EĞİL HABERLERİ / Diyarbakır

 • 'Eğil'de Oy Vermenin Durdurulduğu' İddiasına Yalanlama Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki bir sandıkta, oy verme işlemlerinin durdurulduğuna ilişkin iddiaların asılsız olduğu belirtildi.
 • Zazalardan Mehdi Eker'e Tam Destek Diyarbakır’da seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Adayı Mehdi Eker’e Zazalardan tam destek geldi. Davut zurna eşliğinde seçim bürosunda Eker’i iyaret eden Zazalar, renkli görüntüler oluşturdu.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker Açıklaması 'Artık eskisi gibi terör örgütü üyeleri gelip şehrin içerisinden insanları götürüp, haraç alamıyor' 'FETÖ ile PKK'nın kabloları birbirine bağlıdır. Aynı prizden elektrik alıyorlar, enerjileri ve prizleri aynı yerde. İkisi de birbirine bağlı ve bir yere bağlıdır'
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker Açıklaması 'Diyarbakır'ın Temsili Noktasında Sorunlar Var' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Dicle ve Eğil ilçelerini ziyaret etti. Muhtarlarla toplantı yapan Eker, uzunca bir süreden beri Diyarbakır’ın temsili noktasında sorunlar ve sıkıntılar olduğunu belirtti.
 • Diyarbakır Milletvekili Adayı Yılmaz, Eğil'de Halkla Buluştu AK Parti MKYK Üyesi ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Emin Yılmaz: 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye hızla kalkınacak' 'Halk sağlanan huzur ortamından büyük memnuniyet duyuyor ve bunun devam etmesini istiyor'.
 • Büyükşehir, Üreticiye Süt Sağım Makineleri Dağıttı Yerel üreticiyi desteklemek için sulama kanalları inşa eden, organik tarım hakkında çiftçilere eğitimler veren, meyve fidanı ve gübre desteğinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan kadınlara süt sağım makineleri dağıttı.
 • Köylüler Birlikte Üretip Daha Çok Kazanacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca köylerde üretim maliyetini düşürerek köylülerin daha çok kazanç elde etmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen 'Birlikte Üretelim Projesi' kapsamında Diyarbakır'da pilot belirlenen 3 köyde çalışma başlatıldı Proje ile belirlenen merkeze bağlı Cumhuriyet, Eğil ilçesinin Ilgın ve Sur ilçesinin Karaçimen köylerine teknik destek verilecek, danışmanlık ve finansal kaynak sağlanacak, mevcut üretim modeli sürdürülebilir hale getirilecek Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar: 'Köylere 10 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştireceğiz. Hayvancılığı geliştireceğiz. Köylülerin verimli tarım yapmasını sağlayacağız' Köylülerden Sinan Erdoğdu: 'Proje ile devlet bize destek verecek. Kendimizi şanslı görüyoruz. Bu proje çok güzel, inşallah başaracağız'
 • Eğil Kaymakamı Atak'tan Şehit Ailelerine Ziyaret Eğil Belediye Başkan Vekili Kaymakam Kürşat Atak, ilçedeki şehit annelerini ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.
 • Başkan Atilla Eğilli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Eğil ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "2018 Yılında Eğil İlçemize turizmden altyapıya birçok alanda hak ettiği yatırımları yapacağız" dedi.
 • Terör Örgütüne Darbe Üstüne Darbe Diyarbakır’ın Lice, Hani, Kulp, Kocaköy, Hazro ve Silvan ilçelerinde düzenlenen operasyonda terör örgütüne darbe vuruldu. Operasyonlarda piyasa değeri 31 milyon 185 bin lira olan 53 kilogram esrar ve 101 bin 350 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Terör Örgütüne Darbe Üstüne Darbe Vuruluyor Diyarbakır’ın Lice, Hani, Kulp, Kocaköy, Hazro ve Silvan ilçelerinde düzenlenen operasyonda terör örgütüne darbe vuruldu. Teröristlere ait bir sığınağın imha edildiği operasyonda çok sayıda mühimmat ile piyasa değeri 31 milyon 185 bin lira olan 53 kilogram esrar ve 101 bin 350 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • Eğil'de Toplu Taşıma Seferleri Artırıldı Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eğil ilçesinde toplu taşıma araçlarının saatlerini değiştirerek sefer sayısını artırdı.
 • 'Artık Terörü Hayatımızda Görmek İstemiyoruz' İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 'Bizim Gök Kubbemiz' projesi kapsamında Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çalıştay kapsamında Diyarbakır'a gelen okul idarecileri ve öğretmenler Sur ve Eğil ilçelerindeki tarihi mekanları ziyaret etti Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen: 'Burası Türkiye'nin önemli turizm potansiyeli olacak bir yer. İnşallah artık sevginin, kardeşliğin, barışın, hoşgörünün hakim olmaya başladığı bu coğrafyamızda çok güzel günler hepimizi bekliyor. Artık terörü hayatımızda görmek istemiyoruz' Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aslan: 'Terörün o en yoğun olduğu dönemlerde ,hendek kazma olaylarının yoğun olduğu dönemde bu kardeşlik projesini ortaya koyduk'
 • 'Koşabiliyorken Koş' Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ''Koşabiliyorken Koş'' projesi kapsamında Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde atletizm koşusu düzenlendi.
 • 'Peygamberler Diyarı' Ziyaretçilerin Gözdesi Oldu Kur'anı Kerim'de isimleri geçen Zülkifl ve Elyesa'nın arasında yer aldığı 9 peygamberin metfun olduğuna inanılan Diyarbakır'ın Eğil ilçesi, Kralkızı Baraj Gölü ve tarihi yapısıyla misafirlerini ağırlıyor Geçmişte birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe, inanç, doğa ve kültür turizm potansiyeliyle dikkati çekiyor Kaymakam Atak: 'İlçeye turizm sezonunda yaklaşık 300 bin ziyaretçi geliyor. İleride Eğil, bölgenin turizm cenneti olacak'
 • Eğil Kalesi'nin Çevresi Düzenleniyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı, kentin tarihi alanlarından Eğil Kalesi çevresinde çalışma başlattı.
 • Eğil Kalesi'nin Çevre Düzenlenmesi Çalışmaları Başladı Kentin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Eğil Kalesi’nin turistik alanlarının daha görünür bir şekilde ortaya çıkarılması ve rahat gezilebilmesi için eksiklikleri tespit edip altyapı çalışmalarına başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Eğil Kalesi Erişim ve Gezi Güzergah Yolu Çevre Düzenleme” projesini hayata geçiriyor.
 • Engelli Arkadaşından Etkilendi Biyonik El Tasarladı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde 11. sınıf öğrencisi Mehmet Mevlüt Çetinkaya, eli olmayan bir arkadaşının durumundan etkilenerek, atık malzemelerden biyonik el tasarladıÖğrenci Çetinkaya:'Engelli arkadaşımız rahat hareket edemediği için utanıyordu. Buna çok üzülüyordum. Sonunda biyonik el yapmaya karar verdim'
 • Çocuklar Kentin Tarihi Mekanlarını Gezdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, her yıl havaların ısınmasıyla çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik kentin tarihi mekanlarına düzenlediği geziler Eğil ilçesi Bahişler Mahallesinde ikamet eden 40 çocuğun katılımıyla başladı.
 • Yolcu Minibüsü İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 25 Yaralı Diyarbakır'da yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 25 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Uçuruma Düşen Çocuk Öldü Eğil ilçesindeki Ziyaret Tepesi'nde uçurma düşen 5 yaşındaki Mithat Efe, hayatını kaybetti.
 • Eğil Belediyesi Köylerde Halı Saha Yapıyor Eğil Belediyesi, köyde yaşayan gençlerin spor yapabilmesi için 5 köyde halı saha yapıyor.
 • Gürünlü Sakinlerinin Eğitim Sevdası Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Gürünlü köyü sakinleri, okumaya verdiği önemle dikkati çekiyor 1949 yılında açılan okula başlayan 15 öğrencinin de öğretmen olmasının ardından köylüler adeta eğitime yöneldi Bugüne kadar aralarında akademisyenlerin de yer aldığı 500'ü aşkın üniversite mezunu yetiştiren, muhtarı da açıköğretim fakültesi mezunu olan Gürünlü'de okuma yazma oranı yüzde 95'e ulaşıyor Kaymakam Atak: 'Köyümüzün eğitimdeki başarısı Diyarbakır ve Türkiye için bir örnek teşkil ediyor' Muhtar Tekeş: 'Köydeki çocuklar birbirine özenerek okudu. Köyümüzden bugüne kadar 72 doktor, çok sayıda avukat, profesör ve mühendis yetişti. Eğitimini tamamlayıp, yurt dışında çalışanlar dahi var'
 • Öğrencilerden Duygulandıran Çanakkale Anması Diyarbakır Bilnet Okulları, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü özel bir programla kutladı. Zaferi canlandıran tiyatro gösterisi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • Diyarbakır'da Belediyeden Öğrencilere Sıcak Yemek Eğil ilçesinde taşımalı sistem ile eğitimlerini sürdüren 2 bin 600 öğrenciye sıcak yemek veriliyor İçişleri Bakanlığınca görevlendirilen Belediye Başkan Vekili Atak: 'Devletin sıcak elini öğrencilerimizin sırtına koyduk. Bu sistemle öğrencilerimiz sağlıklı besleniyor' Öğrenci Uçar: 'İlk defa böyle bir hizmet gördüm. Devletimize teşekkür ediyoruz'
 • Eğil Belediyesinden Yeni Mezarlık Alanı Görevlendirme yapılan Eğil Belediyesi, yeni mezarlık alanı düzenlemesi için çalışma başlattı.
 • Eğil Belediyesi'nden Giyim Yardımı DİYARBAKIR -Diyarbakır Eğil Belediyesi, bin öğrenciye giyim yardımı yaptı.
 • 'Büyük Diyarbakır' Belgeseli Galası Yapıldı Diyarbakır’ın manevi yönünün ele alındığı ‘Büyük Diyarbakır’ belgeselinin galası yapıldı.
 • Güngören Belediyesi Eğil'den Gelen Misafirlerini Ağırladı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinden 36 kişilik bir heyet, Güngören Belediyesinin davetlisi olarak İstanbul'u gezdi.
 • 'Diyarbakır Kültür Ve Sanat Etkinlikleri' Başlıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” adı altında yeni bir çalışma başlatıyor.
 • Büyükşehir Belediyesi, 5 Bin 562 İşyerini Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içinde halk sağlığını koruma amaçlı yaptığı çalışmalarda 5 bin 562 gıda ürünü üreten, dağıtan, satan ve depolayan iş yerini hijyen mevzuatı gereği denetleyerek bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ve gıda yönetmenliğine aykırı şekilde satışı yapılan 29 ton ürüne el koyarak kontrollü bir şekilde bertaraf etti.
 • Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuş Hayatını Kaybetti Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde hayatını kaybeden uzman çavuşun cenazesi, memleketi Trabzon'a uğurlandı.
 • 'Diyarbakır'ın Algısını Değiştireceğiz' Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, kentin terörle, şiddetle, nefretle anılmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Diyarbakır’ın inanç turizminin merkezi haline gelebilecek güzel şehirlerden biri olacağını ümit ediyoruz. Algıyı değiştirmek için de çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 • Terörle Anılan Diyarbakır'dan Tarihi Güzellikleri İle Anılan Diyarbakır'a Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, kentin terörle, şiddetle, nefretle anılmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Öyle zenginliklerimiz vardır ki, bu zenginlikleri ortaya çıkarabilsek Diyarbakır’ın inanç turizminin merkezi haline gelebilecek güzel şehirlerden biri olacağını ümit ediyoruz. Algıyı değiştirmek için de çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 • Diyarbakır'daki Silahlı Kavga Eğil ilçesinde 4 kişinin öldüğü kavgayla ilgili gözaltına alınan 6 zanlıdan 4'ü tutuklandı.
 • Kaymakam Atak'tan Mahalle Ziyaretleri Eğil Belediye Başkanvekili Kaymakam Kürşad Atak, mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 4 Ölü, 7 Yaralılı Kavga Sonrası Güvenlik Önlemleri Artırıldı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin ise yaralandığı kavga sonra olayın yaşandığı köy ve çevresinde güvenlik önlemeleri alındı.
 • 4 Kişinin Öldüğü, 7 Kişinin Yaralandığı Kavga Sonrasında Güvenlik Önlemleri Artırıldı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin ise yaralandığı kavga sonra olayın yaşandığı köy ve çevresinde güvenlik önlemeleri alındı.
 • GÜNCELLEME - Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Eğil ilçesinde 3 aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı Kavgada ölen ve yaralananların kimlikleri belirlendiÖLÜ VE YARALILARIN KİMLİK BİLGİLERİ İLE DETAYLAR EKLENDİ.
 • Arazi Anlaşmazlığı Katliama Dönüştü Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı.
 • Diyarbakır'da Arazi Kavgası Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi ise yaralandı.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Eğil ilçesinde 3 aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
 • Eğilli Muhtarlardan Atak'a Teşekkür Plaketi Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde mahalle muhtarları, Belediye Başkan Vekili Kaymakam Kürşad Atak'a teşekkür plaketi verdi.
 • Diyarbakır'da 330 Kilo Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır’da polisin yaptığı operasyonda 330 kilogram kubar esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 330 Kilogram Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda 330 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Eğil'de, Aile Destek Merkezi Açıldı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde Aile Destek Merkez'i (ADEM) açıldı.
 • Tarihi Asur Kalesi Ve Kral Mezarları Işıklandırılacak Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde Asurlular zamanında yapıldığı tahmin edilen ve üç tarafı derin vadilerle çevrili, bir tarafı da oyularak yekpare bir kaya üzerine oturtulmuş olan tarihi Asur Kalesi ve Kral Mezarları'nda ışıklandırma yapılması amacıyla hazırlanan proje, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca onaylandı Belediye Başkan Vekili Atak: 'İlçenin gözde mekanlarından olan kalenin ışıklandırılmasıyla nostaljik bir görünüm alması sağlanacak'.
 • Diyarbakır'da Sağlık Taraması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı.
 • TERÖRSÜZ ŞEHİRLERDE DEĞİŞİM - Eğil Turizmin Gözdesi Olacak İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Eğil Belediyesi, bir yandan geçmiş dönemden kalan borçları öderken, diğer yandan da ilçenin turizmde atağa geçmesi için çalışmalarını sürdürüyor Belediye Başkan Vekili Atak: 'Kaynaklarla hem iş üretiyoruz hem de geçmiş belediyeden kalan borçları ödüyoruz' '7 yılda Eğil'de belediyecilik anlamında üretilmeyen hizmeti son 9 ayda üretmeye çalıştık' '(Eğil Peygamberler Tabiat Parkı) Vatandaşlarımız, içerisinde teleferik, seyir terası, mesire alanları, kır lokantaları, yürüyüş yolları olacak bu alanda tabiatla iç içe, çevreye saygılı tesislerde güzel zaman geçirecekler. Ön etüt çalışması halen devam eden bu proje ile ilçemiz turizmin gözdesi olacaktır'
 • Diyarbakır'ın Kırsal Mahallelerinde Sağlık Taraması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı. Eğil Kalkan mahallesinde kadın, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere toplam 200 kişinin faydalandığı sağlık taraması çalışmasında hastalığı tespit edilen vatandaşlara, ücretsiz ilaç desteğinde bulunuldu.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğu Açıklaması 'Bugün terörle mücadelede tarihimizin en kararlı ve en başarılı dönemindeyiz'.
 • Hamile Kadın Ambulansı 'Deneme' İçin Çağırmış Diyarbakır’da yeni hamile bir kadının, ambulansın ne kadar sürede geldiğini test etmek için acil talepte bulunması 112 görevlilerine “pes” dedirtti.
 • Hamile Kadın 'Pes' Dedirtti Diyarbakır’da 6-7 haftalık hamile kadının, ambulansın ne kadar sürede geldiğini test etmek için acil talepte bulunması 112 görevlilerine “pes” dedirtti. Çoğu asılsız günde 9 bin çağrının geldiği Diyarbakır Acil Kontrol ve Komuta Merkezi görevlileri, vatandaşları gereksiz çağrılar konusunda bir kez daha uyardı.
 • Eğil'de Futbol Turnuvası Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde düzenlenen Kurumlararası Futbol Turnuvası sona erdi.
 • Büyükşehir Modern Asfalt Laboratuvarı Kuruyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çevre illerdeki belediyeler arasında bir ilki gerçekleştirerek asfalt (bitüm), toprak (zemin) ve beton analizlerinin yapılabileceği modern laboratuvar kuruyor.
 • Başkan Atilla Muhtarlarla Buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Eğil ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
 • Başkan Atilla Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, muhtarlarla buluşmaya devam ediyor.
 • Eski Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu'na Hapis Cezası Terör soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski Diyarbakır'ın Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı Mahkeme Çapanoğlu hakkında tutuklamaya yönelik 'yakalama' kararı çıkarttı.
 • Devlet Teşvik Etti, Bademcilik Gelişti Diyarbakır'da son 8 yılda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe desteklerinden yararlanan bin 279 üretici, toplam 8 bin dekar alanda badem yetiştiriyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Atalar: 'Bu yıl il genelinde 100 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Bu örnek bahçeler sayesinde çiftçilerimizin gelirini kat kat artıracağız'
 • AK Parti Eğil İlçe Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı AK Parti Eğil İlçe 5’inci Olağan Gençlik Kolları Kongresinde konuşan Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, gençlerin partisinin olmazsa olmazları olduğunu ifade etti.
 • Fotoğrafçılar Diyarbakır'da Buluştu Fotono21 Fotoğraf Derneğinin daveti üzerine 5-6-7-8 Ekim tarihlerinde fotoğraf dernek başkanları ve fotoğraf gönüllüleri Diyarbakır’da bir araya geldi.
 • Eğil Peygamberler Tabiat Parkı'nda Spor Etkinlikleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Diyarbakır Eğil Peygamberler Tabiat Parkı'nda düzenlenen etkinlikler kapsamında doğa yürüyüşü, dalış ve bisiklet turu yapıldı Eğil Kaymakamı Atak: 'Tabiat parkı tamamlandığı zaman turizm ve kültür merkezi olan ilçemiz çok daha önemli bir cazibe merkezi olacak' Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Koç: 'Yapacağımız projelerle burada insanlara doğayla baş başa güzel zaman geçireceği bir alan oluşturacağız'
 • Japonya'dan Diyarbakır'a Bisiklet Yolculuğu Japonyalı 31 yaşındaki medikal doktor Ichıro Sekıne, bisikleti ile dünyayı gezmeye karar verdi. Müslüman halkı çok sevdiği için yolculuğuna İran’dan başlayan Sekıne, buradaki yolculuğunu tamamladıktan sonra İstanbul’a gitti. 1 aydır Türkiye’de pedal çeviren Sekıne, Diyarbakır’ın tarihi yerlerini gezdikten sonra Erzurum’un yolunu tutacak.
 • Eğil'de Okul Güvenliği Toplantısı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 500 Liralık Cep Telefonunu Bulana Bin Lira Ödül Verecek Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde piknik yaptığı sırada 500 liralık cep telefonunu kaybeden Semra deniz, telefonunu buluna bin lira ödül vereceğini söyledi.
 • Diyarbakır'da İki Aile Arasında Kavga Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde, iki aile arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Eğil ilçesinde bahçe duvarı sınırı yüzünden çıkan kavgada bir kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı.
 • 'Peygamberler Diyarı' Turizmin Gözdesi Oldu Kur'anı Kerim'de isimleri geçen Zülkifl ile Elyesa peygamberler de dahil 9 peygamberin metfun olduğuna inanılan doğa harikası Diyarbakır'ın Eğil ilçesi, Kralkızı Baraj Gölü, sur sarnıçları ve tarihi yapısıyla ziyaretçilerini ağırlıyor Antik çağlardan günümüze kadar tarihin yapı taşlarını oluşturan birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe, inanç, doğa ve kültür turizmi ile beğeni kazanıyor Eğil Kaymakamı Atak:'İlçeye turizm sezonunda yaklaşık 150 bin ziyaretçi gelmektedir. İlerleyen zamanlarda Eğil, bölgenin turizm cenneti olacak. Hiçbir yere nasip olmayan doğal güzelliklere sahip olan ilçemiz, peygamber kabirleri ve baraj kıyısıyla eşsiz bir güzelliğe sahip' Tesis işletmecisi Kırtay:'İlçeye çok fazla talep var. İlçe her gün gelişiyor ve devlet desteği sürekli artıyor'
 • Diyarbakır'da Baraj Gölüne Düşen Genç Kız Boğuldu Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde baraj gölüne düşen genç kız boğuldu.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Her Şey Çok Güzel Olacak' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalıştığını belirten Başkan Atilla, “Biz ilk gün bu şehirde göreve başladığımızda ‘Her şey çok güzel olacak’ dedik. Hükümetimizin desteği ve belediyemizin imkanları çerçevesinde hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak ve belediyecilik hizmetlerinde faydalanmalarını sağlamak adına çalışıyoruz” dedi.
 1  2  ...  15