DİCLE HABERLERİ / Diyarbakır

 • Teröristlerce Katledilen AK Parti Dicle İlçe Başkanı Aktert Anıldı Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde geçen yıl PKK'lı teröristlerce katledilen AK Parti İlçe Başkanı Aktert için anma programı düzenlendi Aktert'in oğlu Hamza Aktert: 'Hiç bir zaman onun katillerine fırsat vermeyeceğiz. Her zaman babamızın bize bıraktığı o isimle yaşıyoruz'
 • Samanlığı Fırına Dönüştürdü Açıklaması İlçenin Ekmeği Ondan Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde ikamet eden Nevin Akgündüz, samanlık olarak kullandıkları yeri fırına çevirerek, hem gelir sahibi oldu hem de kızlarına istihdam sağladı.
 • Vajinismusa Kesin Çözüm Terapide Kadınların, ilk gecelerinde en büyük korkusu olan vajinismusun, cinsel terapi yöntemi ile yüzde 100 oranında sona erebileceği bildirildi.
 • DİSKİ, Gözeli Su Havzası'nı Koruma Altına Aldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kentin su ihtiyacını karşılayan Gözeli Su Havzası’nı inşa ettiği 4 bin 590 metre uzunluğundaki ihata duvarı ile koruma altına aldı.
 • Samanlığı Fırına Dönüştüren Ev Kadını, İlçenin Ekmeğini Çıkarıyor Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde ikamet eden Nevin Akgündüz, samanlık olarak kullandıkları yeri fırına çevirerek, hem gelir sahibi oldu hem de kızlarına istihdam sağladı. Şu anda iki kızı ve komşularının yardımıyla her gün ekmek pişiren Akgündüz, “Her kadının kendi başına bir şey başarmasını isterim” dedi.
 • Dicle Elektrik'in Kampanyası Abonelerden Tam Not Aldı Dicle Elektrik tarafından başlatılan ve 31 Aralık 2016’dan önceki elektrik borçlarında indirim yapılmasını kapsayan kampanyaya ilk 10 günde beklenen talep geldi. Kampanyadan yararlanmak amacıyla Dicle müşteri hizmetleri merkezlerine gelenlere yapılan anket, yaşanan memnuniyeti gözler önüne serdi.
 • DÜ'den Taşeron İşçilerin Çıkarılmasıyla İlgili Açıklama Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimi, taşeron işçilerin işten çıkarılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.
 • DÜ'deki İşten Çıkarılmalar Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimi, taşeron firmadaki işten çıkarılmalarla ilgili olarak gerekli itinanın gösterilmesini talep ettiklerini bildirdi.
 • MÜSİAD Şube Başkanına Düzenlenen Silahlı Saldırı Başkan İsmail Özşanlı'yı silahla ağır yaralayan yeğeni tutuklandı.
 • DÜ'de Zerzevan Kalesi Her Yönüyle Ele Alındı Dicle Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ’Diyarbakır Zerzevan Kalesi, yeni kazılar, yeni sonuçlar’ konulu bir konferans düzenlendi.
 • DÜ'de Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitimi Başladı Dicle Üniversitesi (DÜ) Sağlık Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSAM) tarafından ‘10. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı’ düzenlendi.
 • DÜ'de Kariyerimin Kontrolü Bende Semineri Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Dicle Üniversitesinde (DÜ) kariyerimin kontrolü bende adlı eğitim semineri verildi.
 • 9. Ulusal Hidroloji Kongresi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Kınacı: 'Afrika ile kimse ilgilenmiyor ama Fırat ve Dicle ile ilgili üçüncü taraflar çok fazla ilgileniyor. Bunun önüne geçmemiz lazım. Sadece Türkiye değil, Suriye ve Irak'ın da su kaynakları ve verimli kullanım hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor' Su Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şen: 'Karadeniz, Trakya, Doğu Anadolu'ya kuraklık gelecek diye Batılıların söylediği modellere inanmamak lazım'
 • MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Özşanlı'ya Düzenlenen Silahlı Saldırı Özşanlı'nın ağır yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren yeğeni teslim oldu.
 • PKK'lı Teröristler Okula El Yapımı Patlayıcı Bırakmış Diyarbakır'da bir ilkokulun bahçesinde bulunan, parça ve basınç tesirli olduğu tespit edilen patlayıcı, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.
 • Türkiye'nin Su Bilimcileri Diyarbakır'da Buluşuyor Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde 9. Ulusal Hidroloji Kongresi düzenlenecek Prof. Dr. Toprak: 'Diyarbakır'da düzenlenecek toplantımız bütün teknik kurumlara hitap ettiği için bilim ziyafeti olacak'
 • 180 Taşeronun İşine Son Verildi, Çalışanlar Üniversite Önünde Toplandı Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastanelerinde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan 180 işçisinin akdi feshedildi. Durumu kabullenemeyen çalışanlar başhekimlik binası önünde eyleme başladı.
 • Dicle Elektrik'ten Müşterilerine Aşure İkramı Dicle Elektrik, Muharrem ayında gelenekselleştirdiği aşure dağıtımını bu yıl da sorumluluk bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman Siirt ve Şırnak illerinde gerçekleştirdi.
 • Dicle Elektik'ten Sanayi Sitesine 4 Milyonluk Yatırım Müşterilerine sunduğu elektrik kalitesini her geçen gün daha da artırmak için yatırımlarını ara vermeden sürdüren Dicle Elektrik, altyapı yatırımlarını genişletiyor. Diyarbakır’ın birçok yerinde elektrik dağıtım şebekelerini yer altına alan enerji şirketi, kış mevsimi öncesinde 1. ve 2. Oto Sanayi Sitesi’ndeki şebekeyi de 4 milyon 81 bin liralık yatırım ile yer altına alıyor.
 • FETÖ Davasında Sanık Yakınlarının Kayıt Yaptığı İddiası Diyarbakır Barosuna kayıtlı Avukat Muzaffer Ava, eski Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, yardımcıları ve bazı akademisyenlerin yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında bazı sanık yakınlarının cep telefonlarıyla kayıt yaptığını ileri sürdü. Ava, “Halen ‘Biz daha güçlüyüz, bize kimse bir şey yapamaz’ şeklinde bir mana dünyası içerisindeler. Biz soru sorduktan sonra fotoğraflarımızı çekmeye başladılar” dedi.
 • Diyarbakır'da Terör Örgütü PKK'nın 7 Sığınağı İmha Edildi Dicle ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, teröristlere ait 4 doğal mağara ve 3 geçici barınma alanı kullanılamaz hale getirildi Operasyonda, silah ve mühimmat ele geçirildi, terör örgütü işbirlikçisi olduğu iddiasıyla 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da PKK'ya Darbe Diyarbakır’ın Dicle ilçesi dağlık ve kırsal alanda faaliyet yürüten terör örgütü PKK mensuplarına yönelik yürütülen Bayrak-61 Şehit Jandarma Teğmen Recep Erdoğan-2 operasyonu kapsamında yürütülen çalışmalarda örgüte ait 4 mağara, 3 sığınak imha edilirken, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Özşanlı Silahlı Saldırıya Uğradı Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı silahlı saldırıya uğradı.
 • 'Terörü Hayatımızdan Çıkarıyoruz' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: 'Bugün terörü hayatımızdan çıkarıyoruz. İşte o yüzden bazen sancılı dönemlerden geçiyoruz, şehitler veriyoruz, acımıza acılar katılıyor. Terörü hayatımızdan çıkaracağımız bir kararlılığı ve iddiayı ortaya koymuş durumdayız. Bunu başarıyoruz, başaracağız' 'AK Parti ile Türkiye'nin kaderi artık bir ve birbirinden ayrılamaz. AK Parti'ye zarar vermek isteyenler aynı zamanda Türkiye'ye zarar vermek istiyor'
 • MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Özşanlı'ya Silahlı Saldırı Özşanlı, evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.
 • Akıllı İlaçlar Meme Kanseri Tedavisinde Başarı Sağlıyor Tıbbi Onkoloji Bölümü uzmanı Doç. Dr. M. Ali Kaplan, meme kanserinin tedavisinde uygulanan akıllı ilaçların, tedavide başarı sağladığını söyledi.
 • DÜ'de 19 Ayrı Dalda Kurs Açılacak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Sosyal Komitesi ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, hastane personellerine yönelik 19 ayrı dalda kurs açacak.
 • Gebe Bilgilendirme Sınıfı İlk Mezunlarını Verdi Bebek Dostu Hastane olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, bünyesinde açtığı gebe bilgilendirme sınıfıyla ’Anne Dostu Hastane’ olma yolunda ilk adımını attı. Hastane bünyesinde açılan gebe bilgilendirme sınıfına devam eden anne adaylarına katılım belgesi verildi.
 • DÜ'de Toplumsal Hayat Ve Hukuk Konulu Konferans Verildi Dicle Üniversitesi (DÜ) Adalet Meslek Yüksek Okulunda ‘Toplumsal hayat ve hukuk’ konulu konferansı verildi.
 • Elektrik Borcunda Gecikme Siliniyor, Yüzde 70 İndirim Uygulanıyor Dicle Elektrik’in 25 Eylül tarihinde başlattığı ve 31 Ekim tarihinde sona erecek kampanyada, 31 Aralık 2016’dan önceki gecikme borçları tamamen siliniyor, toplam elektrik borcuna yüzde 70’e varan oranlarda indirim ve 6 taksite kadar ödeme kolaylığı sunuluyor.
 • DÜ'de, Bakanlık Onaylı Sertifikasyon Kursları Devam Ediyor Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri Sosyal Komite Birimi tarafından verilen Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalı eğitim kursu başladı.
 • Geleceği Yazan Kadınlar Eğitim Projesi Tamamlandı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve özel bir GSM operatörü işbirliğiyle gerçekleştirilen Geleceği Yazan Kadınlar Eğitim Projesi tamamlandı. Eğitimlere 18 ilden bin 400 kadın katıldı.
 • Diz Ağrısında Uygulanan Kök Hücre Tedavisi Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri Ağrı Kliniği, diz ağrılarına uyguladıkları kök hücre tedavisiyle Türkiye'nin birçok ilinden hastaya ulaştı.
 • 9. TJOD Asistan Okulu Diyarbakır'da Başladı Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğinin (TJOD) organizasyonunda bu yıl 9’ncusu düzenlenen TJOD Asistan Okulu Diyarbakır’da düzenlenen toplantıyla başladı.
 • Ağrılarından Kurtulmak İsteyen Diyarbakır'a Geliyor Dicle Üniversitesi (DÜ) hastanelerinde uygulanan kök hücre tedavisi nedeniyle Türkiye’nin her yerinden hastaların tedavi olmak için Diyarbakır’a geldiğini belirten Ağrı Uzmanı Doç. Dr. Haktan Karaman, “Amacımız ağrının bütün nedenlerine yönelik olarak bu tedavi uygulamasını genişletmek” dedi.
 • DÜ Eski Rektörü Saraç Döneminde Üniversiteye Alınan Personeller İncelenecek Mahkeme, FETÖ/PDY davasından tutuklu bulunan DÜ eski rektörü Ayşegül Jale Saraç döneminde üniversiteye alınan personellerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesini istedi.
 • Uzmandan 'İnternet' Uyarısı Dicle Üniversitesi (DÜ) Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, sınırsız internetle çocuğun her türlü istismara açık hale geldiğini belirterek, ebeveynlere çocuğun odasına özel bilgisayar bırakmamaları önerisinde bulundu.
 • DÜ'de Yemin Töreni Heyecanı Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi 2016-2017 birinci sınıf öğrencileri için geleneksel olarak düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Töreni” gerçekleştirildi.
 • DÜ'de 'Dünya Üniversitesi Olma Vizyonu' Konferansı İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Diyarbakır Dicle Üniversitesinde (DÜ) 'Dünya Üniversitesi Olma Vizyonu' konulu konferans verdi.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyelerden Eğitim Seferberliği İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt'teki belediyeler, bir yandan vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla hummalı çalışmalar gerçekleştirirken, bir yandan da bölgede eğitim kalitesini daha da yükseltmek, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına destek olmak ve öğrencilerin daha temiz ve hijyenik bir ortamda öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla faaliyetler yürütüyor Belediyeler, 20172018 eğitim öğretim dönemine girmeden önce okullarda ilaçlama ve temizlik çalışması yürütürken, Diyarbakır'da merkez ve ilçelerdeki bazı okulların iç ve dış cephe boyaması için okul yönetimlerine 20 ton boya yardımı yapıldı Mardin'de 2 bin, Batman'da ise 1. sınıfa başlayacak 12 bin öğrenciye temel kırtasiye malzemelerinin bulunduğu okul çantası hediye edilmesi kararlaştırıldı, Siirt'te de ihtiyacı olan okullarda gerekli tadilat çalışmaları yapılarak altyapı eksiklikleri giderildi
 • 'Seni Okuldan Alıp Sanayiye Göndereceğiz' Lafı Öğrencinin Psikolojisini Bozuyor Dicle Üniversitesinde görevli Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, velilerin okula giden çocuklarını sanayiye göndermekle tehdit etmemeleri gerektiğini belirterek, “Okula gitmeyen çocuklarda suça bulaşma oranları, madde kullanım oranları, cinsel istismara uğramaları, evden kaçma oranları, kendine zarar verme oranlarının fazla olduğunu biliyoruz. Çocuklarınızı korumak istiyorsanız onları sanayiye göndermeyin, okula gönderin” dedi.
 • Halayda Gurur Kalp Krizine Neden Oluyor Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cegerğun Polat, halay sırasında kalp krizi geçirilmesinin yabancı olunan bir konu olmadığını belirterek, kalp ve damar hastalığı bulunanların kalplerinin aşırı efor ve heyecan sırasında zorlandığını, bunun da söz konusu tablonun gelişmesine neden olduğunu vurguladı. Polat, insanların bazen halayı bırakmayı gururlarına yedirememesinin de aşırı eforla birlikte bu duruma neden olduğuna dikkat çekti.
 • DÜ'de Emzirme Odaları Yenilendi Bebek dostu hastane olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tüm emzirme odaları yeniden düzelendi.
 • Uzmandan Aile İçi İstismar İle İlgili Rakamlara Tepki Dicle Üniversitesi (DÜ) Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, Türkiye’de aile içi istismarın iddia edildiği gibi yüzde 40’larda olmadığını söyledi. Türkiye’de bu konu ile ilgili yapılmış bilimsel bir çalışma olmadığını belirten Nasıroğlu, “Klinik gözlemlerimiz açısından baktığımızda oranın bu kadar yüksek olmadığını görüyoruz. Ancak bir çocuk bile cinsel istismara uğramış olsa o çocuğun ruh sağlığını korumak hepimizin görevi” dedi.
 • Diyarbakır'da 'Kağıtsız Hastane' Dönemi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye'de ilk olarak Sağlık Bakanlığının bazı devlet hastanelerinde başlattığı 'kağıtsız hastane'' projesini pilot uygulama olarak hayata geçirdi Başhekim Prof. Dr. Kadiroğlu: 'Proje ile iş yükü azalıyor, iş verimliliği ve kalite artıyor. Tabiat, çevre, ekosistem, vatanımızın akciğeri ormanlarımız korunacak'
 • Diyarbakır'da Bir Evdeki Patlama Bir kadının yaralandığı olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.
 • DÜ Tıp Fakültesinde Dijital Dönem Başladı Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, imzalı onay formu dışındaki bütün işlemlerde dijital döneme geçti. Sistem ile tasarrufun yanı sıra hastalara daha sağlıklı ve kaliteli hizmet verilecek.
 • Oltanın Yetişemediği Yere Drone Yetişti Dicle Üniversitesi Havacılık Kulübü (DÜHAVK) öğrencileri, kullanım alanı her geçen gün genişleyen drone ile balık avladı. DÜHAVK Model Uçak Eğitmeni Veysel İpek, drone ile yapılabileceklerin sınırsız olduğunu belirterek, oltanın yetişmediği yerlerde balık avladıklarını ifade etti. İpek, güneş enerjisi ile çalışan drone yapmayı hedeflediklerini kaydetti.
 • Diyarbakır'da Bir Evde Patlama Açıklaması 1 Yaralı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir evde meydana gelen patlamada bir kadın yaralandı.
 • Tarih Kokan Şehir Açıklaması Diyarbakır Birçok medeniyete beşiklik eden, tarihi ve kültürel yapılarıyla dikkati çeken Diyarbakır'ın Sur ilçesi, terör saldırılarının ardından devletin ilgili kurumlarınca yapılan yatırımlar ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden canlanmaya başladı Hz. Süleyman Camisi ve çevresinde yapılan düzenleme, hayata geçirilen Dicle Vadisi Projesi ve tarihi mekanlardaki restorasyonlar ile daha görünür olan tarihi yapılar, yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor İlçedeki tarihi mekanları ziyaret edenler, geç saatlere kadar kafe ve dinlenme mekanlarında eğleniyor Diyarbakır'a ilk defa gelen Begtaş: 'Kenti çok beğendim. Televizyonlarda anlatıldığı gibi değil, mükemmel bir yer. Dışarıda bakarak değil, gelip görüp öyle karar vermeleri lazım. Buradaki tarihi yerler çok güzel' Iğdır'dan arkadaşıyla gezmek için Diyarbakır'a gelen Doğruyol: 'Çok harika tarihi bir şehir. Atalarımızın, peygamberlerin yaşadığı bir şehir. Onun verdiği manevi bir huzur var bu şehirde'
 • Psikologdan Okul Korkusu Ve Fobisi Uyarısı Klinik Psikolog Özlem Soysal, okul korkusu ve fobisinin birbirinden tamamen farklı iki sorun olduğunu belirterek, ailelerin yaşanabilecek sorunlara karşı gerekli önlemleri alabilmeleri için bu ayrımı iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.
 • Diyarbakır'da 1'Nci Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Panel Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 1’inci sınıf öğretmenlerine yönelik panel düzenlendi.
 • Diyarbakır Karpuzu Görücüye Çıktı Açıklaması En Büyüğü 52 Kiloyu Aştı Diyarbakır’da, kentin ismi ile özdeşleşen yerli karpuzların toplanmasına başlandı. Tarladan toplanan en büyük karpuzun kilosu 52 kilo 300 gramı bulurken, her biri en az 40 kilo olan karpuzlar, titizlikle araçlara yüklenip sergilenmek üzere yola çıktı.
 • Dicle Elektrik, Teknolojik Yatırımlarda Sektörünün Lideri Oldu Dicle Elektrik, 2013 yılında yapılan özelleştirme sonrasında geçen 4 yılda, Güneydoğu’da dağıtım hizmeti verdiği 6 ilde 1 milyar 200 milyon liralık yeni yatırım yaptı. Teknolojik yatırımlarda sektör lideri olan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından sektörde ilk Ar-Ge Merkezi açma izni alan Dicle Elektrik, bölge ekonomisine değer katmaya devam ediyor.
 • Lice'de Öldürülen Terörist Dürümlü'nün Faili Çıktı Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, Sur ilçesi Dürümlü mezrasında 16 vatandaşın hayatını kaybettiği, 23 vatandaşın da yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristler arasında yer aldığı bildirildi.
 • Mardin'deki Terör Saldırısı Kızıltepe ilçesinde PKK’lı teröristlerin yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 1'i polis 3 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda yaralanan Aykan Aktaş, kurtarılamadı.
 • Diyarbakır'da Zincirleme Trafik Kazası Cenaze nakil aracının da karıştığı zincirleme trafik kazasında yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.
 • Diyarbakırlı İş Kadınından, Kadın Sporcuya Destek Diyarbakırlı iş kadını Selda Sunay, Kick Boks Türkiye birincisi Ceren Bingöm’e sponsor oldu.
 • 'Her Yıl 3 Bin Kişi Kurban Keserken Yaralanıyor' Dicle Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güloğlu: 'Türkiye'de her yıl bayramda yaklaşık 3 bin kişi kurban keserken yaralanıyor. Kurban keserken daha dikkatli olunmalı' Kasap Güneş: 'Et kesmesini dahi bilmeyenler kurban kesmeye çalışıyor. Kurban keseyim derken kurban olmasınlar'
 • Serinlemek İçin Girdiği Nehirde Boğuldu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde arkadaşlarıyla serinlemek için Dicle Nehri'ne giren 16 yaşındaki çocuk boğuldu.
 • DÜ'de Resim-İş Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavı Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından 2017-2018 akademik yılı özel yetenek sınavı yapıldı.
 • Resim-İş Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavı Yapıldı Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 2017-2018 akademik yılı özel yetenek sınavı yapıldı.
 • DÜ'de Bebek Bekleyen Annelere Bilgilendirme Sınıfı Açıldı Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesinde, hamilelik sürecindeki annelere yönelik ‘Gebe bilgilendirme sınıfı’ açıldı.
 • Kulak Çöpü Sağır Bırakıp Felç Edebilir Uzmanlar, her gün milyonlarca kişinin kullandığı kulak çöpünün, yanlış kullanımı nedeni ile sağırlığa, hatta yüz felcine bile neden olabileceğini bildirdi.
 • Diyarbakır'da Rehabilitasyon Merkezinde Çıkan Yangın Korkuttu Diyarbakır’da otizmli çocukların eğitim gördüğü bir rehabilitasyon merkezinin çatı katında çıkan yangın korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.
 • Diyarbakır'da Faciadan Dönüldü Diyarbakır’ın Dicle ilçe kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik aralıksız sürdürülen operasyonlarda teröristler tarafından döşenen 3 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP) bulunarak olay yerinde imha edildi.
 • Diyarbakır'da 3 Adet EYP Bulunarak İmha Edildi Diyarbakır’ın Dicle ilçe kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik aralıksız sürdürülen operasyonlarda teröristler tarafından döşenen 3 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP) bulunarak olay yerinde imha edildi.
 • Diyarbakır'da Araziye Tuzaklanmış Patlayıcılar İmha Edildi Dicle ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanmış el yapımı 3 patlayıcı bulundu.
 • Dicle Kaymakamı, Kaymakam Olmak İsteyen Beyza'yı Ağırladı Diyarbakır’ın Dicle İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alpaslan Kılıç, yaptığı okul gezileri sırasında tanıştığı ve kaymakam olmak isteyen 9 yaşındaki Beyza Sudem Ay’ı annesi ve öğretmenleri ile birlikte makamında ağırladı. Beyza’nın, "Çocuk gelin olmak istemiyorum. Okuyup Kaymakam olmak istiyorum" sözünden etkilendiğini belirten Kılıç, tüm ihtiyaçlarını karşılama sözü verdi.
 • Diyarbakır'da Üniversite Öğrencileri Teröre Karşı Bilgilendiriliyor Emniyet Müdürlüğü ekipleri, DÜ yerleşkesinde kurulan stantta yeni kayıt yaptıran öğrencilere terör ve suç örgütlerinin ağına düşmemeleri için bilgi veriyor.
 1  2  ...  53  54 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !