SUR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Çocukların Üşümemesi İçin Askıda Elbise Kampanyası Başlattılar Diyarbakır’da, sosyal medya üzerinden tanışıp bir kampanya başlatan gençler, kısa sürede seslerini Türkiye’ye duyurdu. Soğuk havalarda çocukların üşümesini önlemek isteyen gençler, bir parkta ipe serdikleri elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 • Sur'da 'Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması' Yapıldı Diyarbakır’ın Sur İlçe Gençlik Merkezinin düzenlediği “Görelim Gülelim Öğrenelim” projesi kapsamında Kur’an’ı Güzel Okuma Yarışması” yapıldı.
 • Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşlı bir adam evinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.
 • 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği etkinlikle kutladı.
 • Kızı Kaçırılan Babaya 'DEAŞ'Lı Tehdit Diyarbakır’da yanlarında misafir ettikleri ve adını “Taner” bildikleri şahıs tarafından 15 yaşındaki kızı kaçırılan Mehmet Salih Güler, aileyle barışmadığı takdirde kızının terör örgütü DEAŞ’a katılabileceği şeklinde tehdit edildiğini ileri sürerek, kızının bir an önce bulunmasını istiyor.
 • DTSO Erbil'de Ticaret Merkezi Açacak Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) geçtiğimiz günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimine (IKBY) gerçekleştirdiği ziyaret olumlu geçti. DTSO’nun IKBY ziyaretinde Erbil’de Ticaret Merkezi kurulması kararlaştırıldı.
 • Tahir Elçi, Ölümünün Üçüncü Yılında Anıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare önünde düzenlediği basın açıklaması sonrası çıkan çatışmada vurularak hayatını kaybeden Tahir Elçi için toplanan kalabalık, ölümünün üçüncü yılında Diyarbakır Adalet Sarayından yürüyüş yaparak Elçi’yi vurulduğu yerde andı.
 • TOGEM-DER'den Bin 500 Öğrenciye Kışlık Giysi Yardımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) Diyarbakır’ın Sur ilçesinde eğitim gören bin 500 öğrenciye kışlık giysi yardımında bulundu.
 • 300 Çocuğa Bot Ve Mont Yardımı Merkezi İstanbul’da bulunan Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Diyarbakır İl Temsilciliği ve Hayat-Der’in düzenlediği “Kardeşlerimiz Üşümesin” projesi kapsamında 300 çocuğa bot ve mont yardımı yapıldı.
 • Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinden İHA'ya Birincilik Ödülü Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından bu yıl 33’ncüsü düzenlenen "Yılın Başarılı Gazetecileri" yarışmasında İhlas Haber Ajansı Diyarbakır muhabiri Aydın Yorat, "Ev yol ortasında kaldı" başlıklı haberiyle fotoğraf dalında birincilik ödülü aldı.
 • Tazı Sıkılmış Meyve Sularına Vatandaştan Yoğun İlgi Diyarbakır’da seyyar satıcıların yeni gözdesi taze sıkılmış meyve suları oldu.
 • Hazır Yorgan Ve Yataklar Yaygınlaştı, Yüne Talep Azaldı Geçmiş yıllarda çeyizlerin en önemli parçalarından olan, rengarenk kumaşlarla ve bin bir emekle işlenerek dikilen yorganların yapıldığı yüne talep, hazır yorgan ve yatakların yaygınlaşmasıyla azaldı.
 • Kedi Belgeseline Youtube'de Gala Yaptı Diyarbakır’da yaşayan basın mensubu Fatih Suruç, şiddete uğrayan sokak hayvanları için çektiği kedi belgeseline YouTube’de gala yaptı.
 • Diyarbakır'da 41 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi Diyarbakır’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 250 polisle narkotik uygulaması gerçekleştirildi. 2 saat süren uygulamada 41 kilo 655 gram esrar maddesi ele geçirilirken 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da Narkotik Uygulaması Diyarbakır’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 250 polisle narkotik uygulaması gerçekleştirildi. 2 saat süren uygulamada 41 kilo 655 gram esrar maddesi ele geçirilirken 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • 15 Yaşındaki Kızları Kaçırılan Aileye Şok Üstüne Şok Yanlarında misafir ettikleri ve adını Taner bildikleri 25 yaşındaki şahıs tarafından 15 yaşındaki kızlarının kaçırıldığını iddia eden aile, şikayet için gittikleri karakolda bir şok daha yaşadı. Şahsın gerçek isminin farklı olduğunu öğrenen ve kaçıranlarla yaptıkları görüşmede birçok kez bu yolla kız kaçırdıklarını öğrenen aile, bir an önce kızlarının bulunmasını istiyor.
 • Kursiyerler Kentin Tarihi Ve Turistik Mekanlarını Gezdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde sanat eğitimi alan 70 kursiyer, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.
 • (Düzeltme) Metrelerce Yükseklikteki Surlardan Düşen Baba Ve Oğlunun Durumu Ağır Diyarbakır’da çıkılması yasak olan tarihi surlara çıkan baba ve oğlu, metrelerce yüksekten düşerek ağır yaralandı. Kazaya rağmen bazı vatandaşlar surlara çıkmaya devam etti.
 • Metrelerce Yükseklikteki Surlardan Düşen Baba Ve Kızının Durumu Ağır Diyarbakır’da çıkılması yasak olan tarihi surlara çıkan baba ve kızı, metrelerce yüksekten düşerek ağır yaralandı. Kazaya rağmen bazı vatandaşlar surlara çıkmaya devam etti.
 • Hayvanlara Şiddete Dayanamadı, Kedi Belgeseli Çekti Diyarbakır’da 25 yaşındaki Fatih Suruç, televizyonlarda karşısına sıkça çıkmaya başlayan sokak hayvanlarına şiddet görüntülerine dayanamadı. Eline aldığı fotoğraf makinesi ile dışarı çıkıp sokak hayvanlarını görüntüleyen Suruç, ön yargıları kırmak için çektiği belgeseli sosyal medya üzerinden insanlara ulaştıracak.
 • Diyarbakır'dan Dünyaya Tohum İhracatı Diyarbakır’da sertifikalı tohum üreten bir fabrika, dünyanın çeşitli ülkelerine bu ürünleri ihraç etmeye başladı. 200 kişinin istihdam edildiği ve yılda yaklaşık 20 bin ton tohumun üretildiği fabrika, yurt dışı talebine yetişemez duruma geldi.
 • 11 İlde DEAŞ Operasyonu Açıklaması 24 Gözaltı Terör örgütü DEAŞ’ın uluslararası finans merkezlerine yönelik Diyarbakır merkezli 11 ilde gerçekleştirilen operasyonda 24 kişi gözaltı alındı.
 • Diyarbakır Merkezli 11 İle DEAŞ Operasyonu Diyarbakır merkezli 11 ilde, Suriye, Lübnan, Irak, Endonezya ve Libya gibi ülkelere para transferi gerçekleştiren terör örgütü DEAŞ’a operasyon düzenlendi. 24 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda zanlıların üzerinde 579 bin 608 dolar, 5 bin 285 euro, 1 milyon 304 bin 885 Türk lirası ve 124 bin 800 Suriye parası ele geçirildi.
 • Ölüm Bile Selfie Çekmeye Engel Olmadı Diyarbakır’da yasak olmasına rağmen vatandaşlar güvenliğini düşünmeden surlara çıkmaya ve ölümle burun buruna kalmaya devam ediyor.
 • Diyarbakır'da Güneşi Gören Parka Koştu Diyarbakır’da hafta içi etkili olan sağanak yağış sonrası güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar parklara akın etti.
 • İbrahim Kalın'dan Dörtlü Zirve Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İstanbul’da yapılacak Suriye konulu dörtlü zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu zirvede bizim öncelikli amacımız Suriye’de çözümün askeri değil siyasi olduğu gerçeğinden hareketle yeni ne tür formüller üretebiliriz konuları üzerinde durmak olacak. Bu çerçevede Cumhurbaşkanımızın idlib mutabakatının muhafaza edilmesi ve özellikle rejim kaynaklı ihlallerin önlenmesi yönünde değerlendirmeleri olacak” dedi.
 • Yanlış İğne Hayatını Kararttı, Çocuklarını Kurtarmak İstiyor Diyarbakırlı 43 yaşındaki Fatma Aba, henüz 3 yaşındayken yanlış iğne sonucu engelli kaldı. 20 yıl önce evlendiği eşi 9 yıl önce hayatını kaybeden Aba, geride kalan 3 çocuğu ile yaşam mücadelesi veriyor.
 • 'Gereken Tedbirleri Aldık, Durumu Kontrol Altına Aldık' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin hemen ardından ekonomiye saldırı olduğunu ifade ederek, Ancak biz gereken tedbirleri aldık, mekanizmaları oluşturduk, irtibatları kurduk ve hamdolsun durumu kısa sürede kontrol altına aldık” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması 'Bu Defa Ülkenin Ekonomisine, Can Damarına Saldırdılar' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin hemen ardından akılla, izanla ve siyasetle bağdaştırılamayacak bir dizi gelişmeyle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Bu defa diğerlerinden farklı olarak doğrudan ülkenin ekonomisine ve can damarına saldırdılar. Ekonomimizde tüm göstergelerin olumlu seyrettiği bir dönemde bir anda üzerimize kur, faiz, enflasyon araçlarıyla yüklendiler. Ancak biz gereken tedbirleri aldık, mekanizmaları oluşturduk, irtibatları kurduk ve hamdolsun durumu kısa sürede kontrol altına aldık” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sur'u Gezdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi programa katılmak amacıyla geldiği Diyarbakır’da, Sur ilçesini gezip tarihi surlardaki Keçi Burcu’na çıktı.
 • 'Bölücülerin Diliyle Konuşanların Tek Derdi...' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün hala birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin değil de bölücülüğün diliyle konuşanların tek derdinin ellerindeki siyasi ve ekonomik rantı kaybetme korkusu olduğuna dikkat çekerek, kendilerine başka kimlik ve devlet arayanların her şeylerini kaybetmeye mahkum olduğunu vurguladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması 'Bölücülerin Diliyle Konuşanların Tek Derdi Ellerindeki Rantı Kaybetme Korkusudur' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün hala birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin değil de bölücülüğün diliyle konuşanların tek derdinin ellerindeki siyasi ve ekonomik rantı kaybetme korkusu olduğuna dikkat çekerek, kendilerine başka kimlik ve devlet arayanların her şeylerini kaybetmeye mahkum olduğunu vurguladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gelişi Öncesi Diyarbakır'da 400 Polisle Asayiş Uygulaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’a gelişi öncesi kentte güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılırken İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde merkez Sur ve Yenişehir ilçelerinde 400 polisle asayiş uygulaması gerçekleştirildi.
 • Hendek Mağduru 723 Aileye Evleri Teslim Edildi Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çıkan hendek olaylarında evleri yıkılan 723 aile, TOKİ tarafından düzenlenen kura ile yeni evlerine kavuştu.
 • Sur Mağduru Vatandaşlara Evleri Dağıtıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çıkan hendek olaylarında evleri yıkılan 723 aile, TOKİ tarafından düzenlenen kura ile yeni evlerine kavuştu.
 • Hamile Eşi İle Gezerken Surlardan Düştü Diyarbakır’da, hamile eşi ile surları gezmek isteyen bir kişi, dengesini kaybederek sert zemine çakılıp yaralandı.
 • Meteorolojiden 'Toz Taşınımı' Uyarısı Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, toz bulutu uyarısı yaptı.
 • Malkoç Açıklaması 'Kamu Denetçiliği Kurumu'nun Görevi Devlet İle Vatandaş Arasında Çıkan Sorunları Çözmektir'' Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.
 • Ünlü Oyuncu Müfit Can Saçıntı Diyarbakırlılarla Buluştu Ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı, Diyarbakırlı sevenleriyle buluştu.
 • Yakalanan Teröristten Kan Donduran İtiraflar Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalanan erkek teröristin itirafları, terör örgütü PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya serdi. Terörist, 2014 yılında örgüte zorla katıldığını ve Lice kırsalında teröristlere para karşılığında satıldığını belirterek, Suriye’de götürüldüğü kampta, kendisine ve birçok çocuğa defalarca tecavüz edildiğini itiraf etti.
 • Yakalanan Teröristten Kan Donduran İtiraflar Açıklaması 'Bana Ve Birçok Çocuğa Defalarca Tecavüz Edildi' Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalanan erkek teröristin itirafları, terör örgütü PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya serdi. Terörist, 2014 yılında örgüte zorla katıldığını ve Lice kırsalında teröristlere para karşılığında satıldığını belirterek, Suriye’de götürüldüğü kampta, kendisine ve birçok çocuğa defalarca tecavüz edildiğini itiraf etti.
 • AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş Açıklaması 'Bu Coğrafyada Oynanan Oyunun Adı İkinci Sykes-Picot'tur' Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu coğrafyada oynanan oyunun adı ikinci Sykes-Picot’tur. Bölge halkları arasına koyulan düşmanlığın, çatışmanın, ayrışmanın daha da artarak devam etmesi, yani birinci Sykes-Picot dediğimiz Birinci Dünya Savaşı sonrasında galiplerin yapmış olduğu o anlaşmanın bir şekilde ikinci sahnesinin oynanması, bu coğrafyanın insanlarının birbirinden ayrılması senaryosudur” dedi.
 • Diyarbakır'da Sebze Kolisinde Uyuşturucu Ele Geçirildi Diyarbakır’da jandarmanın yaptığı çalışmada bir şahsın montunun iç kısmında ve sebze kolisinde 1,65 kilogram esrar ele geçirildi.
 • İzol Açıklaması 'Adaylar Halkın İçinden Olmalı' Kanaat önderi Ramazan İzol, 2019 yerel seçimlerine ilişkin olarak, “Belediye başkan adaylarının halkın içinden ve liyakat sahibi olması gerekiyor. AK Parti yerel seçimlerde başarıyı yakalamak istiyorsa, halkın desteklediği ve halkın içinden gelen isimleri aday göstermeli” dedi.
 • Diyarbakır'da 'Kadın Hakları Savunuculuğunda Yeni Yönelimler' Çalıştayı Diyarbakır’da “Kadın Hakları Savunuculuğunda Yeni Yönelimler” konulu çalıştay düzenlendi.
 • İsviçre Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Diyarbakır'da Diyarbakır’a gelen İsviçre Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Tiziano Balmelli, yurt dışında gördükleri Diyarbakır imajının çok kutuplaşmış bir imaj olduğunu belirterek, "Buraya geldiğimizde gerçeğin çok daha çeşitli ve çok daha zengin bir Diyarbakır olduğunu gördük. Bu çeşitlilik ve zenginliğin dışarıda da öyle görülmesini isteriz" dedi.
 • Öğrenciler Hayvan Hakları Konusunda Bilgilendirildi Sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve korunması için çeşitli çalışmalar yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hayvan haklarıyla ilgili esnaf ve öğrencileri ziyaret ederek bilgi verdi, kedi maması ve kabı dağıttı.
 • Diyarbakır'da 1 Ton 500 Kilogram Bozuk Zeytin İmha Edildi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi gıda kontrol ekipleri, Sur İlçesinde yaptığı denetimler sırasında bir iş yerinde bozuk 1 ton 500 kilogram zeytin ele geçirdi. Ekipler, tutanakla el koyduğu zeytinleri çöp bertaraf alanında imha etti.
 • Sur Mağduru Çocuklar Sanatla Rehabilite Edilecek Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde hizmete giren Mordem Sanat Merkezi, önemli bir projeye imza attı. Sanat merkezi, Sur ilçesinde yaşanan çatışmalardan etkilenen çocuklar için ücretsiz sanat aktiviteleri hazırlayarak travmalarını atlatmalarına yardımcı olacak.
 • Koşuşturmalardan Yorulan Vatandaşlar Tarihi Mekanlarda Dinlendi Diyarbakır’da okulların açılması sonrası koşuşturmalardan yorulan vatandaşlar, ilk hafta sonunu fırsat bulup tarihi mekanlarda dinlendi.
 • Sur'a Turist Akını Diyarbakır’ın Sur ilçesi yerli turistlerin akınına uğradı.
 • Cumhurbaşkanlığınca Diyarbakır'da Aşure Dağıtıldı Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, Muharrem ayı nedeniyle Diyarbakır’daki vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.
 • PTT'ten Sur'a Özel Pul PTT Genel Müdürlüğünün 2005 yılında pulculuk ve filateliyi sevdirmek için gerçek veya tüzel kişilerin talebi üzerine başlattığı kişisel pul uygulamasıyla Sur’un tarihi ve kültürel güzelliklerini tanıtmayı amaçlayan Sur Belediyesi, Diyarbakır PTT Başmüdürlüğü Pazarlama ve Satış Müdürlüğü tarafından basılan kişisel pulları teslim aldı.
 • Diyarbakır'da Bir Dilencinin Üzerinden Bin Lira Çıktı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Bir dilencinin üzerinden bin liraya yakın para çıkarken, bazı dilencilerin para saklama yöntemi ise bu kadarına da pes dedirtti.
 • Sur'da Narkotik Uygulaması Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 268 polisin katılımıyla helikopter destekli narkotik uygulaması yapıldı.
 • Diyarbakır'dan Suriye'ye 152 Koli Yardım Gönderildi İnsani Yardım Vakfı (İHH) Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından Suriye’ye 152 koliden oluşan 250 bin TL değerinde ilaç ve medikal malzemeleri gönderdi.
 • Diyarbakır'da 'İdlib' Protestosu Diyarbakır’da, Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) öncülüğünde bir araya gelen grup, Rusya, İran ve Esad rejimi tarafından, Suriye’nin İdlib bölgesine gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Hemşehrilerimizin Mutluluğu Bize Güç Veriyor' Diyarbakır’ın Sur ilçesi Melik Ahmet ve Gazi Caddelerinde esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarla görüşen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Hemşehrilerimizin mutluluğu bize güç veriyor" dedi.
 • Yeni Diyarbakır Evlerinde Sona Gelindi Diyarbakır’ın Sur ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi. Boyutu Diyarbakır surlarını aşmayan yeni Diyarbakır evlerinin ilk etabını oluşturan 293 konut 2019’un Haziran ayında sahiplerine teslim edilecek.
 • Batman Çayı'na Giren Suriyeli Boğuldu Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Batman Çayı’na giren Suriyeli boğuldu.
 • 2 Metrekarelik Dükkanda Zamanda Yolculuğa Çıkıyor Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 metrekarelik dükkanı bulunan saat tamircisi Aziz Camcı, ailesini geçindirerek zamanda yolculuk yapıyor. Camcı, küçücük iş yerinde saat tamir ederek teknolojik gelişmelere kafa tutmaya devam ediyor.
 • Diyarbakır'da 15 Yaşındaki Genç, Babasının Silahıyla Kazara Kendini Vurdu Diyarbakır’da 15 yaşındaki bir çocuk, babasının silahını tuvalette kurcalarken kazara kendini vurdu.
 • AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı Vatandaşlarla Bayramlaştı AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.
 • Vatandaşlar Sıcaktan Korunmak İçin Kapalı Çarşılara Akın Etti DİYARBAKIR – Hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaştığı Diyarbakır’da vatandaşlar bayram alışverişi için kapalı çarşıları tercih etti.
 • Terörün İzleri Silindi, Ziyaretçi Akınına Uğruyor Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan terör olaylarından sonra başlatılan restorasyon çalışmaları ile ilçede yer alan Hz. Süleyman Cami’sine ziyaretçi akını devam ediyor.
 • Güney Koreli Turistler Tarihi Mekanları Gezdi Diyarbakır’a gelen Güney Koreli turistler Sur ilçesine giderek tarihi mekanları gezdi.
 • Felçli Ayağıyla 40 Yıldır Terzilik Yapıyor Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 40 yıldır terzicilik yaparak ailesini geçindiren Esat Aslanalp günde 3 takım elbise dikip kazandığı para ile 6 çocuk büyütüyor.
 • İşadamı Aktay'dan Hükümete Tam Destek Diyarbakırlı işadamı Baran Aktay, ABD’nin Türkiye’ye ekonomik darbe girişime karşılık hükümete tam destek vererek, ’dolarını bozdur, oyunu boz’ mesajı verdi.
 • Zabıtadan Bayram Tedbirleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmesi için ilçe belediyelerinin zabıta müdürlüğü yetkilileriyle, düzenlediği koordinasyon toplantısında görev dağılımı yaparak çeşitli kararlar aldı.
 • Diyarbakır'da Bayram Alışverişleri Başladı Kurban Bayramına sayılı günler kala Diyarbakır sokakları hareketlendi.
 1  2  ...  44  45 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !