BAĞLAR HABERLERİ / Diyarbakır

 • Firari Şahıs Vatandaşların Yardımıyla Yakalandı Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde gözaltı sırasında polisin elinden kaçmayı başaran cezaevi firarisi şahsı vatandaşlar yakaladı. Kovalamaca esnasında parktan geçen bir vatandaş, havaya açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralandı.
 • Ofis Altgeçidi Yenileniyor Ofis Altgeçidi’nin duvarlarını yenileyen ve yaya geçitlerini ışıklandıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçidin dış cephelerini kentin tarihi figürleriyle süsleyecek.
 • Diyarbakır'da Okul Çevresinde Narkotik Uygulaması İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, okul çevrelerinde denetim yaptı.
 • Başkan Akat, Esnafla Bir Araya Geldi Diyarbakır’ın Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, esnaf ziyaretlerini sürdürerek halkla bir araya gelmeye devam ediyor.
 • Karacadağ'da Pirinç Hasadı Başladı Diyarbakır’ın Karacadağ bölgesinde pirinç hasadı başladı. Hem biçerdöver hem de orakla zorlu şartlarda yapılan hasat yüzlerce tarım işçisine ekmek kapısı oldu.
 • Ekmek Paraları İçin Evleri Sırtlarında Geziyorlar Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Karacadağ bölgesine çeltik hasadı için gelen Kahramanmaraşlı mevsimlik işçiler, hayatlarını idame ettirebilmek için evlerini sırtlarında taşıyor. Çocuklarıyla birlikte çadırlarda yaşayan işçiler, yılın sadece 3 ayını kendi köylerinde geçiriyor.
 • GÜNCELLEME - Diyarbakır'da Hastane Yangını Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Klinikleri ek binasında yangın çıktı Hastanede tedavi gören 235 hastadan 181'i başka hastanelere nakledildi Diyarbakır Vali Vekili Helvacı: 'Hastanemizin hiçbir katında alevli bir yangın olmamıştır. Kontaktan kaynaklı dumanın yayılması şeklinde cereyan etmiştir' 'Havalandırma için bazı camlar kırıldı. Ufak tefek eksiklikler bu geceden giderilecek. Yarından itibaren hastenemizde yangınla ilgili hiçbir eksiklik olmadan hastalara hizmet verilmeye devam edilecek'VALİ VEKİLİ VE KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİNİN AÇIKLAMASI EKLENDİ
 • Diyarbakır'da Hastanede Yangın Açıklaması Hastalar Tahliye Ediliyor Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, hastane tahliye ediliyor.
 • Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesinde Yangın Açıklaması Hastane Tahliye Ediliyor Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, hastane tahliye ediliyor.
 • Diyarbakır'da Hastanede Yangın Bağlar ilçesindeki Gazi Yaşargil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yangın çıktı İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürülürken, duman dolayısıyla hastalar tahliye ediliyor.
 • Diyarbakır'da Hayvancılar, 3 Bin TL'ye Çalışacak Çoban Bulamıyor Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Ziyaret ve Laçin köylerinde besiciler, 3 bin TL’ye çalıştıracak çoban bulamadıklarını söyledi. Çobanların sigortalı işte çalışmak için batıya gittiğini ifade eden besici Maruf Karacadağ, “Düşük maaş alsalar da sigortadan dolayı gidip çalışıyorlar. Asgari ücreti 3 bin TL’ye tercih ediyorlar” dedi.
 • Büyükşehir Belediyesi Yeni Yollar Açıyor Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan Aram Tigran Caddesi’nde yol genişliğine engel olan 170 metrelik istinat duvarını yıkarak çalışmalara devam ediyor.
 • Celal Talabani İçin Diyarbakır'da Taziye Evi Açıldı Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani için Diyarbakır’da taziye evi açıldı.
 • AK Parti'den Öğrencilere Yardım AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı, ilçedeki yoksul ailelerinin çocuklarına kırtasiye malzemesi ve okul çantası dağıttı.
 • Bağlar Belediyespor Kazanmak İstiyor Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) Takımlarından Diyarbakır Bağlar Belediyespor’da hazırlıklar devam ediyor.
 • Evlatları Kurban Eti Dağıtırken Katledilen Ailelerin Matemi Dinmiyor Diyarbakır'da üç yıl önce Kurban Bayramı'nda et dağıtırken terör örgütü PKK yandaşlarınca vahşice katledilen Yasin Börü, Hasan Gökguz, Hüseyin Dakak ve Riyad Güneş'in yakınlarının acısı dinmedi Yitirilen gençlere duyulan özlem her geçen gün artarken aileleri saldırının yıl dönümünde bu acıyı derinden yaşıyor Baba Börü: 'Biz sağ oldukça oğlumu unutmayacağız. Yasin yaşamış olsaydı üniversiteye gidecekti. Yokluğu her zaman belli, hiç aklımızdan çıkmıyor' Baba Dakak: 'Oğlumu hiç unutamadık, özlem ve hasretle yad ediyoruz. Aradan değil üç yıl, üç bin sene de geçse bu vahşeti ve gençleri hayatta unutamayız'
 • Orhan Doğan Caddesi'ne 30 Bin Ton Asfalt Serilecek Kentin bulvar, cadde ve sokaklarında asfalt çalışmalarını gece ve gündüz sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, Bağlar ilçesindeki Orhan Doğan Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışmaları sıcak asfalt dökümüyle devam ediyor.
 • AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Gezer, Toğan'ı Ziyaret Etti Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, Bağlar Kaymakamı ve vali yardımcısı vekili Tolga Toğan’ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.
 • Üst Mahkeme De Pet Şişeyi Silah Saydı Diyarbakır’da geçtiğimiz yıl oğluna pet şişe attığı gerekçesiyle ceza alan babanın, üt mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi. Oğluna attığı pet şişe silah ayılan baba, konuyu önce Anayasa Mahkemesine, buradan da sonuç alamazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) taşıyacak.
 • Bağlar Belediyesi Yeni Parka Ceylan Önkol Adını Verdi Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi DBP belediye meclisi grubu Bağcılar Mahallesinde açılacak yeni parkın isminin Ceylan Önkol Parkı olması için yazılı önerge sundu.
 • Bağlar Belediyesinde Dünya Çocuk Günü Etkinliği Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, 2 Eylül Dünya Çocuk Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.
 • 'Pedagoga' Yalan Beyandan Suç Duyurusu Diyarbakır’da çocuklarının velayeti için dava açan Şaban Yoldaş, çocuğunun kullanmadığı ifadeleri kullanmış gibi rapor hazırladığını öne sürdüğü Pedagog E.Ö. ve Sosyal Çalışmacı S.A. hakkında, yanlış rapor tutarak “görevini kötüye kullandığı” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 • Başkan Atilla, Vatandaşlarla Buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımda sorunlara çözüm bulmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Yenişehir ilçesinden Bağlar ilçesine otobüsle seyahat edip vatandaşların beklentilerini sordu.
 • Bağlar Belediyesinden Bir Yeşil Alan Daha Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, halkın ortak kullanım alanı olan park ve yeşil alanların sayısını gün geçtikçe artırıyor.
 • Can Dündar Hakkında 'Kırmızı Bülten' Ve İade Talebi Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, terör soruşturması kapsamında hakkında 'yakalama' kararı verilen eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'kırmızı bülten' ve iade talebinde bulundu.
 • İtfaiye Haftası'nda Vatandaşlar Bilgilendiriliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası nedeniyle açtığı stantlarda hem vatandaşları bilgilendiriyor hem de okullarda tatbikatlar düzenliyor.
 • Vali Aksoy'dan Şehit Ailesine Taziye Ziyareti Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • Ferzad Kemenger Kütüphanesi Kitapseverleri Bekliyor Diyarbakır’ın Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Ferzad Kemenger Halk Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
 • Büyükşehir Belediyesinin Asfalt Çalışmaları Sürüyor Kentin birçok noktasında asfalt çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bin 650 metre uzunluğundaki Çevlik Caddesi’ni asfaltlıyor.
