HANİ HABERLERİ / Diyarbakır

 • Hani'nin Kırsal Mahallelerinde Yol Yapım Çalışması Sürüyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, kırsal mahallelerde başlattığı yol yapım atağını sürdürüyor.
 • Kaymakam Yazıcı Hanililerin Gönlünü Fethediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı yoğun çalışma temposunu mesai saatleri dışında da sürdürüyor. Yazıcı, hafta sonu tatili olmasına rağmen, yanına hiç kimseyi almadan ilçedeki kamu kurumlarının hizmetlerinin işleyişini vatandaşlara soruyor.
 • Kayyum 2 Bin 542 Öğrenciyi Tiyatro İle Tanıştırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, 2 bin 542 çocuk ve genci tiyatro ile tanıştırdı.
 • Hani Belediyesi 2 Bin 542 Öğrenciyi Tiyatro İle Tanıştırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, ilçeye davet edilen İstanbul Tiyatro Balans tarafından sergilenen "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü. Oyunu, 2 bin 542 Hanili çocuk ve genç izledi.
 • Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen Şehit Jandarma Teğmen Recep Erdoğan Operasyonu sona erdi Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi, iki sığınak ve bir mağara kullanılamaz hale getirildi Operasyonda 12 şüpheli yakalandı, 123 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'daki Operasyon Sona Erdi Diyarbakır’ın Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerinde 7 Aralık’ta terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan Bayrak-70 Şehit Jandarma Teğmen Recep ERDOĞAN-2 Operasyonu tamamlandı. Operasyonda terör örgütü mensuplarının kullandığı sığınak ve mağaralar kullanılamaz hale getirildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.
 • Kayyum Hani'ye İlkleri Yaşatmaya Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede daha önce yaşanmamış hizmetleri yapmaya devam ediyor.
 • Kayyum Atanan Hani Belediyesi 40 Gün Sabah Namazına Devam Eden Öğrencilere Bisiklet Hediye Etti İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede daha önce yaşanmamış hizmetleri yapmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren ilçede ilkleri yapmaya başlayan Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı bunlardan birini daha hayata geçirerek, 40 gün boyunca sabah namazına devam eden öğrencileri bisikletlerle ödüllendirdi.
 • Dezavantajlı Başarılı Çocukların Bisiklet Sevinci Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Hani Belediyesince uygulanan proje kapsamında ilçede dezavantajlı başarılı 155 çocuk bisikletle ödüllendirildi Çocuklar Belediye Başkan Vekili Kaymakam Yazıcı ile Türk bayrağı bulunan bisikletleri sürmenin mutluluğunu yaşadı Belediye Başkan Vekili Yazıcı: 'İlerleyen günlerde nice güzel projeleri gençler, çocuklar ve kadınlarımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz'.
 • Hani'de 50 Çiftçiye 5 Bin Adet Ceviz Fidanı Dağıtıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçedeki 50 çiftçiye 5 bin adet Chandler Cinsi aşılı ceviz fidanı dağıtıldı.
 • Hani, Belediye Yatırımlarında Altın Çağını Yaşıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçenin yeni yatırımlarla her geçen gün daha çok modernleştiğini belirterek, belediye yatırımları açısından ilçenin altın çağını yaşadığını söyledi.
 • Hani'de Vatandaşlara Kandil Lokumu Ve Şekeri Dağıtıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, Mevlid Kandili nedeniyle lokum ve şeker dağıtıldı.
 • Hani'de Kadınlara Yönelik Mevlit Kandili Programı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde kadınlara yönelik Mevlit Kandili programı düzenlendi.
 • Hani Belediyesinden Bin 184 Okul Öncesi Öğrenciye Dergi Ve Eğitici Materyal Desteği Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret ederek öğrencilere eğitici çocuk dergi seti ve oyuncak dağıttı.
 • Stajyer Öğretmenler Yemin Etti Diyarbakır’ın Hani ilçesinde mesleğe yeni başlayan stajyer öğretmenler yemin ederek göreve başladı.
 • Hani'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • Başkan Yazıcı'dan Farkındalık Oluşturan Spor Faaliyetlerine Destek Diyarbakır’ın Hani Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında hazırlanan proje ile Hani’deki okullara dağıtılmak üzere gönderilen spor malzemeleri okullara teslim edildi. İlkokul, ortaokul ve liselere dağıtımı gerçekleşen masa tenisi ve çeşitli spor malzemelerinin dağıtımında yer alan Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, öğrencilerle masa tenisi oynadı. Başkan Yazıcı, spor malzemeleri dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, “Okullarımızda sportif aktivitelerin yaygınlaştırılması noktasında çeşitli spor malzemeleri ile okullarımızı donatıyoruz” dedi.
 • Kayyumdan İlçedeki 33 Okula Spor Malzemesi Desteği İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezi başta olmak üzere kırsal mahallelerde ve mezralarda bulunan toplamda 33 ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencileri sevindirecek yeni bir projeye daha imza atıyor. Başkan Yazıcı, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde belirlenen toplam 33 okula futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi ve badminton sporu malzemeleri ve ekipmanları ile satranç malzemesi desteğinde bulundu.
 • Hani'de Öğrencilere Destek Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 42 öğrenciye kışlık bot dağıtıldı.
 • Hanili Dünya Şampiyonu Kick Boksçulara Ödül İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, dünya Kick Boks Şampiyonası’nda rakiplerini yenerek çeşitli dereceler alıp madalya kazanan dünya ve Avrupa şampiyonu sporcu çocukları makamında kabul ederek altın ile ödüllendirdi.
 • Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ve Adalet Komisyon Başkanından Hani'ye Ziyaret Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Diyarbakır Adalet Komisyon Başkanı Ercan Arslan, Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı’yı kaymakamlık makamında ziyaret etti.
 • Bulmaca Setini Tamamlayan Öğrencilere Bisiklet Hediye Edilecek Diyarbakır’ın Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, Necip Fazıl Kısakürek toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte çocuklarla buluşarak öğrencilere zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla puzzle bulmaca setleri dağıttı. Öğrencilere dağıtılan seti ilk önce tamamlayanlara Başkan Yazıcı’dan hediye olarak bisiklet verileceği belirtildi.
 • Hani Kayyumu Vatandaşlarla Buluşmaya Devam Ediyor İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Yazıcı, Gürbüz Mahallesinden gelen heyetlerle buluşup, hem projeleri paylaştı hem de istek ve önerilerini dinledi.
 • Hani Belediyesi 35 Yıllık Çam Ağacını Kesmemek İçin Projede Değişiklik Yaptı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin hazırladığı proje ile kurum bahçesinde yapılacak olan vatandaş-misafir konuk evinin inşaatına başlanırken, 35 yıllık çam ağacının kesilmemesi için projede değişiklik yapıldı. Tek katlı ve modern bir şekilde yapılması planlanan konuk evinin tamamlanması durumunda belediyeye gelecek vatandaş ve misafirlerin yer sorununun ortadan kalkacağı ve daha kaliteli belediye hizmeti verilmesinin önünün açılacağı hedefleniyor.
 • Şükran'ın Umutsuzluğu Devletin Desteğiyle Mutluluğa Dönüştü İzmir Ege Üniversitesi matematik bölümünü kazanan ancak ailesinin maddi imkansızlıkları nedeniyle eğitime devam edemeyen başarılı öğrenci Şükran Güzel’e, Hani’de başlatılan 7’den 70’e eğitim seferberliği sonucunda yapılan tespit üzerine Hani İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı sahip çıkarak gerekli yardımda bulundu.
 • Kaymakam Yazıcı Çalmadık Kapı Bırakmıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, ilçede çalmadık kapı bırakmıyor.
 • Hani'de 7'Den 70'E Eğitim Seferberliği Başlatıldı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde eğitim seferberliği başlatıldı. Başta kaymakamlık ve belediye olmak üzere ilçede bulunan kurumların desteğiyle okuma yazma bilmeyenler tek tek tespit edilerek okuma yazma oranın maksimum düzeye çıkarılması hedefleniyor.
 • Kaymakam Ve Belediye Başkanı Yazıcı'dan Örnek Davranış İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, esnaf ziyaretinde fark ettiği 89 yaşındaki Zarife ninenin yanına giderek elini öpüp, bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi.
 • Hani'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
 • Başkan Yazıcı, Her Fırsatta Halkın İçinde Hani Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, yoğun tempodan fırsat buldukça halkın içine girerek yaptığı ziyaretlerde belediyenin yaptığı çalışmaları inceleyip halkın sıkıntılarını dinliyor, taleplerini alıyor.
 • Hani'de TOKİ Heyecanı Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin başvurusu üzerine ilçeye yapılacak 1. etap TOKİ konutları için zemin etüt çalışmalarına başlandığını belirterek, ardından proje çalışmalarının yürütüleceğini, kesin başvuru alımına ise yakın zamanda başlanacağını açıkladı.
 • Gürbüz Mahallesi'nin Yüzü Gülüyor Diyarbakır’ın Hani içesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Gürbüz Mahallesi’ne, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyesi ve yatırımcı bölge kuruluşları ile ilgili bakanlıklar aracılığıyla yapılan büyük yatırımlar dikkat çekiyor.
 • Kaymakam Parke Döşedi Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, incelediği park çalışmalarında parke taşı döşeyerek, işçilere yardım etti.
 • Hani'nin Salih Beg Caddesi Asfaltlanıyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi kaldırım ve bordür çalışmalarının ardından şimdi de ilçenin ana arteri Salih Beg Caddesi’ni sıcak asfaltla kaplıyor.
 • Kaymakamdan Mehmetçiğe Moral Ziyareti Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, Veziri Boğazı mevkiinde ana yolun güvenliği ile bölgenin emniyeti sağlamak amacıyla kurulan üs bölgesini ziyaret ederek güvenlik güçlerine moral ve motivasyon desteğinde bulundu.
 • Hanili Çocukların Umutları Kitaplarla Büyüyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı’nın talimatları ile harekete geçen Hani Belediye Başkanlığının girişimleri ile çeşitli belediye ve Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) gönderilen yüzlerce kitap teslim alındı.
 • Hani İlçesi Kayyum İle Sosyal Etkinliklere Doydu İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığı’na görevlendirilen Başkan Şaban Arda Yazıcı, sosyal etkinliklere sık sık yer verilmesi gerektiğini belirterek, "Okullarımızda okuyan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sosyal faaliyetlerde öncülük ederek,eğitime katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimizi sinema ve modern kütüphane ile tanıştırmaktan en az onlar kadar bende mutluyum” dedi.
 • Hani'de Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
 • Hani Belediyesinden 'Sosyal Dayanışma Platformu' Atağı Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atanan Şaban Arda Yazıcı, geldiği günden bu yana kadınlara yönelik yaptığı çalışmalar ile göz dolduruyor. Yazıcı, bu kez de başkan yardımcısı aracılığı ile bir platform kurdu. Platform, ilçedeki kadınların, sosyalleşmesi, çeşitli eğitim ve beceri kurslarıyla desteklenerek faaliyetler organize edilmesi ve kadına şiddete karşı güçlendirilmesini hedefleniyor.
 • Diyarbakır'daki operasyonlarda 1 ton esrar ele geçirildi Diyarbakır’ın Kocaköy, Hani ve Lice ilçelerinde düzenlenen Bayrak-63 Şehit Güvenlik Korucusu İhsan Gür operasyonu kapsamında, terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ile 1 ton 37 kilogram esrar maddesi ve 7 bin 756 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • PKK'lı teröristlerin 4 sığınağı imha edildi Diyarbakır'ın Kocaköy, Hani ve Lice ilçelerinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, teröristlere ait 2 sığınak ve 2 doğal mağara imha edildi.
 • Hani'de İşyerlerinde Gıda Denetimi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Hani Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü denetim faaliyetiyle, halk sağlığını korumak amacıyla gıda üreten, satan ve depolayan işyerlerine yönelik gıda ve hijyen denetimi yapıldı.
 • Hani Belediyesinden Kadınlar İçin Özel Aşure Etkinliği Hani Belediyesi tarafından Muharrem ayı vesilesiyle iki ayrı merkezde aşure dağıtımı yapıldı.
 • Hani'de Kadınlar İçin 31 Kurs Açıldı Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla daha önceden belirlediği kursları 25 Eylül’de açtı. 4 merkezde, 9 dalda, 31 kurs açılırken, kurslara bir hafta içerisinde 449 kursiyer başvurdu. Ayrıca ilçe belediyesi bünyesindeki merkezlerde de kadınlara yönelik başta okuma yazma olmak üzere, çeşitli kurslar açıldı.
 • Hani'de Geleceğin Aşçıları Yetişiyor Herkesin ilgi alanına göre çok sayıda kursu bünyesinde barındıran Hani Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, meslek edindirme kurslarına bir yenisini daha ekledi.
 • Hani'de Bir Terörist Ve İki İşbirlikçi Yakalandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde bir terörist ve iki işbirlikçi yakalandı.
 • Hani Belediyesi Yeniliklere Doymuyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanlığına İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçede yaptığı yeniliklerle halkın gönlüne taht kurdu.
 • Hani Belediyesinden Üçüncü Hizmet Anketi Çalışması Hani Belediyesi tarafından hazırlanan hizmet anketleriyle, caddelerin ışıklandırılması modeli ile Hükümet Caddesinin isminin değiştirilmesi veya aynı kalıp kalmaması noktasındaki tercihi halka soruldu.
 • Hani İlçesi Şantiye Alanına Döndü Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin, ilçe genelinde başlattığı alt ve üstyapı çalışmaları aralıksız sürüyor.
 • Hani'de Türk Bayrağı İle Tur Atan Çocuklar Hani ilçesinde Türk bayrağıyla "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganı atarak caddede tur atan 4 çocuk ilçe belediyesinde konuk edildi.
 • Çocukların Gönlüne Taht Kuran Başkan İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ziyaret ettiği her yerde özellikle gençler ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
 • Hani Belediyesinden 11 Ayda Eğitime 1 Milyon 259 Bin Liralık Yatırım Diyarbakır’ın Hani Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, belediye imkanlarıyla hazırlanan projeler kapsamında tüm okullara 11 ayda toplamda 1 milyon 259 bin lira harcandığını söyledi.
 • Hani'ye 11 Ayda 200 Milyon Liralık Yatırım Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Hani Belediyesince, 11 ayda birçok proje hayata geçirilerek 200 milyon liralık yatırım gerçekleştirildi Hani Belediye Başkan Vekili Kaymakam Yazıcı: 'Vatandaşlarımıza hesap verebilmek amacıyla belediyemize davet ediyoruz. Vatandaşlarımız gelip sorabilir. Benim paramla geçen ay nereye harcama yapıldı? Biz bunun kuruşu kuruşuna hesabını onlara verebiliriz. Paraları da kaynakları da bize emanettir' 'Kamu kurumlarımız ve bakanlıklarımızın desteğiyle 11 ayda ilçede yapılan yatırımların yaklaşık maliyeti 200 milyon liraya yaklaştı'
 • Başkan Yazıcı Açıklaması 'Hani Hak Ettiği Değeri Görüyor' Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, onlarca proje ile ilçe genelinde büyük bir hizmet atağının yaşandığını belirterek, “Daha önce türlü problemleri barındıran, çöpü dahi alınmayan ilçemiz, kırsal mahallelerimiz ve en büyük mahallelerimizden Gürbüz Mahallesi ve Kuyular Mahallesi bugün hazırladığımız çeşitli projeler ile hak ettiği değeri görüyor” dedi.
 • Hani'de Köy Grup Yolları Asfaltlanıyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde grup köy yollarının stabilize çalışmalarının ardından asfaltlanma çalışmalarına başlandı. Çalışmaları tamamlanan bazı yollar ulaşıma açıldı.
 • Prefabrik Okulda Eğitim Mücadelesi Diyarbakır’da yıkılma riski olduğu gerekçesiyle boşaltılan ve bir süre sonra yıkılan Aksalkım Köyü İlkokulu yerine bırakılan prefabriklerde ders gören öğrenciler büyük güçlükler çekiyor. Okulda, su, elektrik ve kış aylarında ısınma problemi yaşanırken, öğrenciler yeni bir okul yapılmasını istiyor.
 • Hani'de Okul Bahçeleri Düzenleniyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, cadde ve bulvarlarında yaptığı parke taşı ve sıcak karışım asfalt çalışmalarının yanında eğitime katkı sağlamak amacıyla okul bahçelerini de sıcak karışım asfaltla asfaltlıyor. Okul bahçelerinin daha hijyenik ve ferah olması için yapılan çalışmalarla öğrencilerin çamurdan ve kirli ortamdan kurtulması hedefleniyor.
 • Hani'de 'Beyaz Masa' Uygulaması Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesince, vatandaşlara “Beyaz Masa” hizmeti sunulması amacıyla proje hazırlandı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı, vatandaşların belediyeye ulaşımındaki engellerin kalkacağını belirtti.
 • Hayalini Devlet Desteğiyle Hayata Geçirdi Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Yazgül Opçin adlı kadın, yıllardır düşündüğü tavuk çiftliği hayalini, devlet desteğiyle hayata geçirdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından aldığı 30 bin TL destekle çiftlik kuran Opçin’in hedefi, 500 olan tavuk sayısını 5 bine çıkartarak, bölgeye hitap etmek.
 • Hanili Kadınların Yüzü Gülüyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin büyük yatırımlar sağladığı mahallelerde, kadınlar modern sosyal tesislerini kullanmanın keyfini yaşıyor.
 • Hani İlk Modern Saat Kulesine Kavuşuyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından ilçenin çarşı merkezinin giriş noktalarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Meydanı içerisinde inşa çalışmaları devam eden 15 Temmuz Milli İrade Parkına görkem ve ihtişam katacak modern saat kulesi dikiliyor.
 • Hani Belediyesi Günlük 80 Ton Çöp Topluyor Diyarbakır’ın Hani Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ilçede günlük olarak 80 ton çöp toplandığı bildirildi.
 • (Düzeltme) Hani'de Okullar Güvenlik Açısından Gözetim Altında Olacak Diyarbakır’ın Hani ilçesinde yapılan “Okul Güvenliği” toplantısında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezi ve köy okullarının 24 saat denetim ve gözetim altında olacağını belirtti.
 • Hani'de Okullar 24 Saat Denetim Ve Gözetim Altında Olacak Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şaban Arda Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıda, “Uyuşturucu madde ile mücadele" ve "Okullarda güvenlik" konuları, masaya yatırıldı. Kaymakam Yazıcı, ilçe merkezi ve köy okullarının 24 saat MOBESE ile kontrol edileceğini belirtti.
 • Hani'de Kırsal Mahallelere Hizmet Seferberliği Devam Ediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi tarafından kırsal mahallelere hizmet seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.
 • Hani Belediyesi Mahallelere Yeni Parklar Kazandırmaya Devam Ediyor Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesinin, ilçenin bir çok mahallerine başlatmış olduğu çocuk oyun park yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bir çok mahalleler de yapılan çocuk park oyun alanları ise, okullar açılmadan hizmete açılacak.
 • Başkan Yazıcı, Bayramı Vatandaşlarla Geçirdi Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, 10 günlük Kurban Bayramı tatilini vatandaşlarla geçirdi.
 • Başkan Yazıcı Bayramın İlk Gününü Halka Ayırdı Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, bayramın birinci gününde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Hani'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
 • Hani Gençlik Merkezi Açılıyor Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Necip Fazıl Kısakürek Çok Amaçlı Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi hizmete açılacak. Merkezde 13 dalda 52 branşta 3 bin kursiyerin eğitim görmesi planlanıyor.
 1  2  ...  13