EĞİL HABERLERİ / Diyarbakır

 • 'Diyarbakır Kültür Ve Sanat Etkinlikleri' Başlıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” adı altında yeni bir çalışma başlatıyor.
 • Büyükşehir Belediyesi, 5 Bin 562 İşyerini Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içinde halk sağlığını koruma amaçlı yaptığı çalışmalarda 5 bin 562 gıda ürünü üreten, dağıtan, satan ve depolayan iş yerini hijyen mevzuatı gereği denetleyerek bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ve gıda yönetmenliğine aykırı şekilde satışı yapılan 29 ton ürüne el koyarak kontrollü bir şekilde bertaraf etti.
 • Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuş Hayatını Kaybetti Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde hayatını kaybeden uzman çavuşun cenazesi, memleketi Trabzon'a uğurlandı.
 • 'Diyarbakır'ın Algısını Değiştireceğiz' Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, kentin terörle, şiddetle, nefretle anılmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Diyarbakır’ın inanç turizminin merkezi haline gelebilecek güzel şehirlerden biri olacağını ümit ediyoruz. Algıyı değiştirmek için de çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 • Terörle Anılan Diyarbakır'dan Tarihi Güzellikleri İle Anılan Diyarbakır'a Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, kentin terörle, şiddetle, nefretle anılmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Öyle zenginliklerimiz vardır ki, bu zenginlikleri ortaya çıkarabilsek Diyarbakır’ın inanç turizminin merkezi haline gelebilecek güzel şehirlerden biri olacağını ümit ediyoruz. Algıyı değiştirmek için de çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 • Diyarbakır'daki Silahlı Kavga Eğil ilçesinde 4 kişinin öldüğü kavgayla ilgili gözaltına alınan 6 zanlıdan 4'ü tutuklandı.
 • Kaymakam Atak'tan Mahalle Ziyaretleri Eğil Belediye Başkanvekili Kaymakam Kürşad Atak, mahalle ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 4 Ölü, 7 Yaralılı Kavga Sonrası Güvenlik Önlemleri Artırıldı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin ise yaralandığı kavga sonra olayın yaşandığı köy ve çevresinde güvenlik önlemeleri alındı.
 • 4 Kişinin Öldüğü, 7 Kişinin Yaralandığı Kavga Sonrasında Güvenlik Önlemleri Artırıldı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin ise yaralandığı kavga sonra olayın yaşandığı köy ve çevresinde güvenlik önlemeleri alındı.
 • GÜNCELLEME - Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Eğil ilçesinde 3 aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı Kavgada ölen ve yaralananların kimlikleri belirlendiÖLÜ VE YARALILARIN KİMLİK BİLGİLERİ İLE DETAYLAR EKLENDİ.
 • Arazi Anlaşmazlığı Katliama Dönüştü Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı.
 • Diyarbakır'da Arazi Kavgası Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle üç aile fertleri arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi ise yaralandı.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 4 Ölü, 7 Yaralı Eğil ilçesinde 3 aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
 • Eğilli Muhtarlardan Atak'a Teşekkür Plaketi Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde mahalle muhtarları, Belediye Başkan Vekili Kaymakam Kürşad Atak'a teşekkür plaketi verdi.
 • Diyarbakır'da 330 Kilo Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır’da polisin yaptığı operasyonda 330 kilogram kubar esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da 330 Kilogram Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda 330 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Eğil'de, Aile Destek Merkezi Açıldı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde Aile Destek Merkez'i (ADEM) açıldı.
 • Tarihi Asur Kalesi Ve Kral Mezarları Işıklandırılacak Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde Asurlular zamanında yapıldığı tahmin edilen ve üç tarafı derin vadilerle çevrili, bir tarafı da oyularak yekpare bir kaya üzerine oturtulmuş olan tarihi Asur Kalesi ve Kral Mezarları'nda ışıklandırma yapılması amacıyla hazırlanan proje, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca onaylandı Belediye Başkan Vekili Atak: 'İlçenin gözde mekanlarından olan kalenin ışıklandırılmasıyla nostaljik bir görünüm alması sağlanacak'.
 • Diyarbakır'da Sağlık Taraması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı.
 • TERÖRSÜZ ŞEHİRLERDE DEĞİŞİM - Eğil Turizmin Gözdesi Olacak İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Eğil Belediyesi, bir yandan geçmiş dönemden kalan borçları öderken, diğer yandan da ilçenin turizmde atağa geçmesi için çalışmalarını sürdürüyor Belediye Başkan Vekili Atak: 'Kaynaklarla hem iş üretiyoruz hem de geçmiş belediyeden kalan borçları ödüyoruz' '7 yılda Eğil'de belediyecilik anlamında üretilmeyen hizmeti son 9 ayda üretmeye çalıştık' '(Eğil Peygamberler Tabiat Parkı) Vatandaşlarımız, içerisinde teleferik, seyir terası, mesire alanları, kır lokantaları, yürüyüş yolları olacak bu alanda tabiatla iç içe, çevreye saygılı tesislerde güzel zaman geçirecekler. Ön etüt çalışması halen devam eden bu proje ile ilçemiz turizmin gözdesi olacaktır'
 • Diyarbakır'ın Kırsal Mahallelerinde Sağlık Taraması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı. Eğil Kalkan mahallesinde kadın, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere toplam 200 kişinin faydalandığı sağlık taraması çalışmasında hastalığı tespit edilen vatandaşlara, ücretsiz ilaç desteğinde bulunuldu.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğu Açıklaması 'Bugün terörle mücadelede tarihimizin en kararlı ve en başarılı dönemindeyiz'.
 • Hamile Kadın Ambulansı 'Deneme' İçin Çağırmış Diyarbakır’da yeni hamile bir kadının, ambulansın ne kadar sürede geldiğini test etmek için acil talepte bulunması 112 görevlilerine “pes” dedirtti.
 • Hamile Kadın 'Pes' Dedirtti Diyarbakır’da 6-7 haftalık hamile kadının, ambulansın ne kadar sürede geldiğini test etmek için acil talepte bulunması 112 görevlilerine “pes” dedirtti. Çoğu asılsız günde 9 bin çağrının geldiği Diyarbakır Acil Kontrol ve Komuta Merkezi görevlileri, vatandaşları gereksiz çağrılar konusunda bir kez daha uyardı.
 • Eğil'de Futbol Turnuvası Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde düzenlenen Kurumlararası Futbol Turnuvası sona erdi.
 • Büyükşehir Modern Asfalt Laboratuvarı Kuruyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çevre illerdeki belediyeler arasında bir ilki gerçekleştirerek asfalt (bitüm), toprak (zemin) ve beton analizlerinin yapılabileceği modern laboratuvar kuruyor.
 • Başkan Atilla Muhtarlarla Buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Eğil ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
 • Başkan Atilla Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, muhtarlarla buluşmaya devam ediyor.
 • Eski Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu'na Hapis Cezası Terör soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski Diyarbakır'ın Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı Mahkeme Çapanoğlu hakkında tutuklamaya yönelik 'yakalama' kararı çıkarttı.
 • Devlet Teşvik Etti, Bademcilik Gelişti Diyarbakır'da son 8 yılda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe desteklerinden yararlanan bin 279 üretici, toplam 8 bin dekar alanda badem yetiştiriyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Atalar: 'Bu yıl il genelinde 100 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Bu örnek bahçeler sayesinde çiftçilerimizin gelirini kat kat artıracağız'
 • AK Parti Eğil İlçe Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı AK Parti Eğil İlçe 5’inci Olağan Gençlik Kolları Kongresinde konuşan Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, gençlerin partisinin olmazsa olmazları olduğunu ifade etti.
 • Fotoğrafçılar Diyarbakır'da Buluştu Fotono21 Fotoğraf Derneğinin daveti üzerine 5-6-7-8 Ekim tarihlerinde fotoğraf dernek başkanları ve fotoğraf gönüllüleri Diyarbakır’da bir araya geldi.
 • Eğil Peygamberler Tabiat Parkı'nda Spor Etkinlikleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Diyarbakır Eğil Peygamberler Tabiat Parkı'nda düzenlenen etkinlikler kapsamında doğa yürüyüşü, dalış ve bisiklet turu yapıldı Eğil Kaymakamı Atak: 'Tabiat parkı tamamlandığı zaman turizm ve kültür merkezi olan ilçemiz çok daha önemli bir cazibe merkezi olacak' Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Koç: 'Yapacağımız projelerle burada insanlara doğayla baş başa güzel zaman geçireceği bir alan oluşturacağız'
 • Japonya'dan Diyarbakır'a Bisiklet Yolculuğu Japonyalı 31 yaşındaki medikal doktor Ichıro Sekıne, bisikleti ile dünyayı gezmeye karar verdi. Müslüman halkı çok sevdiği için yolculuğuna İran’dan başlayan Sekıne, buradaki yolculuğunu tamamladıktan sonra İstanbul’a gitti. 1 aydır Türkiye’de pedal çeviren Sekıne, Diyarbakır’ın tarihi yerlerini gezdikten sonra Erzurum’un yolunu tutacak.
 • Eğil'de Okul Güvenliği Toplantısı Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 500 Liralık Cep Telefonunu Bulana Bin Lira Ödül Verecek Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde piknik yaptığı sırada 500 liralık cep telefonunu kaybeden Semra deniz, telefonunu buluna bin lira ödül vereceğini söyledi.
 • Diyarbakır'da İki Aile Arasında Kavga Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde, iki aile arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Eğil ilçesinde bahçe duvarı sınırı yüzünden çıkan kavgada bir kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı.
 • 'Peygamberler Diyarı' Turizmin Gözdesi Oldu Kur'anı Kerim'de isimleri geçen Zülkifl ile Elyesa peygamberler de dahil 9 peygamberin metfun olduğuna inanılan doğa harikası Diyarbakır'ın Eğil ilçesi, Kralkızı Baraj Gölü, sur sarnıçları ve tarihi yapısıyla ziyaretçilerini ağırlıyor Antik çağlardan günümüze kadar tarihin yapı taşlarını oluşturan birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe, inanç, doğa ve kültür turizmi ile beğeni kazanıyor Eğil Kaymakamı Atak:'İlçeye turizm sezonunda yaklaşık 150 bin ziyaretçi gelmektedir. İlerleyen zamanlarda Eğil, bölgenin turizm cenneti olacak. Hiçbir yere nasip olmayan doğal güzelliklere sahip olan ilçemiz, peygamber kabirleri ve baraj kıyısıyla eşsiz bir güzelliğe sahip' Tesis işletmecisi Kırtay:'İlçeye çok fazla talep var. İlçe her gün gelişiyor ve devlet desteği sürekli artıyor'
 • Diyarbakır'da Baraj Gölüne Düşen Genç Kız Boğuldu Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde baraj gölüne düşen genç kız boğuldu.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Her Şey Çok Güzel Olacak' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalıştığını belirten Başkan Atilla, “Biz ilk gün bu şehirde göreve başladığımızda ‘Her şey çok güzel olacak’ dedik. Hükümetimizin desteği ve belediyemizin imkanları çerçevesinde hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak ve belediyecilik hizmetlerinde faydalanmalarını sağlamak adına çalışıyoruz” dedi.
 • Organik Tarımla Köye Tersine Göç Sağlandı Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyünde yaşayan 54 yaşındaki Mehmet Akkoyun'un devlet desteğiyle 8 yıl önce başladığı organik tarımdaki başarısı geçim sıkıntısı yüzünden göç eden ailelere umut oldu Organik tarımdaki canlanma ile köyün su sorunu da çözüme kavuşurken, Akkoyun'un oğlu başta olmak üzere 26 aile köyüne döndü, atıl kalan arazilerde yeniden tarımsal üretime başlandı Akkoyun: 'Organik tarıma başladığımızda köyümüzde hane sayısı 55'ti, şimdi ise 81'e ulaştı. Köye dönüşler devam ediyor' Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atalar: 'Ilgın köyümüzde organik tarımda ciddi mesafe alındı. Çiftçinin geliri yükseldi, köydeki hane sayısı arttı. Bu çok heyecan verici'
 • Devlet Desteğiyle Günde 5 Bin Litre Süt Üretiyor Diyarbakırlı Mustafa Fidan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan aldığı 4,3 milyon lira hibe destekle Eğil ilçesinde 45 bin metrekare alanda çiftlik kurdu Fidan, çiftliğinde 700 büyükbaş hayvan yetiştiriyor, günde 5 bin litre süt elde ediyor, 20 kişiye istihdam, 50 üniversite öğrencisine de staj imkanı sağlıyor Fidan: 'Bölgeye yatırım yapmayı seviyoruz çünkü gidecek başka yerimiz yok. Beni en mutlu eden şey, kahvehane muhabbetinden yola çıkarak girdiğim hayvancılık sektöründe bölgede söz sahibi olmak'
 • Diyarbakır'da Şehitler İçin Mevlit Okunup, Fidan Dikildi AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü etkinlikleri çerçevesinde şehitler için mevlit okunarak, fidan dikildi.
 • Bayrak Teslimi Gerçekleştirildi AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarının “Bu Bayrak Bize Emanet” sloganıyla başlattığı etkinlik için Diyarbakır’da bayrak teslimi gerçekleştirildi. Gençler bayrakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a götürecek.
 • Eski Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu'nun Davası Terör soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra hakkında dava açılan eski Eğil Belediye Başkanı Çapanoğlu'nun yargılanmasına başlandı Duruşmada, esas hakkında mütalaasını sunan savcı, Çapanoğlu'nun 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.
 • Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Diyarbakır'da Kurtulmuş: 'Biz tek bir milletiz. 80 milyon vatandaşımızın hepsi, dillerinin, renklerinin, kültürlerinin, etnik kimliklerinin, mezheplerinin farklılığına rağmen hepimiz biriz, bütünüz, beraberiz' 'Aramızdaki kültürel, etnik kimlik, dil farklılıkları da bizim yaratılışımızın zenginliklerindendir. Bunu bir ayrılık vesilesi olarak asırlardır bu millet yapmadı, bundan sonra da yapmayacaktır' ' Diyarbakır'ın, peygamberler şehri olması, manevi bir merkez olması, bir irfan ve kültür şehri olması inşallah çok daha yakından milletimiz ve bütün insanlık tarafından yakından tanınacaktır'
 • İki Büyük Peygamber, 27 Sahabe, Muadili Olmayan Bir Tarih Diyarbekir Tanıtma ve Kalkınma Derneği Başkanı Abdulkadir Arslanoğlu, kentin turizm potansiyeline dikkat çekti. Arslanoğlu, “Diyarbakırımız sınırları içinde metfun olan bu iki büyük peygamber, 27 şehit sahabe, ilme, bilime ve medeniyete yön veren onlarca dünya çapında İslam alimiyle, dünyanın ikinci bir yerinde eşi, benzeri ve muadili olmayan tarihi, manevi ve kültürel muhtevasıyla dünya çapında inanç, tarih ve kültür turizminin kalbinin attığı bir cazibe merkezi olmaya namzet kutlu ve mübarek bir şehirdir” dedi.
 • Kursiyerlere Eğil Gezisi DİYARBAKIR -Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde okuma yazma öğrenen kursiyerler, Eğil'i gezdi.
 • Diyarbakır'da 1 Tondan Fazla Uyuşturucu Ele Geçirildi! Diyarbakır’ın Lice ve Eğil ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, bir ton 158 kilogram esrar ile 52 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu Diyarbakır’ın Lice ve Eğil ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, bir ton 158 kilogram esrar ile 52 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Narkoterör Operasyonu Lice ve Eğil ilçelerinde terör örgütü PKK'nın finans kaynağına yönelik operasyonlarda, bir ton 158 kilogram esrar ve 52 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Engelliler Peygamber Kabirlerini Ziyaret Etti Diyarbakır İl Müftülüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla 110 engelli vatandaşı aileleriyle birlikte Eğil ilçesindeki peygamber kabirlerini ziyarete götürdü Görme engelli Karakaş: 'Manevi bir hava içerisinde arkadaşlarımızla birlikte buluşmamız çok güzel oldu'.
 • Vakıf Temsilcilerinden Başkan Atilla'ya Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla,“Vakıflar Haftası” etkinlikleri kapsamında Vakıflar Bölge Müdürlüğü yöneticileri ve Diyarbakır’da hizmet eden vakıfların temsilcilerini makamında ağırladı.
 • Diyarbakırlı Çocuklar Eğil Gezisinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği etkinlikler kapsamında Eğil ilçesine gezi gerçekleştirdi. İlçedeki peygamber kabirleri, kral mezarları ve Eğil Kalesini gezen 50 çocuk, keyifli bir gün geçirdi.
 • AK Parti Teşekkür Ziyaretlerini Sürdürüyor AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Diyarbakır halkının ve esnafının yıllardan beri istikrardan yana olduklarını ve 16 Nisan’da verdikleri “Evet” oyları ile aynı tavrı sergilediklerini kaydetti.
 • Dezavantajlı 50 Çocuk Lunaparkta Eğlendi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Lunapark etkinliğine katılan dezavantajlı 50 çocuk gönüllerince eğlendi.
 • Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi hizmete açıldı.
 • Eğil'in Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Tamamlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, Eğil ilçesinde inşa ettiği Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi tamamlanırken, tesiste her gün bin 500 metreküp su arıtılıyor.
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla Açıklaması 'Eğil ilçesinin gelişimine katkı sunacağız. Şehir merkezi ve ilçelerin daha güzel olması için çalışmalar yapıyoruz'
 • Başkan Atilla, Eğil'de Halkla Buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Eğil ilçesini ziyaretinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Atilla, şehir merkezi ve ilçelerin daha güzel olması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Diyarbakır'da Açıklaması 'PKK terör örgütü ve onun büyümesine vesile olan Fetullahçı Terör Örgütü ve ona payandalık eden yan kuruluşlarıyla mücadele edeceğiz. Terör örgütleri kalmayıncaya kadar onlarla mücadele edeceğiz. Terörden arındıracağız ülkemizi. Vatandaşımızı terör örgütünün yaydığı korku hegemonyasından kurtaracağız'
 • Diyarbakır'ın Eğil İlçe Belediyesine Kayyum Atandı Diyarbakır’ın Eğil İlçe Belediyesine kayyum görevlendirildi.
 • DBP'li 83'Üncü Belediyeye Kayyum Diyarbakır’ın Eğil İlçe Belediyesine kayyum görevlendirildi.
 • Eğil Belediyesine Görevlendirme İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan DBP'li Belediye Başkanı Çapanoğlu'nun yerine Eğil Kaymakamı Atak görevlendirildi.
 • Çiftçilere Meyve Yetiştiriciliği Eğitimi Eğil ilçesinde, çiftçilere 'Meyve Yetiştiriciliği ve Budama' konulu eğitim verildi.
 • Başkan Atilla, Eğil'de Halkla Buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Eğil ilçesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla buluştu.
 • AK Parti Eğil Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı AK Parti Eğil İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı.
 • Lise Öğrencilerine Diyarbakır'ın Manevi Değerleri Anlatıldı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevlendirdiği bir heyet tarafından Diyarbakır’da lise öğrencilerine “Manevi Yönleri ile Diyarbakır” konulu bir konferans düzenlendi.
 • Eğil'de Menfeze Yerleştirilmiş 2 Tüp Bulundu Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde menfeze bırakılan turuncu renkteki tüp endişeye neden oldu.
 1  2  ...  14  15