 • Başkan Atilla Halkla İstişarelerini Sürdürüyor Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları denetleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bağlar Dörtyol ve Yeniköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek istişarede bulundu.
 • Diyarbakır'da 'Kardeşlik Parkı' Yapılacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince, Bağlar ilçesinde atıl durumda olan 40 bin metrekarelik alan 'Kardeşlik Parkı'na dönüştürülecek Park ve Bahçeler Daire Başkanı Kılıç: 'Amacımız, vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif anlamda daha konforlu yeşil alanlara kavuşması'.
 • Kardeşlik Parkı'nın İnşasına Başlandı Kentteki yeşil alanları artırmak için çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde atıl durumda olan 40 bin metrekarelik alanı yeşillendirip Kardeşlik Parkı olarak değerlendirecek. Meydan, spor sahaları, çocuk oyun alanları, yürüyüş, koşu ve bisiklet yollarının yer alacağı parka toplam 3 bin 230 ağaç dikilecek.
 • Bağlar Belediyespor Yeni Sezona Hazır Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Bağlar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına iddialı başladı. Talaytepe Tesislerinde hazırlıklarını sürdüren takımı ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, yeni sezon öncesi başarılar diledi.
 • 'Uyuşturucu Satışıyla İlgili Cezalar Caydırıcı Oldu' Bağımlılıkla mücadele alanında dünyadaki en eski ve en tecrübeli kurumlardan Yeşilay tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında Diyarbakır'daki okullarda bilgilendirme çalışmaları başlatıldı Yeşilay Şube Başkanı Öğer: 'Hükümetin çok ciddi politikaları, uyuşturucu satışıyla ilgili çok ciddi cezalar getirmesi bir nebze de olsa caydırıcı oldu. Güvenlik güçlerinin de bu anlamdaki çalışmaları takdire şayan. Türkiye geneli ve Diyarbakır'da güvenlik güçlerinin çok ciddi manada uyuşturucu ele geçirmesini alkışlıyoruz'
 • Bağlar Belediyesinin Yol Çalışmaları Devam Ediyor Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi kırsal mahalleler ve ilçe merkezinde yürüttüğü yol yapım çalışmaları devam ediyor.
 • Masterlerin Cazibesi Amatörü Aştı Diyarbakır’da 4 yıl önce Veysi Akar tarafından startı verilen ve ilginin günden güne arttığı masterler futbolunun cazibesi ve kalitesi amatör liglerin üstüne çıkmaya başladı. Lig haline getirilen masterler liginde 13 takım mücadele edecek.
 • Başkan Atilla Açıklaması 'Çocuğundan Yaşlısına Herkesin Sesine Kulak Veriyoruz' İlköğretim Haftası nedeniyle öğrencileri makamında ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Çocuğundan yaşlısına herkesin sesine kulak veriyoruz" dedi.
 • Diyarbakır'da Okul Çevrelerinde Geniş Güvenlik Önlemleri Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul önlerindeki narkotik uygulamalarını sıklaştırdı. Öğrenci olmayanları okul önlerine yaklaştırmayan polis, Bağlar ilçesinde yaptığı uygulamada 2 şüpheli şahsı gözaltına aldı.
 • Bağlar Belediyesi Lefkoşa Caddesini Yeniledi Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi 2017 yol yapım programı kapsamında Lefkoşa Caddesi’nde asfalt serme çalışmasına başladı.
 • Büyükşehir Belediyesi, Caddelere 304 Bin Ton Asfalt Serdi 2017 yılında kent merkezinde 500 bin ton asfalt sermeyi hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şuana kadar bulvar, cadde ve sokaklara toplam 304 bin ton sıcak asfalt serdi.
 • AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Gezer Güven Tazeledi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye genel merkez adayı olarak tek liste halinde giren eski ilçe başkanı Erkan Gezer, kullanılan oyların tamamını alarak güven tazeledi.
 • Bakan Arslan Açıklaması 'Millete Diklenmeden, Hizmet Ederek Desteği Arttıracağız' Diyarbakır’da AK Parti Bağlar İlçe Teşkilatı kongresine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılan kongrelerin 2019’da yapılacak olan seçimlerin hazırlığı olduğunu vurgulayarak, “Yapacağımız belli; milletin gönlüne gireceğiz, milletin kalbine giden yoldan devam edeceğiz. Millete diklenmeden, millete hizmetkarlık ederek Diyarbakır’da da Türkiye genelinde de desteği çok daha arttıracağız” dedi.
 • Bakan Arslan Diyarbakır'da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye genelinde bin 799 noktaya 4,5G seviyesinde hizmet götürecek bir çalışma başlattıklarını belirterek, kullanılacak baz istasyonlarının yerli ve milli olarak Türkiye’de imal edildiğini vurguladı.
 • Bin 799 Noktaya 4,5G Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye genelinde bin 799 noktaya 4,5G seviyesinde hizmet götürecek bir çalışma başlattıklarını, kullanılacak baz istasyonlarının yerli ve milli olarak Türkiye’de imal edildiğini vurguladı.
 • Çamaşır Makinelerini Taşıma Suyla Çalıştırıyorlar Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Darbi mezrasında ikamet eden kadınlar, şebeke suyu olmadığı için çamaşır makinelerini taşıma suyla çalıştırıyor. Kadınlar çamaşırlarını, evlerinin önüne kazılan kuyudan temin ettikleri suyu deterjan bölümünden ekledikleri makineyi çalıştırarak yıkıyor.
 • Diyarbakır'da Miting Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak Diyarbakır'da HDP'nin bugün düzenleyeceği açık hava toplantısı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • Vali Talimat Verdi, Ersen'in İşitme Cihazı Alındı Diyarbakır’da 17 gün önce parkta oynarken işitme cihazı çalınan 4,5 yaşındaki Ersen Kaya’ya, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla işitme cihazı alındı.
 • Diyarbakır'a Gönderilen 5 Ambulans Hizmete Başladı Sağlık Bakanlığı tarafından Diyarbakır’a gönderilen 5 ambulans İl Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle hizmete başladı.
 • Başkan Atilla'dan Vatandaşlara Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bağlar ilçesinde vatandaşlarla buluşarak öneri ve taleplerini dinledi.
 • Valilikten, İşitme Cihazı Çalınan Çocuğa Destek Diyarbakır'da parkta oynarken işitme cihazı çalınan 4 yaşındaki Ersen Kaya'ya Vali Güzeloğlu'nun talimatıyla işitme cihazı takıldı.
 • 4 Yaşındaki Çocuğun İşitme Cihazını Çaldılar Diyarbakır’da yüzde 90 işitme engelli olan 4 yaşındaki Muhammed Ali Taş’ın 18 bin liralık işitme cihazı, evinin önünde oynarken çalındı.
 • 4 Yaşındaki Çocuğun İşitme Cihazını Çaldılar Diyarbakır’da yüzde 90 işitme engelli olan 4 yaşındaki Muhammed Ali Taş’ın 18 bin liralık işitme cihazı, evinin önünde oynarken çalındı. Anne Gülnaz Taş, olaydan sonra Muhammed Ali’nin asabileştiğini belirterek, yardım istedi. Kentte geçtiğimiz günlerde de 4,5 yaşındaki Ersen Kaya’nın implant cihazı annesiyle gittiği parkta çalınmıştı.
 • Çocuğunun İşitme Cihazı Çalınan Anne Açıklaması Diyarbakır’da parkta oynarken işitme cihazı çalınan Ersen Kaya’ya Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı ile cihaz alınacak. O cihazın oğlunun bir organı gibi olduğunu ifade eden anne Nezahat Kaya, “Sanki çocuğumun cihazını değil, kulağını çaldılar” dedi.
 • Polis Aracı Sivil Araçla Çarpıştı Diyarbakır’da, polis zırhlı aracı ile sivil araç çarpıştı. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada araçlarda maddi hasar meydana geldi.
 • Polis Zırhlı Aracı Sivil Araçla Çarpıştı Diyarbakır’da, polis zırhlı aracı ile sivil araç çarpıştı. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada araçlarda maddi hasar meydana geldi.
 • 'Çocuk Tacizcisi' Olduğu İleri Sürülen Şahıs Darp Edildi Diyarbakır’da küçük yaştaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen bir şahıs, olayı görenler tarafından darp edildi.
 • Kız Çocuğunu Taciz Ettiği İleri Sürülen Şahsı Linç Ettiler Diyarbakır’da küçük yaştaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen bir şahıs, olayı görenler tarafından linç edildi.
 • Başkan Atilla, Çalışmaları Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bağlar ilçesinde vatandaşlarla buluşarak öneri ve talepleri dinledi, Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmaları inceledi.
 • Diyarbakır'da Eğitimde 'Huzur Ve Güven' Toplantısı Diyarbakır'ın Merkez Bağlar İlçe Kaymakamlığınca eğitimde 'Huzur ve Güven' toplantısı gerçekleştirildi.
 • Büyükşehir Kaldırımları Yenilemeye Devam Ediyor Kent genelinde daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla kaldırım yapım ve yenileme seferberliği başlatan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bulvar ve caddeleri kapsayan 45 bin metrekarelik alanda kaldırım yenileme çalışmalarını tamamladı.
 • AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Kongre Hazırlıklarını Sürdürüyor Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanlığı kongre hazırlıklarını sürdürüyor.
 • AK Parti'den Yoksul Ailelere Yardım AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Birim Başkanı Necla Uysan ve Yönetim Kurulu üyeleri, merkez Bağlar ilçesinde yoksul ailelere gıda ve oyuncak yardımında bulundu.
 • Başkan Atilla'dan Vatandaşlara Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bağlar ilçesindeki vatandaşları ziyaret ederek öneri ve taleplerini dinledi.
 • Başkan Atilla, Vatandaşları Dinledi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bağlar ilçesinde vatandaşlarla buluşarak öneri ve talepleri dinledi.
 • AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar Açıklaması Parti yöneticileri ile birlikte CHP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, herkesin ortak paydasının Diyarbakır olması gerektiğini ifade etti.
 • Diyarbakır'da Kurbanlıklar Elde Kaldı Diyarbakır’da, Kurban Bayramı için satışa sunulan kurbanlıklar elde kaldı. Birçok üreticinin kredi borcunun bulunduğunu belirten kurbanlık satıcıları, borçlarını ödemek için hayvanları zararına satmak zorunda kaldıklarını, buna rağmen kurbanlıklarının elde kaldığını dile getirdi.
 • HDP Milletvekili Demirel Hakkında Fezleke Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan fezleke hazırlandı.
 • Büyükşehir Belediyesi Ana Arterleri Deterjanlı Su İle Yıkadı Daha temiz bir kent için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki ana arterleri bayram boyunca deterjanlı ve tazyikli su ile yıkadı.
 • Her Bayram Katledilen Evladının Acısı Tazeleniyor Diyarbakır'da üç yıl önce Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken terör örgütü PKK yandaşlarınca vahşice katledilerek hayattan koparılan Yasin Börü'nün annesinin acısı bayramda daha da katlanıyor Anne Börü: 'Kurban deyince aklımıza Yasin ve arkadaşları geliyor. Kurban Bayramı gelince bayram değil onları kurban verdiğimiz bayram geliyor aklımıza' 'Yasin ve arkadaşlarının isimleri ebediyete kadar yaşayacaktır. Belki biz onları kaybettik ama isimleri kıyamete kadar yaşayacak'
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Görüntü Kirliliğini Ortadan Kaldırıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin muhtelif alanlarındaki duvarları boyayarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.
 1  2  ...  43 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !