HANİ HABERLERİ / Diyarbakır

 • Hani Belediyesinden Kadınlar İçin Özel Aşure Etkinliği Hani Belediyesi tarafından Muharrem ayı vesilesiyle iki ayrı merkezde aşure dağıtımı yapıldı.
 • Hani'de Kadınlar İçin 31 Kurs Açıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla daha önceden belirlediği kursları 25 Eylül’de açtı. 4 merkezde, 9 dalda, 31 kurs açılırken, kurslara bir hafta içerisinde 449 kursiyer başvurdu. Ayrıca ilçe belediyesi bünyesindeki merkezlerde de kadınlara yönelik başta okuma yazma olmak üzere, çeşitli kurslar açıldı.
 • Hani'de Geleceğin Aşçıları Yetişiyor Herkesin ilgi alanına göre çok sayıda kursu bünyesinde barındıran Hani Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, meslek edindirme kurslarına bir yenisini daha ekledi.
 • Hani'de Bir Terörist Ve İki İşbirlikçi Yakalandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde bir terörist ve iki işbirlikçi yakalandı.
 • Hani Belediyesi Yeniliklere Doymuyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede yaptığı yeniliklerle halkın gönlüne taht kurdu.
 • Hani Belediyesinden Üçüncü Hizmet Anketi Çalışması Hani Belediyesi tarafından hazırlanan hizmet anketleriyle, caddelerin ışıklandırılması modeli ile Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesi veya aynı kalıp kalmaması noktasındaki tercihi halka soruldu.
 • Hani İlçesi Şantiye Alanına Döndü Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin, ilçe genelinde başlattığı alt ve üstyapı çalışmaları aralıksız sürüyor.
 • Hani'de Türk Bayrağı İle Tur Atan Çocuklar Hani ilçesinde Türk bayrağıyla "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganı atarak caddede tur atan 4 çocuk ilçe belediyesinde konuk edildi.
 • Çocukların Gönlüne Taht Kuran Başkan İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ziyaret ettiği her yerde özellikle gençler ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
 • Hani Belediyesinden 11 Ayda Eğitime 1 Milyon 259 Bin Liralık Yatırım Diyarbakır’ın Hani Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, belediye imkanlarıyla hazırlanan projeler kapsamında tüm okullara 11 ayda toplamda 1 milyon 259 bin lira harcandığını söyledi.
 • Hani'ye 11 Ayda 200 Milyon Liralık Yatırım Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Hani Belediyesince, 11 ayda birçok proje hayata geçirilerek 200 milyon liralık yatırım gerçekleştirildi Hani Belediye Başkan Vekili Kaymakam Yazıcı: 'Vatandaşlarımıza hesap verebilmek amacıyla belediyemize davet ediyoruz. Vatandaşlarımız gelip sorabilir. Benim paramla geçen ay nereye harcama yapıldı? Biz bunun kuruşu kuruşuna hesabını onlara verebiliriz. Paraları da kaynakları da bize emanettir' 'Kamu kurumlarımız ve bakanlıklarımızın desteğiyle 11 ayda ilçede yapılan yatırımların yaklaşık maliyeti 200 milyon liraya yaklaştı'
 • Başkan Yazıcı Açıklaması 'Hani Hak Ettiği Değeri Görüyor' Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, onlarca proje ile ilçe genelinde büyük bir hizmet atağının yaşandığını belirterek, “Daha önce türlü problemleri barındıran, çöpü dahi alınmayan ilçemiz, kırsal mahallelerimiz ve en büyük mahallelerimizden Gürbüz Mahallesi ve Kuyular Mahallesi bugün hazırladığımız çeşitli projeler ile hak ettiği değeri görüyor” dedi.
 • Hani'de Köy Grup Yolları Asfaltlanıyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde grup köy yollarının stabilize çalışmalarının ardından asfaltlanma çalışmalarına başlandı. Çalışmaları tamamlanan bazı yollar ulaşıma açıldı.
 • Prefabrik Okulda Eğitim Mücadelesi Diyarbakır’da yıkılma riski olduğu gerekçesiyle boşaltılan ve bir süre sonra yıkılan Aksalkım Köyü İlkokulu yerine bırakılan prefabriklerde ders gören öğrenciler büyük güçlükler çekiyor. Okulda, su, elektrik ve kış aylarında ısınma problemi yaşanırken, öğrenciler yeni bir okul yapılmasını istiyor.
 • Hani'de Okul Bahçeleri Düzenleniyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, cadde ve bulvarlarında yaptığı parke taşı ve sıcak karışım asfalt çalışmalarının yanında eğitime katkı sağlamak amacıyla okul bahçelerini de sıcak karışım asfaltla asfaltlıyor. Okul bahçelerinin daha hijyenik ve ferah olması için yapılan çalışmalarla öğrencilerin çamurdan ve kirli ortamdan kurtulması hedefleniyor.
 • Hani'de 'Beyaz Masa' Uygulaması Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, vatandaşlara “Beyaz Masa” hizmeti sunulması amacıyla proje hazırlandı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, vatandaşların belediyeye ulaşımındaki engellerin kalkacağını belirtti.
 • Hayalini Devlet Desteğiyle Hayata Geçirdi Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Yazgül Opçin adlı kadın, yıllardır düşündüğü tavuk çiftliği hayalini, devlet desteğiyle hayata geçirdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından aldığı 30 bin TL destekle çiftlik kuran Opçin’in hedefi, 500 olan tavuk sayısını 5 bine çıkartarak, bölgeye hitap etmek.
 • Hanili Kadınların Yüzü Gülüyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin büyük yatırımlar sağladığı mahallelerde, kadınlar modern sosyal tesislerini kullanmanın keyfini yaşıyor.
 • Hani İlk Modern Saat Kulesine Kavuşuyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından ilçenin çarşı merkezinin giriş noktalarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Meydanı içerisinde inşa çalışmaları devam eden 15 Temmuz Milli İrade Parkına görkem ve ihtişam katacak modern saat kulesi dikiliyor.
 • Hani Belediyesi Günlük 80 Ton Çöp Topluyor Diyarbakır’ın Hani Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ilçede günlük olarak 80 ton çöp toplandığı bildirildi.
 • (Düzeltme) Hani'de Okullar Güvenlik Açısından Gözetim Altında Olacak Diyarbakır’ın Hani ilçesinde yapılan “Okul Güvenliği” toplantısında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezi ve köy okullarının 24 saat denetim ve gözetim altında olacağını belirtti.
 • Hani'de Okullar 24 Saat Denetim Ve Gözetim Altında Olacak Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıda, “Uyuşturucu madde ile mücadele" ve "Okullarda güvenlik" konuları, masaya yatırıldı. Kaymakam Yazıcı, ilçe merkezi ve köy okullarının 24 saat MOBESE ile kontrol edileceğini belirtti.
 • Hani'de Kırsal Mahallelere Hizmet Seferberliği Devam Ediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından kırsal mahallelere hizmet seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.
 • Hani Belediyesi Mahallelere Yeni Parklar Kazandırmaya Devam Ediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin, ilçenin bir çok mahallerine başlatmış olduğu çocuk oyun park yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bir çok mahalleler de yapılan çocuk park oyun alanları ise, okullar açılmadan hizmete açılacak.
 • Başkan Yazıcı, Bayramı Vatandaşlarla Geçirdi Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, 10 günlük Kurban Bayramı tatilini vatandaşlarla geçirdi.
 • Başkan Yazıcı Bayramın İlk Gününü Halka Ayırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, bayramın birinci gününde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Hani'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
 • Hani Gençlik Merkezi Açılıyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Necip Fazıl Kısakürek Çok Amaçlı Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi hizmete açılacak. Merkezde 13 dalda 52 branşta 3 bin kursiyerin eğitim görmesi planlanıyor.
 • Hani Gençlik Merkezi Hizmete Açılıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, Necip Fazıl Kısakürek Çok Amaçlı Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nin yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi. Yazıcı, merkezde 52 branşta açılacak kurslardan 3 bin kişinin faydalanacağını vurguladı.
 • Kayyum Fark Attı Yıllardır terör ve çatışmalar ile ismi gündeme gelen Diyarbakır’ın Hani ilçesine atanan Kayyum Başkan Şaban Arda Yazıcı ile birlikte ilçeden artık hizmet, açılış ve temel atma haberleri geliyor.
 • Hani'de Elektrik Telleri Yer Altına Alınıyor Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, hazırladığı çılgın projeleri ile ilçeyi mega kent konumuna getiriyor.
 • Kayyum Belediyeler Bölgede İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirilen kayyum belediyeler bölgede ilklere imza atmaya devam ediyor. Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı daha önce yaptığı hizmetlerle halkın gönlünde taht kurarken, ilçede bir ilke daha imza atarak çocuk ve yaşlıları ücretsiz tıraş edip bayrama hazırlama talimatı verdi. Hani İlçe Belediyesi kırsal mahallelerde ikamet eden çocuk ve yaşlıları evlerinde tıraş ettirip bayrama hazırlıyor.
 • Etkisiz Hale Getirilen Teröristin PKK'nın Sözde Alan Sorumlusu Olduğu Belirlendi Diyarbakır'ın Hani ilçesinde önceki gün etkisiz hale getirilen teröristin sözde 'Ape Musa' alanı sorumlusu Abay olduğu ortaya çıktı.
 • Diyarbakır'da 1 Terörist Öldürüldü Diyarbakır’ın Hani ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 1 terörist silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.
 • Hani'de 1 Terörist Öldürüldü Diyarbakır’ın Hani ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 1 terörist silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Bir Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'lı bir terörist etkisiz hale getirildi.
 • Hani'de Projeler Hayata Geçiyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Arda Yazıcı, projeleri birer birer hayata geçiriyor. Nene Hatun Taziye Evi ve Sosyal Tesisler binasını açan Yazıcı, Güli Güç Kadın Dinlenme ve Sosyal Tesisleri ile Sabiha Macar Kadın Taziye Evi ve Sosyal Dinlenme Tesislerinin temelini attı.
 • Terör Örgütü PKK Çocukları Da Hedef Alıyor Terör örgütü PKK, gerçekleştirdiği kanlı saldırılarıyla onlarca çocuğu katletti, yüzlerce çocuğu yaraladı veya sakat bıraktı Eli kanlı hainlerin son katlettiği çocuk ise Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında evden erzak çalan teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşen 16 yaşındaki Eren Bülbül oldu.
 • Küçük Cami Onarıma Alındı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki mevcut taziye ve yas evleri ile camilerdeki çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.
 • Hani'de Kan Bağışına Yoğun İlgi Türk Kızılay Derneği’nin Hani ilçesinde açmış olduğu kan bağışı tırına vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi.
 • Hani Belediyesi Filosuna 2 Araç Daha Ekledi Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, halka daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmek adına araç filosuna 2 yeni araç daha ekledi.
 • Hani Kuyular Mahallesine Su Müjdesi Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanı ve Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Kuyular Mahallesinde yıllardır çözüm bulunamayan su sorununu çözmeyi başardı. Yapılan çalışmaların ardından mahalleye saniyede 4 buçuk litre su verilmeye başlandı.
 • Hani İlçesi Önlemli Bir Hizmete Daha Kavuşuyor Diyarbakır’ın Hani ilçe merkezi başta olmak üzere Belen, Anıl, Gürbüz ve Okur mahallelerini kapsaması planlanan, İller Bankası ve DİSKİ öncülüğünde projesi ve yapımı yürütülecek olan Atıksu Arıtma Tesisi ile bölgede yıllardır yaşanan sıkıntılar ortadan kalkacak.
 • HDP Sözcüsü Baydemir Açıklaması 'Vicdanını yitiren bir toplumun aydınlık gelecekte çocuklarına miras bırakma şansı, imkanı yoktur' 'Demirtaş, tutuklu olduğu dosyadan henüz yargılanmış değil. Henüz duruşmasının ne zaman olacağı belli değil. Neden duruşmayı gerçekleştirmiyorsunuz'
 • Hani'de Kan Bağışı Kampanyası DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, kaymakamlığı ve kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kan bağışı kampanyasına destek verdi.
 • Hani'de Bir Terörist Yakalandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde gerçekleştirilen yol kontrol uygulamasında, terör örgütü PKK’nın dağ kadrosundan olduğu belirlenen ve eylem için geldiği değerlendirilen bir terörist yakalandı.
 • Hani, Sosyal Gelişim Ve Gençlik Merkezi'ne Kavuşuyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nin yapımı için çalışmalara devam ediliyor.
 • Hani Belediyesi'nden Yol Hamlesi Artan nüfusu ile her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır’ın Hani ilçesini geleceğe hazırlayan Hani Belediyesi, ilçede trafik sıkıntısı yaşanmaması için yol projelerini ard arda hayata geçiriyor. Eski Sağlık Ocağı yerleşimlerinden, tüm mahallelere ilçenin dört bir yanında yatırımlar sürerken, ana arterlerdeki önemli çalışmalar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülüyor.
 • Karayollarından Hani'ye Dev Yatırım Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü yetkileri ile Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, ilçemizde yapımına başlanacak olan 3 kilometrelik şehir geçişi yolu ile yaya yolları ve kavşak yapımı kapsamında toplantı gerçekleştirdi.
 • Başkan Yazıcı'dan Hani Halkına Teşekkür Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle “Demokrasi Nöbetlerine” katılan vatandaşlara teşekkür etti.
 • Hani'de 'Demokrasi Nöbeti'nde 2'Nci Gün Coşkusu Diyarbakır’ın Hani ilçesinde düzenlenen “Demokrasi Nöbeti” etkinliğinde bir araya gelen vatandaşlar, terör örgütlerine tepki gösterdi.
 • Hani'de 15 Temmuz Destanı Anı Defteri Oluşturuldu Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, halkın 15 Temmuz’la ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazmaları amacıyla ilçedeki anıt alanında 15 Temmuz Destanı Anı Defterinin oluşturulduğunu belirtti.
 • Hani'de 15 Temmuz Etkinliği Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Demokrasi Şehitleri anma etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.
 • Hani'de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Verildi Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan demokrasi kahramanları için Mevlid-i Şerif okutuldu.
 • Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ağını Genişletiyor Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hem yeni güzergahlar belirliyor hem de bazı hatlarda araç sayısını artırıyor.
 • Başkan Yazıcı Belediye Personeli İle Bir Araya Geldi Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, personelle bir araya gelerek kendilerine sorumluluk ve bilinçli çalışma konusunda uyarılarda bulundu.
 • PKK'nın Şehit Ettiği Çocukların İsimleri Parkta Yaşatılacak Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, PKK'lı teröristlerce katledilen aralarında Yasin Börü'nün de yer aldığı 6 çocuğun ismi, yeni yapılan parklara verildi Belediye Başkan Vekili Yazıcı:'Parklarda oynaması gereken çocuklarımız PKK tarafından şehit edildi. Böyle acıların bir daha yaşanmaması ve o çocuklarımızın isimlerini yaşatmak için yaptığımız parklara isimlerini verdik'
 • Hani Belediyesi, Çocuk Parklarına Çocuk Şehitlerin İsmini Verdi Yaklaşık 10 ay önce Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Şaban Arda Yazıcı, ilçede yapılan çocuk parklarına çocuk şehitlerin ismini verdi.
 • Hani'de 'Kültürlü Gençler' Yetişecek İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesine görevlendirilen aynı zamanda ilçe kaymakamlığı da yapan Şaban Arda Yazıcı, Necip Fazıl Kısakürek Çok Amaçlı Gençlik Kültür ve Sanat Merkezinin yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi.
 • Hani'ye 9 Adet Halı Saha Yapılacak Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığı ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında ilçe ve mahallelerine 9 adet halı saha yapılacak.
 • Girişimcilere Sertifikaları Törenle Verildi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır’ın ekonomik kalkınmasının, yeni kurulacak işletmeler ve mevcut işletmelerin büyümesiyle mümkün olacağını belirtti.
 • Hani'ye Şehir Parkı Yapılıyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Mimar Sinan Şehir Parkı’nın yapımı sürüyor. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, “Medeni toplumların hak ettikleri imkanlara kavuşmuş bir Hani için, Hani halkıyla birlikte çalışıyoruz” dedi.
 • Hani'de Çocukların Yüzleri Gülmeye Devam Ediyor İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi’ne görevlendirilen Şaban Arda Yazıcı, çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında projesi tamamlanan çocuk parkları, hizmete açıldı.
 • Diyarbakır'da Büyük Operasyon Sürüyor Diyarbakır’ın 6 ilçesine bağlı 104 köy ve mezrada ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon bin 528 kilometrekarelik alanda kararlılıkla sürdürülüyor.
 • Diyarbakır'da Bin 528 Kilometrekarelik Alanda Büyük Operasyon Sürüyor Diyarbakır’ın 6 ilçesine bağlı 104 köy ve mezrada ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyon bin 528 kilometrekarelik alanda kararlılıkla sürdürülüyor.
 • Şehit Er Yıldız Son Yolculuğuna Uğurlandı PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanedeki müdahaleye rağmen şehit düşen tankçı er Reşit Yıldız Diyarbakır'ın Hani ilçesinde toprağa verildi.
 • Hani'de Otobüs Sayısı Artırıldı, Dicle'de Yeni Güzergah Belirlendi Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle ilçesine bağlı 5 mahalleyi kapsayan 60 kilometre uzunluğunda yeni bir güzergah belirledi, Hani ilçesinde ise otobüs sayısını artırdı.
 • Hani'ye Bağlı 6 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı 6 köyde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
 • Hani'deki 6 Köyde Yasak Kalktı Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı 6 köyde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
 • Diyarbakır'ın Hani İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı 6 kırsal mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağı sona erdi.
 1  2  ...  12  13 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !