LİCE HABERLERİ / Diyarbakır

 • PKK'lı Terörist Saldırıyı 'Kadın Kılığı'nda Gerçekleştirmiş Diyarbakır'da AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan'ın 30 Haziran'da PKK'lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan sanık Kemal Polat hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı İddianamede, terörist Polat'ın kadın pardösüsü giyip başörtü takarak saldırıyı düzenlediği yönünde gizli tanık ifadesi yer aldı Olaydan bir gün sonra Polat'ın evinde yapılan aramada ele geçirilen 2 kadın kıyafetinden birinde zanlıya ait DNA kalıntıları, diğerinde ise atış artıkları tespit edildi İddianamede, sanık hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.
 • Çok Sayıda Roketatar Mühimmatı Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyonda çok sayıda roketatar mühimmatı ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 105 Roketatar Mühimmatı Ele Geçirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya ait 105 roketatar mühimmatı ile 40 sevk fişeği ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan Özel Birlik Operasyonunda çok sayıda roketatar mühimmatı ele geçirildi.
 • 2 Terörist Ve 2 İşbirlikçi Yakalandı Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yol kontrol ve arama faaliyeti çerçevesinde biri kadın 2 terörist ile 2 işbirlikçi silah ve mühimmatlarıyla birlikte yakalandı. Hani ve Lice ilçelerinde gerçekleştirilen terör operasyonunda ise silah, mühimmat, kenevir ve el yapımı patlayıcı madde ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 2 Terörist Ve 2 İşbirlikçi Yakalandı, Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yol kontrol ve arama faaliyeti çerçevesinde biri kadın 2 terörist ile 2 işbirlikçi silah ve mühimmatlarıyla birlikte yakalandı. Hani ve Lice ilçelerinde gerçekleştirilen terör operasyonunda ise silah, mühimmat, kenevir ve el yapımı patlayıcı madde ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 2 Terörist Ve 2 İşbirlikçi Yakalandı Ergani ilçesinde yol kontrolünde biri kadın 2 terörist ile 2 terör örgütü işbirlikçisi yakalandı Hani ve Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, çok miktarda el yapımı patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.
 • Lice'de Öldürülen İki Terörist Üst Düzey Sorumlu Çıktı Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında geçtiğimiz hafta düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin PKK’nın üst düzey sorumlularından olduğu ve Merasim Sokak saldırısıyla ilgili hakkında yakalama kararı çıkartıldığı, birinin de gri listede arandığı ortaya çıktı.
 • GRAFİKLİ - PKK Sivillerin Canına Kastediyor Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yürütülen başarılı operasyonlarla ağır darbe vurulan terör örgütü PKK, baskı kurmak ve varlığını koruyabilmek amacıyla sivilleri de hedef almayı sürdürüyor Arkasında halk desteği bulamayan eli kanlı terör örgütü, saldırılarına çocuk, genç, yaşlı, öğretmen, muhtar, siyasetçi ayrımı yapmaksızın devam ediyor Yüzlerce sivilin yaşamına kasteden, bölge halkına büyük zarar veren PKK'lı teröristlerin son hedefi Doğubayazıt ilçesinde yurda yasa dışı yollardan girdikleri belirtilen yabancı uyruklular oldu Üç Afganistan uyruklunun hayatını kaybettiği, biri ağır 7 kişinin yaralandığı saldırı, terör örgütünün hain yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.
 • Lice Belediyesi Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi, ilçedeki yaşlıları yalnız bırakmıyor. Sık sık ilçede yaşayan yaşlılarımızı ziyaret eden merkez personelleri, her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılıyor.
 • Liceli Milli Atletin Olimpiyat Hayali Diyarbakır Liceli Karabal ailesinin okutabildiği tek çocuğu Şirin, yeteneğini keşfeden öğretmeni ve antrenörünün desteğiyle başladığı atletizmde başarılara imza atıyor Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Kupası'nda 3. olan Şirin:'Bu başarılara kolay ulaşmadım. Çiftçi bir babanın oğluyum. Maddi yetersizliklerden, benden büyük 11 kardeşim de okuyamadı' 'Lice'de çektiğim sıkıntılara rağmen, ülkem adına İtalya'da başarı hikayesi yazdım. Olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek ve madalya kazanmak istiyorum' Antrenör Aslan: 'Şirin'in başarısıyla sporcularımızın sayısında artış oldu'
 • Lice'de Halk Günü Toplantısı Lice Belediye Başkan Vekili Kaymakam Sinan Başak, halk günü toplantısında vatandaşlarla buluştu.
 • Lice Kayyumu Başak, Halk Gününde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediye Başkanlığı’na görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak, Lice Aile Merkezi’nde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda (SYDV) eylül ayı halk toplantısı yaparak vatandaşların sorunlarını dinledi.
 • Diyarbakır'da Narkoterör Operasyonu Lice ilçesinde terör örgütü PKK'nın finans kaynağına yönelik düzenlenen operasyonda 1 ton 355 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Toprağa Gömülü 1 Ton 355 Kilo Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, bölücü terör örgütünün finans kaynağına yönelik düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 18 milyon 945 bin lira olan 1 ton 355 kilo 75 gram esrar maddesi ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 1 Ton 355 Kilo Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, bölücü terör örgütünün finans kaynağına yönelik düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 18 milyon 945 bin lira olan 1 ton 355 kilo 75 gram esrar maddesi ele geçirildi.
 • Dev Operasyon Tamamlandı Diyarbakır’ın Hazro, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerine bağlı 46 köy ve mezrada ilah edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon tamamlandı.
 • Lice, Silvan, Kulp Ve Hazro'daki Operasyon Tamamlandı Diyarbakır’ın Hazro, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerine bağlı 46 köy ve mezrada ilah edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ile yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonun tamamlanmasını ardından bölgedeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
 • 'Bayrak-60 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Özbek-2 Operasyonu' Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Silvan ilçeleri arasındaki alanda terör örgütü PKK'ya yönelik 20 Eylül'de başlatılan operasyon başarıyla tamamlandı Teröristlerce kullanılan 5 mağara ve 3 sığınağın tespit edildiği operasyonda, 3 ton 132 kilogram esrar, 190 bin kök Hint keneviri, tabanca, av tüfeği, 2 el yapımı patlayıcı düzeneği ile çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi Haklarında yakalama kararı bulunan 3 kişi tutuklandı, 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • Vali Güzeloğlu'ndan Dereceye Giren Milli Sporculara Altın Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, farklı ülkelerde düzenlenen Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonasında, çeşitli dallarda Türkiye'yi temsil ederek madalya kazanan milli sporculara altın hediye etti.
 • Lice, Bal Üretimini Artırmak İstiyor Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yıllık 35 ton olan organik bal üretiminin artırılması hedefleniyor Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yıldız: 'Üretimin daha ileriye taşınması için vatandaşımıza destek vermeye devam edeceğiz. Balımızın Lice balı olarak piyasada yer almasını istiyoruz' Arıcı Gözen: 'Arıları 2 bin 400 rakımlı yaylaya götürüyoruz. Yaylada arılar kekik ve gevenle besleniyor. Kazanç sağlıyoruz. Bu işi severek yapıyorum'
 • Liceliler Fabrikalarına Kavuşuyor Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör nedeniyle yılardır atıl durumda olan yağ ve yem fabrikalarının Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak’ın girişimleriyle yeniden açılması gündeme geldi.
 • Diyarbakır'da Terör Operasyonu Lice ve Hani ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 3 el yapımı patlayıcı ve 3 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Lice Ve Hani Kırsalındaki Operasyon Tamamlandı Diyarbakır’ın Hani ile Lice ilçeleri kırsalında 12 Eylül’de başlayan operasyon tamamlandı. Operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanmış 3 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 3 bin kök kenevir ele geçirildi.
 • Lice'de Alınan Tedbirler Faciayı Önledi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bulunan Duru Jandarma Karakoluna patlayıcı yüklü kamyonetle düzenlenen saldırıda yol kullanılamaz hale gelirken, 5,2 metre derinliğinde 11 metre genişliğinde çukur açıldı. Patlamada, köye bağlı bir mezradaki bazı evler de hasar gördü. Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak alınan tedbirler sayesinde herhangi bir can kaybı yaşanmadığını belirterek, saldırıdan yine bölge halkının zarar gördüğünü ifade etti.
 • Lice'de Terör Saldırısı Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Duru Jandarma Karakoluna terör örgütü mensubu tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi Alınan güvenlik tedbirleri ile güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde can kaybının yaşanmadığı saldırıda bir asker hafif yaralandı.
 • Diyarbakır'da Karakola Saldırı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde jandarma karakoluna patlayıcı yüklü kamyonetle intihar saldırısı düzenlendi. Olayda bir askerin hafif yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren terörist ise öldü.
 • Diyarbakır Valiliğinden Karakola Saldırı Açıklaması Diyarbakır Valiliği, bu sabah Lice ilçesinde jandarma karakoluna patlayıcı yüklü kamyonetle yapılan intihar saldırısında, bir askerin hafif yaralandığını, bir teröristin ise öldüğünü açıkladı.
 • Karakola Bomba Yüklü Minibüsle İntihar Saldırısı Yapıldı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, jandarma karakoluna bomba yüklü minibüsle intihar saldırısı düzenlendi. Karakol çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin olası bir faciayı önlediği saldırıda, bir asker hafif yaralandı.
 • Şehidin Kendi Eliyle Yaptığı Baston Babasına Teslim Edildi Şehit oğlu için okutulan mevlite katılmak üzere İstanbul’dan Diyarbakır’ın Lice ilçesine gelen Sadettin Çelik, silah arkadaşlarından oğlu için helallik istedi. Silah arkadaşları, şehit Binbaşı Ümit Çelik’in kendi eliyle yaptığı ve üzerine ‘Ümit’ yazdığı bastonu baba Sadettin Çelik’e teslim etti.
 • Diyarbakır'da 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, 3 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 3 Terörist Daha Öldürüldü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 3 PKK’lı terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.
 • Lice'deki Operasyonda 3 Terörist Öldürüldü Diyarbakır’ın Lice ilçesi güneyindeki Dibekköy mülki sınırları içerisinde Oymaklı Tepe kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda 3 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.
 • Lice'de 3 Terörist Ölü Olarak Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek Mahallesi ile Çiğdem ve Kore mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.
 • Lice'de Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Kaymakam Sinan Başak başkanlığında 'okul güvenliği' toplantısı yapıldı.
 • Lice'de 'Okul Güvenliği' Toplantısı Yapıldı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde “Okul Güvenliği” toplantısı yapıldı.
 • Diyarbakır'da Kırsal Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bir kırsal mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
 • Lice'ye Bağlı Bir Mahalle Ve Mezralarında Sokağa Çıkma Yasağı Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek Mahallesi ile Çiğdem ve Kore mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
 • 'Bu Katliamı Yapanların Hepsini Öldürseler İçim Rahatlamaz' Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, Dürümlü katliamını gerçekleştiren örgüt mensupları arasında yer aldığını öğrenen, ölen kişilerin yakınları, katliamda yakınlarını kaybetmenin derin üzüntüsünü halen yaşadıklarını belirtti Tanışık Mahalle Muhtarı Yaman: 'HDP'liler, 'devlet vatandaşa saldırıyor' diyor. Devlet vatandaşa karışmıyor. Bu katliamı yapanların hepsini öldürseler içim rahatlamaz, ölenlerimiz geri gelmez. Bin tanesi de öldürülse bizim çocuklarımız geri gelmez. Ama başkasının canı yanmasın istiyorum. Ben her zaman söylüyorum. Benim evimi yaktılar, başkasının başına gelmesin' Hacı Çelebi Yaman: 'Öldürülen katili gidip savunuyorlar. Sivil diye halka yansıtıyorlar. Neymiş halkı galeyana getireceklermiş. Bu kadar yalan, iftira mı olur? Eğer sen bir teröristi, bir katili savunuyorsan sen de katilsin, teröristsin'
 • 'Lice'de Sivil Katliamının Faili Terörist Öldürüldü' Diyarbakır Valiliği, Lice’de iddia edildiği ve çarpıtıldığının aksine, sivil katliamının faili ve masum insanların katili teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
 • Valilik, Lice İddialarını Yalanladı Diyarbakır Valiliği, Lice’de iddia edildiği ve çarpıtıldığının aksine, sivil katliamının faili ve masum insanların katili teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
 • Lice'deki Terör Operasyonu Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirilmesi sonucu 16 vatandaşın yaşamını yitirdiği saldırıyı gerçekleştiren örgüt mensupları arasında bulunduğu öğrenildi Teröristin ayrıca birçok saldırının faili olduğu belirlendi.
 • 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi, 2 İşbirlikçi Yakalandı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda biri ağır yaralı 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 terör işbirlikçisi de sağ yakalandı. Operasyonda çok sayıda mühimmat da ele geçirildi.
 • Lice'de Operasyon Tamamlandı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda biri ağır yaralı 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 terör işbirlikçisi de sağ yakalandı. Operasyonda çok sayıda mühimmat da ele geçirildi.
 • Lice'de Terör Operasyonu Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, bir terörist etkisiz hale getirildi, bir örgüt mensubu yaralı yakalandı, 2 iş birlikçi gözaltına alındı Bölgede uzun namlulu silah, tabanca, 3 el bombası, 10 kilogram esrar ve mühimmat ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 4 Kırsal Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle 4 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • Lice'de Geniş Kapsamlı Operasyon Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
 • Vali Güzeloğlu Lice'de Askerin Bayramını Kutladı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçesinde bulunan Jandarma Karakolu ve üs bölgelerini ziyaret ederek, vatani görevini yapan askerlerin Kurban Bayramı'nı kutladı.
 • Belediye Sayesinde Kurbanlık Kesmenin Sevincini Yaşayacaklar Diyarbakır Valiliğince görevlendirme yapılan Lice Belediyesince yoksul 100 vatandaşa kurbanlık küçükbaş hayvan hediye edildi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Başak: 'İlçemizdeki en yoksul 100 aileyi tespit ettik. Bunlara nasıl bir yardımda bulunabiliriz diye düşündük. Kurban kesme duygusunu evlerinde yaşamalarını istedik. Onun için onlara canlı hayvan hediye verdik'
 • Şehit Binbaşı'nın İsmi Son Görev Yeri Lice'de Yaşatılıyor Terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyonda 1 Ağustos 2017 günü şehit düşen Jandarma Binbaşı Ümit Çelik’in ismi son görev yaptığı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir parka verildi.
 • Binbaşının Adı Şehit Düştüğü Lice'de Yaşatılacak Diyarbakır Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda 1 Ağustos günü şehit düşen Jandarma Binbaşı Ümit Çelik'in ismi aynı ilçede çocuk parkına verildi Lice Kaymakamı Başak: 'Bu vatan, bayrak ve millet için canını feda eden aziz kahramanlarımızın isimlerini bu parklara veriyoruz. Onların anısını da bu şekilde yaşatmak istiyoruz'
 • Vali Güzeloğlu'ndan Taziye Ziyareti Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçesinde PKK mensupları tarafından kaçırılarak öldürülen Ramazan Mula’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • Diyarbakır'da Katledilen Vatandaşın Ailesine Taziye Ziyareti Vali Güzeloğlu, Lice ilçesinde ağaca bağlanarak öldürülen Ramazan Mula'nın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.
 • Teröristler Emniyet Bekçisinin Kardeşini Kaçırıp Öldürdü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, ağabeyi emniyet bekçisi olarak görev yapan bir kişi teröristler tarafından kaçırılarak işkence yapılıp öldürüldü.
 • Diyarbakır'da PKK Bir Sivili Katletti Lice'de, PKK'lı teröristlerce ağaca bağlanarak öldürülen bir vatandaşın cesedi bulundu.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyeden İşçilere Bayram İkramiyesi Diyarbakır Valiliği tarafından Lice Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak'ın talimatıyla belediye işçilerine Kurban Bayramı öncesi bir maaş ikramiye verildi.
 • Lice Belediyesinden İşçilere Yarım Maaş İkramiye Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediye Başkanlığı’na görevlendirilen İlçe Kaymakamı Sinan Başak, bir yandan ilçe halkına hizmet yaparken, diğer yandan da sosyal belediyecilik anlayışıyla işçi ve personele desteklerini sürdürüyor. Lice Belediye Başkanlığı tarafından yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle işçilere yarım maaş ikramiye yetirildi.
 • Liceliler Organik Tarıma Başladı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çiftçiler, yıllardır terör nedeniyle kullanılmayan tarlalarında organik tarım yaparak gelir elde ediyor.
 • Lice'de Kütüphaneyle Gelen Başarı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 3 yıl önce oluşturulan halk kütüphanesinin yeni binası sayesinde ders çalışma ortamına kavuşan ve burada açılan ücretsiz kurslara katılan öğrencilerin TEOG ve LYS'deki başarısı yükseldi Üç yıl öncesine kadar fen lisesi başarısı olmayan ilçede bu yıl 10 öğrenci bu okula yerleşti Lice Halk Kütüphanesi Müdürü Tekin: 'Kütüphanemiz ilk açıldığında üye sayımız 200, kitap sayımız 2 bindi. Şimdi üye sayımız 3 bin 296, kitap sayımız 10 bini geçti' Kütüphaneden yararlanan öğrencilerden Veysel Karani Şahin: 'Bu kütüphane sayesinde hayalim olan tıp fakültesini kazandım' İlçe sakinlerinden Azize Rojin Akşahin : 'Sadece son bir yılda 200'e yakın kitap okudum'
 • Lice'de İlk Defa Toplu Nikah Töreni Düzenlenecek Diyarbakır’ın görevlendirme yapılan Lice İlçe Belediyesince, ilçede ilk defa toplu nikah töreni düzenlenecek. Tören için başvurular 15 Eylül’e kadar alınacak.
 • Eski Lice Belediye Başkanı Zuğurli Cezaevine Konuldu Yargıtay tarafından 'terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası onanan eski Diyarbakır Lice İlçe Belediye Başkanı Zuğurli, cezaevine konuldu.
 • Sığınakta 500 Kilogram Amonyum Nitrat Ele Geçirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin kullandığı sığınakta 500 kilogram amonyum nitrat ile yaşam malzemesi ele geçirildi Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
 • Lice'de Terör Operasyonu Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, yaklaşık 500 kilogram amonyum nitrat, 2 adet büyük tüp, 2 adet küçük tüp, 15 adet şemsiye ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi.
 • Lice'de Kur'an Kursu Öğrencilerine Hediye Lice Belediye Başkan Vekili Başak, ziyaret ettiği kurslardaki öğrencilere oyuncak dağıttı Başak: 'Çocukların terör yüzünden çektikleri acıyı azaltmak için rehabilite faaliyetlerinde bulunuyoruz'.
 • Lice'den Kuş Sesi Yükselecek Uyuşturucu ve terör olaylarıyla sık sık gündeme gelen Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalına150 bıldırcın bırakıldı DÇKD Başkanı Altuntop: 'Lice, bu tür etkinliklerle pek duyulmuyor. İstiyoruz ki artık Lice'den farklı sesler yükselsin. Bu ses neden kuş sesleri olmasın'
 • Direkte Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde telefon direğinde mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.
 • Şehit Binbaşının Çocukları Herkesi Ağlattı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan askerlerin naaşları memleketlerine uğurlandı. Jandarma Binbaşı Ümit Çelik’in çocukları, tören boyunca gözyaşlarını tutamadı.
 • Lice Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan askerlerin naaşları memleketlerine uğurlandı. Jandarma Binbaşı Ümit Çelik’in çocukları, tören boyunca gözyaşlarını tutamadı.
 • Lice'deki Terör Saldırısı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Binbaşı Çelik ile Jandarma Uzman Onbaşı Sakal'ın cenazeleri, törenle memleketlerine uğurlandı.
 • Valilikten Saldırı Açıklaması Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesindeki terör saldırısında 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.
 1  2  ...  19  20 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !