ÇINAR HABERLERİ / Diyarbakır

 • 'Sevgi Aracı' Gönülleri Fethetti Diyarbakır Final Okulu öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kurdukları kumbaralar açılarak, içerisinden çıkanlar yüklendikleri “Sevgi Aracı” ile köy okullarındaki çocuklara ulaştırıldı.
 • TFF 3. Lig Açıklaması Diyarbekirspor Açıklaması 2 - Ankara Demirspor Açıklaması 3 TFF 3. Lig 2. Grup Takımlarından Diyarbekirspor, Ankara Demirspor’a sahasında 3-2 mağlup oldu.
 • 'Kitap Kumbarasına Yoğun İlgi Diyarbakır Final Okulları, Diyarbakır Otostore-Enterprise ve bir alışveriş merkezi paydaşlığında kurulan “Kitap Kumbarası” vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
 • AK Parti Eğil Ve Çınar Kongreleri Yapıldı AK Parti Diyarbakır’ın Çınar ve Eğil ilçelerinde 6’ncı olağan kongrelerini yaptı.
 • Çınar Emniyet Amirliğine Yönelik Terör Saldırısına İlişkin Dava Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin davada 3'ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi Tutuklu sanıkların tahliye talebi reddedildi.
 • TURSAB Başkanı Ulusoy, Yeniden Aday Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, 39 bölge başkanıyla bir araya geldiği Diyarbakır’da, başkanlığa yeniden aday olduğunu açıklayarak, seçim çalışmalarını başlattı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Minibüs İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 8 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 8 kişi yaralandı.
 • Kız Kaçırdılar Çocuklarından Oldular Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 6 ay önce kız kaçıran bir kişinin kardeşi, 5 gün önce kayıplara karıştı. Aile, çocuklarının kaçırılan kızın yakınları tarafından alıkonulduğunu iddia ederek, yetkililerden yardım istedi.
 • Kaymakam Şanlı'ya Veda Yemeği Son Kaymakamlar kararnamesiyle Rize'nin Pazar ilçesine tayini çıkan Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı için veda yemeği düzenlendi.
 • Diyarbakır Hipodromunda Yarış Heyecanı Başladı Türkiye'nin en büyük hipodromu olan Diyarbakır Hipodromu 'Jandarma koşusu' ile sezona başladı.
 • Çınar'da 'Hayat Namazla Güzeldir' Etkinliği Çınar ilçesinde 'Hayat Namazla Güzeldir' etkinliği düzenlendi.
 • Üstü Kadar Altı Da Tarih Açıklaması Zerzevan Kalesi Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazılarda, daha önce ortaya çıkarılan Roma dönemi Mithras dinine ait yeraltı tapınağı, kapatılan gizli geçit ve yaklaşık 400 kişinin barınabileceği bir yeraltı sığınağının yanı sıra bu yıl 4 yer daha tespit edildi Çınar Kaymakamı Şanlı: 'Bu tarihin hem parçasıyız hem de varisiyiz. Yaptığımız çalışmalarda dil, din, kültür ve inanç farkı gözetmeksizin bu eserlerin emanetçisi olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Burada var olan eserlerin temsil ettiği kimlik insanlığın ortak kimliğidir' DÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun: 'Bu yıl yaptığımız çalışmalarda yeraltında bulunan 4 yer daha tespit ettik. Bu yapıların tamamen kapalı kazılması lazım. Bu yeraltındaki şehrin de ortaya çıkarılmasını amaçlıyoruz. Hem yeraltında hem de yer üstündeki şehri kazılar ilerledikçe ortaya çıkaracağız'
 • Diyarbakır'da Kaza Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
 • PKK, 33 Yıldır Kan Ve Gözyaşından Besleniyor Terör örgütü PKK, 15 Ağustos 1984'te Siirt'in Eruh ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleştirdiği ilk saldırılarının ardından 33 yıl boyunca alçakça saldırılarla, Türkiye'de huzur ve kardeşliği bozmayı hedefliyor Uyuşturucu ticareti, silah ve sigara kaçakçılığı yaparak ve aldığı dış desteklerle asker, sivil, genç, yaşlı gözetmeden kanlı saldırılarını sürdüren terör örgütüne ilk saldırıyı gerçekleştirdikleri Eruhlu vatandaşlar tepki gösteriyor Babası PKK'lı teröristlerce şehit edilen Belediye Başkan Yardımcısı Aksu: 'Terör örgütü 33 yıldır bu saldırılarına devam ediyor. Kesinlikle hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını bilmeleri gerekiyor. Terör örgütü babamı şehit etti. Bunu ne bizler ne çocuklarımız ne de torunlarımız unutacak' 10 yaşındayken terör saldırısına şahit olan Beştaş: '33 yıl geçti hala terör örgütüyle yatıp kalkıyoruz ama Allah'a şükürler olsun ki devlet büyüklerimizin de dediği gibi hala iriyiz, diriyiz, biriz ve bir olmaya da devam edeceğiz. Bunun aksini kimse düşünmesin. Ülkemiz daha da güçlendi, millet olarak daha çok kenetlendik' Babası gazi olan Eruhlu Yıldız: 'Onlar belki bizim ilçemizi seçtiler ama biz terörü değil huzuru seçiyoruz. Her zaman da teröre karşıyız'
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Turizmde Marka Olacağız' Çınar ilçesinde bulunan tarihi Zerzevan Kalesi’nde incelemelerde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Turizm sektöründe istediğimiz payı almak için doğru, stratejik ve etkili hamlelerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turizmde marka şehir olacağız" dedi.
 • Tarihi Ulu Cami'ye Çevre Düzenlemesi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde İslam'ın 5. Haremi Şerif'i olarak kabul edilen tarihi caminin çevresinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce başlatılan çalışmaların gelecek ay tamamlanması planlanıyor
 • Çınar İlçesinde Kırsal Mahalle Yolları Asfaltlandı Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ilçesinde 30,8 kilometrelik mahalle ve grup mahalle yollarında yürüttüğü asfalt sathi kaplama çalışmalarını tamamladı.
 • Diyarbakır'da Traktör Devrildi Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde geziye çıkan gençlerin bindikleri traktörün devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Elektrik Akımına Kapılan Çocuk Yaralandı Çınar ilçesinde evdeki elektrikli ocağı çalıştırdığı sırada akıma kapılan ve ağır yaralanan 13 yaşındaki Altın, tedavi altına alındı.
 • Kayalıklardan Düşen Engelli Hayatını Kaybetti Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kayalıklardan düşerek ağır yaralanan engelli genç, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • DTB Başkanı Engin Yeşil Açıklaması Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, bu yıl verimli geçen hasat döneminin ardından umutlanan çiftçinin, TMO’nun birim fiyatlarını açıklamaması nedeniyle zor günler geçirdiğini belirterek, hububat piyasasındaki fiyat belirsizliğinin giderilmesi için birim fiyatlarının bir an evvel açıklanması gerektiğini söyledi.
 • Çiftçiler, Tefecilerin Eline Düşmek İstemiyor Diyarbakırlı çiftçiler Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) birim fiyatlarını açıklamasını istiyor. Çiftçilerin, TMO’nun birim fiyatlarını açıklamaması yüzünden mağdur olduğunu belirten Yaşar Amak, “Tefeciye, tüccara ürünümüzü vermek istemiyoruz. Ürünümüzü elimizden öldürüp alıyorlar. Ucuza alıyorlar. Fiyat erken açıklanır ve güzel fiyat belirlenirse biz de ürünümüzü ona göre satacağız” dedi.
 • Sıcak Bunaltınca Römorku Havuz Yaptı Diyarbakırlı 7 çocuklu çiftçi Askeri Kaçmaz, traktörün römorkunu suyla doldurarak, kavurucu sıcaklardan bunalan çocukları için havuz yaptı.
 • Diyarbakır'da Saman Yüklü Kamyon Yandı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yanan saman yüklü kamyon kullanılamaz hale geldi.
 • Koyun Ve Keçilerini Derede Serinletiyorlar Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde hayvancılık yapan vatandaşlar, koyun ve keçilerini aşırı sıcaklardan korumak amacıyla günde iki kez dereye götürüyor Hayvan yetiştiricisi Seyan: 'Biz bile sıcaktan korumak için belirli saatlerde dışarı çıkamıyoruz. Ama hayvanlarımızı dışarıda otlatmak zorundayız. Yeni doğum yapan hayvanlarımızın yavruları aşırı sıcaktan telef oluyor. Hayvanlarımızı gündüz derede serinletmezsek telef olurlar' İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hüseyinoğlu: 'Sıcak havanın verdiği stresten dolayı hayvanların gerek kilo alımında gerekse süt veriminde azalma oluyor'
 • Çocukları Sıcaktan Bunalınca Römorku Havuza Çevirdi Diyarbakırlı 7 çocuklu çiftçi Askeri Kaçmaz traktörün römorkunu suyla doldurarak, kavurucu sıcaklardan bunalan çocukları için havuz yaptı.
 • Sıcak, Çiftçiye Yangın Nöbeti Tutturuyor Hava sıcaklıklarının yükseldiği Diyarbakır’da hasat zamanı gelen çiftçileri yangın korkusu sardı. Tarla kenarlarına atılan izmarit ve cam şişe gibi yanıcı maddelerin yanı sıra elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcımlara karşı hazır kıta bekleyen çiftçiler, tarlalarında 24 saat nöbet tutuyor.
 • Koyungözü Yaylası'nın Müdavimleri Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde geçimlerini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar, yılın büyük bölümünü Karacadağ eteklerindeki yaylada geçiriyor Hayvanlarını otlatmak amacıyla her yıl evlerinden 50 kilometre uzaktaki yaylaya çıkan vatandaşlar, akşamları çadırda toplanarak sohbet ediyor, kaval çalıp türkü söylüyor Halil Dağtekin: 'Burada hem soğuğu hem de sıcağı yaşıyoruz. Bu yayla olmazsa hayvancılık yapamayız. Bu yayla bizim can damarımız'
 • Diyarbakır'da Zırhlı Araçların Karıştığı Kazalarla İlgili Soruşturma Başlatıldı Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kentte zırhlı araçların karıştığı, 7 kişinin hayatını kaybettiği, aralarında polislerin de bulunduğu toplam 23 kişinin yaralandığı trafik kazaları ile ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatıldığını belirtti.
 • Çınar Belediyesine Görevlendirme İddiası Çınar Kaymakamlığı, Çınar Belediye Başkanlığına görevlendirme yapıldığına ilişkin sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • Diyarbakır'da Sulama Kanalına Giren Genç Boğuldu Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde sulama kanalına giren 16 yaşındaki Ercan Demirel boğuldu.
 • Diyarbakır'da Baraj Gölüne Giren Genç Boğuldu Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde serinlemek için baraj gölüne giren genç boğuldu.
 • Çınar İlçesinde Cami Projesi Çınar ilçe Müftülüğünce, Kur'an kursu yeri ile ilgili açıklama yapıldı.
 • Diyarbakır'da Akaryakıt Tankeri Devrildi Açıklaması 3 Yaralı Çınar ilçesinde devrilen akaryakıt tankerdeki 3 kişi yaralandı.
 • Çınar Emniyet Amirliğine Yönelik Terör Saldırısına İlişkin Dava Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyla ilgili 3'ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • Diyarbakırlı Göçerlerin Ramazan Mesaisi Hayvanlarına daha iyi otlaklar bulmak amacıyla yaylalara çıkan göçerler, oruçlarını serin havada açmanın mutluluğunu yaşıyor Göçer Duman: 'Yaylanın havası çok güzel olduğu için oruç tutarken sıkıntı yaşamıyoruz'.
 • Şişli Ve Çınar Kardeşlik Köprüsü Kurdu İstanbul Şişli İlçe Kaymakamlığı, Diyarbakır’ın Çınar ilçesini kardeş ilçe olarak ilan etti. Şişli Kaymakamlığı tarafından Çınar ilçesine bağlı Ovabağ Köyü İlkokulu’nun anasınıfı yenilendi. Köyde düzenlenen programa, Şişli İlçesi’nde bulunan Ermeni, Fransız ve İtalyan okullarının müdürleri de katıldı. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 4 Yaralı Çınar ilçesinde hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu yaralan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.
 • Diyarbakır Bilfen Okullarından 'Anneler Günü' Pikniği Diyarbakır Bilfen Okulları, Anneler Günü nedeniyle bin kişinin katıldığı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte annelere birer kitap hediye edildi.
 • Kamyonun Çarptığı Çocuk Hayatını Kaybetti Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, kamyonun çarptığı çocuk hayatını kaybetti.
 • Kamyon Çocuğa Çarptı, Köylüler Yolu Kapattı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyü yakınlarında, yolun karşısına geçmeye çalışan bir çocuğa kamyon çarptı. Çocuk olay yerinde hayatını kaybederken, köylüler Diyarbakır Mardin karayolunu trafiğe kapattı.
 • Kamyonun Çarptığı Çocuk Hayatını Kaybetti, Köylüler Yolu Trafiğe Kapattı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyü yakınlarında, yolun karşısına geçmeye çalışan bir çocuğa kamyon çarptı. Çocuk olay yerinde hayatını kaybederken, köylüler Diyarbakır Mardin karayolunu trafiğe kapattı.
 • Doğu'nun Efes'ine Ziyaretçi Akını Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bin 700 yıllık Mithras tapınağının bulunduğu Zerzevan Kalesi, ziyaretçi akınına uğruyor.
 • 6 Yıllık Kan Davası Sona Erdi Diyarbakır’da, yaklaşık 6 yıl önce çıkan ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan kavga nedeni ile aralarında kan davası başlayan aileler, bugün düzenlenen törenle barıştırıldı.
 • Diyarbakır'da İki Aile Arasında Kavga Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Çınar ilçesinde iki aile arasında çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Bin 700 Yıllık Yer Altı Tapınağı Bulundu Çınar ilçesinde Roma İmparatorluğu döneminde 'askeri yerleşim' olarak kullanılan Zerzevan Kalesi'ndeki kazılarda bin 700 yıllık, dönemin Mithras dinine ait yer altı tapınağına ulaşıldı Kaymakam Şanlı: 'Kazı çalışmalarını terörün gölgelemesine müsaade etmedik. Terör geriledikçe, teröre karşı başarımız pekiştikçe bölge ekonomisini turizm eliyle güçlendirme imkanı bulacağız' DÜ Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Coşkun: 'Kaledeki kazılar bölgenin Roma dönemindeki tarihinin aydınlatılması açısından oldukça önemli. Kalenin hem bölge tarihine hem de turizmine önemli etkileri olacaktır'
 • AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar Açıklaması AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Çınar halkının her zaman olduğu gibi yine üzerine düşeni en güzel şekilde yerine getirdiğini belirterek, tercihini gür bir sesle “Evet” demekten yana kullandığını kaydetti.
 • Diyarbakır'da Bohçe Müsabakaları Sona Erdi Diyarbakır’da düzenlenen Okullararası Bohçe İl Şampiyonası sona erdi.
 • Çınar'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformunca 'Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed' etkinliği düzenlendi.
 • Çınar'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Çınar ilçesine bağlı Karasungur Mahallesi'nde, Peygamber Sevdalıları Platformu'nca 'Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed' etkinliği düzenlendi.
 • Futbolda Dillere Destan Dostluk Futbolda Diyarbakır ile Sakarya arasında yıllardır sergilenen dostluk bu hafta tavan yaptı. Sakaryaspor kafilesi Diyarbakır’dan Türkiye’ye örnek olacak bir tablo ile misafir edilerek uğurlandı.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker Açıklaması 'Terör örgütü Kobani olaylarıyla, çukurlar kazarak, 'Silahları bırakıp Türkiye'den gideceğiz' sözlerini yerine getirmeyerek bu ortamı zehirledi' 'Cumhurbaşkanımızın tüm konuşmaları önemli mesaj içeriyor. Dolayısıyla vatandaşlarımıza hitap edeceği gün de çok önemli bilgiler olur'
 • Çınar'da Planlı Kesinti Dicle Elektrik Dağıtım, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından yapılacak çalışma nedeniyle 29-30 Mart tarihlerinde Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde planlı elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi.
 • AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar Açıklaması Referandum çalışmaları çerçevesinde bir grup partili ile birlikte Çınar ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin daha da güçleneceği belirtti.
 • Çınar Emniyet Amirliğine Yönelik Terör Saldırısına İlişkin Dava Çınar ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyla ilgili 4 sanığın yargılanmasına başlandı Duruşmada başka suçtan tutuklu bulunduğu tespit edilen sanığın bu dava kapsamında da tutuklanmasına karar verildi Saldırıda eşini kaybeden polis memuru C.B: 'Patlama öncesi eşim yatak odasına geçmişti. Ben de koltukta uzanan çocuğumu öpüp konuşmak isterken patlama oldu. Eşim göçüğün altında kalmıştı. Olayda ben ve çocuğum yaralandık. Sanıklardan şikayetçiyim'
 • Hafta Sonu Planlı Kesinti Yapılacak Dicle Elektrik Dağıtım, planlı olarak gerçekleştirilecek tesis çalışmaları nedeniyle Cumartesi ve Pazar günü kentin değişik yerlerinde ile Çınar ilçesinde planlı elektrik kesintisi uygulayacak.
 • Diyarbakır'da Bariyere Çarpan Motosikletli Öldü Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bir kişi, kullandığı motosikletle bariyere çarparak hayatını kaybetti.
 • PKK'lı Teröristlerce Katledilenler Anıldı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bayram alışverişine giden köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce patlatılan mayın sonucu 10 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı 'Karacadağ katliamı' lanetlendi.
 • Diyarbakır'da Fırtına Minareyi Yıktı Çınar ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı evlerin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, Has Camisi'nin minaresi yıkıldı Minarenin üzerine yıkıldığı araçta bulunan bir kişi yaralandı.
 • PKK'nın 'Karacadağ Katliamı' Unutulmadı Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Yıllarca köyünde bayram alışverişine giden köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı mayının patlaması sonucu 2'si çocuk 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 30 kişinin yaralandığı 'Karacadağ katliamı' aradan geçen 23 yıla rağmen hafızalardan silinmedi Katliamda ağır yaralanan minibüsün şoförü Kaya: 'Terör örgütü bize, 'Ya boyun eğersiniz, ya da sizi yok ederiz.' dedi. Biz onlara boyun eğmedik. Şerefimizle yaşıyoruz, onlara ödün vermedik. Ölünceye kadar da bunu unutmayız' Patlamada oğlunu kaybeden Gülçer: 'Ömrüm boyunca yaptıkları zulmü unutmayacağım. Oğlum paramparça oldu, bunu nasıl unuturum. Her zaman aklımızda. Allah hakkımızı onlarda bırakmasın'
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla Açıklaması Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, devletin tüm kurumlarının halka hizmet için çalışmalarını ortaklaşa yürüttüğünü belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı halk odaklı yürütüyoruz” dedi.
 • Diyarbakır'da Kaybolan Kişinin Cesedi Mardin'de Bulundu Çınar ilçesinde iki gün önce kaybolan 35 yaşındaki Halil Akyüz'ün cesedi AFAD ekiplerince Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bulundu.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 13 Yaralı Diyarbakır Mardin karayolunda minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 4'ü ağır, 13 kişi yaralandı.
 • Teröristlerin Bombalı Saldırısı Hayatlarını Kararttı Terör örgütü PKK mensuplarınca geçtiğimiz yıl ocak ayında Diyarbakır’ın Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve polis lojmanlarına düzenlenen bombalı saldırıda evleri yıkılan Tunç ailesinin hayatı karardı. Olayın ardından tuttukları tek odalı evin kirasını ödeyemez duruma gelen Tunç ailesi, ev sahiplerinin verdiği bir haftalık sürede kiralarını ödeyemezse kapı dışarı edileceklerini söyledi.
 • Diyarbakır'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Çınar ilçesinde akraba aileler arasında çıkan silahlı kavgada, bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'ın Roma'ya Açılan Kapısı 'Zerzevan' Diyarbakır-Mardin karayolunda bir tepenin üzerinde bulunan Zerzevan Kalesi’nde çalışmalar 3’üncü dönemi geride bıraktı. Şu ana kadar bin 400 yıl öncesine ait yer altı geçidi ile Mithras inancına ait tapınak izlerinin rastlandığı çalışmaların, yarım asır boyunca devam edeceği öğrenildi.
 • Diyarbakır'ın Roma'ya Açılan Kapısı 'Zerzevan' Diyarbakır-Mardin karayolunda bir tepenin üzerinde bulunan Zerzevan Kalesi’nde çalışmalar 3’üncü dönemi geride bıraktı. Şu ana kadar bin 400 yıl öncesine ait yer altı geçidi ile Mithras inancına ait tapınak izlerinin rastlandığı çalışmaların, yarım asır boyunca devam edeceği öğrenildi.
 • Çınarlı Öğrencilerden Başarı Üstüne Başarı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde açılan tekvando, kungfu ve wushu kurslarında sadece 45 gün eğitim alan öğrenciler, il genelinde düzenlenen müsabakalarda başarı üstüne başarı yakaladı. Öğrencilerden 3’ü birinci, 2’si ikinci, 7’si ise üçüncü oldu.
 1  2  ...  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !