LİCE HABERLERİ / Diyarbakır

 • Lice Belediye Başkanı Enerji Yatırımlarına Teşekkür Etti Dicle Elektrik Dağıtım, uzun yıllardır güvenlik sorunları bulunan Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir milyon liralık yatırım ile iletim hatlarını yer altına alarak, ilçede geniş çaplı aydınlatma çalışması gerçekleştirdi. Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak, Genel Müdür Murat Karagüzel’i ziyaret ederek ilçe halkı adına Dicle Elektrik Dağıtım’a teşekkür etti.
 • Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'ya Ziyaret Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'yı ziyaret etti.
 • Lice'den Başkan Atilla'ya Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak’ı makamında ağırladı.
 • Diyarbakır'da 460 Kilogram Esrar Yakalandı Son dönemde yaptığı başarılı operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine ve terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 kamyonette 460 kilogram esrar maddesi ele geçirdi.
 • Diyarbakır'da Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırılmıyor Son dönemde yaptığı başarılı operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine ve terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 kamyonette 460 kilogram esrar maddesi ele geçirdi.
 • Kayyum Park Yaptı, Çocuklar Ağaç Dikti İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Lice Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak, ilçe tarihinde yapılmayan hizmetlere imza atarak ilçe halkının gönlünde taht kurdu. Çocuk ve gençlerin terör örgütleri tarafından kandırılıp dağa götürülmemesi için yoğun bir mesai harcayarak ilkleri gerçekleştiren Kaymakam Başak, sosyal alanlar, gençlik merkezleri, çocuk parkları ile ilçedeki genç ve çocukların eğlenebilecekleri mekanlar oluşturuyor.
 • Başkan Başak'tan Sporculara Destek İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Lice Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak, ilçede gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların gönüllerinde taht kurarken, ilçedeki sporculara da desteğini sürdürüyor.
 • Lice Belediyesi, 1 Yılda Borçlanmadan 12 Buçuk Milyonluk Yatırım Yaptı Geçtiğimiz yıl kayyum atanan Diyarbakır Lice İlçe Belediyesi, bu süre zarfından borçlanmadan ilçeye 12 milyon 500 bin liralık yatırım gerçekleştirdi.
 • Teröre Hem Yurt İçinde Hem Yurt Dışında Darbe Üstüne Darbe Mehmetçik, teröre hem yurt içinde hem de yurt dışında darbe üstüne darbe vuruyor.
 • Diyarbakır'da 3 Ton Esrar Ele Geçirildi Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik 4 Şubat'ta başlatılan 'Bayrak76 Şehit Uzman Jandarma Çavuş Serdar Denizer2 Operasyonu' başarıyla tamamlandı 3 ton 2 kilo 905 gram esrar ele geçirilen operasyonda, teröristlerce kullanılan 3 sığınak ve bir doğal mağara tahrip edildi Mağara ve sığınaklar ile söz konusu bölgede arazide yapılan aramalarda ve toprağa gömülü bidonlar içerisinde çok sayıda giyim ve yaşam malzemesi bulundu.
 • Mehmetçik Afrin'de Destan Yazarken, Yurt İçinde De Teröre Büyük Darbe Vuruluyor Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de sınırlarımızı tehdit eden terörist unsurlara yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik elde ettiği başarılarla adeta destan yazarken, Jandarma Komutanlığı ekipleri de yurt içinde düzenledikleri başarılı operasyonlarla teröre darbe üstüne darbe vuruyor. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçelerinde 60 köy ve mezrada icra edilen Bayrak-76 Şehit Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Serdar Denizer-2 Operasyonu’nda terör örgütüne büyük darbe vuruldu. Teröristlere ait 3 sığınak ile 1 mağarada örgüt mensupları tarafından kullanıldığı tespit edilen çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • Şehit Korucu İçin Tören Düzenlendi Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki terör operasyonu sırasında silahının kazara ateş alması sonucu şehit olan güvenlik korucusu Ömer Tumaç’ın naaşı, düzenlenen törenin ardından ilçeye gönderildi.
 • Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda silahı kazara ateş alan güvenlik korucusu Ömer Tumaç şehit oldu.
 • Silahı Kazara Ateş Alan Korucu Şehit Oldu Diyarbakır’ın Lice ilçesinde operasyon sırasında silahı kazara ateş alan güvenlik korucusu şehit oldu.
 • Lice'deki Terör Operasyonu Diyarbakır'da 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede başlatılan operasyon, ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından genişletildi.
 • Vali Güzeloğlu, Oyuklu'da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçesine bağlı Oyuklu köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Vali Güzeloğlu, Lice'de Eğitim Öğretim Açılışına Katıldı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçesinde 2017-2017 eğitim öğretim yılının ikin dönem açılışına katıldı.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğlu Açıklaması 'Türkiye, insanlık değerleri ve terörle mücadele adına dünya çapında bir sorumluluk üstleniyor. Terörün olduğu her yerde milleti ve devleti ile imanlı bir duruş sergiliyor' 'Artık Lice, Avrupa şampiyonu olmuş sporcularıyla, eğitimde en önde koşan çabasıyla anılıyor'
 • İHA Tespit Etti, Helikopterle Sevk Edilen JÖH'ler Etkisiz Hale Getirdi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde vatandaşın ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen, biri mavi kategoride aranan 4 PKK'lı teröristin yeri İHA ile tespit edildi Takip edildiklerini anlayarak araçla kaçmaya çalışan teröristler İHA ile yapılan takip sonucu JÖH ekiplerince etkisiz hale getirildi.
 • Lice'de 4 PKK'lının Etkisiz Hale Getirildiği Operasyon Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonun, duyarlı bir vatandaşın İl Jandarma Komutanlığına yaptığı ihbar üzerine gerçekleştirildiği belirtildi Etkisiz hale getirilen terörist Üçer'in, Derik Kaymakamı Safitürk ve AK Parti Dicle İlçe Başkanı Aktert'in şehit edilmesinin de arasında yer aldığı çok sayıda hain saldırının faili olduğu bildirildi Vali Güzeloğlu: 'İçişleri Bakanlığının mavi renkli arananlar listesinde yer alan terör örgütü PKK'nın sözde 'Amed' eyalet sorumlusu Murat Üçer ve sözde bölge sorumlusu Veli Taşkıran'ın da içinde bulunduğu 4 terörist etkisiz hale getirildi' 'Bugün gerçekleştirilen başarı, mileti ile bütünleşmiş devletin her alandaki etkinliğinin açık kanıtıdır. Teröristlerle mücadelemiz her boyutta ve kesintisiz sürmektedir'
 • Diyarbakır'da Teröre Büyük Darbe Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen başarılı bir operasyonla birçok hain eylemin sorumlusu olan ve İçişleri Bakanlığı mavi renkli arananlar listesinde bulunan terör örgütü PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusu Murat Üçer, örgütün sözde bölge sorumlusu Veli Taşkıran ile birlikte toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • Biri Mavi Kategoride PKK'lı 4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında, arananlar listesinde mavi kategoride yer alan Murat Üçer de bulunuyor.
 • Diyarbakır'da 4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yapılan operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.
 • Lice Belediyesinden Muhtaç Ailelere Yardım Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediyesi, maddi durumu düşük ailelere giyim yardımında bulundu.
 • Lice'de 18 Sığınak Ve 1 Mağara İmha Edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında jandarma tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 18 sığınak ve 1 doğal mağara imha edildi, çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
 • Lice'de 18 Sığınak İle 6 Tuzaklanmış Patlayıcı İmha Edildi Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlere yönelik 14 Ocak'ta başlatılan 'Şehit Uzman Jandarma Osman Öz2 Operasyonu' tamamlandı Operasyonda içerisinde mühimmat, yaşam ve sağlık malzemelerinin bulunduğu 18 sığınak ile tuzaklanmış 6 el yapımı patlayıcı imha edildi Silvan'da karayoluna 100 kilogram amonyum nitrat ve şeker karışımıyla tuzaklanmış el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edildi.
 • Diyarbakır'da Askerlere Moral Konseri Şarkıcı Yusuf Güney, İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığınca düzenlenen etkinlik kapsamında Lice ilçesinde görev yapan askerlerle bir araya geldi Güney: 'Buraları gezip halkımızla iç içe birlik ve beraberliğimiz için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım'.
 • Başkan Atilla'ya Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Lice Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetimiyle istişare toplantısı düzenledi.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Kırsal Kalkınmayı Önemsiyoruz' Lice Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetimiyle istişare toplantısı düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Kırsal kalkınmayı önemsiyoruz" dedi.
 • Liceli Gençler Sanatla Buluşturuluyor Terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik başarılı operasyonların devam ettiği Diyarbakır'ın Lice ilçesinde görevlendirme yapılan belediye, sosyal projeleri de destekleyerek gençleri sanatsal faaliyetlere yönlendiriyor 'Lice Sanatla Buluşuyor Projesi' kapsamında oluşturulan müzik ve resim atölyelerinde 200 öğrenci okul dışı zamanlarını sanat faaliyetleriyle değerlendiriyor Proje Koordinatörü Bilal: 'Bu tür projeleri hayata geçirerek Lice'nin kötü imajını yıkmayı düşünüyoruz'.
 • Diyarbakırlı Çiftçiler Belediye Desteğiyle Organik Tarıma Yöneliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje ile organik tarımın yaygınlaşması amacıyla toprak analizinin ardından çiftçilere 70 kilogram organik sebze tohumu, 100 çiftçiye de 12 bin organik meyve fidanı dağıtıldı Bütçesi 900 bin lira olan proje ile 350 dönümde meyve fidanları, 400 dönümlük tarım alanında da organik sebze tohumları toprakla buluşurken belediye ürünlerin satışı için organik semt pazarı inşa ediyor Belediyede Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Proje Koordinatörü Demir: 'Çiftçiler tüm arazilerine buğday ekmekten kurtulacak, katma değeri yüksek ürünler yetiştirecek. Çiftçilerimiz daha iyi gelir elde edecek, tüketiciler sağlıklı ürün tüketebilme imkanına kavuşacak'
 • Teröristlerce Tuzaklanan Patlayıcılar İmha Edildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, teröristlerce kullanılan 2 sığınak ve 15 doğal mağara kullanılamaz hale getirildi Toplam 260 kilogram amonyum nitrat ve alüminyum tozu karışımıyla hazırlanarak karayolu kenarı ve araziye tuzaklanan 3 el yapımı patlayıcı düzeneğinin infilak ettirildiği operasyonda, 1 ton 827 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Jandarmadan Teröre Darbe Üstüne Darbe Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ilçesinde düzenlenen başarılı bir operasyonla terör örgütüne büyük darbe vuruldu. Operasyonda teröristlere ait 2 sığınak, 1 gözetleme mevzi, 15 mağara imha edilirken, 5 mutfak tüpü ve yağ tenekelerinden yararlanılarak 260 kilogram amonyum nitrat tozu karışımı ile hazırlanıp karayolu kenarına ve araziye yerleştirilmiş 3 patlayıcı düzeneği imha edildi. Operasyonda piyasa değeri 27 milyon 130 bin lira olan 1 ton 827,5 kilogram toz esrar da ele geçirilerek terörün finans kaynağına darbe vuruldu.
 • Liceli Köy Çocukları Tenis Oynuyor Diyarbakır'ın Lice ilçesi Üçdamlar köyünde beden eğitimi öğretmeni Angın, öğrencilerini Türkiye Tenis Federasyonunun desteği ile tenisle tanıştırdı Angın: 'Hedefim tenisi güzel bir şekilde öğreterek ülkemizi tanıtacak milli sporcular yetiştirmek. Neden bir milli sporcu Çağla Büyükakçay da Lice Üçdamlar köyünden çıkmasın. Ben çıkabileceğine inanıyorum'
 • Vali Güzeloğlu Lice'de Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçe ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Bu milleti, bu milletin evlatlarını zehirleyen, nesli tehdit eden yok etmeye konu eden bu anlayışla en az silahlı terörist kadar kararlılıkla mücadele ediyoruz. Bir daha asla bu ihaneti, bu ekimi, bu ticareti yapanlar fırsatı bulamayacaklar” dedi.
 • 'Kaynakların İhanete Aktarılması Bu Milletin En Büyük Sıkıntısıdır' Diyarbakır Valisi Güzeloğlu: '20 yılın ihaneti ve kaynakların ihanete aktarılması, bu milletin en büyük sıkıntısı ve bugün karşılaştığı sorunların nedenidir' 'Son 1,5 yıldır belediyelerdeki kayyum arkadaşlarımız cansiparane bir şekilde çalışıyor. Milletin kaynağını millete harcıyor. İnşallah bunları daha ileriye götüreceğiz' 'Bu milleti, bu milletin evlatlarını zehirleyen, nesli tehdit eden, yok etmeye konu eden bu anlayışla en az silahlı terörist kadar kararlılıkla mücadele ediyoruz. Bir daha asla bu ihaneti, ekimi ve ticareti yapanlar fırsat bulamayacaklar'
 • Diyarbakır'da 94 Ton Esrar 7,5 Ton Kenevir Ele Geçirildi Diyarbakır genelinde 2017 yılında düzenlenen operasyonlarda, 94 ton esrar maddesi ile 7 buçuk milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Teröre Finans Desteği Sağlayanlara Ağır Darbe Diyarbakır’da jandarmanın düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK’ya finansal destek sağladığı iddiasıyla gözaltına alınan 53 kişiden 13’ü tutuklandı.
 • Jandarmadan Teröre Finans Desteği Sağlayanlara Ağır Darbe Diyarbakır’da jandarmanın düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK’ya finansal destek sağladığı iddiasıyla gözaltına alınan 53 kişiden 13’ü tutuklandı.
 • Lice'de Minibüsle Kamyonet Çarpıştı Açıklaması 1 Ölü, 16 Yaralı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde minibüsle kamyonetin çarpışması sonucu bir kişi öldü, 16 kişi yaralandı.
 • TERÖRSÜZ ŞEHİRLERDE DEĞİŞİM - 'Lice Uyuşturucu Ve Terörle Değil, Tarımla Anılacak' Diyarbakır'ın adı yıllarca terör ve uyuşturucuyla anılan ilçesi Lice, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan belediyenin hizmetleriyle adeta dönüm noktası yaşıyor Sağlanan kaynakların sosyal, kültürel ve ekonomik yatırımlara dönüştüğü ilçe, sahip olduğu tarım potansiyelinin canlanması adına geleceğe umutla bakıyor Belediye Başkan Vekili Başak: '10 ayda 14 milyon liralık yatırım yaptık. Buranın çok güzel domatesi ve üzümü var. Vatandaşlarımız bunlara yönelmek yerine örgütün baskısıyla uyuşturucuya yönelmiş. Lice, inşallah uyuşturucu ve terörle değil, tarımla anılacak'
 • Diyarbakır'da Teröre Darbe Üstüne Darbe Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 2 terörist sağ olarak yakalanırken, teröristlerce kullanılan 9 sığınak ve 14 doğal mağara imha edildi. Operasyonda 12 milyon TL değerinde esrar maddesi ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Terörün Finans Kaynağına Bir Darbe Daha Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik 20 Aralık tarihinde başlatılan operasyon sona erdi. Operasyonda 2 terörist sağ olarak yakalanıp, teröristlerce kullanılan 9 sığınak ve 14 doğal mağara imha edilirken narko-terörizmle mücadele kapsamında 12 milyon TL değerinde esrar maddesi ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 2 PKK'lı terörist yakalandı Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 2 terörist yakalandı.
 • Öğretmenler Hayat Kurtaracak Diyarbakır'da 'doğru müdahale hayat kurtarır' sloganıyla verilen ilk yardım eğitimi sayesinde köy öğretmenleri, vatandaşın imdadına koşacak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Şube Müdürü Tekdemir: 'Öğretmenlerimizin, okulda yaşanabilecek birtakım olumsuz durumlar karşısında bilinçli olmalarını hedefliyoruz' Müzik öğretmeni Yeşilyurt: 'Köy okullarında görev yaptığımız için belki de devletin en uç noktası biziz. Hem oradaki insanlara bu eğitimi vermek hem de herhangi bir durum karşısında müdahale etmek amacıyla ilk yardım eğitim seminerine katıldık'
 • Eski Duru Jandarma Karakol Komutanı Ergün'e 6 Yıl 3 Ay Hapis FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Diyarbakır'ın Lice ilçesi eski Duru Jandarma Komutanı üsteğmen Ömer Ergün, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • Aile Destek Merkezinden Liceli Kadınlara Spor Desteği Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Aile Destek Merkezi bünyesinde oluşturulan spor salonunda 1850 yaş arası 160 kadın sağlıklı bir yaşam için egzersiz, aerobik, step ve pilates yapıyor, dans ediyor, dambıl çalışıyor Spor salonuna gelen Çelik: 'Sağlıklı bir yaşam için buraya geliyorum. Annesi, teyzesi, halasıyla gelenler var. Yetkililere teşekkür ediyoruz' Eğitmen Yağan: 'Lice'de kadınların sosyalleşmeleri için böyle bir ortam yok. Buranın çok faydası oldu. Talep çok. Yerimiz küçük geldiği için onları bekletiyoruz'
 • Diyarbakır'daki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı Diyarbakır’ın, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerindeki 10 mahallede geçtiğimiz gün başlatılan sokağa çıkma yasağı sona erdi. Operasyonda, toprağa gömülü vaziyette kimyasal maddelerle desteklenmiş 30 kilogramlık EYP tespit edilerek imha edilirken terör örgütüne ait olduğu tespit edilen mağara, sığınak ve çukurlar kullanılamaz hale getirildi, yaşam malzemeleri de imha edildi.
 • Diyarbakır'da Terör Operasyonları Kulp, Silvan ve Lice ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik 'Bayrak71 Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem2' ve 'Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca2' operasyonları tamamlandı Operasyonda, teröristlerin kullandığı 6 sığınak ve doğal mağara ile 2 çukur tespit edildi, el yapımı patlayıcı düzeneği ile çok sayıda giysi, tıbbi, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • Çiftçilere 11 Bin 805 Fidan Dağıtıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, organik tarımın yaygınlaşması amacıyla Lice ilçesinde başlattığı “Organik Tarımın Geliştirilmesi Projesi”nin ikinci etabı kapsamında çiftçilere 11 bin 805 meyve fidanı dağıtımı yapıldı.
 • Lice'de Çiftçilere Meyve Fidanı Dağıtıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "Organik Tarımın Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Lice ilçesinde çiftçilere 11 bin 805 meyve fidanı dağıttı.
 • Usulsüz İhalelerle PKK'ya Para Aktarmışlar Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya finans sağladıkları iddiasıyla tutuklanan inşaat firması sahipleri Fırat ve Vedat Bal hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı İddianameden: 'Şüphelilerin PKK/KCK'nın hiyerarşik yapısı içerisinde ve örgütün amacı doğrultusunda hareket ederek ihaleler aldıkları ve bunlardan elde ettikleri kazancı da terör örgütüne finansal destek amacıyla aktardıkları anlaşılmıştır'.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 5 Yaralı Diyarbakır-Lice karayolunda meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
 • Kayyum İle Lice Hizmet Görmeye Başladı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak’ın talimatları ile ilçede ilkler yapılmaya devam ediliyor. Kaymakam ve Belediye Başkanı Sinan Başak’ın talimatları ile gençlere yönelik yapılan çalışmalarla da gençlerin terör örgütlerinin tuzağına düşmesi engelleniyor.
 • AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mercan'ın PKK'lı Teröristlerce Katledilmesi Mercan'ın Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce katledilmesine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan sanık Kemal Polat'ın yargılanmasına başlandı.
 • Silahlı Saldırıda Öldürülen AK Partili Mercan'ın Duruşması Görüldü AK Parti Diyarbakır’ın Lice İlçe Başkan Yardımcısıyken uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Orhan Mercan’ın yakınları, “AK Partili olduğumuz için bizi sevmiyorlardı, dışlıyorlardı. Sürekli tehdit ediliyordu. Mercan çözüm süreci döneminde örgüt tarafından götürüldü, ardından birkaç defa daha da götürüldü. Ondan farklı taleplerde bulunmuşlar. Partisini çok seviyordu, baskı altındaydı” dedi.
 • Futbol Açıklaması Diyarbakır Deplasmanlı Amatör Ligi Diyarbakır Deplasmanlı 1. Amatör Lig'de mücadele eden Pasur Belediyespor, Diyarbakır Futbol Kulübüspor’u 7-0 yendi.
 • Pasur Belediyespor, Diyarbakır Futbol Kulüb Spor'u Gol Yağmuruna Tuttu Diyarbakır Deplasmanlı 1. Amatör Ligi’ndeki karşılaşmada Pasur Belediyespor, Diyarbakır Futbol Kulüb Spor’u gol yağmuruna tuttu.
 • Pasur Belediyespor'da Moraller Yerinde Diyarbakır 1. Amatör Ligi’nde mücadele eden Pasur Belediyespor, yarın saat 14:00’de Lice ilçe stadında oynanacak Diyarbakır Futbol Kulübü maçı hazırlıkları aralıksız olarak devam ediyor.
 • Liceli Çocuklar İçin Sinema Günleri Başlatıldı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Lice İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak’ın talimatları ile ilçedeki çocuklar için sinema günleri başlatıldı.
 • Liceli Çocukların Sinema Sevinci Diyarbakır Valiliği tarafından görevlendirme yapılan Lice Belediyesince, Liceli çocuklar sinemayla buluşturuldu.
 • Irak'taki Deprem Türkiye'yi Etkileyebilir Geçtiğimiz pazar günü Irak’ta meydana gelen ve 500’ün üzerinde insanın hayatını kaybettiği 7,3’lük depremin geçmişte Lice, Hakkari ve Van’da meydana gelen deprem zonlarının üzerinde olduğu bildirildi. Uzmanlar, tıpkı Irak’ta olduğu gibi İstanbul’da da 7’nin üzerinde deprem beklediklerini fakat zamanını bilemediklerini kaydetti.
 • 7 Ton Esrar Ele Geçirildi, 1 Terörist Öldürüldü Diyarbakır’ın Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçeleri kırsalında gerçekleştirilen ‘Bayrak-67 Şehit Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu’ başarıyla tamamlandı. Operasyonda 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, piyasa değeri 105 milyon TL olan 7 ton esrar maddesi ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Bayrak-67 Operasyonu Başarı İle Tamamlandı Diyarbakır’ın Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçeleri kırsalında 9 Kasım’da başlatılan ‘Bayrak-67 Şehit Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu’ başarıyla tamamlandı. Operasyonda 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, 6 kişi gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca piyasa değeri 105 milyon TL olan 7 ton esrar maddesi ele geçirildi.
 • Diyarbakır'daki Terör Operasyonunda 7 Ton Esrar Ele Geçirildi Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik 3 gün önce başlatılan operasyon tamamlandı Operasyonda, 7 ton 244 kilogram esrar ile 2 bin 750 kök Hint keneviri ele geçirildi Daha önceki operasyonlarda ele geçirilen 47 ton esrar imha edildi.
 • Minibüsle Kaçmaya Çalışan PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yürütülen 'Bayrak67 Şehit Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu' kapsamında yol kontrol ve araması yapan güvenlik güçleri, bir minibüse 'dur' ihtarında bulundu İhtara uymayarak minibüsle kaçmaya çalışan ve terör örgütü üyeliğine ilişkin 3 ayrı suçtan arama kaydı bulunan terörist etkisiz hale getirildi.
 • Lice'de 1 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında 3 ayrı ’terör örgütü üyeliği’ suçundan araması bulunan terörist, silah ve mühimmatlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 1'i ölü 3 terörist ele geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda araçla kaçmaya çalışan ve ’dur’ ihtarına uymayan bir terörist ölü ele geçirilirken, özel harekat polisleri tarafından terör örgütünün dağ kadrosundan şehir merkezine gelen teröristlere yönelik yapılan operasyonda 2 terörist yakalandı.
 • Figen Yüksekdağ, 'PKK'nın anı defteri'ne yazı yazmış Eski HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Yüksekdağ hakkında, "terör örgütü propagandası" yapmak suçundan açılan iki ayrı davada 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istendi.
 • Öğretmenleri Taşıyan Servis Devrildi Açıklaması 16 Yaralı Diyarbakır’da öğretmenleri taşıyan servis aracının devrilmesi sonucu 4’ü ağır 16 kişi yaralandı.
 1  2  ...  20  21