ÇINAR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Diyarbakır'da 500 Kilogram Esrar Ele Geçirildi Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 500 kilogram esrar ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • Diyarbakır Polisinden 'Afrin' Mesajlı Uyuşturucu Operasyonu Terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 minibüste yaklaşık 500 kilogram esrar ele geçirdi. 5 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen uyuşturucunun konulduğu çuvallara ’Afrin’ yazılarak operasyondaki askerlere destek verildi.
 • Diyarbakır Polisinden Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 5 Gözaltı Terörün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik amansız mücadelesini sürdüren Diyarbakır polisi, durdurdukları 1 minibüste yaklaşık 500 kilogram esrar ele geçirdi. 5 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen uyuşturucunun konulduğu çuvallara ’Afrin’ yazılarak operasyondaki askerlere destek verildi.
 • Çınar İlçesinin Altyapısı Yenileniyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çınar ilçesinde altyapı yenileme çalışması başlattı.
 • DİSKİ Çınar'ın Altyapısını Yeniliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çınar’ı baştanbaşa değiştirecek 25 milyon TL’lik altyapı çalışmasını sürdürüyor. Proje kapsamında 68 kilometre içmesuyu şebekesi, 55 kilometre de kanalizasyon şebekesi yapılacak.
 • Dicle Elektrik Çalışanlarına Saldırı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde kaçak elektrikle mücadele çalışmaları kapsamında sayaç denetimi yaparken darp edilen Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ) çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı.
 • Aileler Arasında Silahlı Kavga Açıklaması 6 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Aileler Arasında Silahlı Kavga Açıklaması 6 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aşağıkonak köyünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.
 • Çınar'daki Patlamaya İlişkin Dava Görüldü Diyarbakır’ın Çınar İlçe Emniyet Amirliğine düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin süren davanın duruşması görüldü.
 • Okula Kazandırılan Kız Çocukları Karnelerini Aldı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde çeşitli nedenlerle okula gönderilmeyen ancak yürütülen çalışma ile aileleri ikna edildikten sonra okullarına dönen 32 kız çocuğu karnelerini büyük bir mutlulukla aldı. 8’inci sınıf öğrencisi Esra Ğezal, iki yıl aradan sonra okula döndüğünü belirterek, karne almanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.
 • Çınar'da Kız Çocukları İçin Seferberlik Diyarbakır’ın Çınar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kızlar Engelleri Aşarak Okullaşıyor” projesi kapsamında kurulan ekip, köy köy, kapı kapı dolaşarak çocuklarını okula göndermeyen aileleri ikna etmeye çalışıyor.
 • Çınar'da Kız Çocukları İçin Seferberlik Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kız çocukların okula kazandırılması için seferberlik başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kalkınma Bakanlığının desteğiyle yürüttüğü proje sayesinde, kırtasiye, giyim ve eğitime yönelik tüm ihtiyaçları karşılanan öğrencilerin okula devamını sağlıyor.
 • Çınar'daki Terör Saldırısı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde iki yıl önce PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru ile hayatını kaybeden 5 kişi anıldı Saldırının olduğu yere karanfil bırakan vatandaşlar, teröre tepki gösterdi.
 • 14 Aylık Bebeğin İhmal Yüzünden Öldüğü İddiası Diyarbakır’da fasulye yuttuktan sonra ailesi tarafından hastaneye kaldırılan 14 aylık bebeğin, doktorların durumunun iyi olduğunu söyleyip, bebeği taburcu ettikten bir gün sonra fenalaşarak hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Bebeğin otopsisinde, bir adet kuru fasulyenin solunum pasajını doldurduğu tespit edildi. Aile, olayın araştırılarak, ihmali olanlar hakkında işlem yapılmasını istedi. Üniversite yönetimi, ihmali olduğu iddia edilen doktorlar hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 • Diyarbakır'daki Kazada Yaralanan Kadın Hayatını Kaybetti Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan 16 kişiden biri hayatını kaybetti.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 17 Yaralı Çınar ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu aralarında öğrencilerin de bulunduğu 17 kişi yaralandı.
 • Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 16 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 12’si öğrenci 16 kişi yaralandı. Yaralıların 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Diyarbakır'da Öğrenci Servisi İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 16 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 12’si öğrenci 16 kişi yaralandı. Yaralıların 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Kent Meydanı'nda Çalışmalar Tamamlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan toplam 67 bin metrekare alan üzerine inşa edilen içinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş bantları, yeşil alanlar ve farklı türlerde bin 746 ağaç çeşidinin yer aldığı Kent Meydanı’nda çalışmalar tamamlandı.
 • Göçerler 'Yayla Yolunun' Açılmasından Mutlu Hayvanlarına verimli otlaklar bulmak için yılın farklı dönemlerinde göç etmek durumunda kalan göçerleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilkbahardan itibaren güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasağının kaldırılacağını açıklaması umutlandırdı Göçer Sinekçi: 'Güvenli bir şekilde hayvanlarımızı otlatma kararına çok sevindik. Devlet orada güvenlik ortamı oluşturdu. Cumhurbaşkanımızı alkışlıyoruz' Güzel: 'Önümüzdeki bahar bize umut oldu. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bir müjdeydi. Terör örgütü PKK'nın bölgedeki etkisi bitti, rahatız'
 • Çınar'da Mezarlıkların Tahrip Edildiği İddiası Çınar Kaymakamı Kaya, Görece ve Halıören mahallelerindeki mezarlıkların bölgede faaliyet gösteren çimento firması tarafından tahrip edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti Kaya: 'Köyün mezarlığı burada ve hiçbir tahribatın olmadığını, mezarlara hiçbir şekilde zarar verilmediğini tespit ettik'.
 • Çınar'daki 'Mezarlıkların Tahrip Edildiği' İddiası Diyarbakır Çınar Kaymakamlığı ilçeye bağlı Görece ve Halıören mahallelerindeki mezarlıkların bölgede faaliyet gösteren çimento firması tarafından tahrip edilip kazıldığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.
 • Amed Sportif Faaliyetler'den İddialara Tepki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler’de Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulübe aday olmak isteyenlere zorluk çıkardığı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Edemen, Amed Sportif Faaliyetler’in olağanüstü genel kurula gitme kararı aldığını belirtti.
 • Mezarlarını yerinde bulamayan köylülerin korkunç iddiası Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı.
 • Mezarlarını Yerinde Bulamayan Köylülerin Korkunç İddiası Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı bir köyde, mezarlıklara çok yakın olan ve çimento fabrikaları için kum taşıyan ocağın çok sayıda mezarı da kazıp kamyonlarla götürdüğü iddiası köylüleri ayağa kaldırdı. Kum ocağına yürümek isteyen köylülere jandarma izin vermezken kadınlar çocuklarının kaybolan mezarlarını arıyor. Köylüler mezarlarının artık fabrikalarda çimentoya karıştığını iddia ederek, “Bir iki aylıkken ölen çocukların mezarlarını da arıyoruz ama bulamıyoruz. Herhalde artık çimento olmuşlardır. Götürüp çimento yapıyorlar. Yetkililer bu duruma el atsın” dedi.
 • Kent Meydanı'nda Çalışmalar Tamamlanıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan toplam 67 bin metrekare alan üzerine inşa edilen içinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş bantları, yeşil alanlar ve farklı türlerde bin 746 ağaç çeşidinin yer aldığı Kent Meydanı’nda çalışmalar bitme aşamasına geldi.
 • TKDK'dan Destek Aldı, Onlarca Gence İş Alanı Oluşturdu Diyarbakır’da, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı destekle salça fabrikası kuran girişimci Çetin Yeşil, 60 kişiye iş alanı oluşturdu. 40 ton yaş ürün işlemeyle salça üretimine başlayan Yeşil, 2 yıl içerisinde kapasitesini de 340 tona çıkardı.
 • Diyarbakır'da Merkezli 6 İlde Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 24 Gözaltı Diyarbakır merkezli 6 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik hava destekli şafak operasyonunda 24 kişi gözaltına alındı, 205 kilogram esrar ele geçirildi.
 • Her Şey Öğrencilerin Üşümemesi İçin Diyarbakır’ın Çınar İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için seferberlik başlatıldı. Çalışma çerçevesinde, 2 bin 500 öğrenci için elbise ve ayakkabı temin edildi.
 • Otomobil Paramparça Oldu Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kamyonun çarpması sonucu ikiye ayrılan otomobilde bulunan 1’i çocuk 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'daki Feci Kazada Otomobil İkiye Ayrıldı Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kamyonun çarpması sonucu ikiye ayrılan otomobilde bulunan 1’i çocuk 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır Valisi Güzeloğlu Açıklaması 'Türkiye içte ve dışta yaşanan bütün ihanetlere rağmen yoluna emin adımlarla ve karalılıkla devam ediyor'.
 • Vali Güzeloğlu, Çınarlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çınar’da muhtarlar toplantısına başkanlık etti. Toplantıda konuşan Vali Güzeloğlu, muhtarları bir mahallenin vekili olarak gördüklerini ve geçtiğimiz günlerde bir genelge yayınlayarak taleplerine öncelik verilmesi için talimat verdiklerini ifade etti.
 • Diyarbakır Çarşı Grubundan Örnek Davranış Beşiktaş’ın taraftar grubu olan Çarşı’nın Diyarbakır’daki üyeleri, örnek bir uygulamaya imza attı. Çarşı grubu, Çınar ilçesindeki bir okula kırtasiye ve giyim malzemeleri yardımında bulundu.
 • Çınar'da Okul Sporları Başladı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 700 öğrencinin katılacağı okul sporları müsabakaları başladı. Müsabakalara katılan öğrencilere malzeme yardımı yapan Kaymakam Selami Kaya, Çınar’ı sporla ve sosyal etkinliklerle anılan bir ilçe haline getirmek istediklerini söyledi.
 • Tarihi Su Değirmenleri Tespit Ediliyor DÜ Yenilenebilir Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Diyarbakır'daki su değirmenlerinin yerlerini tespit etmek için çalışma başlattı İlk etapta tespit edilen 26 değirmenin onarılarak, enerji üretimi yapılması ve turizme kazandırılması hedefleniyor Merkez Müdürü Prof. Dr. Toprak: 'Su değirmenlerinin Diyarbakır'a turizm açısından da fayda sağlayacağını umuyoruz. Bu her yerde bulunmayan bir zenginlik'
 • Örnek Bir Okul, Örnek Bir Proje, Fedakar Bir Öğretmen Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda, öğrencilerinin okulu sevmeleri ve psiko-sosyal gelişimlerini sağlamaları için profesyonel müzik enstrümanları eğitimi verilmeye başlandı. İlçede bir ilki başararak örnek bir okul haline gelmeyi başardıklarını ifade eden vefakar öğretmen İbrahim Özdemir, müziği çok sevdiğini ve bunu öğrencilerine öğretmenin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.
 • Öğrencilerinin Her Şeyi Oldu Diyarbakır'da Çınar ilçesinin İnanözü köyündeki Şehit Pilot Üsteğmen Cengiz İlkokulu'nda 6 yıl önce göreve başlayan Torğul, sadece eğitimle kalmadı, öğrencilerinin dünyasını da zenginleştirdi Boya, tadilat ve bahçe düzenlemesiyle okulun fiziki şartları iyileştirilirken, Torğul, geziler ve sinema günleri düzenledi, ebru yapmayı öğretti, gitar eşliğinde şarkılar söyledi ve çocukların her şeyi olmayı başardı Öğretmen Torğul: 'İsimlerini sorduğumda cevap veremeyen çocuklar artık şiirler yazmaya, kompozisyonlarda rüyalarını anlatmaya başladı' 'Yeri gelince müzisyen, sporcu, bilim adamı, ressam yeri gelince de okul temizleyen bir hizmetli olmaktı öğretmenlik. Onlardan beklentim yarın beni tedavi edecek bir doktor, çocuklarıma birer öğretmen olmaları'
 • Nakliyecileri Öldüren Terörist Ölü Ele Geçirildi Diyarbakır-Batman karayolunda Mehmet Gürses ve Mustafa Yılmaz adlı nakliyecileri şehit eden terörist Çınar ilçesinde ölü ele geçirildi. 3 işbirlikçisi gözaltına alındı.
 • Nakliyecileri Şehit Eden Terörist Ölü Ele Geçirildi Diyarbakır-Batman karayolunda Mehmet Gürses ve Mustafa Yılmaz adlı nakliyecileri şehit eden terörist Çınar ilçesinde ölü ele geçirildi. 3 işbirlikçisi gözaltına alındı.
 • Çınar Kaymakam Kaya'dan Örnek Davranış Diyarbakır Çınar İlçe Kaymakamı Selami Kaya, gittiği köylerde çocuklara ve öğrencilere spor malzemesi dağıtarak çocukların yüzünü güldürüyor.
 • Genç Öğretmenler Öğrencileri İçin Destek Bekliyor Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir grup öğretmen, köy okulunun çehresini değiştirmek amacıyla, “Yarımkaş İlkokulu Gülsün” adını verdikleri bir proje başlattı. Proje çerçevesinde, okulun çevresine duvar ören ve okuma köşesi yapan öğretmenler, öğrencilerinin daha iyi bir ortamda eğitim görebilmeleri için destek bekliyor.
 • 20 Yaşındaki Genç 38 Gündür Kayıp Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 38 gün önce kayıplara karışan gençten haber alınıyor. Oğlunun, diğer oğlu tarafından kaçırılan kızın yakınları tarafından kaçırıldığını ileri süren Baba Lütfü Güler, “Bizi sürekli tehdit ediyorlardı. Oğlumun bulunmasını istiyorum” dedi.
 • 'Sevgi Aracı' Gönülleri Fethetti Diyarbakır Final Okulu öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kurdukları kumbaralar açılarak, içerisinden çıkanlar yüklendikleri “Sevgi Aracı” ile köy okullarındaki çocuklara ulaştırıldı.
 • TFF 3. Lig Açıklaması Diyarbekirspor Açıklaması 2 - Ankara Demirspor Açıklaması 3 TFF 3. Lig 2. Grup Takımlarından Diyarbekirspor, Ankara Demirspor’a sahasında 3-2 mağlup oldu.
 • 'Kitap Kumbarasına Yoğun İlgi Diyarbakır Final Okulları, Diyarbakır Otostore-Enterprise ve bir alışveriş merkezi paydaşlığında kurulan “Kitap Kumbarası” vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
 • AK Parti Eğil Ve Çınar Kongreleri Yapıldı AK Parti Diyarbakır’ın Çınar ve Eğil ilçelerinde 6’ncı olağan kongrelerini yaptı.
 • Çınar Emniyet Amirliğine Yönelik Terör Saldırısına İlişkin Dava Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin davada 3'ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi Tutuklu sanıkların tahliye talebi reddedildi.
 • TURSAB Başkanı Ulusoy, Yeniden Aday Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, 39 bölge başkanıyla bir araya geldiği Diyarbakır’da, başkanlığa yeniden aday olduğunu açıklayarak, seçim çalışmalarını başlattı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Minibüs İle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 8 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 8 kişi yaralandı.
 • Kız Kaçırdılar Çocuklarından Oldular Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 6 ay önce kız kaçıran bir kişinin kardeşi, 5 gün önce kayıplara karıştı. Aile, çocuklarının kaçırılan kızın yakınları tarafından alıkonulduğunu iddia ederek, yetkililerden yardım istedi.
 • Kaymakam Şanlı'ya Veda Yemeği Son Kaymakamlar kararnamesiyle Rize'nin Pazar ilçesine tayini çıkan Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı için veda yemeği düzenlendi.
 • Diyarbakır Hipodromunda Yarış Heyecanı Başladı Türkiye'nin en büyük hipodromu olan Diyarbakır Hipodromu 'Jandarma koşusu' ile sezona başladı.
 • Çınar'da 'Hayat Namazla Güzeldir' Etkinliği Çınar ilçesinde 'Hayat Namazla Güzeldir' etkinliği düzenlendi.
 • Üstü Kadar Altı Da Tarih Açıklaması Zerzevan Kalesi Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazılarda, daha önce ortaya çıkarılan Roma dönemi Mithras dinine ait yeraltı tapınağı, kapatılan gizli geçit ve yaklaşık 400 kişinin barınabileceği bir yeraltı sığınağının yanı sıra bu yıl 4 yer daha tespit edildi Çınar Kaymakamı Şanlı: 'Bu tarihin hem parçasıyız hem de varisiyiz. Yaptığımız çalışmalarda dil, din, kültür ve inanç farkı gözetmeksizin bu eserlerin emanetçisi olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Burada var olan eserlerin temsil ettiği kimlik insanlığın ortak kimliğidir' DÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun: 'Bu yıl yaptığımız çalışmalarda yeraltında bulunan 4 yer daha tespit ettik. Bu yapıların tamamen kapalı kazılması lazım. Bu yeraltındaki şehrin de ortaya çıkarılmasını amaçlıyoruz. Hem yeraltında hem de yer üstündeki şehri kazılar ilerledikçe ortaya çıkaracağız'
 • Diyarbakır'da Kaza Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
 • PKK, 33 Yıldır Kan Ve Gözyaşından Besleniyor Terör örgütü PKK, 15 Ağustos 1984'te Siirt'in Eruh ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleştirdiği ilk saldırılarının ardından 33 yıl boyunca alçakça saldırılarla, Türkiye'de huzur ve kardeşliği bozmayı hedefliyor Uyuşturucu ticareti, silah ve sigara kaçakçılığı yaparak ve aldığı dış desteklerle asker, sivil, genç, yaşlı gözetmeden kanlı saldırılarını sürdüren terör örgütüne ilk saldırıyı gerçekleştirdikleri Eruhlu vatandaşlar tepki gösteriyor Babası PKK'lı teröristlerce şehit edilen Belediye Başkan Yardımcısı Aksu: 'Terör örgütü 33 yıldır bu saldırılarına devam ediyor. Kesinlikle hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını bilmeleri gerekiyor. Terör örgütü babamı şehit etti. Bunu ne bizler ne çocuklarımız ne de torunlarımız unutacak' 10 yaşındayken terör saldırısına şahit olan Beştaş: '33 yıl geçti hala terör örgütüyle yatıp kalkıyoruz ama Allah'a şükürler olsun ki devlet büyüklerimizin de dediği gibi hala iriyiz, diriyiz, biriz ve bir olmaya da devam edeceğiz. Bunun aksini kimse düşünmesin. Ülkemiz daha da güçlendi, millet olarak daha çok kenetlendik' Babası gazi olan Eruhlu Yıldız: 'Onlar belki bizim ilçemizi seçtiler ama biz terörü değil huzuru seçiyoruz. Her zaman da teröre karşıyız'
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Turizmde Marka Olacağız' Çınar ilçesinde bulunan tarihi Zerzevan Kalesi’nde incelemelerde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Turizm sektöründe istediğimiz payı almak için doğru, stratejik ve etkili hamlelerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turizmde marka şehir olacağız" dedi.
 • Tarihi Ulu Cami'ye Çevre Düzenlemesi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde İslam'ın 5. Haremi Şerif'i olarak kabul edilen tarihi caminin çevresinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce başlatılan çalışmaların gelecek ay tamamlanması planlanıyor
 • Çınar İlçesinde Kırsal Mahalle Yolları Asfaltlandı Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ilçesinde 30,8 kilometrelik mahalle ve grup mahalle yollarında yürüttüğü asfalt sathi kaplama çalışmalarını tamamladı.
 • Diyarbakır'da Traktör Devrildi Açıklaması 4 Yaralı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde geziye çıkan gençlerin bindikleri traktörün devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.
 • Diyarbakır'da Elektrik Akımına Kapılan Çocuk Yaralandı Çınar ilçesinde evdeki elektrikli ocağı çalıştırdığı sırada akıma kapılan ve ağır yaralanan 13 yaşındaki Altın, tedavi altına alındı.
 • Kayalıklardan Düşen Engelli Hayatını Kaybetti Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kayalıklardan düşerek ağır yaralanan engelli genç, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • DTB Başkanı Engin Yeşil Açıklaması Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, bu yıl verimli geçen hasat döneminin ardından umutlanan çiftçinin, TMO’nun birim fiyatlarını açıklamaması nedeniyle zor günler geçirdiğini belirterek, hububat piyasasındaki fiyat belirsizliğinin giderilmesi için birim fiyatlarının bir an evvel açıklanması gerektiğini söyledi.
 • Çiftçiler, Tefecilerin Eline Düşmek İstemiyor Diyarbakırlı çiftçiler Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) birim fiyatlarını açıklamasını istiyor. Çiftçilerin, TMO’nun birim fiyatlarını açıklamaması yüzünden mağdur olduğunu belirten Yaşar Amak, “Tefeciye, tüccara ürünümüzü vermek istemiyoruz. Ürünümüzü elimizden öldürüp alıyorlar. Ucuza alıyorlar. Fiyat erken açıklanır ve güzel fiyat belirlenirse biz de ürünümüzü ona göre satacağız” dedi.
 • Sıcak Bunaltınca Römorku Havuz Yaptı Diyarbakırlı 7 çocuklu çiftçi Askeri Kaçmaz, traktörün römorkunu suyla doldurarak, kavurucu sıcaklardan bunalan çocukları için havuz yaptı.
 • Diyarbakır'da Saman Yüklü Kamyon Yandı Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yanan saman yüklü kamyon kullanılamaz hale geldi.
 • Koyun Ve Keçilerini Derede Serinletiyorlar Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde hayvancılık yapan vatandaşlar, koyun ve keçilerini aşırı sıcaklardan korumak amacıyla günde iki kez dereye götürüyor Hayvan yetiştiricisi Seyan: 'Biz bile sıcaktan korumak için belirli saatlerde dışarı çıkamıyoruz. Ama hayvanlarımızı dışarıda otlatmak zorundayız. Yeni doğum yapan hayvanlarımızın yavruları aşırı sıcaktan telef oluyor. Hayvanlarımızı gündüz derede serinletmezsek telef olurlar' İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hüseyinoğlu: 'Sıcak havanın verdiği stresten dolayı hayvanların gerek kilo alımında gerekse süt veriminde azalma oluyor'
 • Çocukları Sıcaktan Bunalınca Römorku Havuza Çevirdi Diyarbakırlı 7 çocuklu çiftçi Askeri Kaçmaz traktörün römorkunu suyla doldurarak, kavurucu sıcaklardan bunalan çocukları için havuz yaptı.
 1  2  ...  8  9