Hani Polisinden Aile Psikolojisi Semineri

Haber Tarihi : 30.03.2013 18:46:47 Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Toplum Destekli Polislik (TDP) birimi tarafından ailelere yönelik, "Madde kullanımının; akıl, beden ve psikolojik etkileri sonucu olarak kişi, aile ve topluma verdiği zararlar ve korunma yolları" konulu seminer düzenlendi.
A +   A -

Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çerçevesinde Kaymakamlık Kadın Destek Merkezi toplantı salonunda ailelere yönelik düzenlenen seminere; Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ, Hani İlçe Emniyet Amirliği'nde görevli komiser İbrahim Er, komiser İsmail Çarıklı, Hani Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sait Celadet Hacımuazoğlu, aile psikolojisi dalında uzman polis memuru İhsan Değer ve çok sayıda kadın katıldı

'Aile içi doğru iletişim', 'çocuklara sorumluluk bilincini kazandırma', 'değişime nereden ve nasıl başlanmalı' konularının işlendiği seminerde, ailelerde ve çocuklarda yaşanan, bireysel psikolojinin etki ve tepkilere neden olan olaylar anlatıldı. Seminerde ayrıca aile psikolojisi kavramı ve aile psikolojisinin bireysel psikolojiye dönüştürülmesinin de önemine değinildi. Kadınlara ve ailelere yönelik verilen seminer, sinevizyon gösterimiyle sona erdi.

Komiser İbrahim Er, semineri düzenleyen polis memuru İhsan Değer’e teşekkür plaketi sundu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !