ÇINAR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Yıldırım Açıklaması '25 Haziran Sabahı Diyarbakır Aydınlanacak' Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Özkan Yıldırım Çınar İlçesine bağlı İngici köyü ve Kayapınar ilçesine bağlı Diclekent Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Yıldırım Açıklaması 'Meclise Girersem Yüzünüzü Kara Çıkarmayacağım' Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, Sur ve Çınar’a bağlı köyleri ziyaret etti.
 • Erdal Atik Açıklaması '24 Haziran Türkiye İçin Bir Dönüm Noktası Olacak' AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Erdal Atik, Çınar ilçesini ziyaret etti.
 • Çınar'da Trafik Kazası Açıklaması 3 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • Diyarbakırlı Kore Gazisinin 'Eğitim' Mücadelesi Çınar ilçesinde dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşarak köyüne okul yapılmasına vesile olan 89 yaşındaki Kore Gazisi Hamza Ulus, öğrencilere karne vermenin gururunu yaşadı Ulus: 'Bu çocuklar, 'Biz kalem istiyoruz, silah istemiyoruz, dağa çıkmak istemiyoruz. Diğer vatandaşlar nasıl yaşıyorsa batıda biz de öyle yaşamak istiyoruz.' diyorlar'
 • Çınar'a Hizmetlerimizi Sunmaya Devam Ediyoruz Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Çınar ilçesine bağlı Ayveri Kurik ve Leblebitaş mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Çınar'a Hizmetlerimizi Sunmaya Devam Ediyoruz' Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Ayveri Kurik ve Leblebitaş mahallerinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Çınar’a hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz" dedi.
 • Çınar Belediye Başkanlığına Deniz Seçildi Çınar Belediye Meclisince, görevden alınan eski belediye başkanı Ahmet Cengiz'in yerine Deniz Demir getirildi.
 • Diyarbakırlı Çocuklar Engellerini Atla Terapiyle Aşıyor Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde normal gelişim gösteren akranları ile aynı sınıfta eğitim gören engelli öğrencilere yönelik hipodromda atla terapi uygulanıyor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan proje ile tedavinin yanı sıra kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin sosyalleşmesi de sağlanıyor Proje koordinatörü Yakup Toprak: 'Temel hedef kaynaştırma öğrencilerini bütünleştirmek'.
 • YSK Çınar Belediye Başkanı Kaplan'ın Mazbatasını İptal Etti İçişleri Bakanlığınca görevden alınan eski belediye başkanı Ahmet Cengiz'in yerine Çınar Belediye Meclisince seçilen DBP'li meclis üyesi Beyaz Kaplan'ın mazbatası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.
 • Orman Köylüsünün Yüzü 'Fıstık'la Gülecek Orman Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ile Diyarbakır'da dağlık alanlarda doğal olarak yetişen menengiç ağaçları, Siirt'ten getirilen aşıyla fıstığa dönüştürülüyor 6 bin 500 hektar alanda gerçekleştirilecek çalışma ile kentte oluşturulacak yaklaşık 240 bin fıstık ağacından orman köylüsünün yılda 50 milyon lira kazanç sağlaması hedefleniyor Diyarbakır Orman İşletme Müdürü Metin Eratilla: 'Projemiz tamamlandığında Diyarbakır Siirt'i geçecek, orman köylüsünün, bölgesinde istihdamı sağlanacak' Çınar ilçesi Yarımkaş köyü muhtarı Mehmet Sait Gülçer: 'İnşallah ağaçlar geliştikçe verim artacak, mevsimlik işçiliğin önü kesilecek, gençlerimiz artık köyünde, kendi işinde çalışacak'.
 • Yapılan Yatırımlarla Gençler Dağa Değil Şampiyonalara Gidiyor Yıllardır terörden etkilenen Diyarbakır’da yapılan tesis yatırımları ile gençlerin spora yönlendirilerek, terör örgütlerinin ve uyuşturucu tacirlerinin her türlü zararlı faaliyetlerinden uzak tutulması hedefleniyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, yatırım programına alınanlarla birlikte yaklaşık 300 milyon liralık tesis yatırım yapıldığını belirterek, “Gençlerimizle ilgilenmediğimiz sürece başkaları ilgilenir ve gençlerimizi terör, uyuşturucu veya diğer kötü alışkanlıklara alet ederler. Yapılan yatırımlarla birlikte sportif başarı da beraberinde geliyor. Dünya şampiyonu olan sporcularımız var, olimpiyatlara hazırlanan 28 milli sporcumuz var. Bu konuda ciddi bir potansiyelimiz var. Geçen yıl 18 bin öğrencimizi okul sporlarına dahil etmiştik. Bu yıl bu sayıyı 32 bine çıkardık” dedi.
 • Öğrenciler Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor Diyarbakır’ın Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, özel öğrenme güçlüğü çeken çocukları için anlamlı bir proje başlattı. At ile terapi merkezinde eğitim gören çocuklar hem eğleniyor hem de sevgi, dostluk ve barış gibi kavramları öğreniyor.
 • Diyarbakır'da Yola Tuzaklanan Patlayıcı İnfilak Ettirildi Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce Aşağıkonak ile Yaprakbaşı mahalleleri arasındaki yolda menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcı imha edildi.
 • Çınar Yeteneklerini Keşfediyor Diyarbakır Çınar ilçesinde okuyan öğrencilerin, kültür, sanat ve spor etkinliklerine ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için başlatılan ‘Çınar Yeteneklerini Keşfediyor2’ projesi devam ediyor. Projeye katılan öğrenciler yıl sonu etkinliğinde hünerlerini sergiledi.
 • Zerzevan Kalesi Uluslararası Belgesellerde Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Roma İmparatorluğu döneminde 'askeri yerleşim' olarak kullanılan, 4 yıldır yürütülen kazı çalışmalarında üstü kadar altı da tarihe ışık tutan Zerzevan Kalesi'nin Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi tarafından belgeseli çekildi ICOMOS Yönetim Kurulu üyesi ve ICORP Genel Sekreteri Prof. Dr. Zeynep Gül Ünal: 'Mithras tapınağının kalede yer alması dünyanın büyük ilgisini çekiyor. Bilim dünyası açısından son bulunan tapınak olduğu için de büyük önem taşıyor. Bu hikayeyi de yol hikayesine katmak istedik. Bu proje birçok ülkeden geçecek' DÜ Dr. Öğr. Üyesi ve kazı başkanı Aytaç Coşkun: 'Proje, Diyarbakır ve Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli. Bu projenin parçası olduğumuz için çok mutluyuz'
 • Büyükşehir Belediyesi, Final Maçı İçin Hazırlıklarını Tamamladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10 Mayıs’ta ilimizde oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final müsabakası öncesinde stadyum üzerinde yer alan yollarda, orta refüj ve kaldırımlarda yaptığı çalışmalarla hazırlıklarını tamamladı.
 • Zerzevan Kalesi'nde Hedef 600 Bin Turist Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan tarihi Zerzevan Kalesi yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan eserlerle adını dünyaya duyurdu. Kaleye dünyanın her yerinden ziyaretçi geldiğini belirten Kazı Başkanı ve Dicle Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aytaç Coşkun, “Mayıs ayı içerisinde buraya büyük bir turist akışı olacak. Zerzevan, Diyarbakır’da parlayan bir yıldız olacak. Diyarbakır için turist hedefi 1 milyon, biz de Zerzevan Kalesi için 600 bin civarına ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.
 • Su Basan Otoparkta Araçlar Mahsur Kaldı Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde dün akşam etkili olan yağış sonrası su dolan otoparkta araçlar mahsur kaldı. Suyun elektrik yüklü olduğunu fark eden otopark sahibi, yetkililerden yardım istedi.
 • 'Yüzüm Yapılmazsa Yaşamak Haram' Demişti, İntihara Kalkıştı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde, henüz iki aylıkken bir ihmal sonucu yüzü yanan M.S, önceki gün girdiği bunalım sonucu bir şişe hap içerek intihara kalkıştı.
 • Ülkü Öğretmen Kapı Kapı Gezip Köylüyü Okuryazar Yaptı Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Yaprakbaşı köyündeki ilkokulda görevli öğretmen Ülkü Gürses, okuma yazma kursuna kayıt yaptırdığı halde yoğun ev işleri nedeniyle katılamayan kadınlar için 'Onlar gelemiyorsa ben onlara giderim' diyerek okuryazar olmalarını sağladı Öğretmenlerine duydukları minnetle okulun yolunu tutan kadınlar, artık okumanın mutluluğunu yaşıyor Gürses: 'Kitabımı, kalemimi aldım, kapılarını çaldım. Beni görünce mahcup oldular, 'Hocam biz gelmedik, siz mi geldiniz?' dediler. Sevginin açamayacağı kapı yok' 6 çocuk annesi Demir: 'Ekmek pişirirken, çocuğumu beşikte sallarken kitap okuyorum' 7 çocuk annesi Kanevi: 'Bankaya gittiğimizde mühür basıyorduk, şimdi imzamızı atıyoruz'
 • Yaşıtları Gelinlik Hayali Kuruyor, O Yanık Yüzünden Kurtulmak İstiyor Diyarbakırlı 22 yaşındaki Medine Sinekçi’nin yüzü, 2 aylıkken bir ihmal sonucu tamamen yandı. Hayatı kararan ve 22 yıllık süre içerisinde sayısız ameliyat geçiren Sinekçi’ye geçtiğimiz yıl bacağından alınan doku ile yeni bir yüz yapıldı. Burnu bir türlü tutmayan ve ameliyatlar nedeniyle maddi imkansızlıklar yaşayan Sinekçi, yetkililerden kendilerine yardım etmelerini bekliyor.
 • Sedat Ildız AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı iken 2015 yılında Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığına Daire Başkanı olarak atanan Sedat Ildız, AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı oldu.
 • Gizemli Tapınakta Yeni Koridorlar Ortaya Çıkarıldı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan tarihi Zerzevan Kalesinde gerçekleştirilen kazılarda ortaya çıkarılan Mithras Tapınağında iki koridor ortaya çıkarıldı.
 • (Özel) Diyarbakır'daki Gizemli Tapınakta Yeni Koridorlar Ortaya Çıkarıldı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan tarihi Zerzevan Kalesi’nde gerçekleştirilen kazılarda ortaya çıkarılan Mithras Tapınağı’nda iki koridor ortaya çıkarıldı. Kazı Başkanı ve Dicle Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aytaç Coşkun, "Bu tapınağın ayinleri gizli ve sadece belli kriterleri yerine getirenler bu dine kabul ediliyor. Yaptığımız kazılarda Mithras’a açılan iki geçit, iki tane koridor tespit ettik" dedi.
 • DBP'li Çınar Belediye Başkanı Cengiz'in Görevden Alınması Çınar Belediye Meclisince, görevden alınan eski belediye başkanı Ahmet Cengiz'in yerine DBP'li meclis üyesi Beyaz Kaplan seçildi.
 • DBP'li Çınar Belediye Başkanı Cengiz'in Görevden Alınması Çınar Belediye Meclisi, tutuklanan eski belediye başkanı Ahmet Cengiz'in görevden alınmasının ardından, yeni başkanın belirlenmesi için 27 Nisan'da seçim yapacak.
 • DBP'li Cengiz'in Tutuklanmasının Ardından Meclis Yeni Başkanını Seçmek İçin Toplanacak Diyarbakır’ın Çınar İlçe Belediyesi Başkanı Ahmet Cengiz’in kesinleşmiş hapis cezasının infazına başlanmasının ardından belediye meclisi cuma günü yapacağı seçimle yeni başkanını belirleyecek.
 • DBP'li Çınar Belediye Başkanı Cengiz'in Cezasına Onama Cengiz, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesinin kararı sonrası tutuklandı.
 • Diyarbakırlı Çocuklar Ressamlara Taş Çıkarttı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde köy okullarında okuyan öğrenciler, kendi gözlerinden geleceğin dünyasını resimlerle anlattı. Ressamlara taş çıkartan çocukların resimleri bir sergi ile görücüye çıktı.
 • Yıldızlar Altında Zerzevan Kalesi Fotoğraflandı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan Zerzavan Kalesi yıldız pozlamak için gelen fotoğrafçılara ev sahipliği yaptı.
 • Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüs İle Otobüs Çarpıştı Açıklaması 10 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüs ile otobüsün çarpışması sonucu 10 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 10 Yaralı Belediye otobüsü ile tarım işçilerini taşıyan minibüsün çarpışması sonucu 10 kişi yaralandı.
 • Çınar Emniyet Amirliğine Yönelik Terör Saldırısına İlişkin Dava Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin davada 3'ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi Duruşmada, tutuklu yargılanan bir sanığın tahliyesine karar verildi.
 • Göletlerde Bakım Çalışması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince kırsal mahallelerdeki göletlerde başlatılan bakım çalışmaları sürüyor.
 • Göletlerde Bakım Ve Onarım Çalışmaları Başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla daha önce Ergani ile Çınar ilçelerinde inşa ettiği göletlerde, bakım ve onarım çalışması başlattı.
 • Yeteneği Keşfedilince Kazmayı Bırakıp Eline Fırçayı Aldı Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki tarihi Zerzevan Kalesi’ndeki kazılarda işçi olarak çalışan Cahit Caner’in resim yeteneği keşfedilince, kazma kürek yerine fırça ile çalışmalara devam etti. Kazı çalışmaları süren kalenin resimlerini çizen Caner, ölümsüz eserler bırakmak istiyor.
 • Diyarbakır'ın Çınar İlçesinden İtalya'ya Çiçek Tohumları Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde okuyan öğrenciler, ‘Future Green Generation’ projesi kapsamında İtalya’da yapılan eğitim öğretim faaliyetleri toplantısına katıldı. Öğrenciler Çınar’dan götürdükleri çiçek tohumlarını proje ortağı okulun bahçesine ekti.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 7 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı.
 • Çınarlı Çiftçilere 5 Bin Fıstık Fidesi Dağıtıldı Diyarbakır'ın Çınar Ziraat Odası tarafından çiftçilere 5 bin fıstık fidesi dağıtıldı.
 • PKK'nın Katlettiği Siviller Unutulmadı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 24 yıl önce PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu hayatını kaybeden 9 kişi anıldı.
 • Başkan Atilla Çınar İlçesinde İncelemelerde Bulundu Çınar ilçesine bağlı Yarımkaş ve Yıllarca Mahallerini ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Çınar’a yakışır projeler yapıyoruz" dedi.
 • Öğrenci Servisi İle Hafif Ticari Araç Çarpıştı Açıklaması 11 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde öğrenci servisi ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı.
 • İllere Göre Popüler Bebek İsimleri Açıklandı Türkiye’de 2017 yılında bebeklere en çok Zeynep ve Yusuf isimleri verildi. Zeynep adı 62 kentte, Yusuf adı ise 27 kentte bebeklere en çok verilen isimler oldu.
 • Diyarbakır'da 500 Kilogram Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 500 kilogram esrar ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • Diyarbakır Polisinden 'Afrin' Mesajlı Uyuşturucu Operasyonu Terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 minibüste yaklaşık 500 kilogram esrar ele geçirdi. 5 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen uyuşturucunun konulduğu çuvallara ’Afrin’ yazılarak operasyondaki askerlere destek verildi.
 • Diyarbakır Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 5 Gözaltı Terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 minibüste yaklaşık 500 kilogram esrar ele geçirdi. 5 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen uyuşturucunun konulduğu çuvallara ’Afrin’ yazılarak operasyondaki askerlere destek verildi.
 • Çınar İlçesinin Altyapısı Yenileniyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çınar ilçesinde altyapı yenileme çalışması başlattı.
 • DİSKİ Çınar'ın Altyapısını Yeniliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çınar’ı baştanbaşa değiştirecek 25 milyon TL’lik altyapı çalışmasını sürdürüyor. Proje kapsamında 68 kilometre içmesuyu şebekesi, 55 kilometre de kanalizasyon şebekesi yapılacak.
 • Dicle Elektrik Çalışanlarına Saldırı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde kaçak elektrikle mücadele çalışmaları kapsamında sayaç denetimi yaparken darp edilen Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ) çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı.
 • Aileler Arasında Silahlı Kavga Açıklaması 6 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Aileler Arasında Silahlı Kavga Açıklaması 6 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.
 • Çınar'daki Patlamaya İlişkin Dava Görüldü Diyarbakır’ın Çınar İlçe Emniyet Amirliğine düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin süren davanın duruşması görüldü.
 • Okula Kazandırılan Kız Çocukları Karnelerini Aldı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde çeşitli nedenlerle okula gönderilmeyen ancak yürütülen çalışma ile aileleri ikna edildikten sonra okullarına dönen 32 kız çocuğu karnelerini büyük bir mutlulukla aldı. 8’inci sınıf öğrencisi Esra Ğezal, iki yıl aradan sonra okula döndüğünü belirterek, karne almanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.
 • Çınar'da Kız Çocukları İçin Seferberlik Diyarbakır’ın Çınar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kızlar Engelleri Aşarak Okullaşıyor” projesi kapsamında kurulan ekip, köy köy, kapı kapı dolaşarak çocuklarını okula göndermeyen aileleri ikna etmeye çalışıyor.
 • Çınar'da Kız Çocukları İçin Seferberlik Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kız çocukların okula kazandırılması için seferberlik başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kalkınma Bakanlığının desteğiyle yürüttüğü proje sayesinde, kırtasiye, giyim ve eğitime yönelik tüm ihtiyaçları karşılanan öğrencilerin okula devamını sağlıyor.
 • Çınar'daki Terör Saldırısı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde iki yıl önce PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru ile hayatını kaybeden 5 kişi anıldı Saldırının olduğu yere karanfil bırakan vatandaşlar, teröre tepki gösterdi.
 • 14 Aylık Bebeğin İhmal Yüzünden Öldüğü İddiası Diyarbakır’da fasulye yuttuktan sonra ailesi tarafından hastaneye kaldırılan 14 aylık bebeğin, doktorların durumunun iyi olduğunu söyleyip, bebeği taburcu ettikten bir gün sonra fenalaşarak hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Bebeğin otopsisinde, bir adet kuru fasulyenin solunum pasajını doldurduğu tespit edildi. Aile, olayın araştırılarak, ihmali olanlar hakkında işlem yapılmasını istedi. Üniversite yönetimi, ihmali olduğu iddia edilen doktorlar hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 • Diyarbakır'daki Kazada Yaralanan Kadın Hayatını Kaybetti Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan 16 kişiden biri hayatını kaybetti.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 17 Yaralı Çınar ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu aralarında öğrencilerin de bulunduğu 17 kişi yaralandı.
 • Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 16 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 12’si öğrenci 16 kişi yaralandı. Yaralıların 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Diyarbakır'da Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 16 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 12’si öğrenci 16 kişi yaralandı. Yaralıların 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Kent Meydanı'nda Çalışmalar Tamamlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan toplam 67 bin metrekare alan üzerine inşa edilen içinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş bantları, yeşil alanlar ve farklı türlerde bin 746 ağaç çeşidinin yer aldığı Kent Meydanı’nda çalışmalar tamamlandı.
 • Göçerler 'Yayla Yolunun' Açılmasından Mutlu Hayvanlarına verimli otlaklar bulmak için yılın farklı dönemlerinde göç etmek durumunda kalan göçerleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilkbahardan itibaren güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasağının kaldırılacağını açıklaması umutlandırdı Göçer Sinekçi: 'Güvenli bir şekilde hayvanlarımızı otlatma kararına çok sevindik. Devlet orada güvenlik ortamı oluşturdu. Cumhurbaşkanımızı alkışlıyoruz' Güzel: 'Önümüzdeki bahar bize umut oldu. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bir müjdeydi. Terör örgütü PKK'nın bölgedeki etkisi bitti, rahatız'
 • Çınar'da Mezarlıkların Tahrip Edildiği İddiası Çınar Kaymakamı Kaya, Görece ve Halıören mahallelerindeki mezarlıkların bölgede faaliyet gösteren çimento firması tarafından tahrip edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti Kaya: 'Köyün mezarlığı burada ve hiçbir tahribatın olmadığını, mezarlara hiçbir şekilde zarar verilmediğini tespit ettik'.
 • Çınar'daki 'Mezarlıkların Tahrip Edildiği' İddiası Diyarbakır Çınar Kaymakamlığı ilçeye bağlı Görece ve Halıören mahallelerindeki mezarlıkların bölgede faaliyet gösteren çimento firması tarafından tahrip edilip kazıldığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.
 • Amed Sportif Faaliyetler'den İddialara Tepki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler’de Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulübe aday olmak isteyenlere zorluk çıkardığı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Edemen, Amed Sportif Faaliyetler’in olağanüstü genel kurula gitme kararı aldığını belirtti.
 • Mezarlarını yerinde bulamayan köylülerin korkunç iddiası Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı.
 • Mezarlarını Yerinde Bulamayan Köylülerin Korkunç İddiası Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı. Kum ocağına yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermezken kadınlar çocuklarının kaybolan mezarlarını arıyor. Köylüler mezarlarının artık fabrikalarda çimentoya karıştığını iddia ederek, “Bir iki aylıkken ölen çocukların mezarlarını da arıyoruz ama bulamıyoruz. Herhalde artık çimento olmuşlardır. Götürüp çimento yapıyorlar. Yetkililer bu duruma el atsın” dedi.
 • Kent Meydanı'nda Çalışmalar Tamamlanıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan toplam 67 bin metrekare alan üzerine inşa edilen içinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş bantları, yeşil alanlar ve farklı türlerde bin 746 ağaç çeşidinin yer aldığı Kent Meydanı’nda çalışmalar bitme aşamasına geldi.
 1  2  ...  9