ÇÜNGÜŞ HABERLERİ / Diyarbakır

 • Çüngüş'te 2 Bin 662 Öğrenciden Askerlere Mektup Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde 2 bin 662 öğrenci, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Afrin’deki terör unsurlarına yönelik yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı”nda görevli askerlere moral vermek amacıyla mektup yazdı.
 • Çüngüşlü Öğrencilerden Mehmetçik'e Mektup Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e mektup yazdı.
 • Çüngüş'te Eğitim Seferberliği Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde başlatılan eğitim seferberliği çerçevesinde ev ziyaretleri yapılarak, okuma yazma bilmeyen vatandaşlar tespit ediliyor.
 • 17 Kırsal Mahallenin Yolu Açıldı İlçelerde karla mücadelede aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Lice, Kulp ve Çüngüş’te kapanan 17 mahalle ve mahallelere bağlı mezralarda 445 kilometre yolu trafiğe açtı.
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Çüngüş'e Cenaze Aracı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Çüngüş ilçe belediyesine cenaze nakil aracı verildi.
 • Manastır İçin Patrikhane Yetkilileri Çüngüş'te Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde bulunan ve Bizans dönemine ait olan tarihi Meryem Ana Manastırının onarılması yönünde Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca tarafından başlatılan çalışmalar çerçevesinde, İstanbul Patrikhanesi Patrik Yardımcısı Arem Ateşyan Çüngüş’e gelerek incelemelerde bulundu.
 • AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığında Görev Değişikliği AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına atanan Süleyman Serdar Budak, düzenlenen törenin ardından İl Başkanı Muhammed Dara Akar’dan görevi devraldı.
 • Çüngüş İlçesine 27 Milyon Yatırım Yapıldı Diyarbakır’ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, 2017 yılında Çüngüş’e yapılan hizmetleri değerlendirerek, yıl içerisinde ilçeye 27 milyon yatırım yapıldığını söyledi.
 • İki Gündür Nehre Giren Aracının Çıkarılmasını Bekliyor Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde engelli kardeşini gezdirmek için geldiği Fırat Nehri’ne aracı giren vatandaş, aracının çıkarılması için iki gündür yardım beklediklerini belirtti.
 • Çüngüş'te Şehitler Köşesi Yapıldı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine bağlı Karakaya Jandarma Karakolunda, İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca’nın katkılarıyla Kurtuluş Savaşı, Çanakkale, 15 Temmuz, terör ve farklı nedenlerle vatanı için şehit olanların anısına şehitler köşesi yapıldı.
 • Kadınlardan Mehmetçiği Isıtacak Jest AK Parti Çüngüş İlçe Kadın Kolları Başkanı Refika Demirpençe öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, sınır hattında vatan görevini yapan Mehmetçiğin üşememesi için askeri kamuflaja uygun haki renkli bere ve atkı ördü.
 • Diyarbakır'da Aile Sosyal Destek Programı Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, "Aile Sosyal Destek Programı" çerçevesinde gerçekleştirdiği hane ziyaretlerini sürdürüyor.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğu Açıklaması 'Sağlanan huzur ortamında artık sıra ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmadadır'.
 • Çüngüş'te Susuz Köyler Suya Kavuştu Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine bağlı köylerde yıllardır su sorunu yaşayan köylüler ilçe belediyesinin çabalarıyla suya kavuştu.
 • İstanbul'dan Geldi, Köy Çocuklarına Ücretsiz Karate Öğretiyor İstanbul’dan 8 ay önce Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine gelen milli sporcu ve antrenör Osman Duran, karate sporunu sevdirmek amacıyla öğrencilere ücretsiz ders vermeye başladı. Amacının buradaki çocukları milli takıma taşımak olduğunu belirten Duran, “Cebimdeki birikimimi harcıyorum şu anda. Buraya kendi toprağımdaki çocukları başarıya götürmek düşüncesiyle geldim” dedi.
 • SODES'ten Çüngüş'e İstihdama Yönelik Proje Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün istihdama yönelik hazırladığı ’Sevdiğine sözü olan bir kilim dokusun’ projesi SODES tarafından kabul edildi.
 • Çüngüş, Pötürge Arası Yol Çalışmasında Sona Gelindi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinin çehresini değiştirecek, ekonomik ve sosyal yönden gelişimini sağlayacak olan sahil yolu projesi çerçevesinde Çüngüş ilçesi ile Malatya’nın Pötürge ilçesini birbirine bağlayacak yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.
 • Çüngüş'te İmam Hatip Lisesine Teşvik Toplantısı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde imam hatip lisesine teşvik toplantısı yapıldı.
 • Başkan Arslanca İlçelerdeki Su Sorununa Dikkat Çekti AK Parti Diyarbakır İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ilçede 2014 yılından beri yapılan bütün seçimlerden alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, “Vekillerimiz buradayken işin detayına girmeden altını çizerek bir şey ifade etmek istiyorum; DİSKİ’de gerek Çüngüş ilçesi olsun, gerek diğer ilçeler olsun ciddi anlamda hizmette bir eksiklik var. Bu konuya el atılırsa çok memnun oluruz” dedi.
 • Susuzluk Yüzünden Göç Ediyorlar Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine bağlı bir köyde ikamet eden vatandaşlar, susuzluk yüzünden köylerini terk ediyor. İki yıl içerisinde nüfusu bin 800’den bine düşen köydeki okulda da su akmaması nedeniyle öğrenciler hem tuvalet ihtiyaçlarını karşılayamıyor hem de dere suyu içiyor. Köyde kalanlar ve göç etmek istemeyenler, su sorunlarının çözülmesini istiyor.
 • Otomobil Çaya Uçtu Açıklaması 1 Polis Hayatını Kaybetti, 1 Polis Yaralandı Diyarbakır’ın Çermik ile Çüngüş ilçeleri arasında otomobilin çaya uçması sonucu 1 polis hayatını kaybetti, 1 polis yaralandı.
 • Otomobil Çaya Uçtu Açıklaması 1 Şehit, 1 Yaralı Diyarbakır’ın Çermik ile Çüngüş ilçeleri arasında bir otomobilin çaya uçması sonucu 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.
 • Bizans'tan Kalma Manastır Onarılmayı Bekliyor Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde bulunan ve Bizans dönemine ait olan tarihi Meryem Ana Manastırı onarılmayı bekliyor. Manastırın Doğu Roma İmparatorluğu zamanında faal olarak çalıştığını belirten Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, “1915’ten sonra tahrip olmuş. Tahrip olan kısımların restorasyon çalışmasının yapılması için başvuruda bulunduk. Cevap bekliyoruz” dedi.
 • Çüngüş'te Engeller Kaldırılıyor Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, Hindibaba Mahallesi’nde yaşayan engelli vatandaşın evinin dış cephesine asansör yaptırdı.
 • Çüngüş, 75 Gün Sonra Sosyal Tesisine Kavuşuyor Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, ilçe halkına verdiği sözlerin yüzde 95’ini gerçekleştirdiğini belirterek, “Sosyal tesis ile ilgili çalışmalarımız son hızla devam ediyor. 75 gün sonra ilçemiz, içerisinde yürüyüş, spor ve çocuk oyun alanı ile yüzme havuzu gibi alanları olan bir sosyal tesise kavuşmuş olacak” dedi.
 • CHP Çüngüş 6'Ncı Olağanüstü Kongresi Yapıldı CHP Çüngüş İlçe Başkanlığı 6’ncı olağanüstü kongresi yapıldı.
 • Hacıları Karakol Komutanı Karşıladı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde hacdan dönen vatandaşları karakol komutanı karşıladı.
 • Çüngüş'te 15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi Malkaya Mahallesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutuldu.
 • Başkan Arslanca Çüngüş'ün Kaderini Değiştirecek Yaptığı hizmetlerle ilçe halkının takdirini toplayan Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, bir ilki daha gerçekleştirerek ilçeyi bir sosyal tesise kavuşturuyor. İlçeyi Pütürge’ye bağlayacak olan 70 kilometrelik yolunda çalışmalarına başlayan Arslanca, yolun bitimiyle ilçeyi çıkmaz sokak olmaktan kurtaracak.
 • Çüngüş'te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutuldu, yemek verildi.
 • Çüngüş'te Kur'an Kursu Öğrencileri İftarda Bir Araya Geldi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde Kur’an kursu öğrencilerine yönelik iftar yemeği düzenlendi.
 • Hayırsever İş Adamı Diyarbakır'da Okul Yaptıracak Çüngüş ilçesinde 12 derslikli lise ile 96 öğrenci kapasiteli yurt binası yaptırmak isteyen hayırsever iş adamı Mevlüt Adıgüzel, valilikle protokol imzaladı.
 • Hayırsever İşadamı Doğduğu Yeri Unutmadı Diyarbakırlı işadamı Mevlüt Adıgüzel, Çüngüş’e 12 derslikli okul ve 96 kişilik öğrenci yurdu inşa edecek.
 • Bu İlçede Konaklamak Bedava Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine gelen misafirler konaklama için herhangi bir ücret ödemezken ilçeye dışarıdan gelen kadınların rahatlıkla oturabileceği lokal de ücretsiz hizmet veriyor. Gelecek yıl devlet hastanesine kavuşacak olan ilçede göreve geldiği son 3 yılda vaatlerinin yüzde 95’ini gerçekleştirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, “Geriye kalan 20 aylık dönemde diğer vaatlerimi gerçekleştirmeyi hedefliyorum” dedi.
 • Çüngüş'e Hastane İçin Yer Teslimi Yapıldı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde yapılacak olan 10 yataklı Devlet Hastanesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.
 • Başkan Arslanca Hizmetleri Oy Oranını Arttırdı Üç yıl önceki yerel seçimlerde yüzde 37 oy alarak seçilen Diyarbakır’ın AK Partili Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, yaptığı hizmetlerle oy oranlarını sürekli arttırdıklarını belirterek, “7 Haziran seçimlerinde yüzde 41,7, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 58 oy aldık. Referandumda da yüzde 62,2 ‘Evet’ oyu çıktı. Yaptığımız hizmetlerin bu oy oranlarında etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.
 • Çüngüş'ten Bir Başarı Öyküsü Diyarbakır’ın il merkezine en uzak ilçelerinden birisi olan Çüngüş’te, Çüngüş Çok Programlı Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Fatma Günay, Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasında il birincisi oldu. Günay, İlçe Kaymakamı Sayın Alper Çifci tarafından tebrik edilip ödüllendirildi.
 • Başkan Arslanca'dan Teşekkür Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum süresince büyük bir özveriyle çalışan AK Parti Çüngüş ilçe teşkilatına ve Çüngüş halkına teşekkür etti.
 • Çüngüş Tarihiyle Ön Plana Çıkacak Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ilçede bulunan tarihi yapıların restorasyonu için girişimleri olduğunu ve Çüngüş’ü tarihsel kimliğini de ön plana çıkarmak istediklerini söyledi.
 • Çüngüş Ve Eğil İlçelerinin Tolu Taşıma Seferleri Arttırıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha rahat ve konforlu ulaşım için Çüngüş ve Eğil ilçelerinde toplu taşıma seferlerini artırdı.
 • Diyarbakır'da Turnuva Sona Erdi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde yapılan 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Spor müsabakaları sona erdi.
 • '30 Yılda Yapılmayan Hizmetler, 3 Yılda Yapıldı' Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, 30 yılda yapılmayan hizmetleri 3 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiklerini belirterek, belediye olarak Çüngüş’e en iyi hizmeti vermek için bütün imkanları seferber ettiklerini söyledi.
 • Çüngüş Belediyesi Kapı Kapı Dolaşıp Yeni Sistemi Anlatıyor Diyarbakır’ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp yeni sistemi halka anlattıklarını belirterek, “Halkımız ‘Evet’ ve ‘Hayır’ diyen gruplara bakıp öyle sandığa gitsinler. İlçe halkımız muhafazakardır ve sonsuz güveniyorum. Halkın iradesine saygı duyarız” dedi.
 • Çüngüş Belediyesi'nin Parke Döşeme Çalışmaları Devam Ediyor Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediyesi tarafından sürdürülen kilitli parke döşeme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, toplamda 36 bin metrekarelik bir alanın döşeneceğini belirtti.
 • Çüngüş Belediyesinin 'Evet' Hedefi Yüzde 70 Diyarbakır’ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandumu tüm seçimlerden daha fazla önemsediklerini belirterek, “Yüzde 70 gibi bir sonuç yakalamayı hedefliyoruz” dedi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, ‘tek adamlık’ iddiasının gerçek dışı bir isnat olduğunu belirterek, “Çünkü yeni teklif Cumhurbaşkanına sorumluluk getiriyor. Artık eskisi olmayacak. Sorumlu olacak” dedi.
 • Diyarbakır'da Karla Mücadele Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kapalı 43 mahallenin yolunu ulaşıma açtı.
 • Diyarbakır'da Kar Yağışı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 155 mahallenin yolu ulaşıma açıldı.
 • Çüngüş HEM'den Anlamlı Program Çüngüş Halk Eğitim Merkezi tarafından “Unutmamak ve Unutturmamak” sloganıyla 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için program düzenlendi.
 • Çüngüş'e 10 Yataklı Hastane Yapılacak Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde 10 yataklı Devlet Hastanesi yapılması için çalışmalar başladı. Bu çerçevede, 24 Ocak’ta Ankara’da ihale yapılacak.
 • Çüngüş'te Belediyeden Bir İlk Daha Açıklaması İlçede Kadınlar Lokali Açıldı Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediyesi, kadınların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ilçe merkezinde kadınlar lokali açtı. Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, kadınların ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilecekleri bir mekanı hizmetlerine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
 • Diyarbakır'a Yeni Kayak Merkezi Kış aylarının büyük bölümünü kar altında geçiren Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde belediye tarafından ilçeye ve bölgeye kayak merkezi kazandırılması için çalışmalara başlandı.
 • Çüngüş'te Evlerine Ulaşamayanlar İçin Konukevi Yapıldı Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediyesi, ağır kış koşullarında ilçeye gelen ve evlerine dönemeyen vatandaşlar için 10 yataklı ve otel konforunda bir konukevi yaptırdı.
 • Kaymakam Başer, Başarılı Sporcuları Unutmadı Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Kaymakamı Ahmet Başer, katıldıkları müsabakalarda başarılı olan iki güreşçiyi ödüllendirdi.
 • Diyarbakır'da Okul Bahçesindeki Türk Bayrağını İndiren 1 Kişi Gözaltına Alındı Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde okul bahçesinde asılı Türk bayrağını indiren 18 yaşındaki B.G. gözaltına alındı.
 • DEDAŞ, 2 Diyaliz Hastasının Evine Jeneratör Bağladı Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ), Diyarbakır'da 'Örnek Köy' projesi kapsamında elektrik şebekesi yenilenen köy sakinlerinin evlerine sayaç taktırmak istememeleri nedeniyle enerjisini kesilen köyde yaşayan iki diyaliz hastasının mağdur edilmemesi için evlerine jeneratör bağlandığı belirtildi.
 • Çüngüşlüler Sokakları İnletti Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde belediye meydanında toplanan vatandaşlar, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla darbe girişimine karşı yürüdü. Vatandaşlar, “Katil FETÖ” sloganlarıyla ilçeyi inletti.
 • 19 Yaşındaki Kızını Kaleşnikofla Vurdu Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde bir baba, erkek arkadaşıyla konuştuğu gerekçesiyle 19 yaşındaki kızını Kaleşnikofla vurarak ağır yaraladı. Genç kız hastanede tedavi altına alınırken, firar eden baba ise düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • Çüngüş'e Doğa Yürüyüşü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla organize ettiği doğa yürüyüşünün ikincisi Çüngüş’ün Media Mahallesi’ne yapıldı.
 • Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu Çüngüş ilçesinde 860 kök Hint keneviri ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da 860 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde düzenlenen operasyonlarda 860 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Doğa Yürüyüşünün İkincisi Çüngüş'te Yapılacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin “Doğa ile bütünleş sporla özgürleş” sloganıyla düzenlediği Doğa Yürüyüşü’nün ikincisi 25 Haziran’da Çüngüş ilçesi Media Mahallesin’de yapılacak.
 • Jandarmadan Kenevir Operasyonu Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi Yeniköy Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda bir şahsın arazisine ekilmiş 180 kök kenevir bitkisi tespit edilerek olay yerinde imha edildi.
 • Çüngüş'te Spor Turnuvaları Tamamlandı Diyarbakır’ın Çüngüş Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve SODES kapsamında yapılan ’Mutlu Yarınlara’ projesi spor turnuvaları tamamlandı.
 • 'Mutlu Yarınlar İçin' Dicle Üniversitesi Çüngüş Çok Programlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, üniversiteyi yakından tanıyıp, bölüm ve programlar hakkında bilgi almak amacıyla Dicle Üniversitesi’ni ziyaret etti.
 • Çüngüş Halk Eğitim Merkezi Umut Verdi Diyarbakır’da yapılan Okullararası Halk Oyunları yarışmasına ilk kez katılan ve beşinci olan Çüngüş Halk Eğitim Merkezi, elde ettiği dereceyle gelecek için umut verdi.
 • Diyarbakır'ın Medeni Durum Haritası Çıkarıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Diyarbakır’ın medeni durum haritasını açıkladı. Bekar oranında Eğil, boşanmışlar oranında Yenişehir, evli ve eşi ölenlerin oranında Çüngüş başı çekiyor.
 • Nusaybin'deki Terör Saldırısı Diyarbakır Valisi Aksoy, PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Dündar'ın ailesini ziyaret etti.
 • Diyarbakırlı Şehit 'Kahrolsun PKK' Sloganları İle Defnedildi Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Murat Dündar, memleketi Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde ‘Kahrolsun PKK’ sloganları eşliğinde defnedildi.
 • Şehit Ateşi Diyarbakır'a Düştü Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Murat Dündar’ın Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine bağlı Aydınlı köyündeki evine ateş düştü.
 1  2