinde vatandaşlar ve esnaflarla buluşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "En büyük sevdamız Diyarbakır’a hizmet etmektir" dedi.
 • 'Mehmet Uzun Parkı'nın Adının Değiştirildiği İddiası Yenişehir Belediyesi Mehmet Uzun Parkı'nın isminin değiştirildiğine dair iddiaları yalanladı.
 • Selahaddin-İ Eyyubi Ve Kudüs'ün Fethi Anılacak Diyarbakır'da Beytülmakdis Öncüleri Derneği, Selahaddin-i Eyyubi'nin Kudüs'ü fethinin yıl dönümü münasebetiyle "Selahaddin'in izinde bir nesil" adlı anma etkinliği düzenleyecek.
 • Vali Güzeloğlu, Merkez İlçe Kaymakamlıklarını Ziyaret Edip Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu merkez ilçe kaymakamlıklarını ziyaret edip, ilçelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • Başbakan Yardımcısı Işık, Diyarbakır'da Esnafı Ziyaret Etti Diyarbakır’da bulunan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, esnaf ziyaretinde bulundu. İşyerlerini gezen Başbakan Yardımcısı Işık, esnafın ve vatandaşların talep ve isteklerini dinledi.
 • Işık, AK Parti Yenişehir Kongresine Katıldı Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bölgede çok ciddi hamlelerin olduğunu belirterek, “Bir kalkınma hamlesi var. Cazibe Merkezleri Programını yakında inşallah başlatacağız. Ayrıca, burada hukukun içinde kalmak şartıyla hiçbir teröristin, hiçbir eşkıyanın milletimizin huzurunu bozmasına, güvenliğini sekteye uğratmasına, rahatını kaçırmasına müsaade etmiyoruz” dedi.
 • 'Referandumun İptali Herkesin Kazanacağı Hayırlı Bir Karar Olacak' Başbakan Yardımcısı Işık: '(IKBY'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum) Bu hareket bölgede daha fazla ayrışma, kamplaşma, kutuplaşma getirmeyecek mi? Ne faydası olacak? Niye biz birilerinin bizim için yazdığı senaryoları oynamak zorunda kalalım? Referandumun iptali kararı, inanın hem Kuzey Irak için hem de bölge için herkesin kazanacağı hayırlı bir karar olacaktır' 'Biz onların ancak iyiliğini isteriz, tıpkı bugün olduğu gibi. Keşke baştan beri basiretli ve ferasetli davransalardı da bu iş bu noktaya gelmeseydi. Keşke bölge bir daha ateş çemberi riskiyle karşı karşıya kalmasaydı' 'Terör örgütü kayıtsız şartsız silahlarını gömüp, ülkeyi terk edene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ama bunu yaparken de bir tek masum insanımızın burnunun kanamaması için gereken her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz'
 • AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı'nda Kongre Heyecanı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Başkanlığı’nda 4. Olağan Kongre çalışmaları tamamlandı. Kongre için bütün hazırlıkların yapıldığını belirten İlçe Başkanı ve genel merkez adayı Mürsel Kikizade seçime gidileceğini belirterek, ilk günkü heyecanla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
 • Güneydoğu'da İlk Ders Zili Heyecanı Diyarbakır, Mardin ve Siirt'te 750 bin öğrenci için 20172018 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı Diyarbakır Valisi Güzeloğlu: 'Hain her türlü emel ve terör karşısında milletini ve devletini koruyan, sonuna kadar savunan bir tavra sahip bireyler yetiştirmek istiyoruz' Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Yaman: 'Artık bu ülkenin parası dağa gitmeyecek. Parayı siz değerli öğrencilerimize, kadınlarımıza, gençlerimize yani önce dezavantajlı gruplara sonra bütün şehre harcayacağız'
 • Güneydoğu'da İlk Ders Zili Coşkuyla Çaldı Güneydoğu’da ilk ders zili coşkuyla çaldı. Bölgede, öğrenciler ve velilerinin yanı sıra, yeni atanan öğretmenler, yeni eğitim ve öğretim sezonuna heyecanla girdi.
 • HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay Açıklaması 'Türkiye’nin bir barışa ihtiyacı var. Bütün yaşadıklarımız, bu acıların bu katliamların, kaosun, şiddetin, kutuplaştırmanın sebebi barış için birlikte yaşayamıyor oluşumuzdandır. Türkiye hakları hangi kimlikten ve inançtan olursa olsun demokratik, eşit özgürlükçü bir yaşamı hak ediyor'
 • Diyarbakır'da HDP Mitingi HDP tarafından Diyarbakır’da, “Adalet, Vicdan ve Demokrasi” mitingi gerçekleştirildi.
 • Düğününde, Katledilen Arkadaşlarını Unutmadı Diyarbakır'da, 67 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken arkadaşları Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş'in vahşice öldürüldüğü katliamdan yaralı kurtulan Yusuf Er, düğününde arkadaşlarını unutmadı Katledilen Yasin Börü ve arkadaşları adına ezgi ve şiirlerin okunduğu düğünde, damat Er, Börü'nün resminin bulunduğu atkıyı taktı Yusuf Er:'Bu düğün sadece benim düğünüm değil, 67 Ekim olaylarında şehit edilen Yasin Börü ve diğer arkadaşlarımın düğünüdür'.
 • Diyarbakır'da 430 Bin TL Çalan Hırsızlar Yakalandı Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan bir hayvancılık birliğinden 430 bin TL para çalınması olayı, polisin 100 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini incelenmesiyle aydınlatıldı. Tespit edilen 5 şüpheliden 4’ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, çalınan paranın 28 bin TL’si ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Hayvancılık Birliğinden Hırsızlık Kentte faaliyet gösteren hayvancılık birliğinden 430 bin lira çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
 • Diyarbakır'da Şüpheli Çanta Fünye İle Patlatıldı Diyarbakır'da Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi önünde unutulan çanta, fünye ile patlatıldı.
 • Büyükşehir Belediyesi 2 Okulun Bahçesini Asfaltladı Kent genelinde asfalt, yol bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Muazzez Sümer Teknik Anadolu Lisesi ve 5 Nisan İlkokulu bahçesini asfaltladı.
 • Kızılay'dan Diyarbakırlılara Kan Bağışı Çağrısı Diyarbakır’da artan sıcaklık nedeniyle kan bağışında yaşanan düşüşten dolayı Türk Kızılay Derneği Diyarbakır şubesi tarafından kan bağışı çağrısı yapıldı.
 1  2  ...  23  24