BİSMİL HABERLERİ / Diyarbakır

 • Diyarbakır'da Gıda Ve Hijyen Denetimi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent merkezi ve ilçelerinde gıda ve hijyen denetimi yaptı.
 • Büyükşehir Belediyesi Dış İlçelerde Gıda Denetimleri Yapıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent merkezinin yanı sıra dış ilçelerde de gıda ürünleri üreten, satan, işleyen ve depolayan işyerlerini denetliyor. Ekipler, işyerlerini hijyenik, fiziki ve teknik koşulları bakımından denetliyor, kurallara uymayan iş yerleri hakkında gerekli işlemler yapıyor.
 • Bismil Belediyesinden Okullara Spor Sahası Bismil Belediyesi, "Potasız Okul Kalmasın" projesi kapsamında 6 okula basketbol ve voleybol sahası yaptı.
 • Bismil Belediyesinden Okullara Basketbol Sahası Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, bahçesi müsait olan okullara basketbol ve voleybol sahası yapıyor.
 • En İyi Kayyum Belediyesi Ödülü Bismil Belediyesine Verildi Bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde 1. Türkiye Altın Marka Ödülleri muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Törende en iyi kayyum belediyesi ödülü Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesine verildi. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ödülü terör saldırısında şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk ve tüm Bismil halkı adına aldığını söyledi.
 • Bismil'de Eskimiş Çöp Kutuları Değiştiriliyor Diyarbakır Bismil İlçe Belediyesince başlatılan çalışma çerçevesinde eskimiş ve yıpranmış askılı çöp kutuları değiştiriliyor.
 • Bismil Belediyesinden 'Biz Anadoluyuz' Projesine Destek İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesine katkı sunan Bismil Belediyesi, Çanakkale’ye giden 182 öğrenci, 8 öğretmen, 1 doktor ve 4 personelin yolculuk masrafları ile havalimanına gidiş-dönüşünü sağlayacak.
 • Yakalanan PKK'lılar 'Hasta' Rolü Yapmış Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde geçen yıl Uzman Çavuşlar Erdem Ünal ve Muhammed Sait Çelik'in şehit düştüğü iki ayrı saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklanan İran uyruklu PKK'lı terörist Afaşin Musazade hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı İddianamede, terörist Musazade ve aynı araçta bulunan 3 kişinin uygulama noktasında araçtan inmemek için 'hasta' gibi davrandıkları belirtildi İddianameden: 'Şüphelinin üzerinden çıkan silahın uzman çavuşlar Ünal ve Çelik'in şehit olduğu saldırılarda kullanıldığı tespit edilmiştir'.
 • Bismil Belediyesinden Çocuklara Geri Dönüşüm Eğitimi Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, ilkokul ve anaokulu öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi veriyor.
 • Prefabrik Anaokullarının İlki Açıldı Diyarbakır’ın Bismil Belediye Başkanlığı, ilçedeki anaokulu ihtiyacını gidermek için müstakil ana sınıflar inşa ederek okul öncesi eğitime destek veriyor.
 • Bismil'de Sıcak Asfalt Çalışması Devam Ediyor Diyarbakır’ın Bismil ilçesinin birçok noktasında asfalt çalışması gerçekleştiren belediye fen işleri müdürlüğü ekipleri, Şentepe Mahallesinde sıcak asfalt çalışmalarına hızla devam ediyor.
 • Bismil'de İhtiyaç Sahibi Aileye Yardım ​Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileye, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yardım etti.
 • TERÖRSÜZ ŞEHİRLERDE DEĞİŞİM - Bismil'in Çehresi Belediye Yatırımlarıyla Değişiyor Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde belediyeye yapılan görevlendirmenin ardından vatandaş odaklı hayata geçirilen projeler meyvelerini veriyor 'Beşikten mezara kadar her hizmette vatandaşın yanındayız' anlayışıyla yürütülen çalışmalarla ilçenin yıllardır süregelen sorunları çözülmeye başlanırken, her kesiminin yaşamına dokunacak çalışmalar takdir topluyor Yaklaşık 8 aylık süreçte yürütülen hummalı çalışmalar sonucu ilçe 40 milyon liralık yatırımla buluştu Belediye Başkan Vekili Gülenç: 'Daha önce terör için, ölüm için açılan hendekler, şimdi doğalgaz, su hattı ve benzeri hizmetler için açılacak' 'Bir şekilde ismi 'işçi' olarak yazılmış ama aslında fiili olarak ortada olmayan, neredeyse kimsenin yüzünü bile hatırlamadığı personel vardı. Bunların çıkışlarını verdik. Çalışmadan para alma devrini belediyemizde kapattık'
 • Ebru Yaşar'ın Eşinden Örnek Davranış Ünlü şarkıcı Ebru Yaşar’ın işadamı eşi Necat Gülseven, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yardıma muhtaç Duru ailesine, sahip çıktı. Duru ailesinin ev temizliği ve boyası yapıldıktan sonra halıdan mobilyaya, sobadan beyaz eşyaya tüm ev eşyaları alındı.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyeden Eğitime Destek Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi kırsal mahallelerde prefabrik anaokulu yapıyor Başkan Vekili Gülenç: 'En değerli yatırım, çocuklara yapılan yatırımdır'.
 • Ugandalı Öğretmenin Diyarbakır'da Mutlu Yaşamı Uganda'da üniversitede okurken biriktirdiği harçlıklarıyla geldiği Türkiye'de Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni gezen ve hayatını Diyarbakır'da sürdürmeye karar veren Kerawiya, eşi ve iki kardeşini ikna ederek kentte yeni bir yaşama başladı Eşi ile özel okulda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan, Türkçe ve Kürtçe de öğrenen Kerawiya'nın en büyük dileği, çocuklarının güçlü gönül bağı kurduğu Diyarbakır'da dünyaya gelmesi Kerawiya: 'Türkiye'de bir aile kurdum. Buradan ayrılamıyorum. Öğrencilerim de ailem de burada artık. Yeni ülkem burası. Diyarbakırlıyım artık'
 • Diyarbakır'da Genel Değerlendirme Ve İstişare Toplantısı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında vali yardımcıları, kaymakamlar ve kurum müdürlerinin katılımıyla genel değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.
 • Bismil'de Yoksul Aileye Destek Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından yoksul aileye destek verildi.
 • Bismil'de Taziye Evi Açılışı Yapıldı Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Aşağıoba Mahallesi’nde yaptırılan taziye evinin açılışını yaptı.
 • Bismil Kaymakamlığı Koşusu Düzenledi Diyarbakır Hipodromu’nda Bismil Kaymakamlığı Koşusu düzenlendi.
 • PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi DiyarbakırBismil karayolunda askeri araçların geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu iki sivilin şehit düştüğü saldırının failleri arasında yer aldığı tespit edilen 'Roj' kod adlı terörist Cebrail Karçı, etkisiz hale getirildi.
 • Her Şeyi Devletten Beklemediler Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Akbaş köyündeki okulda görevli 10'u kadın 18 öğretmen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden aldıkları boyayla okullarını boyadı Müdür Bıçakçı: 'Her şeyi devletten beklememek lazım. Fedakar öğretmenlerimizle güzel şeyler ortaya çıkarttık. Okulumuzu boyadık, bahçemizi güzelleştirdik' Öğretmen Aydın: 'Eğitime gönül verdiğimiz için yaptığımız fedakarlıklar gözümüze görünmüyor'
 • Hayırsever İş Adamı Bismil'de Okul Yapacak Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile Bismilli hayırsever iş adamı Necat Gülseven arasında ilçede yaptırılacak okul için protokol imzalandı.
 • Okula İsmi Verilecek Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ünlü şarkıcı Ebru Yaşar’ın eşi Diyarbakırlı hayırsever işadamı Necat Gülseven ile Bismil ilçesinde yaptırılacak okul için protokol imzaladı. Okula Ebru Yaşar’ın isminin verileceği belirtildi.
 • Ebru Yaşar'ın İsmi Eşinin Memleketinde Yaşatılacak Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ünlü şarkıcı Ebru Yaşar’ın eşi Diyarbakırlı hayırsever işadamı Necat Gülseven ile Bismil ilçesinde yaptırılacak okul için protokol imzaladı. Okula Ebru Yaşar’ın isminin verileceği belirtildi.
 • Bismil Belediyesi'nden Peyzaj Çalışması Bismil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce kasım ayında yürütülen peyzaj çalışmalarında 20 bin mevsimlik çiçek ile 10 bin ağaç dikilecek.
 • Diyarbakır'da Yasa Dışı Bahis Operasyonu Bismil ilçesindeki operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı.
 • Türkiye'de İlk Müftü Nikahı Diyarbakır'da Kıyıldı Müftülere nikah kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye’de ilk kez Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bir müftü resmi nikah kıydı. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bismil Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç’in talimatıyla organize edilen toplu nikah töreninde Bismil İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Özlem Sevim ile Mehmet Emin Sevim’in nikahını kıydı.
 • İlk Müftü Nikahı Diyarbakır'da Kıyıldı Müftülere nikah kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye’de ilk kez Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bir müftü resmi nikah kıydı.
 • Diyarbakırlı Çiftin Nikahını Müftü Kıydı Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde düzenlenen toplu nikah töreninde 31 çiftin nikahı kıyıldı Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesinin ardından bir çiftin nikahı İlçe Müftüsü tarafından kıyıldı.
 • Doğu'da Organ Bağışının Öncüsü Kadınlar Oldu Diyarbakır, Bitlis, Şırnak, Siirt, Batman, Mardin, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Hakkari, Van ve Şanlıurfa'da son 5 yılda hayattayken böbreğini bağışlayan 450 kişiden 253'ünü kadınlar oluşturuyor Diyarbakır Sağlık Müdürü Avar: 'Kadınlarımız canlıdan organ bağışı konusunda çok duyarlı' 'Beklentimiz kadınlardan organ bağışında gösterdikleri fedakarlığı, beyin ölümü gerçekleşen yakınlarının organını bağışlamada da göstermeleridir' Eşine böbreğini veren Yurt: 'Böbreğimi eşime bağışlamadan önce hiç tereddüt ve korku yaşamadım' Eşinin böbreği nakledilen Sağ: 'Canıma can katan eşimden Allah razı olsun'.
 • Kayyumla Bismil'e Hizmet Geldi İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bismil Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç ile birlikte ilçe hizmet görmeye başladı.
 • Bismil'de Terör Operasyonu Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 29 kişi gözaltına alındı.
 • Diyarbakır'da 20 Adrese Terör Operasyonu Açıklaması 20 Gözaltı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde sabah saatlerinde 20 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 20 şahıs gözaltına alındı.
 • Diyarbakırlı Dede Vatan Ve Atatürk Sevgisini Şiirle Anlattı Bismil ilçesinde yaşayan 86 yaşındaki Abdurrahman Akbulut, yüreğindeki vatan ve Atatürk sevgisini okuduğu şiirlerle dile getiriyor Gençlik yıllarında ezberlediği vatan ve Atatürk sevgisinin dile getirildiği şiirleri, yıllar geçmesine rağmen unutmayan Akbulut, şiirleri kimi zaman hayatını paylaştığı eşine kimi zaman da mahalle sakinlerine okuyor Akbulut: '7 yaşında öğrenciyken 'Atatürk öldü' dediklerini hatırlıyorum. Ölünceye kadar da bende onun sevgisi olacaktır'
 • Bismil'de Toplu Nikah Kayıtları Tekrar Başladı Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi tarafından 1 Kasım da yapılan Toplu nikah törenin den sonra vatandaşların yoğun talebi üzerine Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla toplu nikah töreni için kayıtlar tekrar alınmaya başlandı.
 • Bismil Belediyesi Çocukları Sinemayla Buluşturmaya Devam Ediyor Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocukları sinema ile buluşturmaya devam ediyor.
 • Bismil'de Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Başkan Atilla Bismil'deki Yatırımları İnceledi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bismil İlçesinde Büyükşehir Belediyesince yaptırılan İlçe Terminali İnşaatı, yeni mezarlık yeri ve kırsal mahallerdeki sıcak asfalt çalışmalarını denetledi, yeni yapılacak Bismil Kültür Merkezi’yle ilgili bilgi aldı.
 • Bismil Belediyesinden Kur'an Kurslarına Destek Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “4-6 yaş grubu Kur’an Kursları”na yönelik hizmet ve faaliyetler, Bismil Belediyesi ve Bismil İlçe Müftülüğünün gayretleri ile devam ediyor.
 • Bismil Belediye Başkan Vekili Gülenç Açıklaması 'Belediye olarak Kur'an kurslarına her türlü desteği sunmaya hazırız'.
 • Bismil'de Köy Yolları, İlk Defa Sıcak Asfalt İle Tanıştı İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç’in talimatları ile ilk defa kırsal bölgelerde sıcak asfalt çalışmaları başlatıldı.
 • Diyarbakır Şehidi Memleketine Uğurlandı Diyarbakır’da terör örgütü PKK’nın hücre evine düzenlenen operasyonda şehit düşen Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir, törenin ardından memleketine uğurlandı.
 • Bismil'de Asfalt Çalışması Bismil Belediyesi kış mevsimi öncesi kırsal mahallelerde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarını hızlandırdı.
 • Belediyeden 'Şefkat Köpek Toplama Merkezi' Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Bismil Belediyesince ilçede başıboş gezen köpekler için merkez oluşturuldu Belediye Başkan Vekili Gülenç: 'Bundan sonra köpeklerimiz hem beslenecek hem de bakımları ve tedavileri yapılacak'.
 • Görevlendirme Yapılan Belediyeden Toplu Nikah Töreni Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Bismil Belediyesince 30 çift için toplu nikah töreni düzenlendi Damat Akbulut: 'Kaymakam Bey sayesinde yuva sahibi oldum. Çok mutluyum'
 • Kaymakamla Konuştu Hayatı Değişti Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Toplu Nikah Şöleni’ ile 30 çift dünya evine girdi. Evlenen çiftlerden Yusuf Akbulut, bir halk toplantısında Kaymakam ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e durumunu anlatığını belirterek, “Bana bir iş verin ben de yuva kurayım dedim. ‘Gelin adayın var mı’ dedi. Ben de ‘Beni işe alırsanız aday çok’ dedim. Allah razı olsun bizi işe de aldı” dedi.
 • Başkan Gülenç Çalışmaları İnceledi Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yapılan yatırımları yerinde incelemeye devam ediyor.
 • Başkan Gülenç Çalışmaları İnceledi Yoğun çalışmalardan dolayı hafta sonları da çalışarak geçiren Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, asfaltlama çalışmalarının devam ettiği Bademli Mahallesi’nde Meclis Üyesi Mahmut Vural ile birlikte incelemelerde bulundu.
 • Bismil'de 29 Ekim Kutlandı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 29 Ekim kutlandı.
 • Bismil'de Asfaltlama Çalışmaları Bismil Belediye Başkan vekili kaymakam Turgay Gülenç, Bademli Mahallesi'ndeki asfalt çalışmasını yerinde inceledi.
 • Bismilli Tekvandocu Türkiye'yi Temsil Edecek Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 8’inci sınıf öğrencisi Berfin Kardeşoğlu, Baltan Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.
 • Balkanlar Tekvando Şampiyonası Diyarbakır'ın Bismil ilçesinden bir öğrenci Balkanlar Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
 • 'Bozkurt' İşareti Yapan Öğretmenin Görevden Alındığı İddiası Diyarbakır Valiliğince, Bismil ilçesinde 'bozkurt' işareti yapan öğretmenin görevden alınmadığı, kendi isteğiyle istifa ettiği bildirildi.
 • Bismil Belediyesi Ağaç Budama Çalışması Başlattı Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi Park ve bahçeler müdürlüğü bünyesinde sürdürülen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ağaç budama çalışmaları başladı.
 • Başkan Gülenç Park İnşaatını İnceledi Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, yapımı devam eden park inşaatında incelemelerde bulundu.
 • Bismil Koordinasyon Merkezi, Vatandaşların Hizmetine Girdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçelerde hizmet ağını geliştirmek amacıyla inşa ettiği Bismil Koordinasyon Merkezi, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
 • 'Bismil'de Pamuk Ekim Alanı 2 Katına Çıktı' Diyarbakır'ın Bismil Belediye Başkan Vekili Kaymakam Gülenç, pamuk hasadının yapıldığı köylerde incelemelerde bulundu, makine ile hasat yaptı Gülenç: 'Hükümetimizin stratejik kararları doğrultusunda Türkiye de olduğu gibi Bismil'de de pamuk ekim alanları 2 katına çıktı. İnşallah bu gelişen politikalarla ithalat oranını aşağı seviyelere çekerek, katma değerimizi yükselteceğiz'
 • Başkan Gülenç, Pamuk Hasadını İnceledi Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 2017 yılı pamuk hasadının başlamasıyla birlikte Bismil Kaymakamı ve Başkanı Turgay Gülenç, pamuk hasadının yapıldığı Of, Korukçu köyleri ve diğer alanlarda pamuk toplama makinesiyle yapılan hasadı yerinde inceledi.
 • Bismil'de Muhtarlar Günü Kutlandı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle kutlama etkinliği gerçekleştirildi.
 • Bismil Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, 500 öğrenciye ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmeleri için paso dağıttı.
 • Büyükşehir Belediyesi Konforlu, Ucuz Ve Güvenli Ulaşım İçin Çalışıyor Daha konforlu, ucuz ve güvenli ulaşım hizmetleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içerisinde çevreye duyarlı doğalgazlı 32 araç alarak toplu taşıma filosunu genişletti. İlçelere bağlı 194 mahalleyi kapsayan 22 yeni güzergah açan, il ve ilçe merkezlerinde mezarlıklara ücretsiz ulaşım hizmeti veren, akıllı kavşak sistemini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım hizmetinden yılın ilk 9 ayında 14 milyon 99 bin 153 kişi yararlandı.
 • Bismil Otogarı'nın Çalışmaları Devam Ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 32 bin 750 metrekarelik alan üzerinde içinde kapalı ve yeşil alanlar, peronlar ve otoparkın bulunduğu Bismil Otogarı’nı inşa ediyor. Otogar, Haziran 2018’de halkın hizmetine sunulacak.
 • 'Anadolu Ateşi' Diyarbakır'da Anadolu Ateşi Dans Topluluğu 16'ncı yılına özel Diyarbakır'da gösteri sundu.
 • Diyarbakır'da Anadolu Ateşi Rüzgarı Anadolu Ateşi dans topluluğu, 16. yıl özel gösterisi ve yaz sezonu finalini Diyarbakır’da gerçekleştirdi. Gösterileriyle Diyarbakırlılara unutulmaz bir gece yaşatan ekip, seyircilerden tam not aldı.
 • Anadolu Ateşi Fırtınası Diyarbakır'da Esti Anadolu Ateşi dans topluluğu, 16. yıl özel gösterisi ve yaz sezonu finalini Diyarbakır’da gerçekleştirdi. Gösterileriyle Diyarbakırlılara unutulmaz bir gece yaşatan ekip, seyircilerden tam not aldı.
 • 20 Yılda Yapılamayanı Kayyum 8 Ayda Yaptı İçişleri Bakanlığınca Bismil Belediyesine başkan vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç, 8 ayda 21 proje gerçekleştirdiğini söyledi.
 • Bismil Belediyesi Sokak Köpeklerine Sahip Çıkıyor Diyarbakır’ın Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla Bismil sınırları içerisindeki başı boş köpekleri için aşı, hijyen ve kontrolünü sağlamak amacıyla park ve bahçeler müdürlüğü tarafından ekip oluşturuldu.
 • Başkan Gülenç Açıklaması '7'Den 70'E Herkesi Dinliyoruz' Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesinin her hafta Salı günü gerçekleştirdiği, halkın istek ve belediyeden beklentilerini doğrudan Belediye Başkanına ilettiği “Halk Günü Toplantıları” devam ediyor.
 1  2  ...  18  19