SUR HABERLERİ / Diyarbakır

 • 'Türkiye Terörle Mücadele Ediyor, Kürtlerle Değil' Diyarbakır'daki akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve kanaat önderleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi DÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şeyhanlıoğlu: 'Türkiye Kürtlerle savaşmıyor. Türkiye bu terör örgütünü bugün Afrin'de sıkıştırmazsa bir iki yıl içinde saldırılar Ankara, İstanbul'a yayılacak' Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü Gökdemir: 'Türkiye, Afrin'e Kürtlerle savaşmak için değil, Kürtleri PKK/PYD'nin zulmünden kurtarmak için girdi' Kanaat önderlerinden Gülçer: 'Türkiye terörle mücadele ediyor, Kürtlerle değil. Müslüman Kürtler olarak hepimiz bu harekatın arkasındayız. Ne zaman isterlerse cepheye gitmeye hazırız'
 • Yasaklı Bölgede Patlama Açıklaması 2 Çocuk Yaralı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 çocuk, yasaklı bölgede buldukları cismin patlaması sonucu yaralandı.
 • Yasaklı Bölgede Buldukları Cisim Patladı Açıklaması 2 Çocuk Yaralı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 çocuk, yasaklı bölgede buldukları cismin patlaması sonucu yaralandı.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Sur Diyarbakır'ın Kalbidir' Sur ilçesinde esnafları ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Sur, Diyarbakır’ın kalbidir" dedi.
 • 'Canlı Bomba' İhbarıyla Tutuklanan Sanığa 15 Yıla Kadar Hapis İstemi Suriye'de etkisiz hale getirilen DEAŞ'lı teröristin 'canlı bomba olacağı' yönündeki ihbar üzerine gözaltına alınarak tutuklanan Suriye uyruklu eşi hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı Şaar hakkındaki ihbardan: 'Bu kadının görevi Suriye'de DEAŞ'lı teröristlere el yapımı bomba yapmaktır. Bu terörist, 'Kocam öldükten sonra canlı bomba olacağım' demiş' İddianameden: 'Şüphelinin, terör örgütü DEAŞ'ın hiyerarşik yapısı içerisinde iradesiyle yer alması, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçunu işlediğini göstermektedir'
 • Kur'an-I Kerim Aşkı Engel Tanımıyor Diyarbakır'da İl Müftülüğü'nün açtığı kursa katılan işitme engelli çocuk ve kadınlar, hem dini bilgi ediniyor hem de işaret diliyle Kur'anı Kerim okumayı öğreniyor Kursiyer Yıldız: 'Kur'anı Kerim'i okumayı öğrendim, çok mutlu oldum. İşaret dili süper bir şey, hayatımı kolaylaştırıyor' Bayram: 'Artık okuyabiliyorum, anlayabiliyorum. İşitme engelliler de bunu yapabiliyormuş. Gerçekten inandık, başardık'
 • Rehber Öğretmenlere Çocuk Değerlendirme Test Eğitimi Diyarbakır Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görev yapan rehberlik öğretmenleri ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik çocuk değerlendirme test eğitimi verilmeye başlandı.
 • Surlu Çocuklardan 'Devlet Yanımızda Neden Korkalım' Cevabı Diyarbakır'da, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahanesiyle huzur ve güven ortamını provoke etmeye yönelik olayların önlenmesi amacıyla 2 bin 500 polisle asayiş uygulaması yapıldı Sur ilçesindeki uygulamaya ekiplerle katılan İlçe Emniyet Müdürü Karacık, ara sokaklarda top oynayan çocuklara 'Bu saatte sokakta top oynamaktan korkmuyor musunuz?' diye sordu. Çocuklar, 'Neden korkacağız devlet yanımızda' diye cevap verdi.
 • Diyarbakır'da 3 Bin Polisle '15 Şubat' Alarmı Açıklaması 77 Gözaltı Diyarbakır polisi, Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümü olan 15 Şubat öncesinde il genelinde 3 bin polisle hava destekli asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamada çeşitli suçlardan aranan 77 kişi gözaltına alındı.
 • Güneydoğu'dan 'Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Diyarbakır, Şırnak ve Siirt’te düzenlediği basın açıklamalarıyla, “Zeytin Dalı Harekatı”na destek verdi.
 • Güneydoğu'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Diyarbakır, Siirt ve Mardin'de MemurSen şubelerince düzenlenen basın açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekatı'na destek verildi MemurSen Diyarbakır İl Başkanı Memiş: 'Türkiye terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor' MemurSen Siirt Temsilcisi Şeker: 'Küresel terörle mücadelede bedenini taşın altına koyan Türkiye'dir'.
 • BYEGM, Hainlerin Yalanlarını Böyle Ortaya Çıkardı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin sosyal medyada yapılan dezenformasyona karşı 8 dilde broşür yayımladı. Türkçe, Kürtçe, Arapça, Rusça, Farsça, İngilizce, Fransızca ve Almanca basılan broşürler, dünyanın dört bir yanına ulaştırıldı.
 • BYEGM'den Dezenformasyona Karşı 8 Dilde Broşür Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin bazı gruplarca sosyal medyada yapılan dezenformasyona karşı 8 dilde broşür yayımladı. Türkçe, Kürtçe, Arapça, Rusça, Farsça, İngilizce, Fransızca ve Almanca basılan broşürler, dünyanın dört bir yanına ulaştırıldı.
 • Eşine Hediye Almak Yerine Mehmetçiğe Bağış Yaptı Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Zeytin Dalı Harekatına destek vermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 14 Şubat Sevgililer Gününde eşine hediye almak yerine Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu.
 • Diyarbakırlı Çocuktan Mehmetçiğe Anlamlı Bağış Diyarbakır’da Tayyip Aras Aslan adlı çocuk, Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli askerlere destekte bulunmak amacıyla kumbarasındaki 20 TL’yi ailesi aracılığıyla Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.
 • Kırklar Dağı Konutlarında Sorunlar Bitmiyor Yapımı kadar yıkım süreci de sorunlu olan Kırklar Dağı konutlarında ev alan vatandaşlar, ellerinde olup biten her şeyi yatırdıkları konutların gözlerinin önünde yıkılması sonrası perişan hale geldi. Kırklar Dağı konutlarında ev alan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
 • HDP Milletvekili Baluken'e Verilen Hapis Cezası HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken'in üç ayrı suçtan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin gerekçeli karar açıklandı Kararda, Baluken'in sabit olan eylemine uyan suçun işleniş biçimi, önemi, üye olduğu örgütün tehlikesi ve sanığın kişisel konumu itibarıyla beliren kastının yoğunluğu dikkate alınarak cezalandırıldığı belirtildi Karardan: 'Eylemlerinde Yargıtay 16. Ceza Dairesinin yerleşik içtihatlarında da belirtilen süreklilik, çeşitlilik ve sıklık gözetildiğinde sanığın 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan cezalandırılmasına karar verilmiştir'
 • İskenderpaşa İlkokulu, Diyarbakır 3'Üncüsü Oldu Diyarbakır Sur ilçesinde bulunan İskenderpaşa İlkokulu öğrencileri, il geneli yapılan halk oyunları yarışmasında minikler kategorisinde Diyarbakır 3’üncüsü oldu.
 • Ocak Yağmuru Güneydoğu Çiftçisi İçin 'Can Suyu' Oldu Tarımın lokomotif sektör olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ekim, kasım ve aralık yağışlarının uzun yıllar ortalamasının oldukça altında kalması nedeniyle kuraklık endişesi yaşayan çiftçi, bölgenin ocakta aldığı yağışlarla umutlandı TZOB Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Delil: 'Çok güzel yağış aldık. Şu an buğdayda durum iyi. Zarar yok denilebilecek durumda. Böyle devam ederse kuraklıkla karşı karşıya kalmayız' Batman Ziraat Odası Başkanı Aydiş: 'Son yağışlarla ihtiyaç giderildi. Çiftçimizin kuraklık sorunu yok'
 • DBP Eş Genel Başkanı Arslan Tutuklandı Diyarbakır’da 2 gün önce gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı.
 • Diyarbakırlılardan Mehmetçik İçin Kan Bağışı Diyarbakır Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu öncülüğünde çok sayıda vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kan bağışında bulundu.
 • Surlu Çocuklar Kick Boksta Hedef Büyüttü Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde yaşayan ve ev ziyaretleri ile aileleri ikna edilen 70 çocuk, hafta içi her gün 6 saat kick boks eğitimi alıyor Dövüş sporunda zamanla hedef büyüten Surlu çocuklar Türk bayrağını dünyada dalgalandırmak istiyor Antrenör Demirok: 'Hedefimizde uluslararası müsabakalar, Avrupa şampiyonlukları var. Ülkemizi temsil etmek için oralarda olmak istiyoruz'
 • Kanaat Önderi Elçi, Hayatını Kaybetti Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Yönetim Kurulu Başkanı Tayyip Elçi'nin babası kanaat önderi Hüseyin Elçi (97) yaşamını yitirdi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Diyarbakır'da Çalık: 'Amerika, Afganistan ve Irak'a barış ve demokrasi getirmek için girdi ve milyonlarca masum insanın canını aldı. Bu filmi bir kez daha ülkemizde izlettiremeyeceksiniz. Size Suriye, İran ve Türkiye'de bu filmi bir kez daha çektirmeyeceğimizi Diyarbakır'dan duyurmak istiyoruz' 'Amerika girdiği nereye barış ve demokrasi götürmüş ki Suriye'ye de barış ve demokrasi getirsin. Biz Amerika'nın neden binlerce tır, yüzlerce uçak dolusu silahı PKK/PYD/YPG'ye verdiğini biliyoruz' '(Zeytin Dalı Harekatı) O bölgede yapmış olduğumuz mücadele, ülkeyi terör örgütlerinden korumak ve teröristlerle mücadele etmektir. Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Ülkemizin birliği ve beraberliği için her birimiz canımızı vermeye hazırız'
 • Diyarbakır'dan Zeytin Dalı Harikatına Destek İçin 1001 Türk Bayrağı Hediye Götürülüyor Anadolu Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı Ahmet Büyükburç ve Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Sıraç Ezer, terörle mücadelede şehit verilen 1001 askeri temsilen 1001 Türk bayrağı ile Kilis’e giderek Zeytin Dalı Harekatına destek vereceklerini duyurdu.
 • Terör Saldırısında 16 Can Veren Tanışık Köyünden Afrin Operasyonuna Destek Türkiye’nin terör unsurlarını temizlemek için Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na, teröre 16 canını veren Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Tanışık köyü sakinlerinden destek geldi. Acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu ifade eden Faruk Yaman, "Terörün kökü kazınsın istiyoruz. Her zaman devletimizin yanındayız" dedi.
 • Lütfiye Atilla'nın Dernek Ve STK Ziyaretleri Sürüyor Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, kentte bulunan dernek ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ziyaretleri devam ediyor.
 • Diyarbakır'da Buluşan Üniversiteli Gençlerden Teröre Tepki Gençlik ve Spor Bakanlığının organizasyonu ile Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Çankırı, Rize ve Manisa'dan Diyarbakır'a gelen 150 üniversite öğrencisi kentin tarihi mekanlarını ziyaret etti Öğrencilerden Tekin: 'Buraları gezmek bizim için şeref ve gururdur. Terörü kınıyorum. Onları insanlığa davet ediyorum' Şeker: 'Diyarbakır terör değil, huzur ve güven kokan bir şehir'
 • DTK Eş Başkanı Leyla Güven Tutuklandı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan terör soruşturma kapsamında gözaltına alınan DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in tutuklanmasına karar verildi.
 • Diyarbakır'ın Tarihini Camda Tanıtıyorlar Diyarbakırlı kadınlar surlar, Ulu Cami ve Dört Ayaklı Minare gibi tarihi mekanları cama işleyerek hazırladıkları objelerle kentin tanıtımına katkı sunuyor Camı sanatsal objelere dönüştüren kadınlar gelir elde ettikleri ürünlerin yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda sergilenmesinden gurur duyuyor Kursiyerlerden Güldalı: 'Sur'un tarihi yerlerini cama işlemek beni çok etkiledi. Çünkü buralar doğup, büyüdüğümüz yerler'
 • Zeytin Dalı Harekatı'na Türk Bayraklı Destek Diyarbakır'ın Eğil Belediyesince, TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla ilçede peygamber kabirlerinin bulunduğu Ziyaret Tepesi'ne Türk Bayrağı dikildi, Fetih Suresi okundu Belediye Başkan Vekili Kaymakam Atak: 'Şehitlerimiz anısına göndere çektiğimiz bayrağımız ilçe semalarında her daim dalgalanacak. Rabbim kahraman askerlerimize zafer nasip etsin'
 • F-16'Lar Peş Peşe Havalandı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden 10 F-16 savaş uçağı havalandı. Uçakların, Suriye istikametine gittiği görüldü.
 • F-16 Savaş Uçakları Peş Peşe Havalandı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden 10 F-16 savaş uçağı havalandı. Uçakların, Suriye istikametine gittiği görüldü.
 • 'Kıraathaneler Aslına Dönüyor Projesi' Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulanan proje kapsamında Diyarbakır'da bir grup gönüllü genç haftanın bir günü kentteki kahvehaneleri gezerek kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyor Sur Gençlik Merkezi sorumlusu Yun: 'Kıraathanelerde okey oynayan insanların yanında oturup kitap okuyarak farkındalık yaratıyoruz'.
 • Kırklar Dağı'nda Yıkım Devam Ediyor Diyarbakır’ın Sur ilçesinde türkülerle anılan Kırklar Dağı’nda tartışmalara neden olan yapıların yıkımı devam ediyor. 5, 6, 7 ve 8 nolu parsellerde bulunan inşaat halindeki 370 dairenin yıkımının bitmesinin ardından şimdi de ‘Hevsel Terasları’ olarak adlandırılan 11 nolu parselde yıkım işlemleri başladı.
 • Bakan Fakıbaba Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla'yı Ziyaret Etti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.
 • Bakan Fakıbaba, Sur Esnafını Ziyaret Etti Diyarbakır’da bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sur esnafını ziyaret etti.
 • Ünlüler Sur'da Buluşacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2018 siyasetçilerin, sanatçıların ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
 • 'Onların Paçavralarını Başlarına Çarpacağız' Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, "Binlerce kilometre uzaklıktan gelip topraklarımıza göz diken insanların o paçavralarını başlarına çarpacağız" dedi.
 • Bakan Fakıbaba Diyarbakır'da DİYARBAKIR – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, "Binlerce kilometre uzaklıktan gelip topraklarımıza göz diken insanların o paçavralarını başlarına çarpacağız" dedi.
 • Diyarbakır'da F-16 Hareketliliği Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nde hava hareketliliği sürüyor. Hava üssünden peş peşe 4 adet F-16 savaş uçağı havalandı. Mühimmatlı olarak havalanan savaş uçaklarının Afrin bölgesinde belirlenen hedefleri vurduğu belirtildi.
 • 'Afrin'deki Binlerce İnsan Türk Ordusu İçin Dua Ediyor' Suriye'nin Halep kentinde Esed'in saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a sığınan Yaser Alkhalilalibrahim, TSK'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi Alkhalilalibrahim: 'Azez'de Suriyeli birçok arkadaşım ailesini bırakıp, operasyona katılıyor. Katılmayanlar ise namaz kılıp, dua ederek harekata destek veriyor. Suriyeliler 2 yıldır bu harekatı bekliyordu''Afrin halkı, Türkiye ordusunun gelmesini istiyor. Afrin'deki binlerce insan Türk ordusu için dua ediyor'
 • EMİTT Fuarına Katılanlar Sur'a Davet Edildi Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ında (EMITT) katılımcı ve ziyaretçiler yaşanan terör olaylarının ardından büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan Diyarbakır’ın Sur ilçesine davet ediliyor.
 • Diyarbakır'da Vatandaşlar Akılcı Antibiyotik Kullanımı Konusunda Uyarıldı Diyarbakır İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekipleri, antibiyotiğin yanlış ve gereksiz kullanımı konusunda hasta ve yakınlarını bilinçlendirmek amacıyla el broşürü dağıttı.
 • GRAFİKLİ - PYD/PKK'nın Sivil Katliamları Bölücü terör örgütü PKK, yaklaşık 34 yıldır gerçekleştirdiği kanlı saldırılarda aralarında bebek, çocuk ve kadınların da yer aldığı binlerce kişiyi katletti Terör örgütünün sivilleri hedef alan saldırıları, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde teröristlere yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatılmasının ardından yoğunlaştı Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK mensuplarının son bir haftada Kilis ve Hatay'daki sivillere yönelik roketli ve havanlı saldırılarında 2'si Suriye uyruklu 4 kişi hayatını kaybetti, 6'sı çocuk 67 kişi yaralandı Kırıkhan'a havanlı saldırıda TEDAŞ işçisi Şahin Elitaş, Kilis'teki saldırıda Çalık Camisi'nde namaz kılan 72 yaşındaki Muzaffer Aydemir ve Suriye uyruklu Tarık Tabbak ile Reyhanlı'da Suriye uyruklu Nadir Alfares yaşamını yitirdi.
 • İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, Sur'u Ziyaret Etti Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bilal Özkan’ı ziyaret edip, sur içinde incelemelerde bulundu.
 • Başkan Atilla EMİT'te Kadayıf Dağıttı Bu yıl 85 ülkeden 4 bin 800 katılımcı, 600 tur operatörü ile bin 30 firmayı ağırlayacak olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Diyarbakır da yerini aldı. Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile kentteki diğer kurumlarında katıldığı Uluslar arası Turizm Fuarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla ziyaretçilere kadayıf dağıtıp hatıra fotoğrafı çekti.
 • GRAFİKLİ - PYD/PKK'dan İbadethanelere Hain Saldırılar Çocuk yaşlı, kadın erkek gözetmeksizin binlerce kişiyi katleden PYD/PKK, hain saldırılarında kutsal mekanları da hedef alıyor Doğu ve Güneydoğu'da yüzlerce camiyi tahrip edip yakan ve mühimmat deposu olarak kullanan terör örgütünün, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde camide masum 2'si çocuk 10 kişiyi, Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde camiden çıkanların da aralarında bulunduğu 33 vatandaşı katletmesi hafızlardan silinmedi Kiliseleri de tahrip eden eli kanlı örgüt, dün de Kilis'e roketli saldırı gerçekleştirerek, üç asırlık Çalık Camisi'nde namaz kılan 2 kişiyi katletti.
 • Şehit Aileleri Ve 'Ali Gaffar Okkan'lar Gaffar Okkan'ı Andı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı anma etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve ismi Ali Gaffar Okkan olan çocuklara yemek verildi. Programda şehitler için dualar edilirken, Afrin’e düzenlenen ’Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik için de Fetih Suresi okutuldu.
 • Diyarbakır'da Peş Peşe F-16'Lar Havalandı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden çok sayıda F-16 savaş uçağı havalandı. Uçakların, Suriye yönüne hareket ettikleri görüldü.
 • Sur EMITT'te Tanıtılacak Diyarbakır Sur Belediyesi ve Kaymakamlığı, bu yıl 22’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılarak ilçeyi tanıtacak.
 • Diyarbakırlı Annelerden Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Diyarbakırlı anneler, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik harekata destek amacıyla askerler için bere ve atkı ördü AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanı Evsen: 'Asla orada Kürtlere yönelik bir operasyon yapılmıyor. Hiçbir zaman da olmadı. Böyle bir ayrımcılık asla yok. Biz buna dikkat çekmek istedik. Bere ve atkıları örenler Kürt anneler. Bu annelerden askerlerimize sıcak bir sevgi yolu oluşturduk. Onlara bu şekilde mesaj vermek istedik' 'Askerlerimizin hepsi bu vatanın evlatları, onlara Diyarbakır'dan özellikle Kürt annelerden selamlar, sevgiler gönderiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun'
 • Diyarbakır'da Hava Hareketliliği Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nde hava hareketliliği sürüyor. Üsten peş peşe 4 adet F-16 savaş uçağı havalandı.
 • Buzağı Ölümleri Azalırsa, Türkiye Et İhraç Edebilecek Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yüzde 15’lik buzağı ölümlerinin önüne geçilmesi halinde Türkiye’nin et ithal etmesine gerek kalmayacağını, hatta et ihraç eden ülke konumuna gelebileceğini söyledi.
 • 'Bebek Katili PKK' Kara Propagandasında Çocukları Kullanıyor Farklı olaylara yaralanan çocukların fotoğraflarıyla Zeytin Dalı Harekatı'na karşı sosyal medyada propaganda süreci yürüten terör örgütü PYD/PKK'nın geçmişi çocuk katliamlarıyla dolu Kadın erkek, yaşlı genç gözetmeksizin saldırılar düzenleyen terör örgütü çocukları öldürmekten hiçbir zaman çekinmedi Saldırılar nedeniyle çok sayıda çocuğun yaşama hakkını küçük yaşta ellerinden alan terör örgütünün 1993 yılındaki Siirt'te gerçekleştirdiği saldırıda kundaktaki bebeği dahi kurşuna dizmesi hafızalardan silinmedi Teröristlerin 2014'ten bu yana katlettiği çocuklar arasında 3 yaşındaki Ceylin Naz Aydın, 15 yaşındaki Eren Bülbül, 16 yaşındaki Yasin Börü, 13 yaşındaki Fırat Simpil, 9 yaşındaki Elif Şimşek de yer alıyor.
 • Bakan Yardımcısı Karabay Diyarbakır'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Dr. Mehmet Karabay, Diyarbakır’da incelemelerde bulundu.
 • Diyarbakır'da Camilerde Fetih Suresi Okunup, Dualar Edildi Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için Diyarbakır’daki camilerde yatsı namazı sonrası Fetih Suresi okunup, dualar edildi.
 • 5 Çocuğuyla Hayata Tutunmaya Çalışıyor Diyarbakırlı 5 çocuk annesi Halime Arslan, maddi imkansızlıklar nedeni ile zor günler geçiriyor. Çocuklarını okula göndermekte zorluk çeken Arslan, yetkililerden yardım bekliyor.
 • Güneydoğu Devletinin Yanında Güneydoğu’da sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesine başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na destek verdi.
 • Surlardan Düşen Genç Ağır Yaralandı Diyarbakır tarihi Sur ilçesinde arkadaşlarıyla gezintiye çıkan bir genç, dengesini kaybederek surlardan aşağı düştü. Ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 • Diyarbakır'da Terör Örgütü Propagandasına 17 Gözaltı Diyarbakır’da, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı” ile ilgili sosyal medya sayfalarında terör örgütü propagandası yaptıkları belirlenen 17 kişi gözaltına alındı.
 • Sosyal Medyadan Provokatif Eylem Çağrılarına Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesine başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden provokatif eylem çağrıları yapanlara yönelik soruşturma başlattı.
 • DTK Başkanı Güven Hakkında Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a yönelik başlattığı operasyonun ardından telefonla bağlandığı televizyon kanalında provokatif açıklamalar yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanı Leyla Güven hakkında soruşturma başlattı.
 • Elazığ'dan Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu Başkanı İbrahim Kayaoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PKK/KCK/YPG-PYD ve DEAŞ mensuplarına karşı dün başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Rabbim ordumuzu korusun ve ülkemize zafer ihsan etsin." dedi.
 • Diyarbakır'da Hava Hareketliliği Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) dün başlattığı Afrin operasyonu nedeniyle turuncudan kırmızı alarma geçilen Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssünden çok sayıda F-16 savaş uçağı havalandı.
 • Diyarbakır'dan Peş Peşe F-16'Lar Havalandı Diyarbakır 8. Ana Jet üssünde konuşlu bulunan F-16 savaş uçakları tam donanımlı olarak havalandı. Jetlerin, Afrin operasyonu kapsamında hedefleri imha ettiği öğrenildi.
 • Tam Teçhizatlı F-16'Lar Diyarbakır'dan Havalandı Diyarbakır 8. Ana Jet üssünde konuşlu bulunan F-16 savaş uçakları tam donanımlı olarak havalanarak Suriye tarafına hareket etti.
 • Çevre Ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Diyarbakır'da Bakan Özhaseki, Sur ilçesinde terör saldırısında zarar gören mahallelerde incelemede bulundu Özhaseki: 'Buraya öyle bir fonksiyon yükleyeceğiz, öyle bir çalışma yapacağız ki Sur bundan sonra yaşayacak. Ticaretin kalbi ve insanların yaşam merkezi olacak, turizm destinasyon merkezi olarak kayıtlara geçecek. Binlerce insan Diyarbakır'a geldiği zaman Sur'a doğru koşacak' 'Ciddi masraflar yapıyoruz. Hata yapmadan doğru birşey ortaya çıkarmak istiyoruz. Onun çabası içerisindeyiz'
 • 'Sur'da Bir Ay İçerisinde İhalelerimizi Yapmaya Başlarız' Diyarbakır’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayapınar ilçesinde yapımı tamamlanan ‘Kent Meydanı’ ile tarihi Sur ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • Bakan Özhaseki Açıklaması 'Sur'da Bir Ay İçerisinde İhalelerimizi Yapmaya Başlarız' Diyarbakır’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayapınar ilçesinde yapımı tamamlanan ‘Kent Meydanı’ ile tarihi Sur ilçesinde incelemelerde bulundu.
 1  2  ...  65  66