Teröristlerce Katledilen AK Parti Dicle İlçe Başkanı Aktert Anıldı

Haber Tarihi : 10.10.2017 17:25:39 Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde geçen yıl PKK'lı teröristlerce katledilen AK Parti İlçe Başkanı Aktert için anma programı düzenlendi Aktert'in oğlu Hamza Aktert: 'Hiç bir zaman onun katillerine fırsat vermeyeceğiz. Her zaman babamızın bize bıraktığı o isimle yaşıyoruz'
A +   A -

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde geçen yıl PKK'lı teröristlerce katledilen AK Parti İlçe Başkanı Deryan Aktert için anma programı gerçekleştirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Dicle Kaymakamı Alparslan Kılıç, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Akar, Aktert'in yakınları ve vatandaşların katılımıyla Dicle ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde düzenlenen anma programı kapsamında teröristlerce katledilen Aktert'in mezarı ziyaret edildi.

Daha sonra taziye evinde mevlit okutularak, katılanlara yemek verildi.

AK Parti İl Başkanı Akar, Aktert'in memlekete hizmet için canını verdiğini belirterek, devraldıkları bu kutlu bayrağı ileriye taşıyacaklarını söyledi.

Düne göre çok daha güçlü ve azimli bir noktada olduklarını kaydeden Akar, şöyle devam etti:

"Çünkü halkımızın, Türkiyemizin bu hizmete ihtiyacı var. Her gözü yaşlı çocuk, her işsiz kardeşimiz için çabamız var. Geçen sene şehidin mezarının başında verdiğimiz sözü tekrar ediyoruz. Biz kutlu şehitlerimizin yolundan gitmeye andiçtik. Onların bize emanet ettiği bu bayrağı emin ellere ulaştırana ve memleketimizi huzur ve saadete kavuşturana kadar bu mücadeleyi bırakmayacağız."

Aktert'in oğlu Hamza Aktert de babalarının yokluğunun kendileri için büyük bir yara olduğunu dile getirdi.

Babasının mekanının cennet olduğunu anlatan Aktert, "Acısı geçmiş değil. Elbette ki onun yolundan gideceğiz. Yolu buysa biz de bu yolda ilerleyeceğiz. Hiç bir zaman onun katillerine fırsat vermeyeceğiz. Biz her zaman babamızın bize bıraktığı o isimle yaşıyoruz.O varken de yokken de biz sürekli onun referansıyla bir yerlere geliyoruz." diye konuştu.

Dicle ilçe merkezi çıkışında kendisine ait akaryakıt istasyonunda bulunan Aktert, 10 Ekim 2016'da teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu olay yerinde hayatını kaybetmişti.