BİSMİL HABERLERİ / Diyarbakır

 • Bismil'de Lise Son Sınıf Öğrencilerine Deneme Sınavı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri için deneme sınavı yapılacak.
 • 'Teröristler Ocağımızı Söndürdü, Devlet Bize Ev Yapıyor' Diyarbakır'ın Bismil Kaymakamlığınca, 1991 yılında Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce katledilen güvenlik korucusu Muhammet Yusufoğlu'nun ailesi ile 8 nüfuslu dar gelirli bir aileye ev sahibi olmaları için destek sağlandı Şehidin eşi 11 çocuk annesi Remziye Yusufoğlu: 'Teröristler ocağımızı söndürdü, devlet bize ev yapıyor. Allah'a şükür olsun ki devlet var, bize sahip çıkıyor' 6 çocuk babası Abdullah Karakoç: 'Bu evde çocuklarımla güzel bir şekilde yaşayacağım, mutlu olacağım'
 • Görevlendirmeyle Köyler Hizmetle Buluştu Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde belediyeye yapılan görevlendirmeyle köy sakinleri, kaliteli belediyecilik hizmetiyle buluşmanın mutluluğunu yaşıyor Asfaltlı yollara kavuşan, sokaklarına kilitli parke taşı döşenen ve düzenli olarak çöpleri toplanan köylüler, görevlendirme yapılan belediyenin hizmetlerinden memnun Sabri Fidan: 'DBP'li belediyenin köyümüze hiç hizmeti olmadı, taş üstene taş koymadılar, bir dikili ağaçları yok' İsmet Kutluay: 'Allah razı olsun. Bu kadar hizmet beklemiyorduk, fazlasıyla yaptılar'
 • Görevlendirme Yapılan Belediyeden Çocuklara Yüzme Havuzu Bismil Belediyesi, dezavantajlı çocuklar için bazı okullara portatif yüzme havuzu kurdu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Arap Karademir:'Bu havuzlarda dar gelirli ailelerimizin çocukları havuz keyfini yaşıyor'.
 • Mehdi Eker, Bismil'e Çıkarma Yaptı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Bismil ilçesine adeta çıkarma yaptı. Çiftçilerle, kadınlar ve sanayi esnafıyla bir araya gelen Eker, en büyük ihtiyacın annelerin ağlamaması olduğunu belirterek, “Annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın, evladını kaybetmiş olmak olmasın, evladı zorla dağa götürülmüş olmak olmasın, evladı kandırılıp işsizlikten, fukaralıktan terör örgütlerinin eline düşmek olmasın” dedi.
 • Bal Açıklaması 'Herkese Tek Tek Anlatacağız' AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Ebubekir Bal, beraberindeki heyet ile 7 köyde seçim çalışmaları yaptı.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 4 Yaralı Bismil ilçesinde devrilen hafif ticari araç alev aldı, 4 kişi yaralandı.
 • 'Bunların Derdi Çözüm Veya Barış Değil' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: 'Kimse bizden daha fazla Kürt değil. Kürtlerin dilini konuşması, kültürünü geliştirmesi, başı dik, alnı açık bir şekilde Kürt kimliğiyle iftihar edebilmesi bizim uyguladığımız politikalarla, yaptığımız reformlarla bu topraklarda var zaten' 'Bunların derdi çözüm veya barış değil. Bunlar daha çok kanın peşinde. Diyorlar ki 'Her Kürt ailesinin evinden bir cenaze çıksın.' Böylece düşmanlık ve kin artsın istiyorlar'
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker Açıklaması 'Sefaletten, Nefretten Ve Gözyaşından Medet Umuyorlar' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, diğer partilerin iş, aş gibi bir dertleri olmadığını belirterek, “Onlar aksine ‘iş olmasın’ diyorlar. İşsizlik artsın ki dağa götürmek için daha kolay kandırsınlar. Sefaletten, işsizlikten, fukaralıktan, yokluktan, kinden, nefretten, gözyaşından medet umuyorlar” dedi.
 • Kızılkaya Açıklaması 'AK Parti Ülkeyi Çağdaş Ve Müreffeh Bir Seviyeye Çıkardı' AK Parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, partisinin yıllardır gerçekleştirdiği mega projelerle ülkeyi çağdaş ve müreffeh bir seviyeye çıkardığını belirtti.
 • Ensarioğlu Bismil'de Seçim Bürosu Açtı Eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Salim Ensarioğlu, Bismil ilçesinde seçim bürosu açtı.
 • Mustafa Ceceli Bayramda Bismil'de Konser Verecek Şarkıcı Mustafa Ceceli, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Bismil ilçesinde konser verecek.
 • Mustafa Ceceli Bismilli Hayranlarıyla Buluşacak Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, Ramazan Bayramı’nın 2’nci günü Bismilli hayranlarıyla buluşacak.
 • Başkan Yüksel, Seyda Molla İbrahim'in İftar Yemeğine Katıldı Diyarbakır’ın Bismil ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Seyda Molla İbrahim Durmuş’un geleneksel iftar yemeğine katıldı.
 • Bismilli İş Adamı Parlak'tan Ramazan Yardımı Bismilli iş adamı İbrahim Parlak, Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü aracılığıyla 200 aileye ramazan kolisi dağıttı.
 • Bismilli İş Adamından 200 Aileye Ramazan Yardımı İstanbul’da ikamet eden Bismilli iş adamı İbrahim Parlak, Bismil Belediyesi aracılığıyla 200 aileye ramazan paketi yardımında bulundu.
 • Karnesini Getiren Öğrenciye Kitap Hediye Edildi Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belediye ve hayırseverlerin desteğiyle 4 yıldır uygulanan kampanya ile karnesini alan öğrencilere kitap hediye ediliyor İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak: 'Amacımız her evde bir kütüphane oluşturmak. Müdürlüğe gelemeyene de biz kitabı götüreceğiz. Okumayan bir öğrencimizin kalmaması lazım. Biz gençlerimize sahip çıkmazsak, geleceğimize sahip çıkmıyoruz demektir'
 • Bismil Milli Eğitim Müdürlüğünce Hazırlanan Kitap Tanıtıldı Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce 250 öğrenci tarafından hazırlanan "Genç Beyinler Yeni Fikirler-2" adlı kitabın tanıtımı yapıldı.
 • Yıldırım Açıklaması '24 Haziran'da Tarihi Bir Zafer Olacak' Diyarbakır Bağımsız milletvekili adayı Özkan Yıldırım Bismil ilçesini ziyaret etti.
 • Taciz Ve Kapkaça Özel Gözlük Diyarbakırlı Celal Göger, özellikle güvenlik güçlerine ve kadınlara yardımcı olacak arkayı gösteren bir gözlük geliştirdi. Gözlüğü kullanan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, bu türden 100’ün üzerinde ürünü olduğunu belirten telefon tamircisi Göger, destek verilmesi halinde seri üretime geçirip yerli ve milli bir marka olarak ihraç etmek istiyor.
 • Bismil'de Grup Tillo'ya Yoğun İlgi Diyarbakır’ın Bismil ilçe Belediyesinin Ramazan programı kapsamında düzenlediği Grup Tillo’nun ilahi dinletisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Kurduğu Çiftlikte 15 Kişiyi İş Sahibi Yaptı Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan Emrullah Yüksel, hibe desteğiyle kurduğu ve 15 kişiyi istihdam ettiği çiftlikte aylık 75 ton süt üretiyor Girişimci Yüksel: 'Bölge ve ülke ekonomisine katkım olduğu için mutluyum' İşçi Vedat Şat: 'Çiftlik sayesinde mevsimlik işçilikten kurtuldum'.
 • Bismil'deki Eğitimciler İftarda Buluştu Bismil'de görev yapan öğretmenler birlikte iftar yaptı.
 • Kur'an Aşkıyla 70 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Yukarıharım köyünde ikamet eden ve sadece Kürtçe konuşabilen Ganime Sun, Kuran-ı Kerim’in Türkçe mealini okuyabilmek için gittiği kursta 3 ayda hem okuma yazma öğrendi hem de Türkçe konuşmaya başladı.
 • ODTÜ Mezunu Girişimcinin Hayalini Devlet Gerçekleştirdi Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan ODTÜ mezunu Faruk Altay, aldığı hibe desteğiyle 500 dönüm alana kurduğu modern besi çiftliğinde 3 bin büyükbaş hayvan yetiştiriyor Hayalindeki çiftliğe kavuşan ve 60 kişiye istihdam sağlayan Altay, çevresindekilere de örnek oluyor Girişimci Altay: 'Eskiden insanlarımız gider batıda çalışırdı, şimdi batıdan bu işi yapacak eleman almaya başladık'.
 • Dicle Elektrik'ten Bismil'e 5 Yılda 32 Milyonluk Yatırım Kısa süre önce başlatılan “2018 Yılı Diyarbakır İli Bismil İlçesi Alçak ve Orta Gerilim Yeraltı Kablolu Şehir Şebekesi Yapım İşi” devam ederken, ilçeye özelleştirmeden bu yana yaklaşık 5 yılda yapılan yatırım miktarı 32 milyon lirayı buldu.
 • Eker, Çınar Ve Bismil'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Dr. Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Çınar ve Bismil ilçelerini ziyaret etti.
 • Ünlü Şovmen Yavuz Seçkin Bismillilerle Buluştu Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesinin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği iftar programı ve ardından ünlü komedyen Yavuz Seçkin’in sahne aldığı stand-up gösterisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Şehit Ailelerinden Başkan Yüksel'e Hayırlı Olsun Ziyareti Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Ailelere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAMŞADER), Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’i ziyaret etti.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 5 Yaralı Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
 • Kaymakam Yüksel'e Hayırlı Olsun Ziyaretleri Diyarbakır'ın Bismil ilçesine atanan Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel'i şehit ve gazi aileleri ziyaret etti.
 • Lice Ve Bismil'den Başkan Atilla'ya Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, İçişleri Bakanlığınca Lice İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Abdülkadir Çelik’le Bismil Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Kerem Süleyman Yüksel’i makamında ağırladı.
 • Bismil Belediyesinden Kur'an Kursu İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bismil Belediyesi, 46 yaş arası çocuklar için ilçede 20 Kur'an kursu açtı Bismil Müftüsü Ahmet Durmuş: 'Belediyemizin yardımıyla kısa bir süre içerisinde 20 Kur'an kursu açtık, her bir kursumuzda 20 öğrencimiz eğitim görmektedir'.
 • Kaymakam Gülenç'in Tayini Bismillileri Üzdü Diyarbakır’ın Bismil ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç’in Çorum vali yardımcılığına atanması ilçe halkını üzdü.
 • Bismil Belediyesinden Ramazan Etkinlikleri Bismil Belediyesi ramazan dolayısıyla etkinlik düzenledi.
 • Diyarbakır'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Ölü, 3 Yaralı Bismil ilçesinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, ağır yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.
 • Palyaçolar Köy Köy Gezerek Çocukları Eğlendiriyor Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Bismil Belediyesince oluşturulan palyaço ekibi, köy okullarında yaptıkları gösterilerle çocukları hem eğlendiriyor hem de arkadaşlık, yardımseverlik, merhamet gibi manevi değerleri aşılıyor Bismil Belediye Başkan Vekili Kaymakam Turgay Gülenç: 'Hedefimiz, ilçeye bağlı 130 okulda eğitim gören çocuklara ulaşmak. 15 bin kadar öğrencimizin bu etkinlikten faydalanması için çalışmalarımız devam ediyor' Öğrencilerden Resul Giden: 'Palyaçoları görünce çok heyecanlandım. Okulumuzda bu etkinliğin olması bizi mutlu etti'
 • Bismil Belediyesi'nin İftar Programına Yoğun İlgi Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi halka yönelik düzenlediği iftar etkinliğine vatandaşlar ve çocuklar yoğun bir katılım gösterdi.
 • Bismil'de Ramazan Ayı Boyunca Etkinlikler Sürecek Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca etkinlikler yapılacağı belirtildi.
 • Bismil'de Peyzaj Çalışmaları Bismil Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarına devam ediliyor.
 • 'Bismil'e Farklı Bir Kimlik Kazandıracağız' Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi ilçe girişine görsel bir güzellik katmak amacıyla Bismil-Tepe-Diyarbakır kavşağındaki giriş yolu üzerinde başlattığı dekoratif yapay şelale ve park çalışmaları devam ediyor.
 • Başkan Gülenç Şehit Annelerini Yalnız Bırakmadı Diyarbakır’ın Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç beraberindeki heyet ile birlikte şehit annelerini ziyaret edip sorun ve sıkıntılarını dinledi.
 • Başkan Gülenç'ten Engelliler Derneğine Ziyaret Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, 10-16 Mayıs Engeliler Haftası kapsamında Bismil Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.
 • Diyarbakır İçin Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı Diyarbakır Valiliği Çınar ve Bismil ilçeleri için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.
 • Bismil Belediyesinden Kur'an Talebelerine Palyaço Sürprizi Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, sosyal etkinlikler kapsamında 4-6 yaş arası Kuran kursları öğrencilerine yönelik palyaço gösterisi düzenlendi. Etkinlikte kuran kursu öğrencileri büyük sevinç yaşadı.
 • Kaymakam Gülenç'e 'Yılın Bürokratı' Ödülü Bismil Kaymakamı Turgay Gülenç, Zer 5. Altın Palmiye Ödülleri'nde 'yılın bürokratı' ödülüne layık görüldü
 • Başkan Gülenç'e 'Yılın Bürokratı' Ödülü Türkiye Altın Palmiye Ödülleri kapsamında başlatılan halk oylamasında “Yılın Bürokratı” ödülü unvanını kazanan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç Altın Palmiye Ödülünü İstanbul’da düzenlenen törenle aldı.
 • Bismil'de Oto Galeri Sitesinin Temeli Atıldı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Oto Galericiler Sitesinin temeli atıldı.
 • Köy Çocukları Sinemayla Buluştu Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Yukarıharım Köyü İlkokulu öğrencileri Bismil Belediyesince düzenlenen uzay evi gösterisi ile sinemayla buluştu.
 • Boş Oturmayı Sevmeyen Eltiler Avlularını Üretim Yerine Dönüştürdü Diyarbakırlı 4 çocuk annesi Hasine Kurt, evlerinin avlusunda eltileriyle yaptığı derme çatma kulübede ikinci el makine ile dikiş yaparak eşine yardımcı oluyor. Boş oturmayı sevmeyen ve avluyu üretim yerine dönüştüren eltiler dikişin yanında kümes hayvanlarını da besleyerek evlerinin mutfağına katkıda bulunuyor.
 • Dicle Elektrik'ten Bismil'e 27,5 Milyon Liralık Yatırım Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından Bismil ilçesine yapılacak 27 buçuk milyon liralık yatırımla ilçe kesintisiz ve daha kaliteli bir enerji hizmeti görecek.
 • Özateş Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor AK Parti’den Diyarbakır milletvekili aday adayı olan Cihat Özateş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Özateş, temayül yoklaması öncesi partilileri ziyaret ederek, destek istedi.
 • Erdal Atik İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Erdal Atik, temayül yoklaması öncesinde ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
 • Bismil Belediyesinden Evde Bakım Hizmeti Bismil Belesiyesi Evde Bakım Hizmetleri Birimince 130 yaşlı ve kimsesiz ailenin bakımı yapılıyor.
 • Bismil Belediyesi Yaşlılara Sahip Çıkıyor Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi evde bakım hizmetleri birimi ekibi ile bakıma muhtaç yaşlılara sahip çıkmaya devam ediyor.
 • Bismil'de Temizlik Ekipleri Gece Gündüz Çalışıyor Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gece gündüz demeden günün 24 saati cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.
 • Başkan Gülenç, Şehit Ailesini Yalnız Bırakmıyor Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya ve Askerlik Şubesi Başkanı Alper Akçe ile birlikte geçen hafta Hatay’ın Yayladağı ilçesinde şehit düşen İlhami Çelebi’nin baba evini ziyaret etti.
 • Bismil'de Asker Uğurlama Etkinliğine Yoğun Katılım Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesince, ilçede geleneksel hale getirilerek, askere gidecek 98/2 tertip adaylar için eğlence programı düzenlendi.
 • Diyarbakır'da Asker Adaylarına Moral Şenliği Görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Bismil Belediyesi, asker adayları için moral şenliği düzenledi.
 • Bismil'de Elektrik Telleri Yer Altına Alınıyor Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in girişimleriyle Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından Bismil ilçe merkezindeki elektrik telleri yer altına alınmaya başlandı.
 • Bismil'de Köy Ziyaretleri Aralıksız Devam Ediyor Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Ak Parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ve Ak Parti heyeti ile birlikte, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında Bademli, İsalı ve Yukarı Salat mahallelerini ziyaret etti.
 • Bismil'de Parka Çizgi Film Karakterlerinin Maketleri Yerleştirildi Bismil Belediyesince Halil İbrahim Oruç Parkı'na çizgi film kahramanlarının maketleri yerleştirildi.
 • Bismil Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Ailelere 'Lokanta' Hizmeti Diyarbakır’ın Bismil ilçe Belediyesi ihtiyaç sahibi, engelli ve yemek yapamayacak durumda olan toplam 700 aileye ve taziye evlerine günlük 2 öğün olacak şekilde yemek veriyor. Aşevinin lokanta gibi çalıştığını ifade eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Metin İçer, “Günde 700 aileye olmak üzere, öncelikle yemek yapamayacak durumda olan, engelli olan ve kimsesi olmayan ailelere bu yardım yapılıyor” dedi.
 • 'Halka Hizmet Etmeye Adayım' Diyarbakır'da iş adamı Tahsin Arslan, milletvekilliği adaylığı için AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na başvuru yaptı.
 • Hamo Ağa'nın Oğlu Tahsin Arslan AK Parti'den Aday Adayı Diyarbakır ve bölgenin kanaat önderlerinden olan 56 çocuklu 300 torunlu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın oğlu Tahsin Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.
 • Başkan Gülenç, Açılıştan Açılışa Koşuyor Diyarbakır’ın Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç , Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya ile birlikte Altıok Mahallesinde ticari hayata başlayan organizasyon şirketinin açılışına katıldı.
 • Bismil'de Şehit Asker İçin Mevlit Verildi Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, şehit Piyade Er İlhami Çelebi için mevlit verildi.
 • Bismil'de Giyim Kursunu Bitiren Kadınların İşi Hazır Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde açılan giyim kursuna katılan kadınlar hem kurs boyunca ürettikleri ürünlerden gelir elde ediyor hem de kurs bitiminde ilçede bulunan tekstil atölyelerinde işe yerleştiriliyor.
 • Diyarbakır'dan Kısa Kısa Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bismil ilçesini ziyaret etti.
 • Başkan Gülenç, Şehit Ailesini Yalnız Bırakmadı Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde şehit olan Piyade Er İlhami Çelebi’nin ailesini yalnız bırakmadı.
 1  2  ...  22