Kargodan Uyuşturucu Çıktı

Haber Tarihi : 30.03.2013 19:29:17 Çorlu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, akıllara durgunluk veren bir operasyon gerçekleştirdi.
A +   A -

Polis ekipleri kargocuda 2 gün boyunca kargo çalışanı kılığında şüphelilerin gelmesini bekledi. Diyarbakır’dan gönderilen kargo içerisindeki motor parçalarının arasında 1 kilogram toz esrar yakalandı. Gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Diyarbakır'dan Çorlu ve Çerkezköy'e esrar maddesi yollanacağının ihbarını almasının ardından akıllara durgunluk veren bir operasyon için düğmeye bastı. Alınan ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, şüpheli şahısları teknik ve fiziki takibe alarak izlemeye başladı.

Kargonun Diyarbakır’dan gönderildiği ihbarını alan Çorlu KOM ekipleri, Çerkezköy’deki firmada, kargo çalışanlarının yerine geçerek şüphelileri beklemeye başladı.

2 gün boyunca kargocuda çalışan Çorlu KOM ekipleri, 2 günün ardından şahısların kargo firmasına gelmesi sonrasında operasyon için düğmeye bastı.

Kargo paketini Çerkezköy'deki şubeden almak için giden İ.A. ve İ.B. isimli şüpheliler, polis tarafından kargo firmasının çıkısında yakalanarak gözaltına alındı.

Kargo firmasının Çerkezköy şubesinden, Diyarbakır'dan kendilerine gönderilen paketi almaya gelen şüpheliler, her şeyden habersiz bir şekilde gerçekte polis olan kargo çalışanlarından paketi teslim aldılar. 1 kilo toz haldeki esrar maddesini almaya gelen iki şüpheli polis tarafından yakalanırken kendilerine gelen pakete el koyan polis ekipleri, otomobil motorunun parçalarının içine gizlenmiş durumda bulunan esrar maddesini buldu. Kargo kolisi içerisinde motor parçası gibi görünen ancak zulalanan 1 kilogram toz esrar Çorlu KOM ekipleri tarafından muhafaza altına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler, Çorlu Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek, ifadelerinin alınması için Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiler. Çorlu Emniyeti’nden Çerkezköy adliyesine götürülen şüpheliler, gazetecilerin kendilerini görüntülememesi için giysilerle yüzlerini kapatmaya çalıştılar. Yapılan operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !