DİCLE HABERLERİ / Diyarbakır

 • DÜ'nün 'Bilgi Beyni' Yenilendi Dicle Üniversitesi bünyesinde, daha önce 1995 yılında kurulan ve hastanenin beyni olarak tanımlanan tam donanımlı hastane bilgi yönetim sistemleri merkezinin açılışı gerçekleştirildi.
 • DÜ'ye TSE ISO9001 KYS Belgesi Verildi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Hastaneleri, eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile ayaktan ve yatarak sağlık hizmeti sunumu alanlarında TS EN ISO9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) belgesi aldı.
 • DÜ'de 1 Yılda 203 Bin Kişi Ameliyat Oldu Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri bünyesinde geçtiğimiz yıl 203 bin 495 ameliyat gerçekleştirildi. Bugün hizmete giren 4 yeni ameliyat odası ile birlikte hastaların ameliyat sayılarında belirgin bir artış yaşanacak.
 • Kalp Hastalıklarından Koruyan 11 Beslenme Önerisi Diyetisyen Dilek Çiçek, kalp damar hastalıklarından korunma ya da tedavi için uygulanacakların başında ideal kiloya sahip olmanın yer aldığını belirterek, bunun için ilk olarak yaşam tarzı değişikliğine giderek, hafif gıdalarla dengeli beslenmeye özen göstermenin gerektiğine dikkat çekti.
 • Lösemili Çocuklar Moral Etkinliğinde Buluştu Dicle Üniversitesi (DÜ) Çocuk Hastanesinde tedavi gören lösemi hastası çocuklar, kendileri için düzenlenen moral etkinliğinde gönüllerince eğlendi.
 • 'Sınavdır Geçer' Programına Öğrencilerden Büyük İlgi Özel bir üniversite tarafından gerçekleştirilen ‘sınavdır geçer’ programına Diyarbakırlı öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
 • Ebubekir Tivnikli Diyarbakır'da Taziyeleri Kabul Etti Kısa süre önce vefat eden Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli’nin oğlu Ebubekir Tivnikli, şirketlerinden Dicle Elektrik Dağıtım’ın Diyarbakır’da bulunan Genel Müdürlüğü’nü ziyaretinde çalışanlarla bir araya gelerek taziyeleri kabul etti.
 • Dicle Elektrik'ten Kurtarma Operasyonu Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, ayağına dolanan ip nedeniyle iletim hatlarının üzerinde asılı kalan kumru kuşunu kurtardı.
 • DÜ'de Diyabet Okulu Ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde diyabet okulu ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi açıldı.
 • Darp Edilen Sağlık Çalışanının Dişleri Kırıldı Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi gözlem odasında 2 sağlık görevlisi ve 1 temizlik görevlisi hasta yakınları tarafından darp edildi. Çalışanlardan birinin dişlerinin kırıldığı olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da Sağlık Çalışanları Darp Edildi Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi gözlem odasında 2 sağlık görevlisi ve 1 temizlik görevlisi hasta yakınları tarafından darp edildi. Çalışanlardan birinin dişlerinin kırıldığı olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da Judo Antrenörlük Kursu Tamamlandı Türkiye Judo Federasyonu faaliyet programında yer alan I. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu, Diyarbakır’da tamamlandı.
 • Sigara, Mesane Tümörünün Oluşmasını Yüzde 50 Etkiliyor Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zülfü Sertkaya, mesane kanserinin erkeklerde, kadınlara oranla 3-4 kat daha fazla görüldüğünü ve sigara kullanımı hastalığın oluşumunu ortalama yüzde 50 oranında etkilediğini belirterek, bazı iş kollarında kullanılan kimyasalların da ortaya çıkmasında etkili olduğu hastalığın tedavisinde erken teşhis önemli rol oynadığına dikkat çekti.
 • Dicle Elektrik'ten Kayapınar'a 9 Milyon Liralık Yatırım Diyarbakır’ın en hızlı gelişen ve 343 bin nüfusu ile 27 ilden daha kalabalık nüfusa sahip olan Kayapınar ilçesinde 6 ay önce başlatılan 9 milyon liralık yatırım tamamlandı. Metropol bölgesi ve Diclekent villalarını kapsayan yatırım ile bu bölgedeki kurulu elektrik gücü yüzde 43 oranında artırıldı.
 • Hastane Önünde Silahlı Kavga Açıklaması 1'İ Ağır 5 Yaralı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1’i ağır 5 kişi yaralandı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
 • Dicle Elektrik'te Engelliler Günü Etkinliği Dicle Elektrik Dağıtım, sayıları 73’e ulaşan engelli çalışanları için her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir kutlama yaptı. Engelli çalışanlar ile bir araya gelen Genel Müdür Murat Karagüzel, şirketin tüm çalışma ortamlarındaki engelleri kaldırdıklarını söyledi.
 • Dünyada Azalan AIDS Türkiye'de Artış Gösterdi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Ögr. Üyesi Prof. Dr. Saim Dayan, dünyada son 10 yılda AIDS vakalarında azalmaların olmasına rağmen Türkiye’de 10 kat artışın yaşandığını söyledi.
 • Diyarbakır'da 3 Bin 877 Kişiye Narko-Rehber Eğitimi Verildi Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 bin 877 kişiye Narko-Rehber Eğitimi verildi.
 • Aşırı Yağış Diyarbakır'da Elektrik Direklerini Devirdi Diyarbakır’da dünden bu yana devam eden ve sabaha karşı şiddetini artıran yağmur, yol yapım çalışmalarının sürdüğü tarafta toprağı sürükleyince, yol kenarında bulunan 3 elektrik direğini devrildi. Hatlarda meydana gelen hasar yüzünden merkez Kayapınar ilçesindeki 4 mahallelerde elektrik kesintileri yaşanırken, Dicle Elektrik ekipleri kısa sürede gerekli onarımları yaparak mahallelere yeniden elektrik verdi.
 • Dicle Elektrik Dağıtım Bölgesinde Arıza Sayısı Azalıyor Yaz aylarında tarımsal sulama ve klima kullanımı, kış aylarında ise ısınma nedeniyle gerçekleşen aşırı tüketimin şebekede oluşturduğu tahribatın diğer tüketicileri de olumsuz yönde etkilememesi için bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren Dicle Elektrik, sadece son 10 ayda 7 bin 124 kilometre alçak ve orta gerilim iletim hattında bakım yaptı. Düzenli yapılan bu bakımlar ve kaçak kullanımın kısmen de olsa önlenmesi sayesinde enerji kalitesi artınca son 2 yılda dağıtım bölgesinde kesintilere yol açan arıza sayısı yüzde 30 azaldı.
 • Deneri'den Prof. Dr. Şimşek'e Nezaket Ziyareti AK Ocaklar Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Deneri Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitki Bölüm Başkanı Prof. Dr. Miktad Şimşek’i makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
 • Tüketim 2.5 Kat Artınca Dicle Elektrik Vatandaş İle STK'lardan Destek İstedi Viranşehir’de elektrik enerjisinin yoğun biçimde ısınma amacıyla kullanılması ve kaçak nedeniyle tüketim son 15 gün içerisinde 2.5 kat birden artınca şebekede ciddi arızalar yaşanmaya başlandı. Yaşanan kesintilerin sona ermesi ve bu durumun bir daha tekrarlanmaması için Dicle Elektrik Dağıtım ilçe halkının yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) destek istediğini açıkladı.
 • Diyarbakır'da PKK'nın Kış Sığınakları İmha Edildi 105 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu-01 operasyonunda teröristlerin kullandığı 3 adet dolu kış sığınağı ve 1 adet avcı boy çukuru imha edildi. Operasyonda ayrıca 286 kilogram esrar ve patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
 • 150 Yıl Önce Yazılan Şifreli Şiir Çözüldü Dicle Üniversitesi (DÜ) Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Mustafa Uğurlu Arslan, uzun araştırmalar sonucu Diyarbakırlı Şaban Kami Efendi’nin yaklaşık 150 yıl önce dairesel şekilde çizdiği ve bir harfi merkez alarak oluşturduğu şifreli şiiri çözdü.
 • Güneydoğuda Spor Sorunları Çalıştay İle Çözüme Kavuşturulacak Diyarbakır’da Güneydoğu Spor Yazarlar Derneği (GSYD) tarafından düzenlenen ve Diyarbakır Bilnet Okulları sponsorluğunda yapılan, Diyarbakır ve bölgenin sporda yaşadığı sorunlar, çalıştayda masaya yatırıldı.
 • DÜ Görme Engellilere Yönelik Tutum Ve Davranış Semineri Düzenledi Diyarbakır Dicle Üniversitesi Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından yürütülmekte olan ‘Beyaz Bastonla Yaşam’ projesi kapsamında görme engellilere yönelik tutum ve davranışlar hakkında farkındalık oluşturmak için seminer düzenlendi.
 • DÜ'de 'Klasik Kürt Edebiyatı Ve Öncüleri' Paneli Düzenlendi Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukukçular Kulübü tarafından ’Klasik Kürt Edebiyatı ve Öncüleri’ adlı bir panel düzenlendi. SKS Daire Başkanlığı Yaşam Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen panele öğrenciler ilgi gösterdi.
 • Kaçak Elektrik İçin 27,5 Milyon Liralık Yatırım Tahrip Ediliyor Dicle Elektrik tarafından 3K (Kayıpsız, Kesintisi, Kaliteli) Enerji Projesi kapsamında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde gerçekleştirilen 27,5 milyon liralık yatırım, artık kaçak elektrik kullanamayacaklarını fark eden bazı kişiler tarafından yakılıp, yıkılmaya başlandı. İlçede son 20 gün içerisinde yeraltı şebekesiyle entegre biçimde kurulan 37 Alçak Gerilim Otomasyon Panosu (ASOP) bu saldırılar ile kullanılamaz hale getirildi.
 • Diyarbakır'da Silahlı Çatışma Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Diyarbakır’da iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • Darbeyi Destekleyen Halktan Darbeyi Püskürten Halka Dicle Üniversitesi (DÜ) Eğitim Fakültesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Bedrettin Kolaç, 15 Temmuz darbe girişimini Türkiye’nin Yakın Tarihi adlı ders kitabına aldı. 1960 darbesinde halkın tanklara çıkarak darbeyi desteklediğini belirten Yrd. Doç. Dr. Kolaç, 15 Temmuz darbe girişiminde ise bunun tam tersi olarak halkın tanklara çıkarak darbeyi engellediğini söyledi.
 • PKK'ya Dev Operasyon Açıklaması 74 Gözaltı Diyarbakır’ın merkez ve kırsal 12 ilçesiyle Elazığ ve Hakkari’de terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik gerçekleştirilen geniş kapsamlı operasyonda 74 şüpheli gözaltına alındı.
 • Travel Turkey'in Partner İli Diyarbakır Seçildi Turizm profesyonellerinin rağbet gösterdiği fuarların başında gelen Travel Turkey Fuarı’nda Diyarbakır, yürüttüğü çalışmalara nedeniyle partner il seçildi.
 • PKK'ya Yönelik Büyük Operasyon Açıklaması 74 Gözaltı Diyarbakır’ın merkez ve kırsal 12 ilçesiyle Elazığ ve Hakkari’de terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik gerçekleştirilen geniş kapsamlı operasyonda, aralarında Elazığ Emniyet Müdürlüğü ve Dicle İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik bombalı araç saldırıları ile AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in şehit edildiği saldırının faillerinin de bulunduğu 74 şüpheli gözaltına alındı.
 • Kaçak hat çekmek isterken elektrik çarptı Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesinde bulunan Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde oturduğu binaya enerji sağlayan ana hattan kaçak yollarla elektrik çekmek isteyen bir kişi, akıma kapılarak yaralandı.
 • Prof. Dr. Tuzcu Açıklaması 'Her 7 Kişiden Biri Şeker Hastası' Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Tuzcu, dünyada ve Türkiye’de her geçen gün şeker hastalığının artığını ve yapılan en son araştırmalara göre her yedi kişiden birinin şeker hastası olduğunu belirtti.
 • Çocukları Soğuk Algınlığına Karşı Koruyan 5 Öneri Soğuk algınlığının, küçük çocuklarda yılda ortalama 6-8, erişkinlerde ise 2-3 kez görülebildiğini belirten uzmanlar, çocukları soğuk algınlığına karşı koruyan 5 öneride bulundu.
 • DÜ Öğrencileri Köy Okullarına Umut Oluyor Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) öğrencileri tarafından “Yarınlara Umut Olalım” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında konser düzenlendi. Konserden gelen gelirin, köy okullarına bağışlanarak, çocukların ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtildi.
 • Hastalığını Bir Tarafa Bıraktı, Çocuklarını Geçindirmek İçin Gözleme Satmaya Başladı Diyarbakırlı Türkan Aktop, seyyar bir tezgah açarak gözleme satmaya başladı. Çocuklarının geçimi için uzun yıllardır farklı sektörlerde çalışmak zorunda kalan Aktop, çocukluk hayali olan gezici mutfak projesini hayata geçirmek için yardım bekliyor.
 • AÜ Rektörü Prof. Dr. Çomaklı Diyarbakır'a Gelecek Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, açıköğretim sisteminin 60. yıl etkinlikleri kapsamında Diyarbakır’a gelecek.
 • Atatürk, Ölümünün 80. Yılında DÜ'de Anıldı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde Dicle Üniversitesi’nde düzenlenen törenle anıldı.
 • DÜ'de 'Cumhuriyet Döneminde Diyarbakır' Sempozyumu Dicle Üniversitesi (DÜ) tarih bölümlerinin düzenlediği ’Uluslararası Cumhuriyet Döneminde Diyarbakır’ sempozyumu düzenlendi.
 • Nesibe Aydın Okulları, 2019'Da Diyarbakır'daki Öğrencilerle Buluşacak Türkiye’nin birçok ilinde bulunan Nesibe Aydın Okulları, Eylül 2019’da kapılarını Diyarbakır’daki öğrencilere açacak. 80 derslikle Diyarbakır’daki öğrencileri ağırlayacak olan kurum, kentin en önemli eğitim lokomotiflerinden olacak.
 • Dicle Elektrik Çalışanları İlk Yardım Sertifikalarını Aldı Türkiye genelindeki 21 dağıtım şirketi arasında İlk Yardım Eğitim Merkezi bulunan 2 şirketten biri olan Dicle Elektrik, kendi bünyesinde verilen Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım eğitimlerinde başarılı olan 53 çalışanına ‘İlk Yardımcı’ sertifikaları ve kimliklerini törenle verdi.
 • Dicle Elektrik'ten 3 Bin 500 Personele Yüksekte Çalışma Eğitimi En tehlikeli iş kollarından biri olan elektrik dağıtımında hizmet veren Dicle Elektrik’teki iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, olası iş kazalarının önüne geçilebilmesi için saha çalışanlarına yüksekte çalışma eğitimi veriyor. Diyarbakır’da başlatılan bu eğitimler, daha sonra şirketin sorumluluk bölgesini oluşturan Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta gerçekleştirilecek.
 • Hastalara Moral Konseri Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Sosyal Komitesi, SKS daire başkanlığı ve Do Re Mi Müziğin teknik desteğiyle hazırlanan moral etkinliği kapsamında hastanede tedavi gören hasta, hasta yakını ve çalışan personellere yönelik ses sanatçısı Ferat Üngür tarafından konser verildi.
 • Memorial Hastanelerinden Kalp Sağlığı Semineri Memorial Dicle ve Diyarbakır hastanelerinde görevli doktorlar, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kalp sağlığı konulu seminer gerçekleştirdi.
 • DÜ'de Uyuşturucu İle Mücadele Konferansı Dicle Üniversitesi (DÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu’nda ‘Uyuşturucu ile Mücadele Noktasında Yapılan Yasal Düzenlemeler’ başlıklı konferans verildi.
 • Sağlık Bakanlığı Devreye Girdi, 10 Bin Kilometre Uzaktan Getirildi Çalışmak için gittiği Liberya’da geçirdiği iş kazası sonucu vücudunda 3 ve 4. derece yanıklar oluşan Eşref Aydoğan, tedavi için Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesiyle yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Liberya’dan Diyarbakır’a getirildi.
 • Deodorant Kutusunda Patlayıcı Diyarbakır’da önceki gün düzenlenen operasyonda sağ olarak ele geçirilen büyükşehirlerde eylem hazırlığında oldukları ortaya çıkan teröristlerin üzerinden çıkan deodorant kutusunda patlayıcı olduğu anlaşıldı.
 • Teröristlerden Akıl Almaz Yöntem Diyarbakır’da önceki gün düzenlenen operasyonda sağ olarak ele geçirilen büyükşehirlerde eylem hazırlığında oldukları ortaya çıkan teröristlerin üzerinden çıkan deodorant kutusunda patlayıcı olduğu anlaşıldı.
 • Diyarbakır Uluslararası Sempozyuma Ev Sahipliği Yapıyor Diyarbakır’da Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPİD) ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek 6. Uluslararası Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği Dicle Sempozyumu başladı.
 • Diyarbakır'da Saldırı Hazırlığındaki 3 Terörist Sağ Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, büyük kentlerde saldırı hazırlığı içinde bulunan 3 terörist, sağ olarak ele geçirildi.
 • Jandarmanın Başarılı Operasyonu İle Eylem Hazırlığındaki Terörist Sağ Yakalandı Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde eylem hazırlığında olan bir terörist jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla sağ olarak yakalandı.
 • Diyarbakır'da Öğrencilere Ücretsiz Ring Servisi Devam Ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, öğrencilerden gelen talepler üzerine geçen yıl Dicle Üniversitesi’nde başlattığı ücretsiz ring servisleri, yeni eğitim döneminin açılmasıyla hizmet vermeye devam ediyor.
 • Diyarbakır'da 35 Çiftçiye 51 Ton Sertifikalı Tohum Dağıtıldı Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 35 çiftçiye 51 ton sertifikalı tohum dağıtıldı.
 • Dicle Üniversitesi BESYO Öğrencilerinden Örnek Davranış Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü öğrencileri, topluma hizmet dersi kapsamında Diyarbakır’daki okulları boyuyor.
 • Diyarbakır'da Cumhuriyet Başsavcısına Şüpheli Kimyasal Paket Tatbikatı Diyarbakır’da senaryo gereği cumhuriyet başsavcısına gönderilen şüpheli kimyasal paketle ilgili AFAD, UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerinin düzenlediği tatbikat gerçeği aratmadı.
 • Operasyon Bölgelerindeki Sağlıkçılar İçin Sempozyum Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde özellikle operasyon bölgelerinde ve kritik noktalarda canları pahasına görev alan sağlıkçılar için Diyarbakır’da iki gün süren bir sempozyum düzenlendi.
 • Diyarbakır'da Sağlık Sempozyumları Diyarbakır’da iki gün süreyle “Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon” ve “1. Ulusal Afet ve Olağandışı Acil Sağlık Hizmetleri” sempozyumu düzenlenecek.
 • Diyarbakır'da Dev Kampüs Çalışmaları Hızlandırıldı Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, Diyarbakır’da yapımı devam eden okullarının Eylül 2019’da eğitime başlaması için çalışmalarını hızlandırdı.
 • Hastayla Konuşarak Beynindeki Tümörü Aldılar Diyarbakır’da beyninde tümör bulunan bir hasta, uyutulmayarak beyin ameliyatına alındı. Ameliyat masasına konuşma güçlüğüyle giren hastanın operasyon anında konuşmasının düzelmesi dikkat çekti.
 • DÜ 1 Yaş Altı Böbrek Taşı Ameliyatında Türkiye'de Birinci Sırada Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, 1 yaş altı böbrek taşı ameliyatlarında Türkiye’de birinci sırada yer aldı.
 • Genç Yaşta Kalp Krizinden Sonra İkinci Hayat Adana’da yaşayan 37 yaşındaki Hasan Turan Bayburt’un, göğüste baskı, ağrı ve soğuk terleme şikayetleri ile kaldırıldığı Memorial Dicle Hastanesi’nde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Hastanede kriz sırasında kalbi duran ve müdahale ile tekrar yaşam döndürülen Bayburt’un yüzde 100 oranında tıkalı olan ana damarı, balon ve stent yöntemiyle açıldı. Şuuru kapalı bir şekilde geldiği hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu olan Bayburt, “Ölümün kıyısından döndüm ve yeni bir hayata kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
 • Öğrencilerin Bıçaklı Kavgasında Kan Aktı Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır’da bir grup öğrenci arasında çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi yaralandı.
 • Dicle Elektrik Muhtarların Gününü Kutladı Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki 6 ilde bulunan muhtarın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.
 • Milli Sporcunun İntihar Ettiği İddiası Diyarbakır’da görme engelli milli sporcunun, erkek arkadaşı ile tartıştıktan sonra intihar ettiği iddia edildi.
 • Diyarbakır'da Meme Kanserine Karşı Farkındalık Semineri Memorial Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri tarafından, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle DİSKİ çalışanlarına yönelik “Korkma Farkında Ol Geç Kalma” konulu seminer düzenledi.
 • Sonbahar Alerjilerinden Korunmak İçin 6 Öneri Mevsimsel alerjik rinitin, doğada bulunan alerjen maddelere karşı burun mukozasının verdiği alerjik reaksiyon olarak ortaya çıktığını belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ediz Yorgancılar, sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneride bulundu.
 • Dicle Elektrik'ten Kamuoyuna Duyuru Dicle Elektrik, son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
 • Kazara Vurulan Polis Okulu Öğrencisi Hayatını Kaybetti Diyarbakır’da eğitim sırasında kazara vurulan polis okulu öğrencisi hayatını kaybetti.
 1  2  ...  40 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !