25 Yıldır Yapılmayan Hizmet Kayyum Belediyesi Yaptı

Haber Tarihi : 08.10.2017 12:57:11 Bismil ilçesinde 25 yıldır hizmet görmeyen Kamışlı ziyaretinin çehresi, İlçe Belediyesi Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla değiştirildi.
A +   A -

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bismil Belediyesinin yaptığı çalışmalarla her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Kamışlı Mahallesi’nde bulunan ziyaretin çehresi değişti. Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla yazın toz toprak, kışın çamur içinde olan ziyaretin bulunduğu Kamışlı Mahallesi’nde belediyenin fen işleri ekipleri tarafından çevre düzenlemesi yaptı. Ziyarette gönüllü olarak çalışan vatandaşlardan Hasan Kılıç, Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e yaptığı hizmetler için teşekkür ettiğini söyledi.

Batman’da yaşadığını gönüllü olarak üç senedir büyük evliyaların türbelerinin bulunduğu yere gelerek temizlik yaptığını anlatan Kılıç, “Buraya binlerce insan gelip, gidiyor. Özellikle hafta sonları ve bayram günleri geliyor. Bu alan yazın toz, kışın da çamur içinde kalıyordu. Allah razı olsun belediye başkanımızdan burayı parke taşlarıyla güzel bir düzene soktu. Toz, duman ve çamurundan bizi kurtardı. Buraya gelen vatandaşlarda çalışmalardan çok memnun ve dua ediyorlar” dedi.

Şimdiye kadar hiçbir belediye başkanı tarafından buraya hizmet yapılmadığını söyleyen Mehmet Kava ise, “25 yıldır Bismil’e bu kadar belediye başkanı gelip gitti kimse buraya hizmet yapmadı. Buradaki ziyarete senelerdir milyonlarca insan gelip gidiyor. Toz ve çamur içinde kalıyorduk. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok güzel çalışmalar yaptı. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !