KAYAPINAR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş'ın Eşi Başak Demirtaş Oyunu Kullandı Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oyunu kullandı. Demirtaş, oyunu kullandıktan sonra cezaevinde bulunan eşini ziyaret etmek için Edirne’ye gitti.
 • Başak Demirtaş Oyunu Kullandı Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oyunu kullandı. Demirtaş, oyunu kullandıktan sonra cezaevinde bulunan eşini ziyaret etmek için Edirne’ye gitti.
 • Bal, 3. Sanayi Sitesi Esnafını Ziyaret Etti Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayı Ebubekir Bal ve beraberindeki heyet 3. sanayi sitesi esnafını ziyaret etti.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Halka Hizmet Hakka Hizmettir Anlayışıyla Çalışıyoruz' Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet ve Taban Mahallerinde halkla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Halka hizmet hakka hizmettir anlayışıyla çalışıyoruz" dedi.
 • Diyarbakır, 300 Milyon Liralık Spor Tesisine Kavuşturuldu Son 15 yılda arasında UEFA ve FIFA standartlarındaki 33 bin kişilik modern stadın da yer aldığı 38 tesis yapıldı Yeni tesisler ve gençleri spora teşvik eden projeler sayesinde şehirdeki lisanslı sporcu sayısı 3 binden 80 bine yükseldi Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mehmet Demir: '15 yıl önce 8 olan spor tesisimiz 46'ya yükseldi. Hükümetimiz döneminde Diyarbakır'da önemli yatırım atağı oldu'
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker Açıklaması 'Annelerin Yürek Yangınlarının Sönmesini İstiyoruz' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim bürosunda kadınlarla bir araya geldi. Annelerin çok acılar çektiğini belirten Eker, “Burada ne kadar acı yaşandıysa, ne kadar ocak söndüyse, ne kadar yürek yangını olduysa bunu en iyi Diyarbakır’ın kadınları bilir. Biz sizin yürek yangınlarınızın sönmesini istiyoruz” dedi.
 • Başkan Atilla Çalışmaları Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Aktif Yaşam Merkezi ve Tema Park’ta incelemelerde bulundu.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker'den Kanaat Önderine Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır'da yaşayan kanaat önderi Hakkı Kaymak'ı ziyaret etti.
 • Haşimi Açıklaması 'Bizim Herhangi Bir Parti Tabanı İle Sorunumuz Olmaz' Saadet Partisi (SP) Diyarbakır milletvekili adayı Seyit Haşim Haşimi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Suikast Hazırlığındaki 5 Terörist Yakalandı Diyarbakır’da AK Parti milletvekili adayları ve devlet büyüklerine yönelik suikast hazırlığında olduğu öğrenilen 5 PKK’lı terörist, polisin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla yakalandı.
 • Diyarbakır'da Suikast Hazırlığındaki 5 Terörist Yakalandı Diyarbakır’da AK Parti milletvekili adayları ve devlet büyüklerine yönelik suikast hazırlığında olduğu öğrenilen 5 PKK’lı terörist, polisin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla yakalandı. Terör örgütünün dağ kadrosuyla irtibatlı olduğu belirlenen teröristlerle birlikte, susturucu takılmış tabanca ve kar maskesinin de aralarında bulunduğu, çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 3 Yaralı Diyarbakır’da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.
 • DİSKİ'den Zorunlu Su Kesintisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar İlçesinde Mezopotamya Caddesi’nde bulunan içme suyu hattında meydana gelen arıza nedeniyle bazı mahallelere bir süre su verilemeyeceğini bildirdi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker Açıklaması 'FETÖ İle PKK Aynı Yerden Enerji Alıyor' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin filosuna kattığı 50 yeni otobüs için tören düzenlendi. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, FETÖ ile PKK’nın kablolarının birbirine bağlı olduğunu belirterek, “Aynı yerden enerji alıyorlar. Dolayısıyla biriyle etkin mücadele öbürüyle de etkin mücadeleyi getirdi bize” dedi.
 • CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce, Diyarbakır'da Muharrem İnce: 'Kürtler onore edilmek istiyor, Türklerin de kaygıları var. Türklerin kaygılarını gidereceğiz, Kürtleri de onore edeceğiz' 'Gizli, kapalı görüşme yok, çözüm yeri TBMM'dir. Cumhurbaşkanı olduğumda TRT'nin kanallarından birini bu işe ayıracağım, tartışma programı olacak. Herkes gelecek, 24 saat yayın yapacak, tartışacak insanlar, neyi istiyorsa tartışacak'
 • Diyarbakırlı Taraftarlar İftarda Buluştu Azrailler Taraftarlar Grubu’nun organize ettiği geleneksel iftar programında kentteki tüm taraftar grupları bir araya geldi.
 • 'Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın' Seferberliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın' seferberliği ile okuma yazma öğrenen kursiyerlere Diyarbakır'da sertifikaları verildi MEB Müsteşar Yardımcısı Cumali Demirtaş: 'Bu kampanyayı sürdürmek bizim görevimiz, sonuçlandırmak ve başarıya ulaştırmak da katılımınızla sizin görevinizdir' Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül: 'Türkiye genelinde okuma yazma seferberliğinde en yüksek katılımla birinci olmak suretiyle en çok kursiyer katılımıyla rekor kıran Diyarbakır'ı tebrik ediyorum'.
 • Bakan Albayrak, Esnaf Ziyaretinde Bulundu, Çocuklara Karne Hediyesi Verdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Diyarbakır'da esnaf ziyaretinde bulunarak, karne alan çocuklarla sohbet etti, onlara karne hediyesi verdi Bakan Albayrak: '24 Haziran ve sonrası bundan emin olun, bölge özelinde coğrafya üzerinde çok daha güçlü, bu ülkenin birlik ve beraberliği noktasında çok daha sağlam adımlar atılacak, yeni bir sisteme geçiyoruz' 'Eski Türkiye dönemi bitti, daha da iyi olacak. Bundan sonra emin olun çok daha güçlü ve güzel bir süreç başladı. Bundan geri dönüş yok'
 • Kayapınar Belediyesinden Spora Dev Destek Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki okullarda eğitim gören çocuklarımızın okuma-yazma alışkanlığı kazanmalarının sağlanması amacıyla daha önce hayata geçirdiğimiz 52 adet Z Zenginleştirilmiş Kütüphane ve okul kütüphanelerine 500 bin kitap temini projelerinin tamamlanmasının ardından spor projelerine tam destek veriyor.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Ölü, 3 Yaralı Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Feci Kaza Açıklaması 2 Ölü, 5 Yaralı Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Şanlıurfa yolu üzerinde ticari taksinin, otomobil ve yolcu otobüsüne çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 5 kişi yaralandı.
 • 'PKK, Diyarbakır'ın İmkanlardan Faydalanmasını Engelledi' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, terör örgütü PKK’nın, AK Parti’nin özellikle son 16 yılda Diyarbakır’a getirdiği imkan ve fırsatlardan şehrin faydalanmasını engellediğini vurguladı.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker Açıklaması 'PKK, Diyarbakır'ın İmkanlardan Faydalanmasını Engelledi' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, terör örgütü PKK’nın, AK Parti’nin özellikle son 16 yılda Diyarbakır’a getirdiği imkan ve fırsatlardan şehrin faydalanmasını engellediğini vurguladı.
 • Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu Açıklaması 'Şeyh Said'e İade-İ İtibar Konusunu Gündeme Alacağız' Saadet Partisi’nin (SP) Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da düzenlediği e-mitingde sosyal medyadan gelen bir soru üzerine , Şeyh Said’e iade-i itibar konusunu gündeme alacaklarını belirterek, “Bunların hepsi gözden geçirilecektir. Bu bölgeye huzur gelecekse zaten bu büyük bir kucaklaşma ile yapılabilir. İnşallah zamanı geldiğinde bunları da birlikte mütalaa edeceğiz” dedi.
 • 'Güvenliği Sağlama Görevi Devlete Aittir' Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu: 'Şiddet yoluyla hiçbir mesele halledilemez, bilakis daha büyük sorunlar ortaya çıkar. Tarih ve coğrafyamız bunun çok sayıda örneğine şahittir'
 • LGS Öğrencilerine Psikolojik Destek Leonardo Da Vinci Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, liseye giriş sınavına girecek olan öğrencilere kaygı, heyecan, motivasyon ve üstesinden gelme konularında seminer verdi.
 • 'Doğru Hamlede Buluşuyoruz' Projesi Türkiye Satranç Federasyonu ve Diyarbakır'ın merkez Kayapınar Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen 'Doğru Hamlede Buluşuyoruz' projesi kapsamında öğrencilere satranç takımı dağıtılmaya başlandı Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Ozan Balcı: 'Yaklaşık 50 milyon lira değerinde eğitime katkı sağlıyoruz. Bu da yapılanların bir parçası. 4 bin satranç takımını çocuklarımıza dağıtıyoruz'
 • Taş Atan Çocuklar Satranç Oynuyor Bir dönem, terör örgütü mensuplarınca sokağa çıkarılıp güvenlik güçlerine taş attırılan Diyarbakırlı çocuklar ellerindeki taşı bırakıp satranç taşlarını almaya başladı. Kayyum atanan belediyenin desteği ile çocuklara 4 bin satranç takımı dağıtıldı.
 • Kayapınar'da Çölyak Hastaları Unutulmadı Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi, çölyak hastalarına, temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteğini devam ettiriyor.
 • Kayapınar'a 300 Dönümlük Yeşil Alan Oluşturuluyor Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi, 21 yeni park yapım projesi ile 300 dönümlük yeşil alan oluşturuyor.
 • Dört Duvar Arasından Atletizmle Kurtuldu Gözlerini kaybettikten sonra psikolojisi bozulan ve 9 yıl boyunca evine kapanan Mehmet Can Çakar (34), atletizmle tekrar hayata tutundu. 5 yıl önce başladığı atletizmde birçok madalya kazanan Çakar’ın şimdiki hedefi dünya şampiyonasında altın madalya kazanmak.
 • Diyarbakırlı Apartman Görevlisinin Kitap Okuma Aşkı Merkez Kayapınar ilçesinde apartman görevlisi Metin Erdoğan, çalıştığı sitenin bodrum katındaki jeneratör odasını düzenleyerek kitap okuma mekanı haline getirdi Metin Erdoğan: 'Benim için önemli olan kitap okuyup bir şeyler öğrenmek ve onları yaşamaktır. Amacım bilgiden yoksun olmamak'
 • CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Çekildi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Adayı Gülay Emre, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Emre, “İddia ediyorum, milletvekili adaylık başvurusu gününe kadar il binasının adresini bilmeyen, memur olduğu için 3 ay bedavadan izin kullanmak için aday olanlar bile en üst sıralarda. Bu ahlaksızlığa ortak olmayacağız” dedi.
 • CHP Milletvekili Adayı Gülay Emre Adaylıktan Çekildi CHP Diyarbakır milletvekili adayı Emre: 'İddia ediyorum; milletvekili adaylık başvurusu gününe kadar il binasının adresini bilmeyen, memur olduğu için 3 ay bedavadan izin kullanmak için aday olanlar bile en üst sıralarda. Bu ahlaksızlığa ortak olmayacağız'
 • Kayapınarlı Sporcular 8 Madalya İle Şampiyonaya Damga Vurdu Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü sporcuları Bursa’da düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda 8 madalya alarak müsabakalara damga vurdu.
 • Diyarbakır'da 'Kelimenin Kalbi' Etkinliği Polis Başmüffetişi Ahmet Sula, 'Kelimenin Kalbi' adlı etkinlikte Diyarbakırlı gençlerle bir araya geldi Sula: 'Doğru yer ve zamanda doğru kişilerle beraberim'.
 • Bakan Soylu Diyarbakır'da İncelemelerde Bulundu Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da yapılan çalışmaları inceledi.
 • Atik'ten Bakan Soylu'ya Diyarbekir Forması Diyarbekirspor As Başkanı Erdal Atik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya isminin yazıldığı 21 numaralı forma hediye etti.
 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıklaması 'Bugün Diyarbakır ve Van turizmde yüzde 100 ile gidiyor. Esnafın işleri her geçen gün daha da açılıyor' 'İstanbul'daki bir genç nasıl yarınına umutla bakıyorsa, iddiamız ve inancımız o dur ki Hakkari'deki, Şırnak'taki, Kastamonu'daki her genç yarınına umutla bakacak'
 • Bakan Soylu İftarını Vatandaşlarla Açtı Diyarbakır’da vatandaşlarla iftar programında bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Birilerinin projesi bu ülkede tutmadı. Dışarıda pişen bu ülkede uygulatmaya çalışılan, böyle yaparsanız başarılı olursunuz diyen proje tutmadı. Yaktılar, yıktılar, hastanelere doktorların gelmesini, okullara öğretmenlerimizin gelmesini, hemşirelerimizin gelmesini engellemeye çalıştılar. Bir proje ortaya koymaya çalıştılar. Projeleri tutmadı” dedi.
 • Güneydoğu'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak il merkezleri ve ilçelerinde de coşkuyla kutlandı.
 • Bakan Soylu Diyarbakır'da 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Valilik önünde gerçekleştirilen kutlamaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.
 • Kayapınarlı Kızlar Artık 'Kızcode'lu Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde başlatılan ‘KızCode’ projesini kapsamında eğitimlerini tamamlayan 300 kız öğrenci sertifikalarını aldı. Kız öğrencilerin kodlama ile yaptıkları projelerin sergisi büyük ilgi gördü.
 • Diyarbakır'da 'Kızcode' Projesi Görevlendirme yapılan merkez Kayapınar Belediyesince hayata geçirilen 'KızCode' projesi kapsamında kodlama eğitimi verilen öğrenciler, yaptıkları çalışmaları sergiledi.
 • 3. Lig Maçında 33 Bin Kişilik Stat Doldu Geçen hafta Türkiye Kupası final maçı ile açılan Diyarbakır Stadı, dün DiyarbekirsporTire 1922 arasındaki playoff mücadelesine ev sahipliği yaptı Tribünlerin tamamen dolduğu karşılaşmayı izlemek için gelen çok sayıda sporsever, bilet bulamadığı için stada giremedi Taraftar Ömer Faruk Girişen:'Şehrimize spor adına çok güzel bir yatırım oldu. Devletimize teşekkür ediyoruz'
 • Diyarbakır'da Yük Treni Otomobile Çarptı Açıklaması 3 Yaralı Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde yük treninin hemzemin geçitte arızalanan otomobile çarpması sonucu 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinde çocuklara yönelik düzenleyeceği Yaz Spor Okullarının kayıtları başladı. 25 Haziran’da 13 farklı branşta başlayacak olan Yaz Spor Okulları, 15 Eylül’e kadar devam edecek.
 • Engelli Bireyler Engelsiz Bir Yaşam İçin Yürüdü Diyarbakır’da engelli bireyler ’1. Büyük Engelsizler Buluşması’nda bir araya geldi. Etkinlikte engelli bireylerin farkındalık oluşturmak için yaptıkları yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.
 • İki Ay Önce Başladığı Atletizmde 3 Altın Madalya Aldı Batmanlı görme engelli Mehmet Akif Kural, iki ay önce başladığı atletizmde ilk defa katıldığı turnuvada 3 altın madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.
 • Diyarbakır'da İnşaat İskelesi Çöktü Açıklaması 5 Yaralı Diyarbakır’da özel bir hastaneye ait inşaatın iskelesi üzerinde işçilerin bulunduğu esnada çöktü. Olayda 2’si ağır 5 işçi yaralandı.
 • Diyarbakır'da İnşaat İskelesi Çöktü Açıklaması 2'Si Ağır 5 İşçi Yaralı Diyarbakır’da özel bir hastaneye ait inşaatın iskelesi üzerinde işçilerin bulunduğu esnada çöktü. Olayda 2’si ağır 5 işçi yaralandı.
 • Engelli Bireyler Bir Günlük Askerlik Heyecanı Yaşadı Diyarbakır’da Engelliler Haftasında gerçekleştirilen temsili askerlik uygulamasında 19 engelli birey, bir günlük askerlik heyecanı yaşadı.
 • Diyarbakır Kayapınar HEM Türkiye Finallerine Adını Yazdırdı Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, grup birincisi olarak Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti.
 • Fenerbahçe Kafilesi Diyarbakır'da Ziraat Türkiye Kupası finalinde Teleset Mobilya Akhisarspor ile karşılaşacak olan Fenerbahçe kafilesi Diyarbakır’a geldi.
 • Fenerbahçe Kafilesi Diyarbakır'a Geldi Futbolda Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Teleset Mobilya Akhisarspor ile karşılaşacak Fenerbahçe kafilesi Diyarbakır'a geldi.
 • Final Karşılaşmasında 15 Araç Ücretsiz Ulaşım Sağlayacak Diyarbakır’da oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final müsabakası öncesinde yürüttüğü hummalı çalışmalarla hazırlıklarını tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, maçın oynanacağı gün 15 toplu taşıma aracı kent merkezi ve Mahabad Bulvarı’ndan yapacağı ringlerle taraftarları stadyuma ücret almadan ulaştıracak.
 • Engellilerin Asker Eğlencesi Coşkusu Diyarbakır’da bir günlüğüne temsili olarak asker uygulamasına katılacak olan engellilere asker kınası etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan engelliler davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.
 • Emekli Olduktan Sonra Aldığı Eğitimle Sergi Açtı Diyarbakır'da bankacılıktan emekli olan ve ADEM'de aldığı eğitimle tuvalden tablolar yapan Feyza Çıkıntaş Serçe, 54 yaşında ilk kişisel sergisini açtı Serçe: 'Hedefim Dört Ayaklı Minare, Ulu Cami, On Gözlü Köprüyü doğal dokusuyla siyah beyaz tuvale yansıtmak. İnşallah başaracağım. Diyarbakır adına güzel şeyler yapmak onur ve gurur verici'
 • 'Engelli Dostu Stat', Türkiye Kupası Finaline Hazır Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ tarafından inşa edilen ve Ziraat Türkiye Kupası finalinin oynanacağı 33 bin seyirci kapasiteli Diyarbakır Stadı'nın yapımı tamamlandı 9 Mayıs'ta oynanacak karşılaşma öncesi stadyumda belediye ekiplerince çevre düzenlemesi ve bağlantı yolları yapılıyor TOKİ Başkanı Turan: 'Cumhuriyet tarihinde yapılmış stat yatırımından daha fazlası son 34 yıl içinde gerçekleştiriliyor'.
 • AK Parti Aday Adayı Mervettin Tosunlu İlk Seçim Bürosunu Açtı Diyarbakır’da 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim hazırlıkları devam ediyor. AK Parti’den aday adayı olan bölgenin kanaat önderlerinden Mervettin Tosunlu, çalışmalar kapsamında ilk seçim bürosunu açtı.
 • Kayapınar'da 'Bizim Gök Kubbemiz' Projesi Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı, “Bizim Gök Kubbemiz" projesi kapsamında “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım” çalıştayı düzenlendi.
 • 'Bizim Gök Kubbemiz' Projesi Doğu ve Güneydoğu'daki okullarda iş birliği ve tecrübe paylaşımını hedefleyen proje kapsamında Diyarbakır'da 'Gelin Tanış Olalım, İşi Kolay Kılalım Çalıştayı' yapıldı Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen: 'Türk milleti olarak tek çıkar yolumuz, tek çıkış kapımız eğitimdir, ilimdir, irfandır. Çocuklarımızı eğer iyi yetiştirebilirsek topyekun yüzümüz gülecek' Kayapınar Kaymakamı Balcı: 'Memleketlerin imarı, ihyası elbetteki önemli ama onlardan daha önemli olan insanların ihyası, imar ve inşasıdır. Bunu da bir sanatçı edasıyla yerine getiren eğitim camiasıdır'
 • Diyarbakır'ın Çehresini Değiştirecek Çalışmalar Devam Ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, şehrin imajına katkı sunacak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları inceledi.
 • Diyarbakır'ın Musiki Geçmişi Yayına Dönüştü İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi Harun Korkmaz, 350 yıllık kaynaklardan yaptığı araştırmalarla Diyarbakırlı bestekarların sanat hayatlarını, besteledikleri güfteleri ve eserlerine ait notaları bir kitapta bir araya getirdi Korkmaz: 'Tarihi kaynaklardan yola çıkarak 17. ve 18. yüzyılda Diyarbekir'in musikimizin ikinci merkezi olduğunu vurgulamaya çalıştık'
 • Anaokulu Öğrencilerine Anlamlı Etkinliği Diyarbakır Bilnet Okulları, merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Yumurcaklar Anaokulu’nu ziyaret ederek anlamlı ve eğlenceli bir etkinliğe imza attı. Minik öğrenciler, unutulmaz anlar yaşadı.
 • Yabancı Mankenler, Yöresel Kıyafetleri Sevdi '2. Mezopotamya Mücevher Fuarı' kapsamında düzenlenecek olan defileye katılmak için Diyarbakır'a gelen mankenler, giydikleri yöresel kıyafetlere hayran kaldı
 • Diyarbakır Talaytepe Ortaokulu Türkiye Finallerine Gidiyor Talaytepe Ortaokulu, Diyarbakır’da düzenlenen Okullararası Puanlı Atletizm Bölge müsabakalarını birinci olarak tamamlayıp, Türkiye finallerine katılma hakkını elde etti.
 • 49'Unda Futbolcu 50'Sinde Antrenör Futbolcu olma hayalini 49 yaşında Diyarbekirspor Kadın Futbol Takımı’nda oynayarak gerçekleştiren ve şimdi halk eğitim merkezi bünyesindeki kulüpte çocuklara futbol öğretmeye başlayan Azize Ay’ın yeni hedefi antrenörlük lisansı alıp büyük takımları çalıştırmak.
 • Güneydoğu'da '23 Nisan' Coşkusu Siirt, Diyarbakır ve Şırnak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi Diyarbakır'da ilk kez bir çocuk parkında yapılan programa katılan çocuklar, gönüllerince eğlendi Vali Güzeloğlu: 'Her biriniz yüreğinizdeki sevgiyle, inançla ve kararlılıkla bu büyük devleti sonsuza kadar payidar kılacaksınız'.
 • İşitme Engelli Çocuklardan 23 Nisan Etkinliği Büyüledi Diyarbakır’da özel bir eğitim kurumunun düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde hünerlerini sergileyen işitme engelli çocuklar, izleyenleri büyüledi.
 1  2  ...  26