HANİ HABERLERİ / Diyarbakır

 • Hanili Öğrencilere Diş Bakım Seti Dağıtıldı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek amacı ile anaokulu ve ilkokul öğrencilerine diş fırçası ve diş macunu dağıtımı yapıldı.
 • 20 Yıllık Çocuk Özlemi 'Rahim Güçlendirme Aşısı' İle Son Buldu Bitlis’in Tatvan ilçesinde ikamet eden Turan çiftinin 20 yıllık çocuk özlemi, ’rahim güçlendirme aşısı’’ yöntemi ile son buldu.
 • Başkan Yazıcı'dan Daha Yeşil Bir Hani İçin Kampanya İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, aralıksız devam ettirdiği hizmetlerinin yanı sıra daha yeşil ve yaşanabilir bir ilçe oluşturmak amacıyla ’Daha yeşil bir Hani için bir fidanda sen dik’ kampanyası başlattı.
 • Hani'de Cumhurbaşkanı Erdoğan Adına Hatıra Ormanı Oluşturuluyor Diyarbakır Hani ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına hatıra ormanı oluşturulması için çalışma başlatıldı.
 • Hani Belediyesinden Temizlik Seferberliği İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen ilçe kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’nın talimatları ile belediye bünyesinde kurulan temizlik ekibi, daha temiz bir ilçe için gece gündüz çalışıyor.
 • Diyarbakır'da Mera Kavgası Açıklaması 7 Yaralı Diyarbakır'da mera nedeniyle çıkan kavgada, 7 kişi yaralandı.
 • Kaymakam Yazıcı Mehmetçikleri Mevzilerinde Ziyaret Etti Diyarbakır Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı beraberinde kaymakamlık ve belediye çalışanları ile Hani ilçe sınırları içerisinde bulunan Ovalı Mezrası mevkisinde yer alan Jandarma Komando Tabur Komutanlığının operasyon görev üs bölgesinde konuşlu bulunan Mehmetçiği ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • Diyarbakır'daki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı Diyarbakır'ın Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 60 kırsal mahalle ve mezrada, önceki gün uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı sona erdi.
 • Başkan Yazıcı, Esnaf Ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, vatandaşlarla bir araya geldi. Kaymakam Yazıcı, vatandaşların sorun ve sıkıntılarını bizzat kendilerinden dinlemek gerektiğini belirtti.
 • Diyarbakır'ın 4 İlçesi İle 60 Köy Ve Mezrasında Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı Diyarbakır’ın Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçeleri mülki sınırları içerisindeki 60 köy ve mezrada ilan edilen sokağa çıkma yasağı tamamlanan operasyonun ardından kaldırıldı.
 • Diyarbakır'da Kırsal Mahallelerde Sokağa Çıkma Yasağı Diyarbakır'ın Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 60 kırsal mahalle ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
 • Hani'de Uyuşturucu İle Mücadele Ve Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemin başlaması dolayısıyla okulların yakın çevrelerinde alınacak güvenlik önlemleri, okul servislerinin güvenliği ve uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konulu toplantı gerçekleştirildi.
 • Diyarbakır'ın 4 İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı Diyarbakır’ın, Lice, Hani, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 60 köy ve mezrada ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • Hani'de Kadın Çatıştayı Hazırlıkları Başladı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Hani ilçesi olarak büyük bir aileyiz anlayışından yola çıktıklarını belirterek, "İnsanlarımızı, gençlerimizi, yaşlılarımızı ve kadınlarımızı toplumsal sorumluluk anlayışı ile geleceğe taşımak için ne yapılması gerekiyorsa Hani Belediyesi olarak biz de onu yapmaya çalışıyoruz, bu hedef doğrultusunda hareket ediyoruz” dedi.
 • Kaymakam Yazıcı Esnaf Ziyaret Edip Sorunları Bizzat Dinliyor Diyarbakır’ın Hani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
 • Kaymakam Yazıcı'dan 'Görevinizi En İyi Şekilde Yapın Uyarısı' İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, belediye hizmetleri kapsamında ilçede yapılmayan çalışmaları hayata geçirip vatandaşlara ilkleri yaşatırken, diğer yandan kaymakamlık olarak devletin yapması gerekenleri eksiksiz yapıyor. Hani’de ‘Hayat Boyu Öğrenme’, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
 • Hani'deki Kur'an Kursu Öğrencilerinden Mehmetçiğe Zeytin Dalı Desteği Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’e yönelik sürdürülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na Diyarbakır’ın Hani ilçesindeki Nene Hatun Kadın Taziye Evi ve Sosyal Tesislerinde Kur’an-ı Kerim kursunda eğitim gören 21 kursiyerden destek geldi.
 • Abdest Alırken 9 Bin Lirası Çalındı Diyarbakır'ın Hani ilçesinde namaz kılmak için gittiği camide abdest alan kişinin cebindeki 9 bin lira çalındı Polis ekipleri yaptığı çalışma sonunda parayı çaldıkları iddiasıyla 3 kişi yakaladı.
 • Diyarbakır'da Devletin Önceliği Ekonomik, Sosyal Ve Toplumsal Kalkınma Vali Güzeloğlu: 'Sağlanan huzur ve güven ortamında önceliklerimiz ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınma' 'Kim bu devlet ve milletin değerleri ile birlikte yürümesine ihanet ediyorsa onun karşısında dimdik ayakta, aşılmaz ve sarsılmaz sıradağlar gibi durmaktayız. Bunun adı ister PKK ister FETÖ ister hangi ihanetin adı olursa olsun'
 • Vali Güzeloğlu, Hani'de Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hani’de muhtarlarla bir araya geldi.
 • Başkan Yazıcı Gençlerle Buluştu Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, Hani Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Kültür ve Sanat Merkezinde, AK Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen sinema etkinliğinde gençlerle buluştu.
 • Hani'nin Tarihi Eserleri Turizme Kazandırılacak Diyarbakır'ın Hani ilçesindeki tarihi eserlerin turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
 • Hani'de Satranç Turnuvası Düzenlenecek Görevlendirme yapılan Hani Belediyesi tarafından ilçede okullararası satranç turnuvası düzenleneceği bildirildi.
 • Yazıcı, Hani Esnafıyla Buluştu Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Şaban Arda Yazıcı, esnafla bir araya geldi.
 • Hani Belediyesinde Alt Yapı Çalışmaları İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Hani Belediyesi, ilçeye değer katacak alt yapı projelerini hayat geçirmeye devam ediyor.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyeler Görevlendirme yapılan Hani Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen yılın en iyi belediye başkanları anketinde ilk sırada yer alıyor.
 • Teröristler İçin Meyve Sebze Yetiştirdiği İddia Edilen Sanığa 15 Yıl Hapis İstemi Diyarbakır'da terör örgütü PKK adına faaliyet yürüttüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı Gizli tanık Ortaköy: 'Bahçeye PKK'lı teröristlerin faydalanmaları için meyve ağaçları diker, sebze eker. Ayrıca teröristlerin barınmaları için amacıyla kulübeler yapmıştır. Tabanca taşır, sık sık bahçeye giderek örgüt mensupları ile görüşür' İddianameden: 'Şüphelinin PKK silahlı terör örgütünün hiyerarşik yapısı içerisinde, örgütün ideolojisi ve amacı doğrultusunda hareket ettiği anlaşılmıştır'
 • Diyarbakır Yeni Yıla Coşkuyla Girdi Diyarbakırlılar yeni yıla coşku ve eğlencelerle girerken, kentin büyük otelleri ile eğlence merkezleri doldu.
 • Terörün Finansı Uyuşturucuya Diyarbakır'da Büyük Darbe Diyarbakır'da son 2 yılda düzenlenen narkoterör operasyonlarında 201 ton 660 kilogram esrar ile 81 milyon 433 bin 861 kök Hint keneviri ele geçirildi Operasyonlar sayesinde terör örgütü PKK'nın uyuşturucudan büyük miktarda gelir elde etmesi önlendi Doç. Dr. Nihat Ali Özcan: 'Rakamların büyüklüğü polis ve jandarmanın en ücra yerlerde dahi operasyon yaptığını gösteriyor' Güvenlik uzmanı Ağar: 'Avrupa'yı zehirleyen uyuşturucunun ana tedarikçisi PKK ve yandaşlarıdır. Avrupa'nın uyuşturucu ihtiyacının yüzde 7580'ini PKK sağlıyor'
 • Başkan Yazıcı, Taziye Evi İnşaatını Gezdi İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, yapımı devam eden Şehit Sabiha Macar Kadın Taziye evi Sosyal Tesisi ile Şehit Gülli Güç Kadın Kültür ve Dinlenme Evi inşaatlarında incelemelerde bulundu.
 • Başkan Yazıcı, Taziye Evi İnşaatını Gezdi Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, yapımı devam eden Şehit Sabiha Macar Kadın Taziye Evi Sosyal Tesisi ile Şehit Gülli Güç Kadın Kültür ve Dinlenme Evi inşaatlarında incelemelerde bulundu.
 • BM'nin Kararı Hani'de Sevinçle Karşılandı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yapılan Kudüs oylamasında ABD’nin, tüm dünya ülkeleri nezdinde büyük bir hezimet yaşaması, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde sevinçle karşılandı.
 • TERÖRSÜZ ŞEHİRLERDE DEĞİŞİM - Hani'ye 200 Milyon Liralık Yatırım Diyarbakır'da İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Hani Belediyesi, sağladığı hizmetle ilçede adeta çığır açtı DBP'li yönetimden kalan yaklaşık 9 milyon liralık borç ödenmeye çalışılırken diğer yandan ilçede 200 milyon lira değerindeki projeler yatırıma dönüşüyor Belediye Başkan Vekili Yazıcı: 'Burada belediye olarak bir kurumun var olduğunu ve vatandaşlarımızın hizmetine amade olduğunu ispat ettik. Biz sadece ilçemizin bugününü değil geleceğini de inşa etmenin uğraşı içerisindeyiz' 'İflas ettirilmiş bir belediye devraldık. Borcun kaynağını sorguladığımızda karşımıza boş bir tablo çıktı. Yatırım, yol yapılmışsa nerede? Nereye aktarıldığını tüm vatandaşlarımız zaten biliyor. Ortada herhangi bir iş olmamasına rağmen belediye borçlandırılmış. Bunlarla da yüzleştik. Bu konuyla ilgili adli ve idari tahkikatlar yapılıyor'
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla Açıklaması 'Halkımıza layık olduğu hizmetleri sunmak için özenle çalışıyoruz'.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Şehrin Her Noktasına Hizmet Götürüyoruz' Hani ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Şehrin her noktasına hizmet götürüyoruz" dedi.
 • Kudüs'e Sahip Çıkıyoruz Mitingi Diyarbakır'da, HÜDA PAR, Şırnak'ın Cizre ilçesinde de MemurSen İl Başkanlığı öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen mitinglerle, ABD'nin 'Kudüs'ü İsrail’in başkenti' olarak tanıma kararı protesto edildi HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: 'Birlik olalım ki; Kudüs sevinsin, tek yumruk olalım ki; siyonizm devrilsin inşallah'.
 • Hani Belediyesinden Öğrencilere Spor Malzemesi Diyarbakır’ın Hani ilçesinde "öğrenciler sporla yetişsin" projesi kapsamında ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı yapıldı.
 • Hani'de Sorunlar 'Beyaz Masada' Çözülecek Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi vatandaşların sorunlarına kısa yoldan etkin çözüm üretecek beyaz masayı hayata geçiriyor.
 • Başkan Yazıcı Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, çocukları sevindirmeye devam ediyor.
 • Başkan Yazıcı Açıklaması 'Hani'de Devlet Olarak Hizmet Devrimi Yaptık' Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, 14 ayda yaptığı hizmetleri ilçe halkına anlattı.
 • Hani'nin Kırsal Mahallelerinde Yol Yapım Çalışması Sürüyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, kırsal mahallelerde başlattığı yol yapım atağını sürdürüyor.
 • Kaymakam Yazıcı Hanililerin Gönlünü Fethediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı yoğun çalışma temposunu mesai saatleri dışında da sürdürüyor. Yazıcı, hafta sonu tatili olmasına rağmen, yanına hiç kimseyi almadan ilçedeki kamu kurumlarının hizmetlerinin işleyişini vatandaşlara soruyor.
 • Kayyum 2 Bin 542 Öğrenciyi Tiyatro İle Tanıştırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, 2 bin 542 çocuk ve genci tiyatro ile tanıştırdı.
 • Hani Belediyesi 2 Bin 542 Öğrenciyi Tiyatro İle Tanıştırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, ilçeye davet edilen İstanbul Tiyatro Balans tarafından sergilenen "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü. Oyunu, 2 bin 542 Hanili çocuk ve genç izledi.
 • Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen Şehit Jandarma Teğmen Recep Erdoğan Operasyonu sona erdi Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi, iki sığınak ve bir mağara kullanılamaz hale getirildi Operasyonda 12 şüpheli yakalandı, 123 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'daki Operasyon Sona Erdi Diyarbakır’ın Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerinde 7 Aralık’ta terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan Bayrak-70 Şehit Jandarma Teğmen Recep ERDOĞAN-2 Operasyonu tamamlandı. Operasyonda terör örgütü mensuplarının kullandığı sığınak ve mağaralar kullanılamaz hale getirildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.
 • Kayyum Hani'ye İlkleri Yaşatmaya Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede daha önce yaşanmamış hizmetleri yapmaya devam ediyor.
 • Kayyum Atanan Hani Belediyesi 40 Gün Sabah Namazına Devam Eden Öğrencilere Bisiklet Hediye Etti İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede daha önce yaşanmamış hizmetleri yapmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren ilçede ilkleri yapmaya başlayan Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı bunlardan birini daha hayata geçirerek, 40 gün boyunca sabah namazına devam eden öğrencileri bisikletlerle ödüllendirdi.
 • Dezavantajlı Başarılı Çocukların Bisiklet Sevinci Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Hani Belediyesince uygulanan proje kapsamında ilçede dezavantajlı başarılı 155 çocuk bisikletle ödüllendirildi Çocuklar Belediye Başkan Vekili Kaymakam Yazıcı ile Türk bayrağı bulunan bisikletleri sürmenin mutluluğunu yaşadı Belediye Başkan Vekili Yazıcı: 'İlerleyen günlerde nice güzel projeleri gençler, çocuklar ve kadınlarımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz'.
 • Hani'de 50 Çiftçiye 5 Bin Adet Ceviz Fidanı Dağıtıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçedeki 50 çiftçiye 5 bin adet Chandler Cinsi aşılı ceviz fidanı dağıtıldı.
 • Hani, Belediye Yatırımlarında Altın Çağını Yaşıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçenin yeni yatırımlarla her geçen gün daha çok modernleştiğini belirterek, belediye yatırımları açısından ilçenin altın çağını yaşadığını söyledi.
 • Hani'de Vatandaşlara Kandil Lokumu Ve Şekeri Dağıtıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, Mevlid Kandili nedeniyle lokum ve şeker dağıtıldı.
 • Hani'de Kadınlara Yönelik Mevlit Kandili Programı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde kadınlara yönelik Mevlit Kandili programı düzenlendi.
 • Hani Belediyesinden Bin 184 Okul Öncesi Öğrenciye Dergi Ve Eğitici Materyal Desteği Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret ederek öğrencilere eğitici çocuk dergi seti ve oyuncak dağıttı.
 • Stajyer Öğretmenler Yemin Etti Diyarbakır’ın Hani ilçesinde mesleğe yeni başlayan stajyer öğretmenler yemin ederek göreve başladı.
 • Hani'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • Başkan Yazıcı'dan Farkındalık Oluşturan Spor Faaliyetlerine Destek Diyarbakır’ın Hani Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında hazırlanan proje ile Hani’deki okullara dağıtılmak üzere gönderilen spor malzemeleri okullara teslim edildi. İlkokul, ortaokul ve liselere dağıtımı gerçekleşen masa tenisi ve çeşitli spor malzemelerinin dağıtımında yer alan Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, öğrencilerle masa tenisi oynadı. Başkan Yazıcı, spor malzemeleri dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, “Okullarımızda sportif aktivitelerin yaygınlaştırılması noktasında çeşitli spor malzemeleri ile okullarımızı donatıyoruz” dedi.
 • Kayyumdan İlçedeki 33 Okula Spor Malzemesi Desteği İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezi başta olmak üzere kırsal mahallelerde ve mezralarda bulunan toplamda 33 ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencileri sevindirecek yeni bir projeye daha imza atıyor. Başkan Yazıcı, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde belirlenen toplam 33 okula futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi ve badminton sporu malzemeleri ve ekipmanları ile satranç malzemesi desteğinde bulundu.
 • Hani'de Öğrencilere Destek Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 42 öğrenciye kışlık bot dağıtıldı.
 • Hanili Dünya Şampiyonu Kick Boksçulara Ödül İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, dünya Kick Boks Şampiyonası’nda rakiplerini yenerek çeşitli dereceler alıp madalya kazanan dünya ve Avrupa şampiyonu sporcu çocukları makamında kabul ederek altın ile ödüllendirdi.
 • Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ve Adalet Komisyon Başkanından Hani'ye Ziyaret Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Diyarbakır Adalet Komisyon Başkanı Ercan Arslan, Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı’yı kaymakamlık makamında ziyaret etti.
 • Bulmaca Setini Tamamlayan Öğrencilere Bisiklet Hediye Edilecek Diyarbakır’ın Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, Necip Fazıl Kısakürek toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte çocuklarla buluşarak öğrencilere zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla puzzle bulmaca setleri dağıttı. Öğrencilere dağıtılan seti ilk önce tamamlayanlara Başkan Yazıcı’dan hediye olarak bisiklet verileceği belirtildi.
 • Hani Kayyumu Vatandaşlarla Buluşmaya Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Yazıcı, Gürbüz Mahallesinden gelen heyetlerle buluşup, hem projeleri paylaştı hem de istek ve önerilerini dinledi.
 • Hani Belediyesi 35 Yıllık Çam Ağacını Kesmemek İçin Projede Değişiklik Yaptı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin hazırladığı proje ile kurum bahçesinde yapılacak olan vatandaş-misafir konuk evinin inşaatına başlanırken, 35 yıllık çam ağacının kesilmemesi için projede değişiklik yapıldı. Tek katlı ve modern bir şekilde yapılması planlanan konuk evinin tamamlanması durumunda belediyeye gelecek vatandaş ve misafirlerin yer sorununun ortadan kalkacağı ve daha kaliteli belediye hizmeti verilmesinin önünün açılacağı hedefleniyor.
 • Şükran'ın Umutsuzluğu Devletin Desteğiyle Mutluluğa Dönüştü İzmir Ege Üniversitesi matematik bölümünü kazanan ancak ailesinin maddi imkansızlıkları nedeniyle eğitime devam edemeyen başarılı öğrenci Şükran Güzel’e, Hani’de başlatılan 7’den 70’e eğitim seferberliği sonucunda yapılan tespit üzerine Hani İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı sahip çıkarak gerekli yardımda bulundu.
 • Kaymakam Yazıcı Çalmadık Kapı Bırakmıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçede çalmadık kapı bırakmıyor.
 • Hani'de 7'Den 70'E Eğitim Seferberliği Başlatıldı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde eğitim seferberliği başlatıldı. Başta kaymakamlık ve belediye olmak üzere ilçede bulunan kurumların desteğiyle okuma yazma bilmeyenler tek tek tespit edilerek okuma yazma oranın maksimum düzeye çıkarılması hedefleniyor.
 • Kaymakam Ve Belediye Başkanı Yazıcı'dan Örnek Davranış İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, esnaf ziyaretinde fark ettiği 89 yaşındaki Zarife ninenin yanına giderek elini öpüp, bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi.
 • Hani'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
 • Başkan Yazıcı, Her Fırsatta Halkın İçinde Hani Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, yoğun tempodan fırsat buldukça halkın içine girerek yaptığı ziyaretlerde belediyenin yaptığı çalışmaları inceleyip halkın sıkıntılarını dinliyor, taleplerini alıyor.
 1  2  ...  13  14