DİCLE HABERLERİ / Diyarbakır

 • Kurban Etini Doğru Pişirmenin 5 Yöntemi Mükellef kahvaltı sofraları, özenle lezzetlendirilmiş et yemekleri, şerbetli tatlılar, birbirinden kalorili ikramlar hakkında bilgi veren uzmanlar, kurban bayramını sağlıklı bir şekilde geçirmek için özellikle kronik hastalıkları bulunan kişilerin bayram sofralarında porsiyonlarına dikkat etmesi uyarısında bulundu.
 • Diyarbakır'da Doktora Şiddet Kınandı Diyarbakır’da, geçtiğimiz gün 10 hasta yakınının saldırısına maruz kalıp darp edilen doktora şiddet olayı protesto edildi.
 • Dicle BESYO'da Kayıtlar Başladı Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü I. ve II. öğretim ve Spor Yöneticiliği Bölümüne özel yetenek sınavı ile öğrenci alınması için kayıtlar başladı. İnternet üzerinde online olarak yapılan kayıtlar 6-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.
 • Ameliyat Masasında Şarkı Söyleyerek Tedavi Oluyorlar Diyarbakır’da bir kardiyoloji uzmanı, anjiyo esnasında müzik açarak işlemini gerçekleştiriyor. Doktorun açtığı müziğe hastalar da ameliyat masasında eşlik edince ortaya ilginç görüntüler çıkıyor.
 • Dicle Elektrik Kablo Test Aracı Sayısını 14'E Yükseltti Sorumluluk bölgesinde bulunan 6 il ve 49 ilçede elektrik kablolarını yer altına alarak enerji kalitesini artırmaya yönelik yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Dicle Elektrik Dağıtım, olası yeraltı kablo arızalarına daha hızlı müdahale edebilmek için filosundaki kablo test aracı sayısını 5’ten 14’e çıkarttı. Araçların teslim alınması sırasında konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, bu araçların kesintisiz enerji dağıtımı için kullanılacağını açıkladı.
 • Dicle Elektrik'ten 'Takdir Et Ödüllendir' Projesi Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, çalışmalarıyla şirkete değer katan personellerini, ‘Takdir Et Ödüllendir’ projesi ile ödüllendiriyor. Proje ile ilk etapta 3 Dicle Elektrik çalışanı başarı plaketi ile ödüllendirildi.
 • Çocukların Karıştığı Suç Oranları Şaşırttı 2017 yılında 17 yaş altındaki 107 bin 984 çocuk 25 farklı suç olayına karıştı.
 • TÜİK Açıkladı, 11 Yaş Altı Çocukların Suça Sürüklenme Oranı Şaşırttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılında suça sürüklenen çocuk sayılarını açıkladı. 17 yaş altındaki 107 bin 984 çocuk 25 farklı olaya karışırken, 11 yaş altındaki 16 çocuğun öldürme olayına karışması dikkat çekti. Uzmanlar, suça sürüklenen çocuk oranlarının azalması için okullaşma durumuna dikkat çekti.
 • AK Parti İlçe Başkanı Aktert'i Öldüren PKK'lı Teslim Oldu Diyarbakır’da 2 terörist güvenlik kuvvetlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerden biri 2016 yılında AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in öldürüldüğü saldırıdaki grup içindeki teröristlerden biri olduğunu itiraf etti.
 • AK Parti İlçe Başkanı Aktert'in Öldürüldüğü Saldırıyı Gerçekleştiren Teröristlerden Biri Teslim Oldu Diyarbakır’da 2 terörist güvenlik kuvvetlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerden biri 2016 yılında AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in öldürüldüğü saldırıdaki grup içindeki teröristlerden biri olduğunu itiraf etti.
 • Diyarbakır'da 2 Terörist Teslim Oldu Diyarbakır’da terör örgütünden kaçan 2 terörist güvenlik kuvvetlerine teslim oldu.
 • Dicle Elektrik Kaçakla Mücadelede Drone Dönemini Başlattı Dicle Elektrik, tarımsal alandaki kayıt dışı trafoları belirlemek ve kaçak elektrik tüketimini önlemek amacıyla drone ile keşif ve takip dönemini başlattı. Diyarbakır’da gerçekleştirilen ilk uygulamada, bir köyde biri kayıt dışı olmak üzere 5 tarımsal sulama amaçlı kaçak trafo tespit edildi.
 • Elektrik Ekiplerine Saldırı Açıklaması Jandarma Havaya Ateş Açtı Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü beldesine abone tespiti yapmak için giden Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, saldırıya uğradı.Saldırıyı jandarmalar havaya ateş ederek ve TOMA’larla tazyikli su sıkarak engelleyebildi.
 • Silopi'de Dicle Elektrik Ekiplerine Saldırı Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü beldesine abone tespiti yapmak için giden Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, tespit yapılmasını istemeyen bazı belde sakinleri tarafından engellenerek, saldırıların hedefi oldu. Saldırıyı jandarmalar havaya ateş ederek ve TOMA’larla tazyikli su sıkarak engelleyebildi.
 • Sıcak Havalarda Ani Isı Değişikliği Uyarısı Uzmanlar, sıcak havalarda ani ısı değişikliğine neden olacak ortamlardan uzak durulması gerektiğini belirterek, bu durumun çeşitli hastalıklara davetiye çıkardığını söyledi.
 • Dicle Elektrik Aydınlatma Seferberliğini 60 Günde Tamamladı Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri ile bağlı 49 ilçede yaklaşık 1 milyon 700 bin aboneye dağıtım hizmeti sunan Dicle Elektrik, son 2 ay içerisinde bölgesinde bulunan tüm armatürlerin kontrol ve bakımlarını gerçekleştirdi.
 • Nehirde Mahsur Kalan Anne Ve Oğlunu İtfaiye Kurtardı Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Selman köyünde Dicle Nehri kenarında piknik yaptıkları esnada suyun yükselmesiyle mahsur kalan anne ve oğlu itfaiye tarafından kurtarıldı.
 • Prof. Dr. Ahmet Kılıç Açıklaması 'Dicle Vadisi Projesi Yeniden Ele Alınmalı' Dicle Üniversitesi (DÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, Dicle Vadisi Projesinin Dicle Nehrinde yaşayan pek çok türe olumsuz etkilerinin olduğunu belirterek, “Eğer biz UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde olan Hevsel Bahçelerini korumak ve yaşanabilirliğini devam ettirmek istiyorsak bu projeyi yeniden ele almamız lazım” dedi.
 • Öğrencinin Fikri Proje Konusu Oldu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da gerçekleşen “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi”nde eğitim alan bir öğrencinin fikri proje konusu oldu.
 • Dicle Elektrik Yatırımları Diyarbakır'da Hız Kesmiyor Dicle Elektrik, elektrik enerjisinin günlük hayatın vazgeçilmez unsuru olduğu günümüzde, yeraltı şebekeleri ve uzaktan kumanda edilebilen panolar ile sorumluluk bölgesinin tümünde olduğu gibi Diyarbakır’da da hız kesmeden yatırımlarını sürdürüyor. Dicle Elektrik sorumluluk bölgesinde devam eden yatırımlarına ek olarak Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 5 milyon 300 bin liralık yatırım daha başlattı.
 • Günlük 5 Bin Kişiye Ücretsiz Limonata Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte kentin 4 farklı yerine kurduğu İkram Çeşmeleri’nde, her gün 5 bin kişiye ücretsiz soğuk limonata dağıtıyor.
 • Kalp Ameliyatı Sonrası İyileşmeyi Hızlandıran 8 Kural Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Binali Mavitaş, kalp ameliyatı olanların iyileşmelerini hızlandırmak için sigarayı bırakmaları, hasta ziyaretlerini kısıtlamaları, ağırlık kaldırmamaları, yara yerinin temizliğine özen göstermeleri ve doktorun gösterdiği şekilde egzersiz yapmaları önerisinde bulundu.
 • Elektrik Mühendisleri Mardin'i Gezdi Dicle Elektrik Dağıtım’da görevli elektrik mühendisleri İşletme Birimleri Çalıştayı’nın ardından Mardin’deki tarihi ve turistik yerleri tanımak için düzenlenen turistik geziye katıldı. Şirketin sorumluluk bölgesindeki 6 ilde görevli 100 mühendis çalıştay sonrası topluca Deyrulzafaran ve Dara antik kentini dolaştılar.
 • (Özel) Diyarbakır'da Şehrin Kenarında Saklı Kuş Cenneti Diyarbakır’da Dicle Nehri kenarında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri, 180 kuş türüne hem barınma hem de beslenme imkanı sağlıyor.
 • Diyarbakır'a 2 'Millet Bahçesi' Müjdesi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni kabinenin ilk Bakanı olarak Diyarbakır’ı ziyaret etti. Bakan Kurum, Diyarbakır’da iki tane Millet Bahçesinin yapılacağı müjdesini verdi.
 • Bakan Kurum Açıklaması 'Çukur Teröründe Canlarını Veren Şehitlerimizin Olduğu Alanları Gezdik' Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni kabinenin ilk Bakanı olarak Diyarbakır’ı ziyaret etti. Bakan Kurum, Diyarbakır’da iki tane Millet Bahçesinin yapılacağı müjdesini vererek, “Diyarbakır’ı bir turizm, tarih, kültür şehri olduğu tüm insanımızın tüm bölgenin geldiği, gezdiği, eğlendiği dinlendiği bir alan haline getirmemiz gerekiyor” dedi.
 • DÜ'de Yeniden Dizayn Edilen Biyomedikal Biriminin Açılışı Yapıldı Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde yeniden dizayn edilen biyomedikal biriminin açılışı gerçekleşti.
 • Dicle Elektrik İSG Uzmanlarına YÖK Onaylı Eğitim En tehlikeli iş kolu kabul edilen enerji dağıtım sektöründe hizmet sunan Dicle Elektrik’te görev yapan 22 İş Güvenliği Uzmanı, şirkete ait özel eğitim alanında 2 gün boyunca YÖK onaylı 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi ve Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi aldı.
 • Diyarbakır 15 Temmuz'da 7'Den 70'E Meydandaydı Diyarbakır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe 7’den 70’e binlerce kişi katıldı.
 • Vali Güzeloğlu, 15 Temmuz Şehitlerinin Kabirlerini Ziyaret Etti Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 15 Temmuz şehitleri polis memuru Halit Gülser ve sivil şehit Askeri Çoban’ın kabirlerini ziyaret etti.
 • MİT Ve Jandarma Ekiplerinden Teröre Ortak Operasyon Diyarbakır’ın Dicle ilçesi kırsalında faaliyet yürüten terör örgütü mensuplarının olduğu istihbaratı üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile Diyarbakır Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından müşterek düzenlenen başarılı bir operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği belirtildi.
 • Güneş Panelinde Gelecek Gördü Memleketine Yatırım Yaptı Diyarbakırlı iş adamı Almanya’dan dönerek memleketine 10 milyon liralık yatırım yaptı.
 • Terörün Finans Kaynağına Dev Darbe Diyarbakır’ın merkez ve kırsal ilçelerinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 524 kilo 650 gram kubar esrar maddesi, 855 kök Hint keneviri ve 10 kilo 500 gram toz esrar ele geçirildi.
 • Diyarbakır'da Terörün Finans Kaynağına Darbe Diyarbakır’ın merkez ve kırsal ilçelerinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 524 kilo 650 gram kubar esrar maddesi, 855 kök Hint keneviri ve 10 kilo 500 gram toz esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 85 Mezunlarının Turizm Buluşması Dicle Üniversitesi (DÜ) Eğitim Fakültesi 1985 yılı Fransız Dili Edebiyatı mezunları Diyarbakır’da bir araya geldi.
 • Jandarmadan Nefes Kesen Kurtarma Operasyonu Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde serinlemek için girdikleri Dicle Nehri’nde su debisinin yükselmesi ile mahsur kalan 12 kişi jandarmanın nefes kesen operasyonu ile kurtarıldı.
 • Toplu Sünnet Çocukların Psikolojisini Bozuyor Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zülfü Sertkaya, toplu sünnetlerde operasyon geçiren çocukların, sonraki yaşamlarında travmaya neden olabileceğini söyledi.
 • Kalp Romatizması Kalıcı Hasarlara Neden Olabilir Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Serkan Akdağ, kalp romatizmasının vücutta kalıcı hasarlara neden olabileceğine dikkat çekerek, erken tanı ve tedavinin yaşamsal önem taşıdığını vurguladı.
 • Cinsel İstismar Olaylarında Ceza Yeterli, Uygulama Sıkıntılı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, Türkiye’de cinsel istismar olaylarına karışan şahıslara verilen cezaların yeterli olduğunu fakat bunun uygulamasında sıkıntılar yaşandığını söyledi.
 • Diyarbakır Hokeycilerden Rektör Gül'e Ziyaret Diyarbakırlı hokeyciler, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 • Yaz Sıcaklarına Karşı Alınması Gereken 7 Önlem İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Turan, aşırı sıcakların özellikle çocuklar, yaşlılar, tansiyon, diyabet ve kalp gibi kronik hastalıkları bulunan kişileri olumsuz etkilediğini belirterek, özellikle su ve tuz kaybının arttığı yaz döneminde, kaybedilen tüm vitamin ve minerallerin geri kazanımı büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
 • Dicle Elektrik Açıklaması 'OSB'lerin Elektrik Dağıtım Görevi Kendilerine Aittir' Dicle Elektrik, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yaşanan enerji sorunundan şirketlerinin sorumlu gösterilmesiyle ilgili bir gazetede yer alan haberi yalanladı.
 • 'OSB'lerin Elektrik Dağıtım Görevi Kendilerine Aittir' Dicle Elektrik, Diyarbakır’da bazı basın organlarında yer alan alan “İstihdama Takoz Üretime Engel’’ haberinin üzerine açıklama yaptı.
 • Dicle Nehri'nde 14 Yaşındaki Çocuk Boğuldu Diyarbakır’da arkadaşlarıyla serinlemek için Dicle Nehri’ne giren 14 yaşındaki Yusuf Akın boğularak hayatını kaybetti.
 • Sınavda İlk 15 Dakikaya Dikkat Uzmanlar hafta sonu yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencileri uyararak, ilk 15 dakikalık zamanın önemine dikkat çekti.
 • Dicle Ve Hani İlçelerine Yeni Toplu Taşıma Güzergâhları Vatandaşların toplu taşıma araçlarından sorunsuz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda ulaşım ağını genişleten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle ve Hani ilçelerinde 3 yeni toplu taşıma güzergâhı açtı.
 • DÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Atlı Açıklaması 'Madde Kullanımı Önemli Bir Halk Sağlığı Sorunudur' Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Atlı, “Bağımlılık yapıcı madde kullanımı en sık 18-24 yaş grubunda başlayan önemli bir halk sağlığı sorunudur” dedi.
 • Diyarbakır'da 1 Milyon Seçmen 3 Bin 321 Sandıkta Oy Kullanacak Diyarbakır’da 1 milyon 23 bin 377 seçmen, kurulacak olan 3 bin 321 sandıktan oy kullanacak.
 • 'Hayvan Haklarını Meclise Taşıyacağım' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır milletvekili adayı Berivan Alabalık seçilmesi durumunda hayvan haklarını meclise taşıyacağını söyledi.
 • Sezaryen Doğumda Şaşılık Tehlikesi Uzmanlar sezaryen doğumlarda, çocukların başlarına aldıkları darbeler nedeni ile şaşılık geçirme oranlarının daha fazla olduğunu söyledi.
 • DÜ'de Mezuniyet Coşkusu Dicle Üniversitesi (DÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrenciler için toplu mezuniyet töreni düzenlendi.
 • Dicle Elektrik Ailesi Bayramlaştı Dicle Elektrik’in her bayramda gerçekleştirdiği geleneksel bayramlaşma töreninde yöneticiler ile çalışanlar bir araya geldi. Diyarbakır’ın yanı sıra Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta da bayramlaşma törenleri gerçekleştirildi.
 • Teknolojinin Zararlı Etkilerini 4 Adımda Azaltın Nöroloji Uzmanı Dr. Birsen Aydın, günümüzde hızla gelişen bilim ve teknolojinin, yaşamı kolaylaştırıcı etkilerinin yanı sıra sağlık açısından da bazı riskleri beraberinde getirdiğine dikkat çekerek, telefon, tablet ya da bilgisayar karşısında çok fazla zaman geçiren kişilerin, yayılan elektromanyetik dalgaların yan etkileri nedeniyle bazı önemli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabildiğini vurguladı.
 • Diyarbakır'da 2 Bin 675 Kök Kenevir Ele Geçirildi Diyarbakır’da sabah saatlerinde 200 polisle düzenlenen operasyonda 2 bin 675 kök Hint kenevir ele geçirildi. Yapılan çalışmalar neticesinde önceki yıllara göre aynı bölgelerde yapılan yasa dışı ekimlerin büyük oranda azaldığı belirtildi.
 • Görme Engelliler İftarda Buluştu Diyarbakır Dicle Görme Engelliler Derneği üyeleri iftar yemeğinde buluştu.
 • DÜ Eczacılık Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi, ilk mezunlarını düzenlenen törenle verdi.
 • Ramazan Sonrası 8 Adımda Metabolizmanızı Hızlandırın Diyetisyen Dilek Çilek, Ramazan ayı boyunca günlük öğün sayısının ikiye düşmesi, gündüz saatleri sıvı kaybının daha yoğun yaşanması ve sahura kalkma nedeniyle değişen uyku düzeninin metabolizmayı yavaşlatarak kilo alımını hızlandırdığını belirtti. Çilek, bayramla birlikte bazı beslenme kurallarına uymanın metabolizmayı dengeleyip, vücudun tekrar normal düzenine kavuşmasını sağlayabildiğine dikkat çekti.
 • Ensarioğlu'na Coşkulu Karşılama Eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Salim Ensarioğlu seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’ın ilçelerini gezmeye devam ediyor.
 • Dicle Elektrik'ten Diyarbakır Caddelerine 6 Bin Armatür Dicle Elektrik, elektrik şebekelerini yenileme ve iletim hatlarını yeraltına alma çalışmaları ile birlikte aydınlatma yatırımlarına da ağırlık veriyor. Enerji şirketinin sorumluluğunda bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yapılan aydınlatma çalışmaları ile birlikte cadde ve sokaklar daha önce olmadığı kadar aydınlık bir hale getirildi.
 • Üzerine Televizyon Düşen 2 Yaşındaki Kızın Soluk Borusu Daraldı Van‘da evinde oynarken televizyonun üstüne düşmesi sonucu kafa travması geçiren ve sonrasında soluk borusunda darlık oluşan 2 yaşındaki Dılda Nurdem Kaplan, Dicle Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.
 • Ensarioğlu Doğduğu Köyde Coşkuyla Karşılandı Eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Salim Ensariloğlu seçim çalışmaları kapsamında gittiği doğduğu ve büyüdüğü köy olan Yeşilsırt ve çevresindeki köylerde coşkuyla karşılandı.
 • Bakan Albayrak Diyarbakır'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Diyarbakır’da cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, “Eski Türkiye dönemi bitti, bundan sonra emin olun, çok daha güçlü ve güzel bir süreç başladı. Bundan geri dönüş yok, aklından bile geçirilemeyecek bir süreç var. Varsa bunun dış ilişkisi o da bitti, o kadar söyleyeyim” dedi.
 • Bakan Eroğlu 1 Milyar Liralık 10 Tesisin Temelini Attı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Diyarbakır’da katıldığı iftar programında 1 milyar 70 milyon liralık 10 tesisin temel atma törenini gerçekleştirdi.
 • Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Diyarbakır'da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Diyarbakır’da 1 milyar 70 milyon liralık 10 tesisin temelini atacaklarını söyledi.
 • SP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu, Diyarbakır'da Saadet Partisinin (SP) Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da katıldığı bir toplantıda Kürt sorununun çözümüne ilişkin raporu açıkladı.
 • Diyarbakır'da Vatandaş İstiyor Büyükşehir Belediyesi Yapıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle açtığı iftar çadırları, 40 bin aileye dağıtılacak olan gıda paketleri, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ayağına kadar götürülen yardımlarla Diyarbakırlılara hizmet etmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, “Biz bunları yapıyoruz ama bizi bunlara yönlendiren Cumali Atilla’dır. Tek hedefimiz Diyarbakır’dır, Diyarbakır halkına hizmet etmektir. O yüzden sloganımız da ‘isteyince oluyor’ sloganı. Halkımız istiyor. Biz de yapıyoruz” dedi.
 • Diyarbakır Ve Batman'da Trafik Kazaları MOBESE'ye Yansıdı Diyarbakır ve Batman’da dikkatsiz sürücüler kazaya sebep verdi.
 • Doç. Dr. Atlı Açıklaması 'Her Gün 12 Bin İnsan Sigaradan Ölüyor' Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Atlı, dünyada her gün yaklaşık 12 bin insanın sigaradan öldüğünü söyledi.
 • Otobüse Bindi, Vatandaşları Dinledi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi, minibüs ve otobüste seyahat ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.
 • Kesilecek Denilen Ayak 2 Saatte Kurtarıldı Diyarbakır’da bir yıldır yürüme güçlüğü çeken vatandaşın doktorlar tarafından kesileceği söylenen ayağı gittiği hastanede yapılan işlemle 2 saatte kurtarıldı.
 1  2  ...  38  39 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !