DİCLE HABERLERİ / Diyarbakır

 • Dicle'den Diyarbakır'daki Aydınlatmaya 1,7 Milyonluk Yatırım Özelleştirme sonrasında bölgesindeki enerji altyapısını güçlendirerek, müşterilerine kesintisiz elektrik vermek için yatırımlara ağırlık veren Dicle Elektrik, şehir aydınlatmalarını da ihmal etmiyor. Şirket, bu çerçevede son bir yıl içerisinde sadece Diyarbakır’da bir milyon 700 bin liralık yatırım yaparak, değişik semtlerde toplam 26 kilometrelik orta refüj aydınlatma çalışmasını tamamladı ve devreye aldı.
 • Uzmandan Kuraklık Uyarısı Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mikdat Şimşek, bu yıl bölgede yaşanan kuraklıkla ilgili uyarılarda bulundu. Ağaç dikiminin önemine değinen Şimşek, “Ağaç sayısının arttırılması gerekiyor. Ağaç demek aynı zamanda yağışın çekimi demektir” dedi.
 • Diyarbakır'ın 5 İlçesinde Planlı Elektrik Kesintisi Uygulanacak Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından yapılacak olan çalışma nedeniyle Diyarbakır’ın 5 ilçesinde 17-26 Şubat 2018 tarihleri arasında kısmi elektrik kesintisi uygulanacağı belirtildi.
 • Diyarbakır'da Sıfır Atık Projesi Toplantısı Diyarbakır’da atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nin toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bir ton atık kağıdı kazandığımızda, dönüşüme konu yaptığımızda yaklaşık 20 ağaç kesilmekten kurtuluyor. Bu kadar basit” dedi.
 • Türkiye'de Otomatik Sayaç Okumaya En Büyük Yatırım Dicle Elektrik'ten Elektrik dağıtım sistemi üzerindeki dengeleri ve enerji tüketimini anlık veri akışıyla izleme olanağı sunan Otomatik Sayaç Okuma Sistemi’nin (OSOS) sayısı Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde 315 bine ulaştı.
 • Budak Açıklaması 'DÜ Türkiye'nin En Önemli Bilim Merkezidir'' Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
 • Kardiyologlar Diyarbakır'da Bir Araya Geldi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği’nin birlikte organize ettiği “Sol Ana Koroner ve Bifurkasyon Toplantısı” çok sayıda kardiyoloğun katılımıyla yapıldı.
 • Dicle'de Toplu Taşıma Güzergahı Uzatıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle ilçesinde toplu taşıma güzergahını uzatarak bin 500 kişiye ulaşım hizmeti vermeye başladı.
 • Başkan Vekili Dülgeroğlu Esnafla Buluştu Kulp Belediye Başkan Vekili Kaymakam Fatih Dülgeroğlu, Lise Caddesi esnafıyla bir araya geldi.
 • Dicle İlçesine Yeni Toplu Taşıma Güzergahı Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle ilçesinde toplu taşıma güzergahını uzatarak bin 500 kişiye ulaşım hizmeti vermeye başladı.
 • Sorunlu Evlilikler, Çocuk Yaparak Kurtarılamıyor Uzmanlar, evliliklerinde sorun yaşayan çiftlerin evliliklerini bebek yaparak kurtarmaya çalışmalarının yanlış olduğunu belirterek, sorunların devam etmesi durumunda çocukların hiç istenmeyecek davranışlar kazanmalarına yol açabileceğini bildirdi.
 • Dicle Elektrik, Borcunu Ödemeyen Çiftçileri Uyardı Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü, yapılan bütün çağrılar ve tanınan imkânlara rağmen elektrik borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriğini kesmeye hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, borcunu düzenli ödeyen çiftçilerin kesintisiz enerji ile ilgili haklı taleplerinin de göz önünde bulundurularak, ödenmeyen borçların tahsili için icra takibi de başlatılacağı duyuruldu.
 • İzmir'den Diyarbakır'a Ameliyat Olmaya Geldi Doğuştan kelebek hastalığına yakalanan 3 yaşındaki Berat Duman, yemek borusunda oluşan yarılmalar nedeni ile İzmir’den Diyarbakır’a gelerek ameliyat oldu. Küçük Berat, tedavisinin ardından ailesi ile birlikte memleketine geri döndü.
 • Sigarayı Bırakmak İçin 5 Önemli Neden Sigara kullanımının, Türkiye ve dünyada mücadele edilen önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çeken Göğüz Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Akyıldız, “Kanser, kalp-damar, kısırlık gibi birçok önemli hastalığın sebebi sigarayı bırakmak yeni bir yaşama yelken açmak demektir” dedi.
 • Budak Açıklaması 'AK Parti'nin Temel Felsefesi Millete Hizmettir' Oda ve derneklerin ziyaret ettiği AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, partisinin temel felsefesinin millete hizmet olduğunu belirtti.
 • Diyarbakır Uluslararası Eğitim Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapacak Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) 28. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresine ev sahipliği yapacak.
 • Mavi Listedeki Terörist İçin Titiz Çalışma Sonrasında Operasyon Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde mavi kategoride yer alan terör örgütünün sözde eyalet sorumlusu Murat Üçer ile birlikte 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları ortaya çıkıyor.
 • Mavi Listede Aranan Terörist İçin Titiz Çalışma Sonrasında Operasyon Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde mavi kategoride yer alan terör örgütünün sözde eyalet sorumlusu Murat Üçer ile birlikte 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları ortaya çıkıyor. Başarılı bir operasyon düzenleyen jandarma ekiplerinin teröristlerin kaçtığı araç içinde sivil olup olmadığını insansız hava aracından gelen görüntüleri titiz bir şekilde inceleyip, sivil bulunmadığını netleştirdikten sonra harekete geçtikleri belirtildi.
 • DÜ Hastanelerine TSE 2015 KYS Belgesi Verildi Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, yapılan son denetimlerden de geçerek TSE EN 9001: 2015 kalite yönetim sistemi belgesini aldı.
 • Akademisyenlerden Başkan Atilla'ya Ziyaret Uluslararası Eğitim Dernekleri Platformunda yer alan akademisyenler, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı ziyaret etti.
 • Taraftar Grubundan Anlamlı Destek Diyarbakır’da Ultraslan UNİ Dicle taraftar grubu Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesinde lösemi tedavisi gören çocuklara moral ziyaretinde bulundu.
 • DÜ'de Hemşire Eğitimi Devam Ediyor Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde sertifikalı eğitim kursları devam ediyor.
 • Dicle Elektrik Çalışanlarına Saldıranlardan 1'İ Tutuklandı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kaçakla mücadele çalışmaları kapsamında sayaç denetimi yaparken darp edilen Dicle Elektrik çalışanlarına saldıranlardan biri yakalanarak sevk edildiği adli merciler tarafından tutuklanıp cezaevine gönderildi. Dicle Elektrik kaçak denetim ekibine saldıran ve kaçak kullanımı belirlemede kullandıkları malzemeleri tehditle gasp eden sanıklardan firarda olanların yakalanması için de takip sürüyor.
 • Muhtarlar Kaçak Elektrik Kullanılmasından Rahatsız Sorumluluk bölgesindeki tüm kesimleri çözüme ortak etmek için sıklıkla halk ve temsilcileri ile buluşan Dicle Elektrik yöneticileri, Şanlıurfalı muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya görev yaptıkları mahalleleri temsilen katılan muhtarlar, kaçak elektrik kullanılmasına karşı olduklarını, bunun önlenebilmesi için kapı kapı dolaşarak vatandaşlarla konuştuklarını belirtti.
 • Reçetelerin Kontrol Altına Alınması İçin Uyarı Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği dışarıdan ilaç alımı giderlerini düşürmek için reçetelerin kontrol altına alınması ve dışarıdan ilaç alınmama uyarısında bulundu.
 • Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi Bebek sahibi olmak için tüp bebek yöntemine başvuran çiftlerin bazı önerilere dikkat etmesinin tedaviye büyük destek sağladığını belirten uzmanlar bu süreçte stresi kontrol altına almak, hareketli yaşam ve düzenli egzersiz ile birlikte sağlıklı beslenme gibi faktörleri yaşam tarzı olarak benimsemenin başarılı arttırdığını söyledi.
 • DİSKİ 22 Kilometre Kanalizasyon Şebekesi Döşüyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün kentin yeni yerleşim bölgelerinde başlattığı kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sözleşme bedeli 7 milyon 400 bin TL olan çalışmaların temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor.
 • DÜ'de Karne Şenliği Dicle Üniversitesi DÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde yarı yıl tatiline giren çocuklar için ’Bir Karne Hediyesi de Bizden’ sloganı ile düzenlenen 2. çocuk şenliği büyük ilgi gördü.
 • Bakan Fakıbaba, Diyarbakır'da STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Diyarbakır’da bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 'Herkesin Ortak Gayesi Diyarbakır'ı İleriye Taşımak Olmalı' AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına atanan Süleyman Serdar Budak’a hayırlı olsun ve tebrik ziyaretleri devam ediyor. Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Yağmur, Eğitim Bir-Sen Dicle Üniversitesi Şube Başkanı Yüksel ve Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Platformu Başkanı Abdulvasi Yaz, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak’a hayırlı olsun ve tebrik ziyareti gerçekleştirdi.
 • Dicle Elektrik'e Çirkin Saldırı Kameraya Yansıdı Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen bir işletme sahibi, yazılan cezaya kızarak yanına çalışanları ve yakınlarını da alıp Dicle Elektrik Dağıtım hizmet binasını bastı. Polis, saldırganlardan birini gözaltına alırken, saldırı anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Dicle Elektrik Hizmet Binasına Saldırı Dicle Elektrik, kaliteli ve kesintisiz elektrik verebilmek için kayıt dışı kaçak elektrik kullanımına karşı mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürürken, zaman zaman hizmet binaları veya çalışanlarına yönelik saldırılar yaşanıyor. Saldırılardan biri de Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde gerçekleşti.
 • AK Parti Dicle İlçe Başkanı Aktert'in Öldürülmesine İlişkin Dava Diyarbakır'da 2 yıl önce AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'in terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu öldürülmesi olayının faillerinden olduğu iddiasıyla tutuklanan ve 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı Duruşmada, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
 • Başkan Atilla Öğrencilerle Bir Araya Geldi Yurtdışından Türkçe öğrenim görmek için Diyarbakır’a gelen ve Dicle Üniversitesinde okuyan öğrenciler, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.
 • Sınav Stresini Atarken Harçlık Da Çıkardılar Kredi ve Yurtlar Kurumu barınma, burs ve kredi imkanı verdiği gençleri geleceğe daha iyi hazırlayabilmek için eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de düzenliyor Dil, müzik ve spor kurslarının yanı sıra ebru, keçe, hat, tezhip, çini ve ahşap boyama kurslarına katılan üniversite öğrencileri stres atarken, yaptıkları ürünlerin satışından da harçlıklarını çıkarıyor Öğrenci Yalçın:'Keçe kursunda stres atıyorum. Yoksa başka şekilde sınav stresini üzerimizden atamayız'
 • Diyarbakır'da Ücretsiz Sinema Günleri Devam Ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin 2017’de çocuk ve yetişkinlere yönelik başlattığı ücretsiz sinema günleri, hafta sonu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan gösterimlerle devam ediyor.
 • DÜ Hastanelerinde Gece Denetimi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, hastanedeki gece denetimlerine devam ediyor.
 • Diyarbakır'da Nehirde Ceset Bulundu Diyarbakır'da, Dicle Nehri'nde erkek cesedi bulundu.
 • Dicle Elektrik 7 Bin Öğrenciye Enerji Verimliliğini Anlattı Dicle Elektrik Dağıtım, her yıl Ocak ayının 2.haftası kutlanmakta olan “Enerji Verimliliği Haftası”nda bu yıl gerçekleştirdiği etkinlikler ile öğrenciler arasında farkındalık oluşturdu.
 • Velilere Karne Uyarısı Uzmanlar, öğrencilerin karnesindeki notların başarı aracı olarak görülmemesi gerektiğini belirtti.
 • Diyarbakır Ve Şanlıurfa'daki Projelere 30 Milyon Lira Hibe Karacadağ Kalkınma Ajansınca 2018 yılı Mali Destek Programları kapsamında Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki projelere 30 milyon lira hibe verilecek Diyarbakır Valisi Güzeloğlu:'Huzur ve güven temini, tesisi ve bunun istikrarlı şekilde sürmesinin ardından bugün artık gündemimiz ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmadır' 'Diyarbakır 2018 yılı için minimum 300 milyon dolar ihracat hedefini ortaya koyduk. Belki ilk anda aşırı gelebilir ama asla değildir'
 • Dekanların FETÖ Talimatıyla DBP'li Başkanla Görüştüğü İddiası Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne bağlı fakültelerin dekanlarının 24 Mart 2015 tarihinde Pensilvanya’da bulunan terörist ele başı Fethullah Gülen’in talimatlarıyla PKK ile yakınlaşmak için Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile görüştükleri iddia edildi.
 • Silvan Barajı İle 300 Bin Hektar Alan Suya Kavuşacak Diyarbakır Valisi Güzeloğlu: 'Silvan Barajı ile 300 bin hektar alan sulanacak, engellemeye çalıştılar ama güçleri yetmedi, yetemeyecek. Bu büyük devlet ve millet yoluna kararlılıkla devam ediyor ve edecek' 'Devletin ihale ettiği, müteahhidin eşyasıyla aracıyla geldiği şantiyeler yakılıp yıkılmış ve hizmetin önüne geçilmiş. Bu ihaneti millete karşı yaptılar ve milletin gelişmesinin önünde engel oldular'
 • Vali Güzeoğlu, Dicle'de Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle’de muhtarlarla bir araya geldi.
 • 'Sağlık Turizmi Eğitimi Ve Danışmanlığı' Projesi Karacadağ Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri tarafından yürütülen "Sağlık Turizmi Eğitimi ve Danışmanlığı" projesi kapsamında seminer düzenlendi.
 • Ona Nasıl Kıydınız ? Açıklaması Soruşturma Başlatıldı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Nehri civarında nesli tükenmekte olan ve nadir olarak görülen su samuru ölü olarak bulundu. Su samurunun avcılar tarafından öldürüldüğü ileri sürüldü.
 • Diyarbakır'da Nesli Tükenmekte Olan Su Samuru Ölü Olarak Bulundu Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Nehri civarında nesli tükenmekte olan ve nadir olarak görülen su samuru ölü olarak bulundu. Su samurunun avcılar tarafından öldürüldüğü ileri sürüldü.
 • Diyarbakır'da Öldürülmüş Su Samuru Bulundu Sur ilçesindeki Dicle Nehri kenarında bulunan su samurunun silahla ateş edilerek öldürüldüğü belirlendi.
 • Dicle Elektrik Büyük Ödüllü Yarışma Başlattı Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştiren Dicle Elektrik, kayıt dışı elektrik kullanımı ve israfa karşı bilinç oluşturulabilmesi için sözü liseli gençlere bırakıyor. Büyük ödüllü yarışmayı kazanan genç, lise eğitimi boyunca yıllık eğitim bursunun yanı sıra ailesiyle birlikte bir haftalık yaz tatili de kazanacak.
 • 'İntern' Mühendislik İle İş Bulma Olanağı Artacak DÜ Mühendislik Fakültesince uygulanmaya başlanan 'intern' mühendislik ile geleceğin mühendis adayları, protokol imzalanan işletmelerde 6 ay boyunca mesleki tecrübe edinecek Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Toprak:'Bu eğitimle 3,5 yıl öğrencilerimiz teorik eğitim gördükten sonra iş yeri eğitimi olan intern mühendis oluyor. Eğer firma ile anlaşırlarsa, firmada kalıcı olarak çalışabiliyorlar' Öğrencilerden Mergen:'Mezun olur olmaz iş bulma imkanına sahip olacağız'
 • DÜ'de Görevli Prof. Dr. Temel Hakkında Çarpıcı İddialar Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde görevli Prof. Dr. Hamdi Temel’in, başkanlığını yaptığı dönemde merkezi laboratuvarın imkanlarının, halen FETÖ’den yargılanan yönetimin kendisine verdiği listede adı bulunanlara sağlandığı ileri sürüldü. Kendisini Meşveretçi olarak tanıttığı öne sürülen Temel’in, DÜ’deki paralel yapılanmanın oluşumuna büyük desteklerinin olduğu iddia edildi.
 • FETÖ, PKK'ya Karşı Birlikte Hareket Etme Arayışını Kendi Lehine Kullandı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY), Dicle Üniversitesinde (DÜ) muhafazakar ve milliyetçi grupların kendilerine baskı yapan terör örgütü PKK’ya karşı birlikte hareket etme arayışını lehine kullanarak, kadrolaşma için fırsata dönüştürdüğü ortaya çıktı. FETÖ’den yargılanan eski yönetim döneminde, üniversitede bin 500 örgüt elemanının kadroya alındığı ileri sürüldü. Aynı dönemde, üniversitede PKK ve marjinal sol kökenli eylemlerde azalma olmadığı ve 7 yıl içerisinde 300’den fazla eylem ve gösteri yaptığı belirlendi.
 • FETÖ Bunu Da Yapmış FETÖ/PDY, Dicle Üniversitesinde (DÜ) muhafazakar ve milliyetçi grupların kendilerine baskı yapan terör örgütü PKK’ya karşı birlikte hareket etme arayışını lehine kullanarak, kadrolaşma için fırsata dönüştürdüğü ortaya çıktı.
 • DÜ'de FETÖ'cülerin Meşveretçi Kılığına Büründüğü İddia Edildi Dicle Üniversitesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin Meşveretçi görünümüne bürünüp, zarardan kurtarıldığı ileri sürüldü. Üniversite yönetimi ve bazı dekanların, 2014 seçimlerinden önce ev ziyaretleri gerçekleştirip, AK Parti aleyhine çalışma yaptıkları iddia edildi.
 • Anjiyo Yapılan Hastaya Stent Takılmadığı İddiası Diyarbakır’da kalp rahatsızlığı nedeniyle Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesine getirilen ve burada anjiyo yapılan hastaya stent takılmadığı ileri sürüldü.
 • Atanamayan Öğretmen Kendi İşinin Patronu Oldu Diyarbakırlı kimya öğretmenliği mezunu bir kişi, kendisini istihdam edecek kimse bulamayınca, atölye açmaya karar verdi. Atanamayan öğretmen, çevresinden aldığı 200 bin lira borçla baskı atölyesi açarak kendisiyle birlikte 5 kişiye istihdam olanağı sağladı.
 • (Düzeltme) Elektrikle Isınmak 9 Kat Daha Pahalı Dicle Elektrik Dağıtım, Enerji Verimliliği Haftası’nda enerji tüketimiyle ilgili ilginç bir veriye dikkat çekti. Örnek veriye göre, elektrikle ısıtılan 125 metrekare büyüklüğündeki 3+1 evin aylık elektrik masrafı, doğalgazla ısıtılan aynı büyüklükteki evin aylık elektrik masrafından 9 kat daha pahalıya geliyor. Elektrikle ısınmanın aile bütçesine getirdiği yük bakımından ise, doğalgaza oranla yaklaşık 3,5 kat daha pahalıya mal olduğu görülüyor.
 • Elektrikle Isınmak 9 Kat Daha Pahalı Dicle Elektrik Dağıtım, Enerji Verimliliği Haftası’nda enerji tüketimiyle ilgili ilginç bir veriye dikkat çekti. Örnek veriye göre, elektrikle ısıtılan 125 metrekare büyüklüğündeki 3+1 evin aylık elektrik masrafı, doğalgazla ısıtılan aynı büyüklükteki evin aylık elektrik masrafından 9 kat daha pahalıya geliyor. Elektrikle ısınmanın aile bütçesine getirdiği yük bakımından ise, doğalgaza oranla yaklaşık 3,5 kat daha pahalıya mal olduğu görülüyor.
 • Tigris Bisiklet Kulübü, 2018 Yılı Faaliyetlerini Tanıttı Diyarbakır’da faaliyet gösteren Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü, 2018 yılı faaliyet toplantısını gerçekleştirdi.
 • DÜ Hastanelerinde 843 Bin 597 Kişi Muayene Oldu Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi hastanelerinde 2017 yılında 843 bin 597 kişi muayene edildi.
 • Diyarbakır'da Klimalı Durak Çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki çeşitli noktalara klimalı duraklar yerleştirmeye devam ediyor.
 • Diyarbakır'da Duraklar Isınıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kentteki çeşitli noktalara klimalı duraklar yerleştirmeye devam ediyor.
 • Vali Güzeloğlu'ndan Dicle Elektrik'e Ziyaret Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Dicle Elektrik’i ziyaret etti.
 • Vali Güzeloğlu DEDAŞ'tan Bilgi Aldı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) İl Müdürlüğünde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • Eline İğne Batan Asistan Doktor Suç Duyurusunda Bulundu Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde, HIV taşıyan kadına operasyon sırasında eline iğne batan asistan doktor, üniversite yönetimi ve ameliyata girmeyen doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı.
 • 'Diyarbekir'de İz Bırakanlar' Okuyucuyla Buluştu Diyarbakırlı Eğitimci-Yazar İbrahim Evirgen’in “Diyarbekir’de İz Bırakanlar” adlı yeni kitabı okuyucuyla buluştu.
 • Tek İsteği Çocuklarına Sarılabilmek Diyarbakır’da inşaatta çalışırken yüksek gerilim hattına kapılması sonucu iki kol ve iki bacağını kaybeden 5 çocuk babası Mehmet Zeki Aslan, çocuklarına sarılabilmek için kol nakli olmayı istiyor.
 • Dicle Elektrik'ten 'Engelliye Kaçak Cezası' Açıklaması Dicle Elektrik Dağıtım, bazı basın ve yayın organlarında yer alan ’Engelliye kaçak elektrik cezası kesen DEDAŞ geri adım attı’ başlıklı haberle ilgili olarak bir açıklama yaptı.
 • HIV Taşıyıcısı Kadının Doğumuna Girmeyen Doktorlara Soruşturma DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kadiroğlu: 'Bu vakada tıbbi ve etik kurallara aykırı şekilde hastayı kabul etmeyen ve 2 gün boyunca klinik ve poliklinik işleyişini durduran sağlık hizmeti vermeyen klinikteki bazı hekimlerle ilgili soruşturma bugün başlatılmıştır' 'Operasyon esnasında asistan doktorun eline sütür iğnesi battı. Üçlü tedaviye derhal başlanmış, asistan doktora tedavisine evinde devam etmek üzere istirahat verilmiştir'
 • Dicle Üniversitesinden 'HIV Taşıyan Hasta' Açıklaması Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, HIV taşıyan hastaya müdahale etmeyen hekimler hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.
 1  2  ...  57