SUR HABERLERİ / Diyarbakır

 • GGC'den İHA'ya Birincilik Ödülü Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen “Yılın başarılı gazetecileri” yarışmasında “Sur’un dar sokaklarından şampiyonluğa” haberi ile birincilik kazanan İHA muhabirleri Mehmet Pişkin ve Emrah Kızıl, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
 • Diyarbakır'da Suriyeli Mültecilerin Sorunları Tartışıldı Diyarbakır’da Suriyeli mültecilerin sorunları, "Sığınmacı çocuk ve kadınların sosyal entegrasyonu ve sosyal içerme politikaları çalıştayı" ile tartışıldı.
 • 'Dünya İnançları-Amin Fotoğraf Sergisi' Diyarbakır'da tarihi İçkale'deki St. George Kilisesi'nde, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğince 'Dünya İnançlarıAmin' isimli fotoğraf sergisi açıldı
 • Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 3 Kişi Tutuklandı Diyarbakır’da uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Operasyonlarda 18 kilogram eroin ile 700 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonları Operasyonlarda, 18 kilo 620 gram eroin ve 706 kilogram esrar ele geçirildi Gözaltına alınan 3 kişi ise tutuklandı.
 • Cumhurbaşkanlığı, Diyarbakır'da Aşure Dağıttı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Muharrem ayı dolayısıyla Diyarbakır’da aşure dağıtıldı.
 • Çaresiz Anne Çocuklarının Okuması İçin Yardım Bekliyor Diyarbakır’da kocası ve en büyük oğlu hapse düşen bir oğlu da asker olan 5 çocuk annesi Fikriye Ünal, tek başına geriye kalan 3 çocuğunu okutmaya çalışıyor. Evlere temizliğe giderek ayakta durmaya çalışan cefakar anne Ünal, artık borç yükünün altından kalkamadığını ve çocuklarının hayatının okuyup kurtulması için kendisine bir yardım elinin uzatılmasını istedi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan Açıklaması 'Sur içi başta olmak üzere özellikle son dönemlerdeki acılardan sonra bu terör olaylarının yoğun olarak yaşandığı tüm şehirlerde çok önemli faaliyetleri hayata geçiriyoruz. Bunu candan yapacağız. Candan yapılan her şeyin bir kıymeti var'
 • Surlu Çocuklar İçin Gençlik Merkezi Açıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler, Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYDER) bünyesinde çocuklar için gençlik merkezi açıldı.
 • Sur'da 10 Bin Kişiye Türk Bayrağıyla Süslenmiş Aşure Dağıtıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye Türk bayrağı ile süslenmiş aşure dağıtıldı.
 • Diyarbakır'da Bin 200 Çocuk Uçurtma Uçurdu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından tarihi Kırklardağı’nda uçurtma şenliği düzenlendi. Bin 200 çocuğun katıldığı etkinlikte çocuklar gönüllerince uçurtma uçurdu.
 • Sur Semaları Uçurtmalarla Renklendi İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tarihi Sur ilçesinde Kırklardağı bölgesinde bin 200 öğrencinin katılımıyla uçurtma şenliği düzenledi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürü Altun: 'Kentimizde yaşanan travmatik olaylardan bir nebze de olsa çocuklarımızı kurtarabilmek ve kötü alışkanlıklardan korumayı amaçlıyoruz'.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyelerden Aşure İkramı İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre Belediyesi muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.
 • Yöresel Tatlar Sur'da Buluştu Türkiye’nin yedi bölgesinden yöresel ürünler Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kurulan ‘Yöresel Ürün Festivali’nde bir araya geldi. Sur diplerinde kurulan festival çadırları ziyaretçilerin ilgisini çekerken, festival katılımcıları ise vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi.
 • AK Parti'den Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Silvan İlçe Başkanı Nimet Aksoy, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri, Merkez Sur ilçesinde bulunan Sur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki ihtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye yardımında bulundu.
 • Türkiye'nin Yöresel Ürünleri Diyarbakır'da Sergileniyor Türkiye'nin 70 ilinden yaklaşık 200 çeşit ürünün yer aldığı 'Yöresel Ürün Festivali' Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde açıldı Festival Koordinatörü Bahar: 'Kimse tereddüt etmeden Diyarbakır'a gelip rahatlıkla gezebilir. Festivalde, Türkiye'nin birçok ilinden ürünlerimiz var'
 • GGC'den İHA'ya Ödül Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından bu yıl 32’ncisini düzenlenen ’Yılın Başarılı Gazetecileri’ yarışması jüriden gelen oylar ile sonuçlanırken, İhlas Haber Ajansı muhabirleri Mehmet Pişkin ve Emrah Kızıl tarafından hazırlanan ’Sur’un sokaklarından şampiyonluğa’ isimli haber tv haber dalında birinciliğe layık görüldü.
 • Sur'da Uçurtma Şenliği Düzenlenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Sur ilçesinde bulunan tarihi Kırklardağı bölgesinde uçurtma şenliği düzenleyecek.
 • Diyarbakır'da Berberdi, Şimdi Dünyaya Güzellik Eğitimi Veriyor Diyarbakırlı Sadık Özgececi, ailesinin maddi sorunları nedeniyle okuldan arta kalan zamanlarda bir berberde çıraklık yaptı. Bir süre sonra işi kapıp kendine ait berber dükkanı açan Özgececi, daha sonra güzellik uzmanlığı ve kalıcı makyaja merak sardı. Özgececi, aldığı eğitimlerin ardından yaptığı başarılı işlerle dünya çapında bir üne kavuştu.
 • Diyarbakırlı Simitçi Kadir'in 'Neşeli Mesaisi' Diyarbakır'ın Sur ilçesinde simit, ayran satarak geçimini sağlayan Kadir Tun, gün boyu yaptığı esprilerle esnafı ve vatandaşı güldürüyor Güler yüzü ve neşeli tavırlarıyla dikkat çeken, 'Bir ayran bir simit alana bir espri bedava' diye seslenen Tun, müşterinin isteğine göre satış öncesi ya da sonrası espri yapıyor Tun: 'Terör olaylarından sonra esnafın yüzü asıktı. Onların moralini yerine getirmek için espri yapmaya başladım. Komediyi seviyorum. Hayalimde ünlü bir tiyatro oyuncusu olmak var' Esnaf Karakoç: 'Kadir kardeşimiz çok esprili. Sur'da ki olaylarda moralimiz bozuktu. Onun burada olması bize moral veriyor'
 • 'Bu İşten Vazgeçmek, Bütün Coğrafyamıza Hayır Getirecek' Başbakan Yardımcısı Işık: '(IKBY'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum) Türkiye olarak diyoruz ki; henüz vakit çok geç olmadan bu işten vazgeçin. Bu işten vazgeçmek başta Kuzey Irak halkına, Türkiye'ye, İran'a, Irak'a, Suriye'ye ve bütün coğrafyamıza hayır getirecek' 'Yeni bir felakete sürüklenmemek için Türkiye olarak tavrımız, bu referandumdan bir an önce vazgeçilmesi. Bununla ilgili temaslarımız, gayretlerimiz, çabalarımız her yönüyle sürüyor, sürecek' 'Türkiye, bölgenin daha büyük bir kargaşaya girmemesi, bölge halkının daha fazla ızdırap çekmemesi için alınması gereken tüm tedbirleri çekinmeden alacaktır. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın'
 • Fikri Işık Açıklaması Vakit Geç Olmadan Bu İşten Vazgeçin Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKYB) yapmayı planladığı referanduma ilişkin, “Türkiye olarak vakit geç olmadan bu işten vazgeçin diyoruz" dedi.
 • Başbakan Yardımcısı Işık Diyarbakır'da Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKYB) yarın yapmayı planladığı referanduma ilişkin, “Türkiye olarak vakit geç olmadan bu işten vazgeçin diyoruz" dedi.
 • HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay Açıklaması '(TBMM'de oylanacak Irak ve Suriye tezkeresi) Savaş tezkeresi ne Türkiye halklarına ne de bölge halklarına iyilik değildir. Tam tersine kan, gözyaşı, sömürü, cinsel taciz, kadınların savaşta kötü koşullara maruz kalması anlamına gelmektedir'
 • DOGÜNSİFED Eski Başkanı Ve Eşine Terörden 22,5 Yıla Kadar Hapis İstemi Diyarbakır'da DOGÜNSİFED Eski Başkanı Şah İsmail ve eşi Emine Bedirhanoğlu'na 'silahlı terör örgütünü kurma ve yönetmek' suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı İddianamede, Şah İsmail Bedirhanoğlu'nun PKK/KCK terör örgütünün Suriye kolu PYD'nin sözde eşbaşkanı Asya Abdullah ile DTK'da toplantı yaptığı belirtildi Eşi Emine Filiz Bedirhanoğlu'nun ise kepenk kapatmak istemeyen bir esnafı ikna etmeye çalıştığı yer aldı.
 • Hem Güneşin Hem De Tarihi Güzelliklerin Tadını Çıkardılar Diyarbakır’da sonbaharın güneşin tadını çıkartmak isteyen vatandaşlar, tarihi mekanları doldurdu.
 • 'Türkiye, Irak'ın Toprak Bütünlüğünden Yana' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz:'(IKBY'nin planladığı referandum) Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğünden yana. Bu toprak bütünlüğü içinde orada yaşayan insanların hepsinin hakkının, hukukunun gözetildiği bir ortamı savunuyor. Bunu bozacak hiçbir harekete de taraftar değil Türkiye ve bununla ilgili gerekli çalışmaları yürütüyor'
 • Sur'a Zorunlu Su Kesintisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Sur ilçesi Melikahmet Caddesi’ndeki içme suyu şebeke hattında başlattığı bakım-onarım çalışmaları nedeniyle, 20-26 Eylül 2017 tarihleri arasındaki günlerde, saat 08.00-17.00 saatleri arasında zorunlu su kesintisi uygulayacak.
 • Alipaşa'daki 605 Öğrenci Çeşitli Okullara Kaydedildi Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Alipaşa ilk ve ortaokulunda öğrenim gören 605 öğrenci, çevredeki farklı okullara nakledildi.
 • Diyarbakır'da Gaziler Günü Kutlandı Diyarbakır’da 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.
 • Sur Belediye Başkanı Özkan, Ermeni Kilisesine Hırsızların Dadandığı İddialarını Yalanladı Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, Ortadoğu’nun en büyük Ermeni Kilisesi olan Surp Giragos kilisesinin hırsızların hedefinde olduğu iddialarını yalanladı.
 • Türk Savaş Uçakları Sınırda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK ve DEAŞ’ın kış yapılanması hazırlıklarına müsaade etmemek için sınıra yakın hava üslerinde turuncu alarma geçti.
 • Başkan Özkan, İlk Ders Günü Okulları Ziyaret Etti Diyarbakır’ın Sur ilçesinde eğitim ve öğretim sezonu başladı. Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, okulları ziyaret etti.
 • Savaş Uçakları Sınır Boyu Ve Kuzey Irak İçin Teyakkuza Geçti Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK ve DEAŞ’ın kış yapılanması hazırlıklarına müsaade etmemek için sınıra yakın hava üslerinde turuncu alarma geçti.
 • Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Arslan, Diyarbakır'da Bakan Arslan: 'Terör, dünyanın neresinde olursa olsun mücadele edilmesi gereken bir olgu. O nedenle Almanya başta olmak üzere bütün ülkelerden istirhamımız, mücadeleyi ortak vermemiz lazım. Dünyanın neresinde olursa olsun, dünyanın neresinden gelirse gelsin' 'Lütfen huzurumuzu bozacak eylemlerin içinde bulunmayın. Lütfen Almanya'da şurada burada teröristleri, terör örgütlerini destekleyerek, bu bölgenin huzurunu kaçıracak eylemlere destek vermeyin. Suriye'de karışıklık çıkarmak isteyen, Türkiye'nin huzurunu bozmak isteyenlere destek verip, lütfen o insanları daha fazla mağdur etmeyin'
 • Başkan Atilla'dan Sur'a Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla Sur ilçesinde vatandaşları ziyaret edip esnafla bir araya geldi.
 • Tarihi Surlar Yazı Tahtasına Döndü UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Diyarbakır Surları yazı tahtasına döndü. Binlerce yıllık taşlar, aşk ilanları, sosyal mesajlar ve argo kelimeler içeren yazılarla doldu.
 • Diyarbakırlı Bin Yetim Çocuğa Kırtasiye Yardımı Yetimler Vakfı, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde, aralarında terör mağdurları ve Suriyeli sığınmacıların da bulunduğu bin yetim çocuğa kırtasiye yardımı yaptı.
 • Diyarbakır'a 55 Milyonluk Eğitim Yatırımı Diyarbakır’da Bahçeşehir Koleji Hevsel Kampüsünün açılışı yapıldı. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Türkiye’deki Bahçeşehir Kolejlerinin, Uğur Okullarının toplamı 200’ü geçti. Bunların en büyüğü, en muhteşemi olan kampüsün Diyarbakır’da olması beni çok gururlandırdı. Bu kampüs 55 milyona mal olmuş bir kampüs” dedi.
 • Diyarbakır'daki Patlamayla İlgili 1 Kişi Gözaltına Alındı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir evde yaşanan patlamayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
 • Suriyeli Aileden Kaymakam Çelik'e Ziyaret Suriye'de yaşanan iç karışıklıktan dolayı Diyarbakır'ın Silvan ilçesine gelen Abdulsalam Alibrahim, Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Adem Çelik'i makamında ziyaret etti.
 • Diyarbakır'da Patlama Açıklaması 1 Yaralı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde evinin bahçesine atılan bir El Yapımı Patlayıcı’yı (EYP) kaldırmak isteyen bir kadın, meydana gelen patlamada ağır yaralandı.
 • Ergin'den Arakan'daki Saldırılara Tepki Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Süleyman Ergin, Arakan’da Müslümanlara yönelik yapılan saldırılara tepki gösterdi.
 • Japon Pasajı Kan Ağlıyor Diyarbakır’da bir dönem ticaretin en yoğun merkezlerinden biri olan ve iş yerleri yüz binlerce dolar karşılığında satılan Japon Pasajı artık boş dükkanlarla dolu. İş yerlerinin yüzde 70’inin kapandığını belirten pasaj esnafı, alışveriş merkezlerinin işlerini öldürdüğünü ifade etti.
 • Tarihi Mekanlar Ziyaretçi Akınına Uğradı Diyarbakır’da hafta sonunu fırsat bilen yerli ve yabancı ziyaretçiler tarihi mekanları doldurdu.
 • Parlı Sefa Cami Ve Medresesi Restorasyonu Devam Ediyor Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan tarihi kültür varlıklarının restorasyonu devam ediyor.
 • DİTAM, Sur'dan Göç Etmek Zorunda Kalan Ailelerle Görüşecek Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM), Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör nedeniyle evlerinden göç etmek zorunda kalan ailelerle görüşüp, sorunlarının çözümü noktasında kendilerine yol gösterecek.
 • Diyarbakır'da Arakan Protestosu Diyarbakır’da cuma namazı çıkışı, bazı sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce kişi, Myanmar’ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.
 • Sur'da 'Okul Güvenliği' Toplantısı Yapıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kaymakam Bilal Özkan başkanlığında “okul güvenliği” toplantısı yapıldı. Toplantıda yeni eğitim-öğretim yılı döneminde alınacak güvenlik önlemleri ve yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
 • 'Diyarbakırımızın Ciğeri Urfa'nınkinden Kat Kat Daha Güzel' Diyarbakırlılar, Diyarbakır ciğerinin Şanlıurfa ciğerinden daha güzel ve lezzetli olduğunu savundu.
 • Sur'un 2 Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Sur Belediye Başkan Vekili Kaymakam Özkan:'Sözde direniş görüntüsü oluşturmaya çalışmakla beraber başarılı olamayan terör örgütünün uzantılarına asla fırsat verilmeyecektir. Devletimiz bu çalışmayı takvimi içerisinde bitirmeye kararlıdır' 'Bugün bağırıp çağırarak, halkı kışkırtmaya çalışarak gündemi meşgul edenler bu protokolde imza sahibidirler'
 • Başkan Özkan'dan Kentsel Dönüşüme İlişkin Açıklama Diyarbakır’ın Sur ilçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik yaptığı açıklamada, "2008 yılında dönemin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur Belediyesi, TOKİ ve valilik arasında bölgede daha insani bir yaşamı tesis etme adına kentsel dönüşüm protokolü imzalanmıştır. Yani bugün bağırıp çağırarak, halkı kışkırtmaya çalışarak gündemi meşgul edenler bu protokolde imza sahibidirler" dedi.
 • GİRİŞİMCİ KADINLAR - Erkek Üyelerin Kadın Başkanı Diyarbakır'da 566 üyenin kayıtlı olduğu Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneğinin tek kadın üyesi Şükran Yılmaz, derneğin başkanlık görevini de yürütüyor Daha önce İstanbul'da yaşayan Yılmaz, 67 Ekim olaylarından etkilenerek döndüğü Diyarbakır'da, Sur ilçesindeki terör mağduru esnafın sorunlarına çözüm bulmak için kurulan derneğin başına geçti Yılmaz, dernek olarak terör mağduru esnaf için devlet desteğiyle 379 dönümlük arazi üzerine Surkent Toptancılar Sitesi kurulması ve bu sayede 5 bini aşkın kişiye istihdam sağlanması için hazırladıkları projeyi hayata geçirmeye çalışıyor Yılmaz: 'Diyarbakır'a 200 milyon liralık dev bir yatırım kazandırdık. Terör ne kadar yıkmaya çalışsa da Allah razı olsun devletimiz hep halkının yanında yer aldı'
 • Diyarbakır Protokolünden Tanışık'a Bayram Ziyareti Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, jandarma komutanları ve emniyet müdürüyle birlikte Tanışık köyünü ziyaret ederek, terör örgütü PKK mensuplarının bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarının bayramını kutladı.
 • Vali Güzeloğlu Şehit Yakınlarıyla Bayramlaştı Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Dürümlü Katliamı'nda hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti.
 • Diyarbakır'da STK'lar Arakan'a Saldırıları Kınadı Diyarbakır’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşları, Myanmar’ın Arakan eyaletindeki saldırıları kınadı.
 • Huzur Ortamı Diyarbakır'a Turist İlgisini Artırdı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, PKK'lı teröristlerin kazdığı çukurlar ve düzenledikleri saldırılar nedeniyle durma noktasına gelen turizm, huzurun tesis edilmesi sayesinde yeniden canlanıyor Demir Otel Genel Müdürü Yüksel: 'Şu anda güvenli, huzurlu bir ortam var. Buraya gelmek isteyen yerli, yabancı tüm misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız' Iraklı tur operatörü sorumlusu Merdan: 'Getirdiğimiz turist kafilesi şehri çok beğendi. Geç saatlere kadar insanlar dışarıda. Şehir güvenli oldu, güzel oldu. Ben Diyarbakır'ı bambaşka gördüm'
 • 'İslam Alemi İnşallah Bu Bayram İle Barışa, Kardeşliğe, Huzura Ulaşır' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker: 'Maalasef İslam coğrafyası hüzünlü. Müslümanların yaşadığı coğrafya üzerinde hesapları olanlar vekalet savaşlarıyla terör örgütleri üzerinden İslam coğrafyasını kana bulamaya çalışıyor. Milletimiz ve tüm İslam alemi inşallah bu bayram ile barışa, kardeşliğe, huzura ulaşır' '(Kerkük Vilayet Meclisi'nin referanduma katılma kararı) Türkiye'nin güvenliği, bölgenin istikrarı bizim için önemli. Bu sorunları daha da komplike hala getirecek davranışlardan, tutum ve eylemler ile kararlardan hepimizin dikkatle kaçınması gerekiyor'
 • Doğu Ve Güneydoğu'da Bayram Hareketliliği Kurban Bayramı arifesinde Diyarbakır, Elazığ, Siirt ve Mardin'de çarşı ve pazarlarda bayram alışverişi dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor Esnaf Anuk: 'Terörün bittiği, huzurun başını çektiği günleri yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da her zaman terörsüz ve huzur dolu günleri ve bayramları yaşamayı diliyoruz' Esnaf Toprak: 'Zaman zaman müşterilere yetişmekte zorlanıyoruz. Allah bu bayramda esnafı da vatandaşı da sevindirsin'
 • Sur'da 600 Kiloluk Bomba İmha Edildi Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Bağıvar Mahallesi’nde Dicle Nehri kenarında 3 varil içerisinde bulunan 600 kiloluk patlayıcı imha edildi.
 • Diyarbakır'da 600 Kilogram Patlayıcı Düzeneği Bulundu Sur ilçesinde Dicle nehri kenarında 3 varil içerisinde amonyum nitrat ile desteklenen patlayıcı madde düzeneği imha edildi.
 • Teröristlerin Toprağa Gömdüğü Patlayıcılar Bulundu Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristler tarafından toprağa gömülen 3 ayrı plastik bidon içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan yüklü miktarda amonyum nitrat destekli düzenek bulundu.
 • Sur Esnafına Dolandırıcılık Ve Hırsızlık Uyarısı Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sayesinde huzurun sağlandığı tarihi Sur ilçesinde emniyet güçleri esnafı Kurban Bayramı öncesi hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı uyardı.
 • Diyarbakır Halkının Teröre Prim Vermemesi Olumlu Karşılandı Diyarbekir Tanıtma ve Kalkınma Derneği Başkanı Abdülkadir Arslanoğlu, son dönemde kentte ve bölgede yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölge halkının artık gerçekleri gördüğünü ve devletin yanında olduğunu belirten Arslanoğlu, devlet ve halkın şuana kadar görülmemiş bir birlik ve beraberlik içinde olduğunu söyledi.
 • Kurban Pazarında Türkçe Ve Kürtçe Dolandırıcılık Uyarısı Diyarbakır polisi, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında dağıttığı, üzerinde Türkçe ve Kürtçe uyarıların yer aldığı broşürle vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı.
 • Diyarbakırlılar, HDP'nin Çağrısına İtibar Etmedi HDP Genel Merkezi ve milletvekillerinin Sur ilçesinin Lalebey ve Alipaşa mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını engellemek ve halkı sokağa dökmek amacıyla yaptığı çağrı karşılık bulmadı Mahallede kalan birkaç aile de ücretini devletin ödediği nakliye araçlarıyla evlerini boşalttı.
 • Yasak Tabelası Engel Olmadı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sıcak yaz aylarında çocukların tehlikeye aldırış etmeden yüzdükleri tarihi Anzele Çeşmesine belediye tarafından yasaktır tabelası konuldu. Ancak tabela çocukların süs havuzunda yüzmesine engel olmadı.
 • Sur'da Hareketlilik Var, Alışveriş Yok Diyarbakır’ın Sur ilçesi vatandaşların akınına uğrarken, esnaflar bu hareketliliğin işlere yansımamasından dert yanıyor.
 • STK'lar Bayramda İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürecek Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları, Kurban Bayramı dolayısıyla Suriyeli sığınmacılar, terör mağduru aileler ve diğer ihtiyaç sahiplerine çeşitli desteklerde bulunacak Terör örgütü PKK yandaşları tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşları adına 'Yasinler kurban eti dağıtmaya devam ediyor' sloganıyla da yardım yapılacak.
 • Diyarbakır'da Namaz Kılmayı Öğrenen Çocuklar Yürüdü Diyarbakır'da, Kuran Nesli Platformu tarafından düzenlenen program kapsamında namaz kılmayı öğrenen yüzlerce çocuk yürüyüş, yaptı Kuran Nesli Platformu Diyarbakır Koordinatörü Başeğmez:'Amacımız toplumun her alanında namaz bilincini oluşturmak ve hayatın namazla ne kadar güzel olduğunu anlatabilmektir'.
 1  2  ...  62  63 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !